Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

gajana1
8. apr 2010

do nemocky mam isť ked mi odtečie plodovka alebo začnu bolesti ale ešte sa uvidi ake budem mať pečeňove testy

juliagregor
8. apr 2010

jááááááááááááááj gajana ...
a nedokážeš si vybaviť pôrod skôr?

gajana1
8. apr 2010

nie ale dnes sa chceme s mužom rozpravať a asi si zaplatim lekara lebo je to pre mňa už strašna zaťaž

juliagregor
8. apr 2010

píšem ti IP alebo pod na chat FB

gajana1
8. apr 2010

ok idem na FB

alienka73
8. apr 2010

Ahojte, vidim, ze Gajana teba si este lekari drzia doma. Juli a nie je to tym, ze caka dvojvajecne dvojky? Neberu to lekari vtedy menej vazne?

Ja som akurat po poradni. Dievcatka su obe dole hlavickou co ma vobec neukludnuje, velmi sa bojim prirodzeneho porodu s dvojkami. Mali ste niekto deticky dole hlavickou a rodili ste cisarakom?
Inac vsetko o.k, neviem vobec ich miery, to mi dr.nikdy nepovie ale snad sa dobre vyvijaju. Najblizsie o mesiac a hned na to bude aj usg v 30tt.
No a maly je od vcera usopleny, ukychany takze parada 😒 .
Radsej ostal manzel doma a robi z domu ale myslim, ze ak sa mam nakazit tak sa nakazim aj tak.
Jani ste super s tym cikanim a odplienkovanim.
Nasho maleho sme chceli skusat na nocnik ale len sa mu to zhnusilo tym, tak uz nenutime. Snad nebude mat do 3rokov plienky 😒

janulqa07
8. apr 2010

alienka my sme to skusali nasili, neslo to, musel na to prist sam, kupili sme dva nocniky, jeden, hra ked sa pocika a druhy je ako maly zachodik, tak si vybera podla nalady a uz si aj podla melodie z nocnika spieva 🙂
nejako to rychlo leti tie tyzdne nie?

lucia.kl
8. apr 2010

baby, chcem sa spytať, tie čo ste rodili sekciou, či ste tiež do porodnice potrebovali tie jednorazove nohavičky a vložky alebo to treba len pri prirodzenom porode??? neviem čo všetko mam zhaňať

janulqa07
8. apr 2010

lucia ja som rodila maleho sekciou a nemala som nic, ale to zalezi asi od porodnice kam ides

juliagregor
8. apr 2010

lucka tie nohavičky sú super, mala som ich aj pri prirodzenom pôrode aj pri sekcii,
netlačia na ranu a tá dýcha, odporúčam-...
vložky mi dali ale mala som aj svoje. (Kotex- čierne)

lucia.kl
8. apr 2010

tak bude najlepšie sa potom opýtať doktora, že čo budem potrebovať

janulqa07
8. apr 2010

fuuu ja mam zatial jedinu vec a to je vankus na kojenie aj to si ho maly privlastnil 😀

lucia.kl
8. apr 2010

no mne vankuš na kojenie kradne manžel 🙂 ja už mam pre deti asi všetko, okrem postielok a autosedačiek, oblečenia sme moc nekupovali, lebo neviem ake budu velke - akurat bodyčka kupujem vždy ked su v akcii, tych sa minie dosť a aj podbradniky, nech nemusim prať každý druhý deň 😀

juliagregor
8. apr 2010

alienka presne si to napísala, berú to menej vážne 😠

alienka73
8. apr 2010

Jani tak asi budem musiet aj ja malemu kupit nejaky hraci nocnik ked uz ten obycajny ho nezaujima 🙂 .

Vsetky co ste rodili cisarskym ste mali deti priecne alebo koncom panvovym?? 😨

juliagregor
8. apr 2010

hlavička a KP

alienka73
8. apr 2010

Juli 😢

janulqa07
8. apr 2010

na nasho to zabralo, ale najprv zdaleka iba obchadzal, chodili sme s nim uz aj na velky zachod ale teraz chce iba do svojho 😀
to uz mam zhanat vybavicku??? som pozadu?

alienka73
8. apr 2010

Jani a nelakalo ho do toho zachodika liat napr vodu aby zacal hrat? Nieze to kupim a ani na to nesadne 😅 . Ja uz mam ako tak nakupene teraz uz nic nekupujem, uz len zdr potreby do porodnice, este nejake postolky a to je asi vsetko.

