Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

taella
21. feb 2010

katrin myslím , že keby ti odtiekla plodovka , tak to zistíš rýchlo 😉 zo mňa sa vylialo dosť vody a potom ešte celú cestu do nemocnice a pri dvoch deťoch to bolo fakt veľa vody .

katrinb
21. feb 2010

matelko a taella - dik baby 😉

janulqa07
21. feb 2010

deni- no netusim kedy idem, maju mi este volat ci sa im nieco uvolni na marec a zhanam este miesta kde to robia a zobrali by ma 😒

katrinb
21. feb 2010

janulqa - kedze mas blizko KE, odporucam ti na 100% Dankovcika. Vraj je jeden z najlepsich na Slovensku....ak nie najlepsi.

janulqa07
21. feb 2010

kati maju mi volat ale nevedia ci sa tam dostanem lebo maju plne vezmu ma iba ak im niekto vypadne tak skusam aj do sace sa objednat a nevies ako je to s odporucanim na 3D? je to lacnejsie?
fungujes este v poho?

luciaf13
21. feb 2010

Lucila gratulujem ku krasnym drobcom 🙂 super miery a vahy waw. Ako si ich zvladla vynosit, klobuk dolu 😉
teraz uz lne vela mliecka a oddychovat ked sa da.

Julka uz ti je aspon trosku lepsie???

Janulqa - neboj, vsetko bude dobre a nestresuj sa zbytocne, ja viem ze sa to lahko povie...aj my sme mali pozvysovane hodnoty zo zaciatku a cakali sme na morfologicky , ktory mal potvrdit postihnutie popripade sme potom mali ist na amniocentezu ☹ ale vsetko na morfologickom bolo OK takze sme sa ukludnili. Neboj drobci su OK

no k tomu nocnemu kojeniu ...to je teda tiez cela veda, kazdy vravi nieco ine.....no uvidime....ja som si hovorila, ze ak budeme mat druhe babatko ( predpokladali sme jedno a nie dvojicky 😎 ) tak ho nebudem kojit tak ako Jakubka. Mne kazdy vravel, ze mu musim davat mliecko vzdy ked si vypyta, pretoze ked sa narodil mal 2700g a teda, ze musi vela vela papkat. Takze sefinko 😎 na mne visel v 1,5hodinovych intervaloch. A tak to trvalo skoro 7mesiacov 😒 A to nechcel flasu takze stale len na prsiach 😀 😀...mliecka som mala vela a on vzdy vyceckal dve didy zdriemol si 20minut apotom sme pokracovali zase v kojeni 😒 😒...tak som velmi zvedava ako to bude pri dvoch hladosoch. Ale dnes som si povedal, ze budem vsetko brat tak ako to pride a ked bude mliecko tak budeme kojit a ked nie tak budu na umelom...vsak sa nic take katastrofalne nedeje. Hlavne treba klud a pohodu 😎 😎 😎 😎(pri troch detoch)

julietka neboj mliecko sa urcite rozbehne , po cisarskom to trva dlhsie.

Katrin no uz si vazne na rade, daj potom spravicky ako si dopadla.

Feferonka aj tebe drzim palceky a co ti povedali na tie opuchy v nemocke???

Drzteeee sa vsetky aj tehulky aj mamulky 😀

katrinb
21. feb 2010

janulqa - aj v Saci si Dosedlu velmi pochvaluju. A co sa tyka 3D...ja som nemala odporucanie, takze som si to hradila cele. Ale ak mas podla mna nejaku diagnozu...mozno budes mat nizsiu cenu. To ale neviem ako to je.

