Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

jajka28
27. apr 2010

ahojki kočky...

tak dnes mi je na prasknutie...

ale manželík pekne naklusal skor z robotky a išiel povinne s malým von vyskúšať nový bicyklík, ja sa tak zohýbať teda nemôžem uf

inak tie nepokojne nohy to aj mne sa stalo pár krát večer, ale mám aj Magne B6 a v lekárni mi poradila ešte Thiamin to je nejaký minerál plus nejaké B-čko

no a povedzte mi baby je to mýtus, alebo pravda 😨 malého krstnú /moju sesternicu/ v pia sme boli na poradni ešte spolu a dr. ju poslal ležat do nemocky že sa otvára...je v 30 tt ...tam ju teraz napchávaju liekmi a infuzkami a vraj aj nejake lieky na spanie, že aby ju to nenutkalo behať, ale čo ju strašia že lepšie je ked sa to narodí v 7 mesiaci ako v 8 že koli mozočku??? to čo ako? ja som niečo také kedysi počula ale že koli pluckam nedovyvýjaným, ale toto???? moj názor je že každý deň v brušku je dobrý či nie????????????? 😕

držte sa kočky pa

juliagregor
27. apr 2010

jajka ja som to tiež počula a doteraz nepochopila....
😎
plucka sa dovyvinú, kde leží ? napíš mi IP

jennys
27. apr 2010

Ahojte všetky!!! 🙂
CHRISTIE ahoj a gratulujem!!!
My máme odsávačku tiež na vysávač kúpili sme keď to bola ešte novinka, najlepšia odsávačka.
DIOR držkaj sa, keď bude lepšie podľa mňa ťa ešte môžu pustiť domov. Ja som mala pri Lucke tiež stále zvýšený tlak už hrozila aj nemocnica ale mala som ho zvýšený len v poradni, keď som merala doma tak bol OK, asi ten syndróm bieleho plášťa alebo čo to bolo podľa mňa. A teraz som prvé dve poradne tiež mala trochu zvýšený ale ďalšie dve už OK tak som rada. Len dnes ma kočky akosi všetko svrbí nielen brucho, stále sa škriabem, bojím sa aby som to zasa nemala z pečene. Zajtra musím volať doktorovi nech sa objednám na krv, ale nechápem to, však žlčník už nemám a beriem aj lieky. Fakt sa začínam obávať ako toto dopadne.
TINTIN a pri UTZ som aj ja vždy predtým trochu v strese.
JANI ahoj, pozerám že aj ty si 25tt. Ako ja. Inak ja chcem tiež dávať látkové plienky, pri Lucke som to tak robila pol roka. ale teraz chcem tak, že na von a v noci dám jednorazovky, inak látkové. Neviem ako to bude v praxi s dvojkami ale vyskúšam to tak. A máš pravdu, na chrbte sa spať nemá, hlavne na ľavom boku by sa malo spať. Ale môže sa aj na pravom pravdaže.
JAJKA ja som už tiež niečo také počula že keď sa narodí chlapec v 8. mesiaci tak to nie je dobre, že lepšie je skôr, ale neviem už presne prečo.
JULI ja mám Lucku od dnes zasa doma. Ráno keď vstávala tak mala zasa to očko zatečené, zalepené. Nie síce moc ale mala. Takže u doktorky som to hneď spomenula aj to videla, dala nám kvapky a masť. Ako som jej to dnes kvapkala tak sa mi to zdalo lepšie. ale do škôlky povedala, že nemôže, tak sme boli len pre obed lebo už sme nestihli odhlásiť a inak von chodiť môžeme. Tak do konca týždňa zas nemám šancu urobiť čo som si naplánovala. No čo už narobím. Hádam potom v škôlke už dlhšie ako týždeň vydrží ke´d sa vylieči.

juliagregor
27. apr 2010

videla som detičky aj pod kilo a podľa mňa lepšie čím neskôr
a dávajú oblbováky aby sa dieťa moc nehýbalo a nespôsobilo kontrakcie...nech sa maternica ukľudní...
v nemocke dávajú iné lieky, ja som sa bála dať si od bolesti hlavy paralen a tam diazepany lietajú len taký fukot...

lucia.kl
27. apr 2010

ahojte.
tak sa po dlhšom čase hlásim aj ja, sa mi nechce písať ale podstivo čítam 🙂
tintin - to s tými nohami poznám, sa to volá choroba nekludných nôh a normálne sa na to berú lieky, ja som tým trpela ešte pred tehotenstvom, ale teraz sa to začína zhoršovať, to bude aj tým, že si nemôžem dobre lahnúť do postele ☹
ja som bola na poradni minulý týždeň a moje baby majú 1320g a 1270g
pekne to uteká a rastie

juliagregor
27. apr 2010

jennys to mi je luto, že je Lucka chorá...tie choroby sú hrozné furt niečo...
ja proti látkovým plienkam nič nemám, len si myslím, že roboty budete mať dosť a načo si pridávať...

