Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jarka82
11. feb 2009

ahoj Katka no to si mala pekny tlak! ja som mala naposledy 130/60 zvyseny protein v moci a na dnes rano mi pouchlo prsty na rukach a oko 😅 inak som zacala 110/70,120/60,128/70,130/80 a teraz 130/60 a na kontolu mam ist 17.teho tak uvidime ze co ☹ ty sa inak citis dobre?
Ahojte vsetky 🙂

mauzos
11. feb 2009

pipka nemas do coho pichnut? 😀 😝 To akoze online karneval, cez web kamery? 😅 😅

Kati ja nechodim. Jeden cas som sa o to aj zaujimala, ale nenasla som nic v mojom okoli a na druhy koniec mesta sa mi chodit nechce 😒 Ja mam velku pravdepodobnost, ze bude sekcia, tak aj tak by to bolo asi zbytocne...

jarka82
11. feb 2009

dlho som sa tu neukazala ale citat som citala 😀 v noci ma chytali krce do noh do oboch a potom do kolena 😠 citim sa ako stara babka 😀

katka.ott
11. feb 2009

ahoj jarka, dnes to je uz v pohode. teda uz vcera bolo. bol to len nasledok celonocnej migreny a asi nemocnicneho prostredia. pripadne niektore mamicky, ktore nervozne cakaju v poradni a furt hubuju - to ma teraz obcas dokaze vytocit.
a vecer som si namerala tlak 105/70, takze akosi to skakalo.
bola som aj pri internistke a tami povedala, ze hranicny tlak je 140/90, takze pokial mas take hodnoty ake mas, nie je sa coho bat 😉

na kontrolu idem o tyzden v utorok, tak hadam mi ten tlak zas nevyskoci 😠
ty si uz 36tt? 😕 zakazdym sa cudujem, ako sa to niektorym krati, vratane mna 😎

katka.ott
11. feb 2009

mauzos, ja som sa vcera úpytala dr, ze ako vidi porod. tak nic konkretne mi nepovedal. je to 50:50. ale ak by to bol priprodzeny porod, tak mi hadam niekto pomoze s fucanim 😀

jarka82
11. feb 2009

ahoj katka tak to je fajn potom ale uteka to ja som sa ani nenazdala a uz je taky vyssoky tyzden este si pametam ked som manzelovi oznamila ze som v 6tt a uz preslo 30tt dalsich odvtedy 😵 porodu sa nebojis? este mas na to cas mysliet 🙂 ja idem tiez buduci utorok 😵 drz sa

mauzos
11. feb 2009

katka asi to za nas nikto neodfuci 😉 ale ved kazda to zvladla, tak co sme my nejake beeecka?

jarka fakt pekne tt, takto o tyzden uz mozno aj budes mat svoje babanka v naruci 🙂

mauzos
11. feb 2009

a inak baby neuverite, aj ja idem buduci utorok do poradne 😉

katka.ott
11. feb 2009

sa na nas dohodli 😀 , buduci tyzden v utorok bude v kazdej porani jedna dvojtehulka 😀

mauzos, my sme acka s hviezdickou, kedze sme si trufli na dvojicky 😎 😀

pipka
11. feb 2009

baby ste sa na ten utorok dohodli? 😕 😀 si davate virtualne stretko kazda v svojej poradni? 😀 😀

jarka, ja som na púredporodnu pripravu nechodila, ale myslim, ze kazda baba, co aj na nu chodila,by ti aj tak povedala, ze v tej panike a bolestiach boli rady o tom ako dychat ta tam a aj tak konas instinktivne 😅 😅 😅 aspon u mna to tak bolo, no nastastie púporodne sestricky boli velmi mile a presne mi ukazali ako mam dychat pri kontrakcii ako pri tlaceni a hlavne ako tlacit...lebo nei je tlacenie ako tlacenie... 😅 doslova mi povedali tlacte ako na kakanie 😀 a tak som parkrat zatlacila, ako ked sa nemozes tri dni vy... a Hanka vykukla von 😀

jarka82
11. feb 2009

no ja chodim kazde dva tyzdne vzy iba v utorok 😀
mauzos mozno ale snad este nie bojim bojim ani neviem ako budem rodit... 😕
pipka ani ja som nechodila na pripravu ani pri prvom ani teraz ja som pri prvom tlacila ale aj tak mi museli skocit na brucho fuu cely tyzden som ho mala modre maly sa zasekol a nechcel von 😀 😀 😀 bolo mi povedane ze vraj do 38tt a dlhsie ma nenechaju bud porodim do vtedy alebo mi vyvolaju tak uvidime snad odpuchnem alebo este viac nenapuchnem a uvidime co v utorok povedia 😒

jarka82
11. feb 2009

co je zo Zofou neviete niektora???

fedra
11. feb 2009

jarka, aj mne lekar povedal, ze ak vydrzime, tak by to v 38tt ukoncili ...

