Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janulqa07
21. apr 2010

dobre ranko.....
vidim, ze nie som sama koho boli hlava z vyberu kocika 😀

juli ale nabaleny stale 😀 😀 😀 ale kocik je pekny a nejako to zvladnete aj v zlom terene

luciaf13
21. apr 2010

Dobre ranko 🙂

dala som nove fotecky 😉

trosku sa idem postazovat........ ☹ ☹ muz je v nemocnici, Jakubko mi vcera spadol na ihrisku zo smyklavky a ma tipel cez cele celo...som skoro umrela ked dopadol a to sme tri na neho pozerali, rana ako z dela a uz bol v sekunde na zemi. Chudatko moje, uz som ho videla s prasknutou hlavou otrasom mozgu a neviem cim vsetkym este 😕 . Ale zatial vyzera byt v poriadku, ale zlakla som sa strasne prestrasne. No a nakoniec jedna "uzasna" spravicka haha. Gratulujem vsetkym architektom, ktori navrhuju budovy a vytahy!!!!!! Kocar nam neprejde kvoli lietacim dvierkam do vytahu 😠 😠 😠 Vytak je siroky 100cm a dvierka maju 70cm 😠 😠 😠 😠 😠to uz bolo co za idiota kto to tak spravil!!!!!! SOm myslela ze vybuchnem odjedu. My sme si vsetko pred kupou kociku premerali ale nenapadlo nas otvorit tie lietacky , odmerali sme len vchod do vytahu......no takze teraz budeme kocik nechavat dole v kocikarni a bicyklarni.....no dost stazovania sa!

inak maminky mame ten kocik Dorjan a je fakt SUPER!!! Ide sa s nim perfektne , "soferujem" ho bezproblemov jednou rukou, druhu mam k dispozicii na Jakubka 😎 😎 a zmesti sa nam cez uplne tenku chodbu (78cm) aj do bytu ale nie do vytahu xixixixi 😀 😀 😀. No a teraz je u nas svokra, ma dovolenku takze super vypomaha aj s Kubkom aj s drobcami. Takze ono je vlastne vsetko OK len vcera som bola taka nijaka 😖 ale uz je dobre

prajem krasny dnik vsetkym 🙂

janulqa07
21. apr 2010

lucia su zlatucky 😵 😵 😵
urcite je toho teraz na teba vela, nech mas rychlo zdraveho manzela doma prajem 😉

vcera bol lietaci den, aj nas spadol a jeho tvar vyzera uzastne 😖 a padalo vcera kopec deti, asi bol zly den
to s tym kocikom musi byt na nervy, ale aspon ho mate kam dat a nemusis sa s nim tahat

medinila
21. apr 2010

Lucia skutočný pôžitok pozerať sa na také malé milé stvorenia 🙂

.....a ešte otázočka,obliekaš im velkosť 56 alebo menšiu?

luciaf13
21. apr 2010

medilina 56 a staci ohnut len rukavy 🙂 a chalosi strasne rychlo rastu takze coskoro im bude mala aj ta 56tka

alienka73
21. apr 2010

Luci, maly si krasny 🙂 .

A ten pad musel byt hrozny, viem si predstavit ako si sa bala, ja sa tych padov tiez strasne bojim a pri tych nasich zivych detoch....Tak nech to ma Kubko cim skor zahojene.

alienka73
21. apr 2010

pardon mali su krasni malo byt 🙂

julietka
21. apr 2010

ahojte babulky 🙂 po dlhsej odmlke sa hlasim, vitam nove tehulky a novym maminkam ktore pribudli srdecne gratulujem.
Juli teba fakt obdivujem ako vsetko bravurne zvladas a stihas s tromi deturencami. Nasi uz maju ako taky rezim, v noci sa mi budia uz len raz na papani okolo pol tretej a potom az rano okolo siestej az siedmej. Teraz spinkaju na balkone tak mam chvilku cas, aspon som stihla pozehlit konecne..
Katrin tiez vsetko krasne zvladas. Ako ti spinkaju princezne? mozno si to aj pisala, ale nestiham precitat tolko stran dozadu. Priznam sa ze obcas sa aj ten cas najde, ale velmi sa mi ani nechce zapinat PC, pretoze viem ze to bude len na par minut v podstate sa stale nonstop venujem detom. Cez den spia iba v kociku, aj to sa cudujem ze mi spia teraz na balkone pretoze kocik sa musi vzdy hybat, ked zastane ihned su hore..ale teraz je vetrisko a sietka z dveri naraza do kocika a oni citia mierny pohyb a tak si asi myslia ze sa hybu, vynimocne spia uz dve hodky 🙂
zatial prajem pekny dnik vsetkym maminkam a tehulkam 🙂

murkaa
21. apr 2010

Dnes sme boli zasa na OAE (skrining sluchu) a konecne to namerali. Takze to mame v poriadku u obidvoch.