ked som sa bola na meste pýtať prečo platím za smeti aj za bábätká, povedali mi, že za plienky...smradi
lucka pekné váhy, ako vám to tehuľky uteká,,, 😉

lucia.kl
27. apr 2010

ja som sa rozhodla, že deti nenahlásim, oni by mi také veci naučtovali ako napríklad výťah - ktorý samozrejme nemôžem používať 😠 a kopec iných zbytočností, už aj tak platíme vela ...

jennys
27. apr 2010

JULI však ja viem, že proti látkovým nič nemáš len sa ti s tým zdá zbytočne veľa roboty. No ale napíšem ti že ja to aspoň skúsim a ak to nebudem stíhať tak sa na to vykašlem, však sa kvôli tomu nezbláznim. A tie choroby už nemám silu komentovať, pokiaľ budú do škôlky chodiť choré deti tak sa tam tie choroby budú stále premieľať, ja som teraz Lucke kúpila na imunitu Betaglukán tak idem skúšať a testovať a dúfať, že to nejako to obdobie prejde, ale teraz by som fakt potrebovala aby bola aj v škôlke, ja cez deň toľko okolo nej nevládzem a dnes som chcela v kľude si podriemať v obývačke ale môžem? keď ona mi začala sa hrať s vlasmi a že ma postrapatí, normálne mi robila zle. Mohla som jej vysvetľovať že potrebujem si trochu oddýchnuť, celé doobedie sme lietali...lenže takému dieťaťu sa to veru ťažko vysvetľuje. Keby som nebola tehu tak mi je to fuk ale takto...ona keď chce pochopí ale keď sa jej nechce môžem do nej hučať...ale pokiaľ budeme môcť chodiť von tak to bude v pohode a Lucka bude spokojnejšia.

jennys
27. apr 2010

JULI a nám tiež prišli po pôrode platiť smeti za Lucku, teda keby to dali aspoň na polovicu ale rátajú to ako dospelého. Však čo už len také malé dieťa má odpadu? Fakt len tú plienku. Je to na hlavu. ja som tam nič nenahlasovala prišlo nám to automaticky.

juliagregor
27. apr 2010

jennys ja ťa chápem a viem aké to je, ked nemôžeš a nevládzeš...
a ona okolo teba chodí a rozmýšľa ako ťa prebrať 😎
maťo sa na mňa hádzal 😲 ..krpec malý to bol
u nás v škôlke sú furt všetci sopľaví, zdá sa mi, že dvojky sú už imúnnejšie a od maťa všetko nechytia...
za jedno je dobre, že je teraz Lucka chorá, berie imunitu a potom ti k malým nebude toho tolľko nosiť.. 😉

juliagregor
27. apr 2010

smeti nám tiež prišli automaticky ako sa zapísali na trvalý pobyt 😝
na byte ich ešte nemám nehlásených..

jennys
27. apr 2010

JULI o tej imunite a škôlkových chorobách som si čítala na nete a tiež tam mnohé písali, že ďalšie deti už také choré neboli tak len dúfam, že to bude platiť aj u nás a tak isto že Lucka bude bývať menej chorá. Pri nej si teda posilním imunitu aj ja a to fakt dokonale, čo chytí ona tak okamžite preberám od nej. A potom ledva ja žijem a ešte musím aj okolo chorej Lucky skákať, keby som bola zdravá tak je to v pohode.

juliagregor
27. apr 2010

jenny to svrbenie bude asi z pečene ☹
je to možné?

jennys
27. apr 2010

JULI no však to sa obávam. U LUcky som mala to isté ale začalo to asi v 31-32tt a potom za dva týždne sa narodila Lucka. Ale vtedy som to mala so žlčníkom a zistili mi aj kameň. Lenže teraz to nechápem lebo žlčník už nemám. Len doktor mi vravel, že ku koncu tehu sa to môže zhoršiť ale neviem či myslel to svrbenie alebo hodnoty pečeňových testov.

juliagregor
27. apr 2010

ja neviem nie som odborník, či je to zo žlčníka alebo len z pečene,...so mnou ležala kamoška, tiež dvojky a ona brala lieky, názvy si nepamätám ale ty isto vieš aké...
a myslíš, že preto sa Lucka narodila skôr?

