Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
20. júl 2010

@janulqa07 držím ti pästičky a myslím na teba, všetko dopadne na jednotku a za týždeň budeš doma s dvomi krásnymi uzlíčkami 😉

matelko1
20. júl 2010

@janulqa07 drzim palce,nech vsetko dobre dopadne 🙂

matelko1
20. júl 2010

@jajka28 jeeej blahozelam 🙂 chlapci maju krasne vahy.rtzte sa 🙂

berryvajt
21. júl 2010

Ahojte. Mám na Vás otázočku. Dnes celý deň mám obrovské bolesti okolo pupka a vlastne celé brucho ma bolí(nenormálne).Neni to pichanie, ani rezanie, ani sťahy maternice, len to bolí - neviem, či je to kôli tomu, že sa zväčšuje maternica, alebo, že sa točia bábatká..nemali ste niečo podobné, alebo nejaké rady??Zatiaľ nechcem ísť lekárovi...Ďakujem.

bombula
21. júl 2010

@berryvajt normalna vec, brucho sa napina a nie je to vobec prijemne, mne vadilo aj ked sa obtieralo tricko o tu napnutu kožu... no a pri zmene poloh to bolo tiez utrpenie..🙂

bombula
21. júl 2010

@berryvajt a odporucam ti tiez skupinu
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dvojicky-ptp-nov-10-mar-11/

baby to tam maju super zorganizovane🙂 vymysleli si uz aj prehladovu tabulku aby mali o sebe prehlad kedze je ich vela🙂) strasne zlate🙂

juliagregor
21. júl 2010

@berryvajt odporučam k lekárovi, aj zavolať, radšej ísť 5 krát zbytočne ako raz neskoro...

kočky jajka vás pozdravuje, chlapci sú krásni, videla som fotečku a už je na šestonedelí a chlapcov jej vozia na kojenie, ležkajú v postieľkach na novorodenockom a sú zdravučkí 🙂 🙂

berryvajt
21. júl 2010

bobula, už som v tej skupine, len som si myslela, že vy to už máte za sebou, či z vás niekto nemala tieto problémy. Do dnešného dňa mi nič nebolo, ani dnes ráno, ale postupne sa to začalo bolieť, chápem, že sa naťahuje maternica, alebo že sa menia svoje polohy - ale až tak to bolí???

bombula
21. júl 2010

@berryvajt ano boli a ozaj sa to moze zhorsit aj zo dna na den kedze aj bejby rastu zo dna na den, samozr. ze musis mat pocit ze je to z natiahnutia a hlavne ked menis polohy tak to je mega neprijemne. treba potom sa pomaly prevracat alebo vstavat... a pocit okolo pupka, no to ano to je citit ako je to napnute, treba natierat brucho,niecim mastnym, urcite nieco uz pouzivas...
predpokladam ze beries magnezium , mne nerobilo dobre, extremne mi znizovalo tlak az sa mi z toho tocila hlava ale pri bolestiach som si ho veru dala a velmi pomahalo. ale je treba aspon 500mg.

juliagregor
22. júl 2010

dobré ránko,
@janulqa07 v noci porodila, má Denisku a Tomáška 🙂, srdečne gratulujem a prajem zdravíčko, maminke mliečko a rýchle zotavenie po pôrode...
sekcia, váhy si nepamätám, tak napíšem až neskôr, nejde mi FB ...

lucia.kl
22. júl 2010

@janulqa07 gratulujem a prajem skore zotavenie sa a vela sil pri drobcoch 🙂

juliagregor
22. júl 2010

Tomáško 3500 g a Deniska 2600 g, riadni mackovia 😀
ozaj krásne váhy 😉

luciaf13
22. júl 2010

Gratulujem vsetkym novym maminkam - teda riadne deturence sa tentotyzden narodili 😕 tie vahy su super.....ani si neviem predstavit, ako boli male drobatka v brusku natlacene. Este raz velkeeee gratulko!!!!!

heidy26
22. júl 2010

baby ahojte, ak môžem pridám sa ku Vám, tiež čakame dvojičky február 2011 😉 , a mam na Vás, čo ste už rodili dvojky otázočku: ako ste rodili - normalne alebo sekcia, a ako dlho ste boli v nemocke, pripadne aj váhy babetiek a ako dlho boli babetká v nemocke. Mám z toho dosť strach, lebo mam doma dceru a ta bude mať len dva roky, tak neviem či tak dlho bez nej v nemocke vydržím ☹ ☹ ☹ ☹ , vdaka za odpovede, prajem krasny horuci den....

macilaci
22. júl 2010

@heidy26 ahoj, ja som rodila normálne v 35 tt , baby mali 2350 a 2170 g, boli zdravé ako buk, keby som nemala komplikácie mohli normálne ísť domov na 5 den. u každého je to iné.