tintin
8. apr 2010

ahojte, takze si mam zohnat klasicke perinky? taketo?
Alienka, mne sa zda, ze Katrin mala obe babulky dole hlavickou a itak isli cisarskym. no ty si dobra, tak ja by som brala aby som mala obe hlavickou dole a isla prirodzene a ty zase naopak....no clovek chce vzdy to co nema 😀 velmi sa bojim cisarskeho 😕
jennys dakujem za ukludnenie, ja sa zajtra asi zblaznim, ked malu dam 1 x do skolky samu. asi je to len otazka zvyku.
janulqa je mam tiez zatial len vecicky po Kristinke, ale mam zohnanu babu, co ma 2rocne dvojky a kopec veciciek, tak sme sa dohodli, ze si od nej vecicky co budem potrebovat kupim.
Gajana, wow, je vobec nejaka dvojmamina, co tahala az do 39 tyzdna? vsak ja som nasu malu porodila v 38 tyz 😎 a vies ake su babatka asi velke?

janulqa07
8. apr 2010

ten nocnik uz mame dlho nemal ani rok ked sme kupili, vtedy sa o bal lebo hral, teraz ho chce, tazko povedat ci tvoj na neho pojde, ale asi si sam musi najst sposob
kazdy tu uz nakupuje a ja nic 😲 lakaju ma tie vecicky ale ani neviem co kupovat

tintin
8. apr 2010

toto je obdlznikova?

fefferonka
8. apr 2010

gajana :-O 🙂 to je sila, mas moj obdiv! chudatko!
po sekcii som nemala jednorazove nohavicky, bo som sa do nich nedala (dlllhaaaa historia), ale poporodne mini velkost som mala.

ideme sa kocikovat, tak som tu len na skok. boli sme v poradni a podrzte sa, Petko 3550g a Patko 3700g, zajtra mame 6 tyzdnov. velice som rada!

pozdravujem a pekny den prajem.

alienka73
8. apr 2010

Fefronka krasne vahy 🙂 .

Tintin ja sa bojim porodu a je jedno aky bude. Ale najviac sa bojim, ze pojdem prirodzene jedno babo vyjde normalne nastrihnu ma potom sa to skomplikuje a budem mat rez aj na bruchu lebo to ukoncia sekciou. 😖 Stava sa to vraj. Prvy porod som mala s epi ale bolest strasna, lebo to bolo vyvolane . A teda hojenie rany bolelo tiez riadne, dva tyzdne som si poriadne nesadla a ked by som mala mat aj jazvu po cisarskom tak to uz by bolo vela.Vacsina tu rodi cisarskym. A tak viem ze prirodzeny je lesi pre mamu a cisarsky pre deti, teda bezpecnejsi. Ale samozrejme ak je prirodzeny bez komplikacii tak je to super.Ale ja sa bojim....

tintin
8. apr 2010

Alienka asi zavisi, ake mala ta ktora mamina skusenosti z 1. porodu. ja som mala fakt vyborny porod. epi mi zabrala az na sitie, ale nebolo to az take strasne a ja som rychlo porodila...tusim do 2 hodin. tiez ma nastrihnutie bolelo a nemohla som si vobec sadnut 😕 ale ja mam proste nejaky strach z toho, ze by ma mali rezat. kazdopadne asi ho budem musiet nejako prekonat.
inac podla mna, ked lekarovi povies ze chces ist radsej cisarskym tak on bude len rad. je to pre neho menej komplikacii - hlavne pre babatka.
ale su tu aj maminy co rodili prirodzene a v pohode.

alienka73
8. apr 2010

Zatial nikto nenapisal 🙂 . Nevadi, hlavne nech su babatka zdrave.

Zajtra je uz Kristinka v skolke cely den?

lucija272
8. apr 2010

AHojte, dlhsie som sa neozvala, ale pravidelne vas citam 🙂.

V ktorom tyzdni pri dvojickach sa chodieva uz do poradne do nemocky, v ktorej sa bude rodit?
Citala som, ze pri jednom dietati od 32tt ale to sa mi pri dvojickach zda neskoro. Alebo nie je? 🙂))

alienka73
8. apr 2010

Lucija ja by som chcela zajst za porodnickou uz teraz len este musim zohnat na nu kontakt a vybavit si stretnutie. Pri malom som sa bola ukazat v nejakom 25tt a porodnik ma chcel vidiet pravidelne od 30tt.

katka.ott
8. apr 2010

lucia.kl - ja som rodila sekciou, vlozky budes potrebovat a tie nohavicky su super.

alienka, moje boli obe hlavickami dolu, zacala som rodit normalne, len sa to trochu skomplikovalo (danielka sa trochu stocila a terezka nemala ozvy - blby monitor). takze som skoncila na operacke v totalnom uspani 😎
a zotavovanie bolo v pohode, sice som tazko vstavala z postele a ledva chodila a dychala, ale dalo sa to 😵

lucija272, do porodnice sa chodi ako u jedneho babatka, prip. ta tvoj gynekolog odporuci skor - rizikovo

inak Ahojte 😉

a pipka tu uz nechodi? 😕

alienka73
8. apr 2010

Lucia.kl vdaka za odpoved a ako ste vybrali mena. Uz pred porodom ste si urcili ze napr na lavo sa bude volat tak a na pravo tak? Inac gratulujem k 1vemu rociku 🙂 .