jennys
27. apr 2010

ja tiež beriem lieky, na kontrolu by som mala ísť budúci mesiac a žlčník už nemám bola som na operácii keď mala Lucka pol roka tak mi vybrali aj kameň aj žlčník, ešte dlho potom som brala lieky, naposledy keď som bola začiatkom marca tak som mala všetko OK tak nechápem žeby sa mi to tak zhoršilo zasa? Teda ak je to tým. Fakt teda neviem. Myslím, že aj kvôli tomu sa Lucka narodila skôr lenže ja som mala vtedy už od piateho mesiaca problémy s tvrdnutím brucha, brala som aj dosť magnézia, teraz mi síce tvrdne ale to naozaj len občas ale toto svrbenie ak je to ono tak to som teda naozaj nečakala. Hádam zajtra budem múdrejšia.

juliagregor
27. apr 2010

bruško musí trochu tvrdnúť, ked je to pri zmene polohy, pohybe je OK
dúfam, že budeš Ok a daj vedieť ako si dopadla...
idem haji...
dobrú noc

jennys
27. apr 2010

áno presne pri zmene polohy, alebo keď vstanem, to beriem tiež že je to OK, pri Lucke som si toho tvrdnutia užila, doktor ma už skoro poslal do nemocnice, teraz je to v pohode, len ma trápi to svrbenie, vtedy som kvôli tomu ani spať nemohla v noci stále som sa škriabala
dobrú noc...dám vedieť určite

alienka73
27. apr 2010

Jennys, drzim palce na to svrbenie aby to nebolo nic vazne. Mne tiez sleduju pecenove testy, tento mesiac ani neviem ake boli vysledky, dufam,z e dobre, zatial som o.k. Mala som len jednu hodnotu trosku zvysenu zaciatkom tehu, potom sa to upravilo.
A s tym spankom to aj u nas dnes tak bolo. Ja som zadriemala asi 2-3x a maly ked videl, ze "spim" tak sa zacal tichsie hrat a aj odisiel do detskej a tam sa hral ale mne to aj tak nedalo to podvedomie aby som zaspala. Tak som sa prebrala a nespali sme ani jeden.
Inac dnes ked som bola na chvilocku v obchode a opatrovatelka bola s nim doma tak jej zacal rozpravat ze on ma v brusku babatka a boli ho brusko a musi si lahnut a pride teta doktorka a pozrie sa na babatka a tak si lahol ako si ja laham na gauc. 😅 Zlaty moj, on doteraz skoro nic o babatkach nechcel pocut a stale sa tvaril, ze nic nevnima a takto si to pekne poskladal a opatrovatelke predviedol ako si mamka laha... 🙂

alienka73
27. apr 2010

Este som chcela ohladom tych monitorov, to zakazdym ked vyberiete babo z postielky treba vypnut ten monitor? 😲

jennys
27. apr 2010

ALIENKA to musel byť zlatý, fakt keď si deti niečo poskladajú tak z toho vždy vyjde niečo zábavné. My sme dnes šli na piesok a Lucka že si vezme kačičku takú plyšovú a potom mi vravela že tá kačička má v brušku kačičky, som jej vysvetlila že kačičky sa liahnu z vajíčok ale aj o mackovi vravela že má v brušku malých mackov. No sranda s ňou. A tie monitory by zaujímali aj mňa, hoci som sa tuším na to už pýtala. Baby tie čo ste mali monitory požičané, koľko ste platili? Nemám vôbec predstavu.

mzuzka
27. apr 2010

alienka ano, ked ho vyberies, treba vypnut,lebo spusti alarm. ale na to si po tyzdni zvyknes.ja to uz robim podvedome, automaticky.vlozim krpcov zapnem, vyberiem vypnem.

jennys ono je najlepsie, ked sa narodi dieta v case ked sa proces vyvinu pluc bud este nezacal, alebo ukoncil, cize v 8 mesiaci ak sa babo narodi, je skoro iste ze sa narodi cez vyvin pluc.ale ak je podozrenie, ze by sa z niakeho dovodu malo narodit skvor davaju sa mamicke steroidove injekcie na urychlenie vyvoja. ja som ich dostala v 30 tt a chalani sa narodili v 34tom zdravi a uplne vyvynuti.

tintin
27. apr 2010

tie monitory treba vzdy ked babo beries z postielky vypnut, inac zacnu pipat 😨 moja kamaratka mi pozicia jeden a druhy si skusim pozicat od nejakej institucie.
este je teraz taka novinka, ze je take nieco ako stipec alebo co, to sa dava priamo na plienku, ale moc s tym maminy nie su spokojne, ze to dost babatko tlaci na brusko a ked sa mrvi a ten stipec sa vyvlecie alebo posunie tak to pipa....

