Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
22. feb 2010

no to aj ja pri prvom som mala taky normalny strach a teraz citam a citam a som na nervy z toho co vsetko sa deje. na ten morfologicky pojdem a to 3D kedze je to vraj len pre potesenie rodicov tak iba ak vyhram loto. radsej kupim nieco detom

fefferonka
22. feb 2010

ahojte dievcata
pisem az teraz, este stale kinderko, ale dlho uz nebudem.

vyzera to tak, ze tie moje nohy troska v nemocke zanedbali, lezala som tu 4 dni a nikto so mnou nic nerobil...aj ked som stale ukazovala a upozornovala. nakoniec to v sobotu prislo tak daleko, ze uz som nevladala a ukazala ich vecer sestrickam, bohuzial (alebo vdakabohu) boli ovela viac pozornejsie, rychlo zavolali primara a ten fukot ste mali vidiet... dostala som injekcie, zobrali krv, skratka chicago hope... hned boli vysledky hotove a povedali, ze oblicky prestavaju pracovat a hrozi tromboza... 😒 😒 a uz ma aj v noci chceli previezt do BA 😲 avsak hned sa mi po tych injekciach ulavilo, tak ze nakoniec pockame na pondelok... viete si predstavit to vcerajsie slzave udolie....
no a dnes mi brali krv, do hodiny idem na kardio na sono zil a podla toho sa uvidi, ci prevoz do BA alebo cisarak tu a este tento tyzden. priznavam, ze najradsej by som bola, keby to uz bolo za mnou...
preto vas prosim o radu, resp. info, coho sa mam hlavne bat, keby mi cisarsky robili tento tyzden. bol by v 37tt, asi 36tt+1 alebo 36tt+2. boli by uz deti v poriadku? viem, ze konkretna odpoved neexistuje, ja len s cim mam ratat ☹ hmotnost by uz mali obaja mat cez 2500g.

uplne vsetky vas zdravim

maartinkaa
22. feb 2010

no ano 3Dcko je fakt pre potesenie, ale zasa ked ti ho robi skuseny lekar, tak tam tiez vela uvidi, mne to z 3D vzdy prepinal na 2D a vsetko mi pekne poprezeral a tieto ultrazvuky potom porovnaval, a tiez sme sa dozvedeli aj pohlavie, nakolko ho tam bolo pekne vidno 😀

janulqa07
22. feb 2010

no ale ked tak kukam kolko to stoji tak je to dost draha zalezitost ☹ a hlavne ak niekto nema peniaze

maartinkaa
22. feb 2010

mne doktor hovoril, ze dvojicky su vzdy popredu oproti jednemu dietatu/ vo vnutromaternicovom vyvoji/ takze v tvojom pripade mozno nebudu potrebovat ani inkubator 😉 tak sa drz a nestresuj tak, mas krasne tyzdne na rodenie dvojciat 😉

maartinkaa
22. feb 2010

aj my sme rozmyslali, ze ci pojdeme alebo nie, stalo to nejakych 40 eur, ale my sme tam boli v 18tt a vtedy je to lacnejsie ako vo vyssom stadiu, ale zalezi, ze kde....niekde je to fakt prehnane drahe 😝 😝 😝

juliagregor
22. feb 2010

feferonke deti kľudne môžu ísť von...hlavne aby si ty bola OK

juliagregor
22. feb 2010

ja bych tých dr. nakopala... 😠

mirinda10
22. feb 2010

feferonka, jednovajecne dvojky v 36tt su donosene, neboj sa ak pojdu do inkubatora, tak iba z dovodu termoregulacie,len nechapem naco tam cakaju a nerobia hned sekciu
moc drzim palceky nech ste vsetci zdravucky a na tie sestricky a doktorov nemam slov, este ze si sa ozvala

netrpezlivo cakam na katrin ako je na tom 😵

alienka73
22. feb 2010

Ahojte dnesna poradna dopadla dobre. Cm ani gramy neviem lebo som sa zabudla opytat, aj na vysledky AFP testov 😲 ,ale dufam, ze je to v poriadku lebo nic nevravela. Iba na moje bolesti som sa pytala ale tie su len uvolnenym svalstvom ze pri druhorodickach to boli viac, pri malom ma to vobec nebolelo. A krcok uzavrety takze som kludnejsia. Vo stvrtok mam morfologicky tak drzte palce.