Julietka super, ze ti spia skoro celu noc. Kojis ich? alebo papaju UM. Ja kojim a v noci je to katastrofa. Totizto z flasky nechcu vobec.

Lucia super s tym vytahom. Kocik je fajn. Aj ja som spokojna. Dokonca sme dosli konecne na to, ze korbicky nemusim vycvakavat ked sa pracem do auta. Da sa to zlozit aj s nimi. Len je to fasa tazke.

luciaf13
21. apr 2010

murka super ze su uska OK, boli ste nakoniec v ruzinove? Zajtra tam aj ja musim zavolat a objednat sa, doteraz mali ten stroj pokazeny tak hadam uz funguje. A objednali vas hned alebo ste na termin dlho cakali???

luciaf13
21. apr 2010

ozaj preco mi zmizla profilova f otka????

juliagregor
21. apr 2010

ahojze, len rýchlo...
Lucka lebo im tu hrabe, keby si na fotke len s malým tak je fotka OK, ale ked je tam aj mm a nieje ti vidieť tvár, tak ťa zmažú... 😝 , aj mňa mažú .. 😝

julietka dakujem

maminy v dvojičkove som poprosila, aby odpovedali na otázku ohľadne spojok a dvoch kočíkov, ...

murkaa
21. apr 2010

Lucia, my sme uz chodili do DFN na Kramaroch. V ruzinove to bolo zufale s tym pristrojom, stale mi hovorili, ze mam zavolat o dva tyzdne a o dva tyzdne zasa to iste. Tak sa mi podarilo vydupat termin na Kramaroch az ked mali 7 tyzdnov a to sa im uz zle meralo, lebo sa hybali. Takze moja rada - ak nemaju pristroj tak hned zhanaj termin na Kramaroch, alebo na Antolskej - necakaj. Boli to hrozne pocity ked mi pokazde nenamerali nic - uz sme mali termin na jun na vyset. v celkovej anesteze, kvoli poskodeniu sluchu.

margaretka11
21. apr 2010

Juli a na predošlej strane je odo mňa odpoveď 😉

lucia.kl
21. apr 2010

jankaa15 - som rozmyšlala nad tym tvojim navrhom s kočikom a neviem si moc dobre predstaviť že keď budeš chcieť isť sama - teda nebude ti mať kto pomocť, ako pojdeš s dvoma kočikmi z druheho poschodia pešo- zniesť dva kočíky a dve deti to nebude sranda( teda neviem či mate dole kočikareň, to by sa ti jeden problem vyriešil), a potom veľkosť auta - teda ak mate, ako daš dva kočiky do kufra, my tam zmestime akurat ten dvojičkovsky a viac nič, takže riešime väčšie auto momentalne.

juliagregor
21. apr 2010

marg dakujem, všimla som si 🙂

juliagregor
21. apr 2010

ahojte...
dnes sme boli celá deň u mojej mami na dedine a poviem vám, že som viac unavená ako doma... 😝 doma je režim a tam bláznia všetci traja 😝

golfiny zvládli aj terén 😉

tintin k tomu kojeniu vonku...ked boli malinkí, tak na jedenie sme boli vždy doma, vonku dostali až neskôr a to len ked nariekali ale ja som vždy letela domov, väčšinou sa vždy aj pokakali alebo si potrebovali ešte grgnúť, bola som obmedená 2 - 3 hodinovým intervalom (maximálne) ale aj tak dosť plakali, kamošky sa mi smiali, že mám vrieskajúci kočík, niekedy som ich musela v taškách vybrať a húpať 😝
ked sme išli preč, tak som si nachystala do termosky prevarenú teplú vodu, do fľašiek akurát sunar a ked sme boli dlho preč, dostali ten...
vonku som kojila,výnimka bola u lekárky... až ked mali hádam aj 10 mesiacov (dalšia jar)
mne nevadilo vonku kojiť ale ked boli malinkí, tak mali asi radar a ked papal jeden, hned sa zobudil aj druhý...a to som neriskovala

lucka je mi ľúto, že máš manžela chorého..je to riadna smola a Jakubko ako padal...jáááááj ja sa vždy tak bojím, že budem musieť ísť do nemocky a čo potom zvyšok detí ☹ , dúfam, že sa mm čoskoro vylieči a aspoň, že ti mamina pomôže

janka už vidíš? aj vám zmenili okuliariky?

