Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
7. jún 2010

ahojte babule.
hlasim vysledok poradne, dievčatá majú okolo 2311g a 2440g a na svet sa ešte nepýtajú, doktor povedal, že ak by sa pôrod nerozbehol sám tak 25.6. rodím takže už len dva týždne ...

zu26
7. jún 2010

Ahojte. chcem sa len pripojit k diskusii. my cakame dievcatko a chlapceka 16.7.ak sa vam chce tak mi niekto napiste ze ako to prezivate vy.

janulqa07
7. jún 2010

@lucia.kl juujky no tak uz len cakat 😀 hlavne ze je vsetko ok

alienka73
7. jún 2010

@lucia.kl super vahy maju deticky. Netvrdne ti brusko vobec?

@matelko drzim palce nech mate cim skor po problemoch so zaplavami 😖 .

lucia.kl
7. jún 2010

@aleienka73 občas to brucho asi aj stvrdne, ale nieje to take že by mi to vadilo, ja to viac menej ani neregistrujem

lucia.kl
7. jún 2010

baby chcem sa spytať, daval vam dr. pred sekciou robiť predoperačne vyšetrenia?? lebo mne len vyter dal urobiť, tak či je to ok

matelko1
7. jún 2010

@zu26 vitaj medzi nami 🙂 jasne,ze sa mozes pridat a pytat sa cokolvek.my ti poradime 😵
@lucia.kl veru uz len cakat,ale myslim si,ze to bude skor ako 25.6. 🙂 .....ano ja som bola na predoperac.vysetreni....teba neposlal doki.....ved sa moze nieco skomplikovat,bodaj by nie....ale predoperac.by si si mala urobit.
a vahy maju deticky super 🙂

jankaa15
7. jún 2010

ahojte mamulky tehulky 😉
dnesnu poradnu mame za sebou :
cakame dvoch chlapcekov jeden ma 360g a druhy 385g obaja su otoceny hlavickou dolu....doktorka sa cudovala na utz, ze co tam vystrajaju stale sa kopali, stuchali do seba tak nedaju spat jeden druhemu preto ma kopkaju od rana do vecera 😀 ale to sa nestazujem aspon viem ze su ok 😉
a este bola prekvapena ze maju dost plodovej vody a aj miestecka lebo brusko nemam nejak velke len teraz zacalo rast tak odrazu akoby zo dna na den vacsie a vacsie 😀

dalsiu poradnu mame 7.7. to mame priniest zo sebou aj 75g glukozy, prist nalacno lebo aj krv bude brat a dovtedy sa musime este objednat na ekg srdiecka

do tehu knizky popisala aj vsetky merania z morfologickeho tak si musim pozistovat co tie skratky a cisla znamenaju lebo som z toho jelen 😵

matelko1
7. jún 2010

@janulqa07 a cena je dobra.u nas mi vyratala ked som si ho objednavala a j ho mala na predajni zo vsetkym nanozniky,plastenka,fusaky,sportova cast a vanicky easy cena 2000€ aj nejake drobne.tak to nechapem,ale rozdiel je viditelny.
ano u nas je len cierny v ponuke.sice ja som mala v zlatom prevedeni vybraty a tam bola asi aj cena vyssia.
a v polsku cisto len sportak potom co stoji.u nas je cena okolo 700€.

matelko1
7. jún 2010

@jankaa15 jeeeej super tak chlapcekov cakate 😵 ...brusko ti teraz vyskoci... 🙂

aknats
7. jún 2010

ahojte dievčata, dnes sme boli u dokiho a mame 50mm a 48,8mm jedno ukázalo aj šiju a vraj je pekná, hm 😅 podla velkosti je jeden 12tt a druhy 11+6tt, ale podla poslednej men. su 11+3tt. Tak som spokojná. uff, vy tolko popisete, že ja nestiham.
K pokecu o kocikoch. Ja mám predstavu buď easy walker duo alebo bumbleride indie twin. Fakt neviem ktory.
Čo vy na to?
K pokecu o magneziu ja beriem 3x denne už v 11tt a ktom 3x E, 3x kyselinu listovú a 2x duphaston. Už teraz mám bruško ako v 5mesiaci hlavne večer, ale doki vravel, že to budem brať najviac do 16tt pokial začne pracovať placenta na 100%
A ešte sme biamniomalne a biochorialne a vidno krásne lamdu, to je to ypsilon čo rozdeľuje 2 placenty 😀