jarka82
11. feb 2009

ahoj fedra a uz sa tesis?

jarka82
11. feb 2009

ja mam trosku aj obavy

jarka82
11. feb 2009

fedra a kedy mas termin na 38tt? ja 4.marca

mauzos
11. feb 2009

jarka neboj, aspon to budes mat za sebou a budes si uz moct vystiskat svoje zlaticka. My s Katkou sa este budeme par tyzdnov bat 😒
Ja tiez chodim stale v utorok, tak to sa asi doktori na Sk dohodli, ze poradne su v utorok, aby v tom nebol chaos 🙂

mauzos
11. feb 2009

ups, oprava - aj so zahranicim sa dohodli na tej poradni 😀

zofa
11. feb 2009

Ahojte kocky,
Jarka tu som 😀 Som chora ako pes. Nevladzem ani zit, ale citam poctivo. Tu u nas svieti slniecko po 100 rokoch, tak krochnim na sedacke pod paplonom ako hroch a uzivam si ho. Keby som mala ist teraz rodit, tak sa skor zadusim ako porodim. Nakazila ma neter chripkou😠 Zajtra idem na sono a aj na kliniku sa dohodnut na tom cisarskom. Brucho mi dost casto tvrdne a mam aj bolesti ako pri mrche ale ked si dam teplu sprchu, tak to vzdy prejde. Len posledne 2 dni citim babulky menej, teda pohyby a panikarim, ze ci je vsetko ok 😒

katka.ott
11. feb 2009

utorky su v poradni vyhlasene ako dni dvojtehuliek 😀

ahoj zofa, skore uzdravenie a este drz pokope, teda 3v1 😉
inak ja mam opacny problem, moje male od vcera hrozne vyvadzaju. ani lekarov sa nezlakli. furt sa mi cosi vyduva. vcera som sa aj bala kvoli tomu tlaku, ci sa im nieco nedeje, ale asi nic, len skusaju roztahovat priestor.

jarka82
11. feb 2009

Zofa urcite je vsetko ok len maju malo miesta ja ich tiez uz necitim stale velmi niekedy hraju futbal a niekedy sa ledva pohnu ale ked ich poskrabkam tak sa hybnu 😀 rychlo sa uzdrav ja ze ci uz to nemas za sebou 🙂 ja ked sa osprchujem v teplej sprche tak ma chytia divne pichania v bruchu a chrbte 😖
mauzus ja viem ale ja som taky strachoput 😀 a tym ze som teraz v uk je to asi horsie 😕 no v utorok a vzy o 3.30 u vas je vtedy uz 4.30
😉

katka.ott
11. feb 2009

jarka, tak na case sa asi nedohodli. ja mam medzi 8,30 a 11,30

jarka82
11. feb 2009

to mas fajn rano aj ked ja som objednana na presny cas a nemusim cakat malokedy cakam 🙂

katka.ott
11. feb 2009

ja som sa v bratislave naucila cakat aj 2-3 hodiny. pred tym som to mala jednoduchsie, mama robila v nemocnici a cakat sme nikde nemuseli.
takze teraz to kniha alebo casopis isti 😀

jarka82
11. feb 2009

no to poznam pri prvom na svk aj tak je to dlho 🙂 to vladzes tolko sediet lebo ja som ako mrla ani tak ani tak akurat pri pocitaci vydrzim sediet 😀 😀 😀 😀

katka.ott
11. feb 2009

ja som celkom kludny clovek a obsedim. len teraz sa musim obcas poprechadzat. ale posledne podradne som mala stastie, islo to rychlo. popripade sa vzdy najde nejaka komunikativna mamicka a cas akosi zbehne.
a pri pocitaci sediet uz akosi nevladzem. strasne ma bolia krize a rebra. a do toho sa male hybu - komunikuju s celym svetom 😀

cherry01
11. feb 2009

tehulky, drzím vám vsetkým palce, uz ani nemám prehlad kto bude rodiť, tusim zofka,jarka,katka 😅

cherry01
11. feb 2009

boli sme dnes na poradni, vsetko ok, Tomi 5250 !!!!! kg a Kristínka 4780 kg.

mauzos
11. feb 2009

no fakt sa na case nedohodli, ja som o 10,45, ale inak im to vyslo 😀 Tiez by ma slak trafil, keby som mala cakat 2-3 hodiny. Vacsinou cakaju na mna, chodim na doraz, takze ma hned sestricka berie dnu 🙂
Jarka 37 tt je vraj idealny pre dvojky, tak preto som Ti to napisala. Ale ked chces, tak si ich nos este niekolko tyzdnov 😝 ja uz by som to najradsej mala za sebou. Aj ked kazdy mi vravi, nech si tam este pobudnu hodne dlho, ze si ich este uzijem dost 😀 😀
Zofa rychlo sa vyzdrav a tiez este par tyzdnov vydrz 3 v 1 ...

mauzos
11. feb 2009

Cherry gratulujem, krasne narastli 🙂