juliagregor
21. apr 2010

murka super, že sú ušká v poriadku 😉
najhoršia je neistota a čakanie... ☹

lucka ja na stavbárov nadávam každý jeden deň, 4 poschodia bez výťahu, do kočíkarne po schodoch a otočiť sa do 90 stupňon, a hned oproti schodom elektrická skriňa 😲 , no blbci...malí už hore idú sami ale dole ich nosím naraz 😝

janulqa07
21. apr 2010

ahojky juli, tak ste si uzivali 😀

zmenili nam dioptrie malemu aj mne, ja konecne vidim, ale sranda to nebola, este aj pocasie bolo strasne cakala som kedy sa niekde zlozim 😒

dnes sme boli na velke nakupy pre maleho 😀 za 8 eur plna taska 😝
juli ja som nosila maleho a to bol jeden ale dvoch a na tretieho davat pozor 😲 nooo ani si predstavit neviem

buchtulka
21. apr 2010

Ahojte,Medinila,kde si pozerala tan kocik,ja co som pozerala skoro pri niktorom neboli autosedacky,iba ak kociky ktore boli o moc drahsie.ake kociky su dobre vedla seba alebo za sebou..dakujem

juliagregor
21. apr 2010

http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

no Janka veru sa tešili 😀 , havo, húpačka, sliepky, traktor a viac nepotrebovali 😝
maťo chodí už dlho sám po schodoch a malí vedia hore 😉

janulqa07
21. apr 2010

Nooo tak k Matkovi sa netreba ani vyjadrovat, ved je velky chlap 😎 ale zaciatky boli tazke co
mali ste tam toho dost a aspon si si oddychla?

juliagregor
21. apr 2010

pozor je široký...

juliagregor
21. apr 2010

janka to vieš, že boli 😉
ale na ťažké rýchlo zabudneš a spomínaš len na pekné 😎

janulqa07
21. apr 2010

no ved ked som si predstavila ako som ja vlacila maleho aj kocik a ked ty si to mala dvojmo fuuuuuuuu , riadna makacka 😲
ale ked tie deticky su taky zazrak 😵

nas vcera maly dorazil, manzel prisiel z prace skor a maly sa este gulal po posteli, sedeli sme v obyvacke rozpravali sa a zrazu z izby maly hovori " tisko ja spinkam" 🙂

juliagregor
22. apr 2010

janka ja som kočík nenosila aled ávala do miestnosti pod schodami, na schody mm privrtal lyžiny...kto by to hebedo vliekol 😝

http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=3&i... dávam link, je to asi najnovšia diskusia o mierach a tt narodenia, je to v Čechách ale ja sa veľmi teším na nový web, ktorá vzniká a takéto infošky nájdeme aj tam... 😉

nebudem písať kde, a kto - to je na zakladateľke nech sa pochváli...je veľmi šikovná a ja jej veľmi držím pästičky...

janulqa07
22. apr 2010

dobre ranko prajem 😉

u nas svieti slniecko a my si to ani poriadne neuzijeme 😒 dnes nas caka kontrola u urologa a mna v piatok poradna
ideme si "oddychnut" k rodicom 😀

murkaa
22. apr 2010

juli, samozrejme, ze som stastna, ze je vsetko v poriadku. Golfky si kupovala nove? Vobec ti nezavidim to 4 poschodie. Si velmi silna osobnost. Deturence mali teda na dedine den plny zazitkov. Ja si tiez radsej drzim ten denny rezim u deti. Je to potom kludnejsie. Ale ked prideme k nasim tak Marek okamzite zdrhne k susedom za bratrancom o 7 mesiacov starsim. Neda sa udrzat. Teraz sa uz konecne vedia spolu hrat. Predtym sa stale bili amuseli sme davat na nich pozor.

Lucia- aj my sme mali letecky den. A tiez som zamrela od strachu. Mm dovolil malemu pomahat vykladat drevo z vlecky (za auto), samozrejme ho na nu vylozil a vyhadzoval odtial do furika. Tak sa tam motal, ze prepadol dozadu cez zadne celo, co bolo zdvihnute hore, dolu hlavou.

Ten kocik Danny mame my s Luciou, ale len ten Twin - nie max - ten sa v pohode zmesti do 80cm dveri (odskusane), ale problem je s vahou na nakladanie. Manipuluje sa s nim velmi lahko. ja som velmi spokojna. A tie autosedacky mam na podvozku tak do sikma, takze v pohode chodim aj po lekaroch.
Co sa tyka lahkosti by som doporucila tento - ak by sa mi deti rodili do leta tak nevaham.
http://www.best4baby.sk/index.php?option=com_vi...

juliagregor
22. apr 2010

ahoj murkaa, kočík je nový...139 Eur v Pre deti, je to výpredaj staršieho modelu na nete je drahší...a ktorá si myslela hodila tam všetky kočíky...

všetky kočíky sú ťažké a zase lepšie ťažké ako moc odľahčené, vtedy sa rýchlo ničia a konštrukcie sa lámu, hlavne, ked je kočík pretočený na šporťák...

mne pri nakladaní do auta vadila tá šírka, narástli mi krátke ruky, nemohla som ho občiahnuť...

juliagregor
22. apr 2010

ahoj Janka, dúfam, že všetko u lekára dopadne dobre a že si cez víkend oddýchneš 😉