janulqa07
7. jún 2010

@matelko1 no asi tak 550e stale to ide hore dole, my sme pocitali tak viac sa nam oplati komplet, najprv sme chceli sportak a k nemu pouzivane sedacky aby sa nieco usetrilo, ale asi to vsade tak chodi ze cim viac beries tym lacnejsie
cena u nas je za sportak 649e teraz takze tych sto eur je dost, tu cenu co ti vypocitali asi ano kvoli tej zlatej farbe, este som ju ani nevidela, ale u nas nie su ku kociku podlozky a jedna stoji okolo 40e

janulqa07
7. jún 2010

@jankaa15 gratulujem ku chlapom, hlavne, ze je vsetko ok 😉
tak sa uz len dogulat do konca, brusko aj mne zacalo z nicoho nic zrazu rast

matelko1
7. jún 2010

@janulqa07 cena za kompet to nieje vela.ved ja som za jane dala komplet aj s fusakmi,nanozniky,plastenka,ale len na sportovu cast 1471€.za plastenku na sedacku za jednu chceli odo mna 40€,tak som ich nezobrala,lebo 80€ sa mi zdalo vela,tak som kupila univerzalne a stali ma dokopy 13€.a splnia mi taky isty ucel... 😀
ale tych 550 za sportak,tak to sa da.no,uvidim,ale nepaci sa mi na jane,ze jedno dieta sedi v zadu a v predu co je sedacka,tak sa neda dat uplne do polohy lezmo.

aknats
7. jún 2010

jankaa15 buchtoši malý tak si nedaju pokoj 😀 super mali polohu keď videla pohlavie celkom skoro ti to pozrela. Morfologicky si si platila? Mne to ešte doki nenavrhol, tak čakam či mi navrhne alebo nie. Lebo čo som sa pýtala morfologicky robí u nas iba jeden doki čo ma 3Da4D utz a pýta za to 60 eur, Nie je to strašné, ale myslím si, že by to mohla preplácať poisťovňa.

juliagregor
7. jún 2010

@matelko1 netráp sa nad tým, že nejde uplne do ľahu, mne od 6 mesiacov, deti spali zásadne na mierne zvýšenej polohe...
je im lepšie...

jankaa15
7. jún 2010

@matelko1 a
@janulqa07 dakujeme no dufam ze to leto ubehne lebo uz len tieto horucavy mi davaju zabrat 😖

kablika
7. jún 2010

ahojte maminy aj tehulky,

pri tych mojich krpcekoch vobec nemam cas sa sem pozerat!!
Priberame uplne super, Sárka mala porodnu vahu 2140 a este nemame ani 2mesiace (11.4) a uz ma 3800, Tomasko ma 3400 a porodna vaha bola 1650. Takze na to, ze boli predcasne narodeni sme uz skoro zabudli...
Zabyvali sme sa doma super, pekne uz spavaju aj 4,5hod od vecerneho papania. Obcas ma Sárka akoby koliku po papani, ked sa jej nepodari odgrgnut, tak place a place, ale tak do pol hodky sa jej to podari a potom sa uz len smeje a smeje 😀
Tak sme spokojni....

Ku kocikom:
Mame bumbleride a je SUPER na manipulaciu, na sirku, na dlzku, na vahu (eln problem je, ze niekde do obchodov maju vstup 2-3 schody, pripadne dvojkridlove dvere otvorene len 1kridlo ☹
Jedine citit, ze cierna pritahuje slniecko - je vo vanickach teplucko, ked uz svieti slniecko, takze musim na to mysliet a obliekat ich lahsie. Tot nazor majitelky 😉

Tak sa tu vsetky drzte, ja sa do IP ozvem kde som sa slubila 😉

jankaa15
7. jún 2010

@aknats skoro? ved jeden drobec sa uz ukazal v 17tt,,,morfologicky sa neplati to ti urobi automaticky tvoj gyndos okolo 20tt,,,,len ten 3/4d na nom som bola kvoli videu a foteckam a platila som 50 eur no on nerobil morfologicky len nahral drobcov na dvd

janulqa07
7. jún 2010

@matelko1 nam aj keby k tomu nedali vsetko tak urcite kuknem pouzivane..... nam mali s kocikom pomoct aj svokrovci a moji rodicia, tak teraz nam dokupia co treba do bytu este dokoncit

ja som pri malom mala kocik, ku ktoremu som ani nezistovala co ma alebo nema, tiez nebol az v lahu ale nevadilo mu to

juli a vy ako? neprsi?

