Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mirka.m
16. apr 2010

julka, my sme sa boli tiez pytat, ci sa da ta alikvotna ciastna, ale ze bohuzial nie. behat mi uz behaju od 11 mesiacov, dobehli vsetko a su sikovni, len ma trosku trapi, ze nechcu este rozpravat. rozumet rozumeju, mudry su a sspekulanti jajaj, len ten jazycek sa im nechce rozviazat. take blabotanie hej ale uz nejake slovicka nie.

juliagregor
16. apr 2010

mirka ste veľmi šikovní, nato že sú predčasniatka ozaj super.. 😉 aj ste cvičili?
s rečou sa netríp mne začínajú až teraz a kamoškine dievčatká kecajú už krásne pol roka...hlavne, že rozumejú...

ale na meste sú smradi, ved ked sa služba nepoužíva, teda deti neboli na svete, nemôžu žiadať platbu za rok 😠

mirka.m
16. apr 2010

dakujem. cvicit sme cvicili vojtovku a myslim si ze aj vdaka nej sa pekne zacali pohybovat.aj teraz chodime este ale len na fitloptu. Sofinka bude nosit okuliarky, z toho som bola hotova, ale snad z toho vyrastie.

juliagregor
16. apr 2010

mirka aj moje deti majú okuliariky...
pozerala som fotky ste krásni...
§ 81 ods1 582/2010 zákon o komunálnom odpade

mirka.m
16. apr 2010

dakujem, aj tvoji chlapci su zlatucki vsetci traja.neviem si predstavit mat este jedno. daju mi zabrat dvaja a este dalsie 😉 ale je to radost, ci jedno, dve, tri. my sme na ne strasne dlho cakali.
a dakujem za povzbudenie. 🙂

alienka73
16. apr 2010

Mirka, nas zacal hovorit asi az tesne pred 2rokom a teraz keca ostosest, vie basnicky pesnicky a vsetko okomentuje,t ak si myslim,z e ste uplne v pohode. Aj ine deti tu na okoli rozpravali az na 2roky. 🙂

mirka.m
16. apr 2010

dakujem alienka to dufam.snazim sa im vraviet riekanky, citat knizky ale to ich este nazaujima. skor sa biju o tu knizku a davaju do pusinky.este nech mame viac zubkov a uz mi nic viac ku stastiu nechyba 😅

alienka73
16. apr 2010

Kazde dieta je ine, my sme si nerobili velke iluzie ze zacne hovorit skoro lebo je to chlapec a mame kamaratov co maju dvoch chlapcov a zacali hovorit tak v 3rokoch a to pritom ich mama je ucitelka v MS 🙂 Skor mi teraz vadi, ze este mame plienky ale tak co uz, pockame aj ked tie plienky su dost drahe a ked sa k tomu pridaju este aj dvojickove tak dovidenia 😅 .

juliagregor
16. apr 2010

mirka dakujem...
idem na chvíľku s nimi von, nefúka ....dúfam, že im to neublíži

mirka.m
16. apr 2010

prijemnu prechadzku.

mirka.m
16. apr 2010

to hej kazde je ine. u nas syncek tahal do chodenia dcerku, tak dufam ze aj s recou to bude tak- ona potiahne neho.
plienky to ti nezavidim, ja nocnicek chcem riesit cez leto a uz ako bude. neboj on sa odnauci .
idem sa im venovat, lebo mi tu zdemoluju kuchyni 😀 😀 tak zatial pekny poobedie

katrinb
16. apr 2010

kablika - velmi velmi gratulujem a drzim palceky, aby ste rychlo boli domka...

gajana - krasny anjelickovia...

Juli - no davaju...ale zvykam si...kazdym dnom je to lepsie...teda pre mna. No ale kazdy den je aj iny...teda dievcata su kazdy den ine...ved aj ony sa menia. Ale je to sranda, ze aky kolotoc mam. tym, ze ich iba ćisto len kojim....moj den a noc je rozdeleny do 3 hodin. Vsetko riesim tak, aby sa to do troch hodin stihlo. Vsetko. No ale co uz. Je to aj tak super , ze ich mam...a ked som si ich nosila...tak dlho, tak toto zvladnem. Ved nebudem ani prva ani posledna...a vammaminkam nemusim predsa o tom pisat 😖

kablika
16. apr 2010

Ahojte,
dakujem za gratulacie 😉

gajana - tiez gratulujem ku krasnym detickam!!