ALIENKA, to ze ides na MD treba oznamit zamestnavatelovi. nezabudni potom na Dopln.Doch.Poist po narodeni bambuliek.

s tou autosedackou....skusim zistit ktore su lahke, ja si fakt neviem predstavit ako by som ich obe vlacila v tazkych autosedackach.

inac JENNYS, pri tehu s Kristinkou ma straasne svrbelli holenne kosti, normalne som sa nevedela doskrabat. ale potom to preslo. nejak som tomu vyznam neprikladala. preco si myslis, ze to moze mat suvislost s pecenou?

Luci kl, tvoje baby maju presne 50g rozdiel ako moje 😉 kedy mas naplanovany dalsi UTZ? tiez budes chodit kazde 2 tyz?

idem spat, dufam, ze dnes budu nohy poslusne 🙂

jennys
27. apr 2010

TINTIN to svrbenie som mala pri Lucke kvôli pečeni. Ja som sa škriabala dva týždne, netušila som z čoho, potom mi doktor kázať prísť na krv a mala som zlé pečeňové testy, potom som šla ešte na dva a tie boli ešte horšie tak som šla do nemocnice. Tam mi zistili žlčový kameň a o štyri dni od nástupu do nemocky sa narodila Lucka. Dali mi na to lieky lenže potom mi začali kontrakcie a nedali sa zastaviť. Takže asi tak

alienka73
28. apr 2010

A kedy sa konci 8mesiac?

Buntosim tu uz pred 5tou. Doteraz mm robil na pc a ako siel spat ma zobudil 😒 . Tak tuto noc som sa ktovie ako nevyspala. Pri pretacani uz mam pocit ze mam 100kg brucho a teraz uz neviem zaspat.

Tintin a ako budes rodit, sekciou? Ci o tom ste sa este nebavili?
Ja tiez dufam, ze teraz uz budem chodit kazde dva tyzdne na poradnu lebo zatial je to stale raz za mesiac. Buduci tyzden idem aj na poradnu aj na ten utz tak som zvedava.Dufam, z e krcok drzi.

Jennys a aj si opuchala alebo iba ta svrbelo plus peccenove testy?

Co sa tyka byrokracie na uradoch , mohlo by to byt niekde na jednom papieri, co treba vybavit pred porodom a co po porode, nech na nic nezabudnem 😢 . Neznasam take veci ked este musim zistovat co a kde a co ak to nestihnem. 😨 Taky prispevok, hentaky prispevok , podmienky k tomu.....

juliagregor
28. apr 2010

dobré ránko,
alienka 10 mesiac začína 40 tt, tak s rátaj dozadu 🙂
na koňovi je niekde aj prepočet ale nechce sa mi to hľadať,
ked mamine nestihnú dať dávajú dieťaťu priamo lieky na vývin plucok, teraz sú už veľmi kvalitné lieky, dokáži vypiplať už dieťa v 26 tt...
nestresujte sa zbytočne ...

tintin ti už odpovedala, zakaždým sa musí monitor vypnúť, ked sa dieťa vyťahuje z postielky...
sú dva typy, doskový a ten na plienku...
pri doskovom musi byť dieťa v postieľke samé a ten druhý sa zapína na plienku...môžu byť v postieľke aj dve...
maminy ho používajú aj v kočíkoch ale to je už ozaj pri vadách srdiečka alebo pri veľmi skorých nedonosencoch...
katka myslím písala, že oni su obidvaja v Uniqe a tí im požičali monitory...

svrbenie kože je spôsobené pečeňou, a opúchanie obličkami ...
opúchajú všetky tehule, hlavne členky...

alienka73
28. apr 2010

No Juli, mne Katka pisala, ze ona ma v jednej postielke obidva monitory , len ze sa nesmu dotykat, tak snad sa da aj tak, lebo od zaciatku nebudeme mat dve postielky.
Rano som si pozrela na nete tie mesiace a vraj od 29 do 32 tt by mal byt 8my mesiac a od 33tieho zacina 9ty. Ale su rozne delenia, ja sa riadim tyzdnami len ludia sa furt vypytuju na mesiac.

matelko1
28. apr 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
alienka ja od zaciatku davam kazdeho do svojej postielky.cez den ich mam aj spolu v jednej,ale v noci ma kazdy svoje kralovstvo.

juliagregor
28. apr 2010

adka ale Katka má dvojpostieľku,..
ahoj matelko...

janulqa07
28. apr 2010

dobre ranko 🙂
my sme dnes vstali o pol deviatej 😵 ale zaspali sme nadranom
celu noc nas otravovali komare