A co sa tyka fungovania - no doma nic nerobim. MM mi nedovoli, on prace, perie, zehli , vari...ani nemam co robit vlastne. Cele dni uz len posedkavam...s lezanim cez den mam problem...to si nechavam na noc. 😝 Chodi sa mi uz teda tazko, pohybujem sa jak slimak krizeny s kosatkou (alebo velrybou). Tak sa aj citim. Ale v celku sa fungovat samozrejme da. Su urcite horsie bolesti a ine horsie veci. Takze vsetko sa da...ked sa chce. A my sme silne zeny 😉 , my to vsetky zvladneme. le po pravde som myslela, ze to ku koncu bude horsie...podla info, co som mala. A mozno si to az tak nepripustam....treba hlavne pozitivne mysliet a verit, ze vsetko bude )OK.

ja stale hovirim, ze vsetko je tak, ako ma byt 😵

janulqa07
21. feb 2010

no uvidim kam sa mi podari dostat.

drzte sa baby 🙂

juliagregor
21. feb 2010

slimák krížený s kosatkou 😀 super...muž sa ma pýta, čo sa smejem 😉

lucka dakujem za opýtanie, už nemám teplotu a všetko ma bolí ale dá sa...a je mi lepšie, lebo už mi nekvapká s.... na klávesnicu 😝
kojenie uvidíš, starší jedel do 6 mesiacov každé dve hodky, a malí prvý mesiac každú hodinu 😝

juliagregor
21. feb 2010

lucka ale aj ty si hviezda 33 tt a starší syn k tomu ....super....

luciaf13
21. feb 2010

kosatka so slimakom 😀 😀 😀 😀 😀 super kombinacia 😀 😀

julka dakujem aj ked je to tazke, dost Kubka zanedbavam, pretoze uz tolko nevladzem a tak si stale kreslime a citame si, to je pre mna najmenej namahave....chuda moje..ale potom mu to vsetko vynahradim 🙂 urcite aspon to, ze bude moct po mne skakat a blaznit sa so mnou....na to sa tesim najviac.

tintin
21. feb 2010

Ahojte
Julietka, super, ze si sa ozvala...uz som ta cakala 😉 bola som aj kuk moju kamosku na Antolskej ale, dvojicky nevidela...asi ste boli inde. Na to mliecko mne pomohlo take homeopatikum ricinus communis 5CH - ja som tiez zo zaciatku mala malo mlieka, potom sa to aj vdaka tym homeo rozbehlo...ale skus pozriet aj toto http://www.mcbublinka.sk/index.php?s=poradmesi08

Kati ty si super..pekne si to vystihla s tym prirovnanim...a si predstav, ze nas este caka aj staranie sa o starsie dieta..uf ja mam z toho fakt des a vsetky vas obdivujem. Uz teraz mam brusko ako balon. a uzivaj si este dni ked si tehu, potom zacne kolotoc 😉

Janulqa ja som tiez bola pred UTZ nervozna ako slak...je to normal..skoda, ze ti lekari su niektori taki neempaticki a nevedia cloveka ukludnit.

dobru nocku prajem 🙂

janulqa07
22. feb 2010

Dobre ranko... dakujem za povzbudenie, teraz ma skor trapy ci sa niekde dostanem na ten morfo.
Vonku aspon u nas vychadza slniecko tak dufam, ze budete mat krasny dnik.

juliagregor
22. feb 2010

dobré ránko všetkým...
u nás slniečko 🙂 idem povyzliekať periny a dám vyvetrať po chorobe...

Janka a u vás v nemocnici nie je utz ? kde robia morfologiu, ved to je normálny utz. v 20 týždni, ktorý sa vždy robil a aj dalej robí, len súkromné centrá a vyhlásený gyndoši na ňom slušne zarábajú...

janulqa07
22. feb 2010

No ja chodim k lekarke do rodneho mesta, je to male mestecko a dostat sa utz, hotova pohroma 😒 Teraz mam z Presova do ke blizko a paci sa mi ze robia aj dlho poobede a priatel by nemusel brat dovolenku. Radsej by som niekde blizko, ale same sukromne tu su.
Takze deticky uz zdravucke? Zacina sa oteplovat tak snad uz budu zdravucke.

juliagregor
22. feb 2010

už je lepšie - dokonca sa už znovu začínajú spolu hrať 🙂

to ti už neporadím....