aknats
7. jún 2010

kablika: krasne priberaju, kojiš? Na koliku používala kamoška espumisan kvapky čo vy na to dievčatá. Máte s ním skúsenosť?
a ďakujem za info k bubleride aj ja som mala predstavu čiernej teda lava.

jankaa 15: som prekvapena, mne stale nič a šiju videl len u jedného. Morfologicky utz som myslela ten čo pozrie aj srdiečka, nosovu kostičku už pri ňom vie zistiť problemy a nemusím ísť na amnio v prípade, že je ok.

Dnes mi doki rozprával o mamičke čo mala 37, čakala prvé, išla na amnio a dostala infekciu a potratila. Odvtedy neotehotnela.
Alebo popri amnio prekryť atb.???
Dosiaľ som bola rozhodnutá pre amnio, aby som bola v klude, tak uvidíme.

juliagregor
7. jún 2010

@jankaa15 gratulujem...

janulqa ani nepršalo...Maťka mám chorého ☹

aknats žiadny utz. nedokáže na 100 % odhaliť choroby, teraz sú utz ozaj na vysokej urovni a aj dr., ja som bola na amnio a pri obidvoch tehu, to je rozhodnutie, kt. si musíš sam rozhodnúť... 😉
moja kamoška má chlapca s DS, má nosovú kostičku a aj šiju mal dobrú, jednoducho sú veci medzi nebou a zemou, kt. sa nedajú vysvetliť..

@kablika krásne priberáte 😉

jankaa15
7. jún 2010

@aknats taky prvy hlavny utz sa robi okolo 12tt tam nera aj to NT aj srdiecka,,,ja som mala chvalabohu vsetko v poriadku ale aj keby si im na tom nieco nezdalo tak by som neisla na amnio,,,si myslim ze vsetko je tak ako ma byt a co ako ma byt tak aj bude,,,a okolo 20tt sa robi ten morfologicky

@juliagregor dakujeeme 😉 jaj ty už mas drobcekov velkych,,,ubehlo to rychlo ze?

kablika
7. jún 2010

aknats: odstriekavam a piju z flasticky, na JISke sa totiz neprisali. Ma to vsak aj vyhodu: aspon viem,kolko toho popapali, ale inak je to odsavanie pekna otrava 😒 Ale, ja to pre nich robim rada...
A teraz ked si "vypytaju" viac, ako maju nabrate, vedia si dopit aj z prsnika, a viem, ze maly by zvladol asi aj celu svoju davku z prsnika, ale mala nie...tak uz to neriesim. Hlavne, ze papaju a maju zatial len moje mliecko 😉

janulqa07
7. jún 2010

@juliagregor no dlho ste nevydrzali ☹ takze vsetci doma

juliagregor
7. jún 2010

@jankaa15 neskutočne rýchlo 😲
deti tak rýchlo rastú
@kablika nerieš...odsávanie je na prášky, ale dá sa...máš môj obdiv a všetky maminy, kt. len odsávajú 😉

janulqa má horúčku a kašle, tak sa teším kedy to chytí aj krpatých.... 😠

janulqa07
7. jún 2010

@juliagregor fuuu tak to budete mat doma veselo, ani ste si poriadne neuzili ze je zdravy a uz zase sa lepi choroba ☹

andrea_b
7. jún 2010

@kablika ahoj, chcela som sa opytat ako dlho trvalo kym Tomasko nabral potrebnu vahu pustili vas domov. nas Alex sa narodil s vahou 1720g , klesol a teraz sa par dni drzi na 1650-1670g.dali nam limit 2000g -von z inkubatora 2400g - domov. neviem sa toho dockat a netusim ako dlho to moze trvat, lekari hovoria ze tyzdne, ale presnejsi odhad nikto nechce vyslovit

aknats
7. jún 2010

jankaa15: tak to som pozadu a ešte ma to len čaka, asi som netrpezlivá ☹

jankaa15
7. jún 2010

@aknats neboj to ubehne,,,ja som taka netrpezliva od zaciatku tehu 😀