Julka, presne aj ja som namakko ked mi maly da sladku pusu alebo povie lubim ta. 🙂 A je taky aj pritulnejsi v poslednom case a ked ma tu niekedy vystrie od bolesti ze lezim tak pride a pohladka ma a povie mojaaaa mammka, no na spapanie je vtedy.

alienka73
22. feb 2010

Feferonka drzim palce aby bolo vsetko v poriadku , nech ti cisarak dobre dopadne a nech ta obide tromboza! Babatka maju krasnu vahu a verim ze bude vsetko v poriadku, drz sa a daj nam vediet! 🙂

Janulqa nerozumiem aky je rozdiel medzi morfologickyma a 3D usg? Ved morfologia sa pozera na 3D ultrazvuku nie? Tam sa vsetko podrobne pozrie, nozicky, rucicky, krv srdce , chrbatik proste vsetko. My sme pri prvom boli na morfologii a odtial mame aj CD cko nemuseli sme si ho kupit ale nesla som na ziadne ine spacialne sono, len toto morfologicke.

katrinb
22. feb 2010

ahojte tehulky a maminy - vy ste toho teda popisali

Prepacte, ze az teraz sa ozyvam..ale zase som vysedela dieru v nemocke, doktor mal 2 operacie, kym som tam cakala. Tak fasa. No takze moje novinky ma az tak nepotesili...alebo ze by ano? Ani sama uz neviem. Ale dohodli sme sa, teda doktor to uzavre takl, ze kedze zaznam CTG ok...tak cisarsky by sme robili v utorok 2.3. V pondelok 1.3. idem na prijem - a v utorok hned rano o 7,15 - ako prvej by mi robil cisarsky. No takze este 7 dlhozicnychhhhhhhhhhhh dni musim pocakt....do pondelka...opat mozem ratat dni. Rovno mi povedal, ze to robime uz teraz pre dievcata...ze pre nich to bude lepsie, lebo mozu vyrast. Minuly tyzden mali cez 2 kila...dnes ich uz nemeral...Ale nebudu mat urcite o vela viac. Trosku som bola sklamamna...tak som si myslela, ze v stredu by som to mohla mat za sebou...kedze v stredu zacinam 38 tt...ale zase na druhej strane - pre dievcata uz tych par dni vydrzim...2.3. uz budem vlastne 37+5 - cize budem koncit 38 tt. No takze este tu s vami pobudnem cely tyzden, potom bude chvilu odmlka a potom sa rychlo vratim. Doktor mi povedal, ze preto ich nechava este v brusku, aby som potom ja s nimi mala menje starosti...tak kedze je lekar...verim mu. Aj ked vieme, ze ako s jednovajecnymi...ale zase mal by mat skusenost. Takkze tak....

tintin, fefferonka, janulqa gajana - no vy uz mate chrustov doma a rovno vam poviem, ze to musite mat uuuuurcite tazsie ako my bez deticiek. Takze klobuk dole pred vami. Ja si to neviem ani nahodou predstavit, aj ked je pravda, ze keby som nemala na vyber, tak by som to zvladnut musela. No to mate tazke....a preto sa musite o seba viac startat ako ja. Slubte mi to.