Dala som 2 fotky, lebo ostatok este nemame spracovany...kazdy den su deticky ine, ina grimasa, iny pohlad....akurat dnes ked sme boli zaniest mliecko sa Sarka tak krasne na mna divala a usmievala...juj, uz aby boli domka...
idem sa teda zotavovat, tak sa odmlcim, potom zase napisem 😉

drzte sa vsetky tehulky (co najdlhsie tehu) aj maminky!!

juliagregor
16. apr 2010

akí sú vlasatí... 😀
krásni...

scarlette
16. apr 2010

kablika drzte sa, krpci maju super vahy, tesim sa na fotky, 😵
ja som rodila v 32tt, takze sa neboj, nasi chlapi to pekne dohnali 🙂

buchtulka
16. apr 2010

Ahojte,konecne som doupratovala byt,uz som kao.Katrin,to si krasne vydrzala do 38tt.ja isto priberiem vela,uz teraz mam na sebe 7kg a brusko velke ako pri Sofinke v 7 mesiaci.,no to bude fuska.Maminky co uz mate doma dvojicky,cvicili ste s nimi Vojtovku?Alebo chodili po vseliakych vysetreniach?V stredu som bola so Sofinkou posledny krat na poradni,a doktorka si vsimla ze cakam babatka.Povedala mi ze urcite s nimi budem cvicit,ze to vsetky dvojicky chodia a ze chodia aj po vseliakych vysetreniach,.Je to tak?

mauzos
16. apr 2010

Kablika fakt su krasni vlasaci 😵

Buchtulka, nechapem ako ti moze take nieco povedat Dr. Kazde dieta je ine, nemoze predsa tvrdit ze vsetky dvojicky to alebo ono, len za to ze su to dvojicky. My sme necvicili a ani sme o nic viac nechodili po vysetreniach ako ine deti, takze sa nicoho neboj 😉

buchtulka
16. apr 2010

no to som rada,mozno len ona posiela vsetky,aj Sofinku poslala,a to v tretom tyzdni,zdalo sa jej ze slabo dviha hlavicku,tak som sa s nou trapila,ale mne sa zdala byt uplne v poriadku.No neviem,ak stastlivo donosim babatka ci si ju zvolim za doktorku.

juliagregor
16. apr 2010

buchtulka nemusia všetky deti cvičiť, nie je to podmienka ,,,
poznám deti, kt. sa narodili v 30 tt a necvičili a narodené v 38 tt a cvičili...
kamoška má štvoričky v 35tt a necvičili...
je pravda, že predčasníci chodia preventívne na očné, neurologiu a aj ešte do rizikovej poradne (prvý rok), ale ja som to vnímala pozitívne, každý lekár má iné oko ....a dala som si skontrolovať aj najstaršieho
ja som cvičila vojtovku preventívne 3 mesiace len s jedným, ...

buchtulka
16. apr 2010

Ze stvoricky,joj to musela mat,ale dlho vydrzala.Ja som Sofiu porodila v termine,a v 10 mesiaci som uz vojtovku odmietla,zdalo sa mi to zbytocne trapenie,sice som za to platila,tak preto ma tam asi drzali.pri druhych babatkach uz budem mudrejsia,uz mam neaku tu skusenost.pojdem pomali do sprchy a hajat,tak vam vsetkym prajem dobru nocku.

petrus29
16. apr 2010

Kablika gratulujem k drobcekom a vela zdravicka Tebe aj detickam🙂)

medinila
16. apr 2010

Kablika gratulujem k detičkám a nech Vám tie dni rýchlo ubiehajú a boli ste čím skôr po kope.Páčili sa aj mojmu mužovi,hlavne tie vlásky,lebo ich majú skoro viac na hlave ako on........