margab
22. júl 2010

Ahojte dievčata.Chcela by som sa vas opýtat,kedy ste začali pocitovat prve pohyby?Ja so druhorodička a už som nejake to škrkani a šteklenie pocitovala,no potom som jeden večer mala v lavom boku take tri silne pichnutia a od vtedy necítim nič.Začínam mat obavy,pretože každý tvrdí,že druhorodička cíti pohyby už v 18.týždni.Ake su vaše skusenosti?Za každu radu a odpoved dakujem Ahojte,Maja

heidy26
22. júl 2010

@macilaci dakujem pekne.... dala si babám kráásne mená 😉 😉 😉

andrea_b
22. júl 2010

@janulqa07 gratulujem k zdravym detickam a zelam vela zdravia a radosti 🙂

andrea_b
22. júl 2010

@heidy26 ahoj, ja som rodila sekciou, v nemocnici som bola 6dni, Marcus(3300, 50cm) bol so mnou a Alex (1720, 43cm - hypotrofia) bol v nemocnici 3tyzdne

bombula
22. júl 2010

@macilaci kde si prosim ta rodila? a ake si mala komplikacie? ja som mala najprv normal porod (katastrofa hruza priserne)ale po 8 hodinach nepostupujuci takze som skoncila sekciou. z toho "prirodzeneho" rodenia mam ale strasne problemy doteraz,posunuta spona, maternica, poporodny zapal panvovych kosti atd.. mala si problemy ine? okrem tabletiek na bolest mi zatial nepomohla ziadna rehabilitacia tak sa snazim zistit ci niekto nemal podobny problem

juliagregor
22. júl 2010

@macilaci ahoj ako sa máte ?

@margab pohyby som cítila okolo 20 tt, určite sa dočkáš 😉
@heidy26 ja som bola dlhšie ako dievčatá tu písali, počas tehu 13 -15 tt (krvacala som(, 18 tt (amniocentéza), 29 -35 tt (posledný deň 35 tt porod) a potom ešte s tri týždne s deťmi, je to veľmi individuálne...
nestresuj sa, užívaj si tehu 😉

lucia.kl
22. júl 2010

@heidy26 ja som rodila v 39tt a deti mali 2580g a 2360g a obe 45cm, rodila osm v sobotu a v stredu už som išla domov. čiže na 5 deň

lucia.kl
22. júl 2010

@margab ja som začala citiť pohyby až v 22tt, tak sa vôbec nestresuj...

katrinb
22. júl 2010

@janulqa07 - srdecne z celeho srdiecka gratulujeme!!!! Neuveritelne vahy...uzas. rychlo domkov utekajte 😵
@heidy26 ahojky a vitaj medzi nami..aj ked niektore sme tu uz maminy.... Ja som rodila 38+6 planovanou sekciou...teda dohodnute tak, aby som rodila najneskor 2 tt pred riadnym terminom....pri sekcii to u nas v nemocke tak rodia aj jednomaminy. A narodili sa mi dievcatka a vahy 2400 g 45 cm a 2350 g 45 cm. A v nemocke som nebola ani den...ale bola smo na PN uplne od zaciatku tehu. A rodila som v utorok a domov som sla v nedelu, teda piaty den po sekcii. Ale vsetko sme mali vporiadku a baby priberali - kedze som kojila hned na treti den. Na druhy den som mala kolostrum....stale smo dookola prikladala babatka

katrinb
22. júl 2010

@margab Ahoj, ja smo take ako keby steklenie mala v 16 tt a potom take slabunke ako keby pohyby v 18 tt...ale tusim az po 20 tt niekedy som zacala citit skutocne pohyby...take uz normalne

macilaci
22. júl 2010

@heidy26 dakujeme 😀 😀 😀 😀

macilaci
22. júl 2010

@bombula ahoj, ja som rodila v šaci a mala som hellp syndróm ako som tu už spomínala. v košiciach som ležala 3 týždne v 5 mesiaci, potom od 7 mesiaca v šaci a rodila som v 8 mesiaci.

macilaci
22. júl 2010

@juliagregor dakujem máme sa dobre. baby rastú ako z vody, už sami chcú chodiť, takže teraz mám veselo ked som sama 😉 .

margab
22. júl 2010

Dakuje pekne dievčata,teraz som už kludnejšia.Asi sa prestanem tolko sledovat,ale to poznate-človek sa na tích anjelikov tak velmi tešíííí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja o to viac,že tak ako prveho synčeka,tak aj tíchto dvoch mame po dlhých rokoch čakania po umelom oplodnení.Takže aj preto ten stresssssss.Všetkím mamičkam,ktoré to už mate za sebou samozrejme blahoželam a prajem hlavne veeeeela zdravíčka.Pa-pa,Maja

heidy26
22. júl 2010

@lucia.kl ty si rodila na antolskej, čitam že maš v pase BA-okolie 😉 😉 😉 , ja som tam, rodila dceru a idem aj tieto dve. ak ano, u koho si rodila? a mala si detičky na rizikovom na 6.poschodí???
baby dakujem za odpovede