Juli, som rada, ze zbojnikom je lepsie...a dufam, ze aj tebe.

dior - to s tym pichnutim som mala aj ja. Je to neprijemne, to pamatam...a presne okolo 20 tt mi to zacalo. Ak by ta to pichalo dlhsie, radsej chod ku doktorovi, mzoes sa otvarat. Ale ked to bude len sem tam...malo by to byt v poho. Ale nie som lekar, to je len moj laicky nazor.

matelko - pekne ta chlani posluchaju s tym spinkanim 😉 😉

fefferonka - co sat tyka 37 tt...uz sa najnovsie berie, ze babatka su donosene....mali by mat vyvinute uz aj plucka. Cize nemala by si riskovat ich zdravie - uz by mali byt OK. A tie vahy su uzasne na ten tt. nebijkaj sa, uz si za vodou. A mrzi ma to, ze mas takew problemy ...ale lepsie teraz..ako keby si mala polovicku tehu s tym problemy.

janulqa07
22. feb 2010

ta nech ma niekto zabije ale ja som zo vsetkeho uz blba, predtym mi to netrebalo a bolo menej stresu bolo, teraz citam o tych vysetreniach, rizikach a pod a mam dost 😢

juliagregor
22. feb 2010

adka ja si myslím, že morfologia je obyčajné sono, pri ktorom sa sleduje, či sú všetky orgány vyvinuté ako majú byť...3D je len čerešnička, ktorá dokáže odhaliť napr. rázštep hornej per alebo podnebia, čo inak nie je vidno....tam vladtne vidieť pokožku dieťaťa...
ako to je?

katrinb
22. feb 2010

janulqa - hlavne prestan uz na nete citat vsetky tie veci. Ja som tiez citala a bolo mi z toho zle. Ale tu mi maminy poradili - ze predsa len nie je dobre vediet vsetko. teda aspon pre mna a moju povahu nie, lebo som sa ovela viac sledovala a ovela viac bala. Treba smaozrejme vediet, co ta caka a pod. Ale s tymi chorobami a ostatnymi vecami je lepsie vediet pomenej.

A ja som sice bola na 3D/4D - ale je to vlastne komercia. A halvne co viem, je to rozne. Niekde to robia s morfologickym, niekde na to ides osobitne - ako ja a mna to vyslo na strasne vela cca 68 €, A tam midali video. Mne ale pri tom nekontrolovali velkost ani nic podobne. Pri morfologickom ako pisala alineka je tiez 3D, ale to sa vyuziva na zistovanie roznych chyb ako pisala Julka.

A este som vam zabudla napisat. Minuly tyzden na koze sombola zatvorena...dnes uz mam krco meksi, skrateny na 1 cm 😲 a otvorena som na prst...cca. Sranda, aka zmena za jeden tyzden, A samozrejme doki aj povedal, ze to moze prist na mna uz naozaj hocikedy...ale ked pride, mam aj ja hned prist do nemocky. Ved ako inak...

juliagregor
22. feb 2010

katka 🙂 prajem ti aby si do konca zvládla minimálne tak ako doteraz 😉 hospitalizáciu ti neponúkol?

janulqa07
22. feb 2010

katrin- no ja som uz nervozna aj za teba kedy to pride 😉
uvidim kde sa dostanem na ten morfologicky a ako to prebehne a potom sa rozhodnem o 3D.

katrinb
22. feb 2010

Julka - nie neponukol....aj ma to prekvapilo...aj somn rada. Ved aj doma len lezim. Ale bola by som pod kontroloiu. Ale kedze to riesi tak, ze som ok..aj vysledky...aj vysetrenia co mi roblili ako predoperacne. Asi ze by to bolo zbytocne. On vie....na jednej strane mi je doma lepsie, na strane druhej aj tam by nebolo zle.- Ale ako cele tehu som nechala vlastne vsetko na neho ako doktora...tak ani teraz neriesim jeho rozhodnutie. Fakt on by mal vediet, co robi...

juliagregor
22. feb 2010

katka určite hej 😉
ale už nelež a nechaj to na prírodu 😉 , oddýchni si, užite si voľné chvíľky s manželom, chodte na večeru, na návštevu priateľom alebo sa len tak sami mojkajte 😉

katrinb
22. feb 2010

julka - pocuvnem ta na slovo...krasne to znie a aj tak urobim...len aby som z vecere neutekala do nemocky... 😵 😵

janulqa07
22. feb 2010

no ved si uzivajte lebo coskoro sa vsetko zmeni 😀

juliagregor
22. feb 2010

http://www.zzz.sk/?clanok=7680
maminky čítajte skoro ma vystrelo...