tintin
16. apr 2010

ahojte. Kablika gratulujem k babatkam 🙂
my mame za sebou 1.tyzden v skolke. Kiki uz aj trosku plakala ku koncu tyzdna, ale skusala som jej vysvetlit vsetky pozitiva sklolky..a dnes uz neplakala, tak si hadam zvykne. no drasalo mi to srdce, ked som po nu dosla a bolo vidno ze plakala. ☹
Boli sme aj na odbere krvi - kvoli zisteniu, ci ma alergiu..fuj to bolo otras. no ale uz to mame za sebou. Baby mate niektora alergicke deti? Myslim na prach, pele a tak. ja s tym vobec nemam skusenost. tu v BA, je uz asi kazde 2. dieta alergik 😠

zacala som si uz spisovat veci co mi este treba dokupit, a kukla som si kojenie dvojciat. ozaj od kedy treba byt pri dvojkach zbalena do nemocky?

Juli, Katrin, Mauzi atd. mali ste v elektr. verzii zoznam veci co vam bolo treba pri dvojkach? ak hej mohli by ste mi ho poslat? napiste prosim IP.

Mauzi kto ma okrem teba Bumbleride nevies?

Vsetkym vam prajem penkny vikendik 😉

mauzos
16. apr 2010

Tintin nemala som, dala mi len sestricka na gynde taky vseobecny, v kazdej nemocke je to inak.
Bumble ma Taella, Janula, Chruminka, Alienka ... uz ma nikto nenapada 😒 Preco?

juliagregor
16. apr 2010

fefferonka

juliagregor
16. apr 2010

tintin nemám zoznam, len čo ma napadlo...

môj brat mal ako malý alergiu na prach domáci, kočky, psov....
mama zrušila koberce, niektorí dokonca aj záclony a kúpila mu antialergické paplony (vtedy sa používali len perové) a chodil ajj na liečenia do tatier
chuda kika 😉
v tvojom týždni som už bola v nemocke 😖 až do pôrodu .....

tintin
16. apr 2010

hej to mi uz viaceri hovorili, ze Tatry su na toto super. a aj more. no ved uvidim, ak sa bude dat poslem malu v lete k moru so svagrinou. Kiki zaclony v izbicke nema, koberec maly..tak ja fakt neviem. ale mame velky prach. utriem kuch. linku a za den je tam tolko prachu ako pre tym. je tu fakt strasne prasno a to ma stve 😠

Mauzi, pytala som sa preto, lebo chcem zohnat z druhej ruky autosedacky do bumble..tak sa ich idem spytat ci nahodou nepredavaju. volala som s tou vasekovou, povedala mi, ze tam pasuju len romer baby safe..a my mame peg perego. 2 peg perego sa tam napasovat nedaju, su velmi siroke...este musim skusit peg perego a romer, ci by to nevyslo.

Juli a brat je alergik aj teraz. ako to vtedy riesili s nim vasi?

juliagregor
16. apr 2010

nie vyrástol z toho , teraz má už len nádchu a za puberty sa vyhováral, že nemôže vysávať... 😀
ale ťa nepoteším, lebo tá alergia mu prerástla do astmy...ale už ju nemá...
športuje a je OK
tiež chodil k moru a ja som sa tam dostala, až ked som si nato zarobila ...
tá prašnosť je teraz strašne vysoká...a ešte si pamätám, že mama nosila zvonku dnu pavúkov, aby požierali roztoče 😝 😀

tintin
16. apr 2010

😅 uuuu to vazne...no to asi nebudem nosit 😀 ano, ked sa alergicka nadcha nelieci, prerastie do astmy. hlavne musime potvrdit, ze je fakt alergicka, co v jej veku nie je mozne...zevraj az od 5 rokov. velmi rada by som este teraz niekedy snou skocila do tatier alebo niekde do hor, ale bojim sa, aby ma tam nieco nechytilo 😕
a dufam, ze do nemocky tak skoro nebudem musiet ist..asi by som tam preplakala cele dni ☹ ty si to prosim ta ako v tej nemocke zvladla? skracoval sa ti krcok?

juliagregor
16. apr 2010

otvárala som sa...
najprv ťažko, ale potom som už nechcela ísť domov, lebo to by som nezvládla...
a dávali mi na izbu samé ťažké pacientky a na mne sa rehotali, že mi stačí dať najesť a napiť a viac nepotrebujem 😀