janulqa07
22. feb 2010

tak to je super, hlavne ze chcu

gajana1
22. feb 2010

Ahojte ja vas poctivo čitam ale nestiham už prispievať
Už mam asi všetko pripravene už ma nič nenapada čo potrebujeme a ked tak to aj po pôrode doobjedname alebo mm dokupi 😉

dior
22. feb 2010

ahojte,potrebujem poradit, sem-tam ma pichne dole-je to normalne,mali ste to aj vy? 😕 a ako mam rozoznat ze tvrdne brusko,alebo som len nafuknuta?

matelko1
22. feb 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
dnes sme celkom dobre spali.kazde 3,5hod sme boli hore.

juliagregor
22. feb 2010

dior pichnúť ťa môže, tvrdnutie bruška - stiahne ti ho akoby do krča, často sa to mýli s pohybmi detí, ked sa vytláčajú a vlastne nevieš prečo, maternica môže tvrdnúť do 10 krát denne, ak si v pohybe, ak by ti viac, zavolaj dr., niekedy pichne ked kopnú do mechúra,

matelko super aspoň si si oddýchla...

hláška dňa - maminka ja som sa nepocikal, to cikáčik neposlúcha 😎

janulqa07
22. feb 2010

matelko- krasne vam to ide 🙂 ja som pri jednom umierala, vstavala kazdu hodinu

snazim sa trosku upratovat, ale mam velmi sikovneho pomocnika, takze v zachode uz sme mali aj varesky z kuchyne 😀 a teraz chodi po byte obuty a za nim ostvavaju len krasne cierne ciary tak sa tesim co bude do vecera za oddych.

dior
22. feb 2010

dakujem julia, jeden je dole hlavou a tam to picha-tak na sekundu a krce nemam, asi to bude ze sa tam pretacaju,teda uz su ulozeni takto natrvalo,ale este sa ako tak prevaluju a stuchaju jeden do druheho aj sa robia take kopceky na bruchu,ja len lezim, tak sa stale sledujem

juliagregor
22. feb 2010

janka a varí aj polievočku ? 😀

dior neboj miesta tam majú ešte dosť 😉 a to pozorovanie je fakt hrozné a čas pomaly ubieha 😒

sedia za stolom a kreslia voskovkami...

janulqa07
22. feb 2010

juli mam nocne mory z toho ked budu na mna traja. a teraz som aj rada ze byvame v 2izb, upratam jednu izbu a inde nikoho nepustim 😀 polievocku? jaaaj no ja mam vsetko hore nohami a obdivujem ta a aj vsetky mamicky ktore maju tri a viac deti.

matelko1
22. feb 2010

julia krasna hlaska,sranda to,co deti povedia.clovek sa aj zasmeje.
veru aspon som si oddychla tuto noc.
obed mame navareny,mamka uvarila 😀 ,takze fakt mam oddych.

juliagregor
22. feb 2010

janka nezvládam
teraz ich mám na striedačku na rukách a píšem jedným prstom 😀 a pozeráme sa na havov a vtáčikov z okna...

juliagregor
22. feb 2010

matelko super to sú najlepšie návštevy 😀

janka a tú polievočku som myslela malého v tom záchode... 🙂

čakám na katku som zvedavá...

janulqa07
22. feb 2010

ja si teraz spominam ako som stresovala pri jednom a teraz tri. YQAúWäSňCCA §§ôôLGEôô&,
no a my piseme spolu 😀

hovori sa male deti male starosti, velke deti velke starosti. co ty nato? je to teraz lepsie alebo horsie?

juliagregor
22. feb 2010

určite lepšie v tom, že viem prečo plače, povie sám čo chce, nemusím ísť nato vylučovacou metodou, jedlo, plienka, bruško ale plače a ani sám nevie prečo....ale zase už sú to OSOBNOSTI a už ich treba aj vychovávať, nestačí splniť ich základné potreby....
každé obdobie je iné a aje mi smutno za bábätkami, lebo už riešim vzdor .... 😖
ale dvojky sú úplne iné než jedno, všetko riešia spolu, hrajú sa, pobijú a odkedy vedia chodiť je to ozaj oveľa menej namáhavé
😉
maťko je strašne zlatý a ked mi povie manika ja ťa ľúbim, tak som v siedmom nebi...asi tak