tintin
22. feb 2010

Kati, vies co...mozno ani nebudes cakat dlhyyyycg 7 dni...ale pridu dievcatka same 🙂 a to bude necakane a aspon nebudes musiet cakat na 7:15 rano 😉

Janulqa ty si uplne ako ja, tiez som citala kadejake prispevky a potom som bola vystresovana ako nikdy, manzel ma uz ohriakol, ze nech uz nic necitam. Tak ti radim: NIC NECITAJ, urcite budes mat zdrave deticky, musis to do toho 20 tyz vydrzat aj ostatne vydrzali 😉 je to asi fakt taka neista cas tehotenstva tento 16-20 tt. Morfologicky UTZ je 2D...meraju velkost hlavicky, bruska, srdiecko, rucicky, nozicky a ako bonus mozes mat 3D/4D.

Feferonka, velmi ti drzim palce aby ti bolo lepsie. je neuveritelne aki su niektori zdravotnici. Mala by si tam urobit cirkus...urcite si taky typ ako ja, ze radsej nech je klud..ale ver, ze keby si bola drza a vyzadovala by si si starostlivost tak by ta kontrolovali kazdu hodku 🙂 ja som to na sebe zazila po porode prvej dcerky. dokym som bola ticho, sestricky boli neprijemne ale ked som sa uz nastvala tak sa okolo mna tocili ako kolotoce 😀

janulqa07
22. feb 2010

no ja som bola zubarky pre dvoma tyzdnami a je to pravda moj maly ma kartu a prehliadku za sebou. minule to davali v telke.

katrinb
22. feb 2010

tintin - 😀

alienka73
22. feb 2010

Julka tak podla mna je to asi vsade inac. U nas je morfologicky ultrazvuk velmi presny a vidiet tam vsetko, lebo je lekar ktory to robi je velky odbornik a je jeden z mala co ma na to certifikat. Janulqa skoda, ze nejdes k nemu do Ke, podla mna by ti ziadne ine ultrazvuky netrebalo. Ale mozno aj tam kam pojdes maju dobry pristroj a uvidia vsetko co potrebuju. My sme si dali spravit pri malom CD , teraz sa opytame co to stoji lebo som este nezistovala a ak to nebude prilis drahe tak si vypytame. Ale dolezite je ci su deticky zdrave.

katrin, tak este vydrz a snad ten tvoj lekar vie co robi a robi len to najlepsie co pre teba a dievcatka moze urobit. Drzim palce a ozaj ako ti radi Julka este vyuzi posledne dni na seba a svojho draheho, kym sa zacne ten kolotoc 😉 .

tintin
22. feb 2010

Alienka, ty ides presne podla mojho minulotyzdnoveho programu..aj ja som mala v pondelok gyn a vo stvrtok UTZ..tak co budu to dvaja chlapci? 😀
tesim sa, ze mas dobre vysledky. keby boli AFP zle, urcite by Dr. povedala..ani ja som tie vysledky nikdy nevidela...

alienka73
22. feb 2010

Tintin a ako ste boli na utz s Kristinkou ci si bola sama? Neviem co to bude a som zmierena s chlapcami aj dievcatkami 🙂 , hlavne nech su dravi..

tintin
22. feb 2010

som pisala..bola s babinou a dedulom 🙂 o kolkej ides? Ja neviem ci by som ju inac aj ked by boli podmienky zobrala, Dr. sa musel dost sustredit a ona je take sidlo, ze by ho urcite znervoznovala. ak ti Matusko vydrzi tichucko sediet tak mozno by si mohla ist aj s nim..

alienka73
22. feb 2010

No nevydrzi ale moj muz nezavola svojho otca, neviem preco takze ja budem asi sama, mozno pridu na chvilocku a potom odidu. Teta sa ponukla ze pride postrazit ale neviem ci ju mam otravovat. Este uvidime. Mame to o 14.40.ň
Vcera prisla malemu postel tak dnes mozno zlozi mm tak sa tesim, ze uz sa bude snad crtat detska izba 🙂 .
Tintin ty nemavas ziadne bolesti?