Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vierocka23
1. aug 2010

vierocka23
pas užívateľa

Registrovala sa 28. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 19 príspevkov a 1 inzerát.

vierocka23 –

vierocka23
pas užívateľa

Registrovala sa 28. novembra 2009 na modrykonik.sk. Pridala 18 príspevkov a 1 inzerát.

vierocka23 – ahojte mamicky ak niekto zhanate kocik pre dvojicky zo spojovkami mam na predaj dva zn chicco vo velmi dobrom stave aj zo spojovkami mozete si ich pozret na vierocka23na bazare za 400e a dohoda mozna

juliagregor
1. aug 2010

@vierocka23 myslím si, že každý deň nemusíš dávať upozornenie 😉

buchtulka
1. aug 2010

ahojte maminky,tak ja uz tyzden oddychujem v nemocnici,zacala som sa otvarat,z vonka na prst a z vnutra na spic prsta.dufam ze tu nebudem do porodu,este chcem ist domkov.mali ste niektora takuto skusenost?

juliagregor
1. aug 2010

@buchtulka ja som sa len zvonku, ale odležala som to do konca v nemocke, chceli ma prepustiť, ale ja som odmietla, doma malé dieťa a to by mi nedovolilo odpočívať...odpočívaj a ešte chvíľočku vydrž byť kinderko 😉 ked sa nález nezmení môžu ťa ešte pustiť domkov 😉

lusinkaj
1. aug 2010

@janulqa07 ahoj,dakujem pekne...mam to na mysli a ak bude mi treba ozvem sa... 🙂

janulqa07
1. aug 2010

@lusinkaj ok 😉
hlavne sa drzte a dogulaj to do uspesneho konca 🙂

lusinkaj
1. aug 2010

@janulqa07 dakujem pekne 🙂 urcite to este vydrzime par tt aby malicke boli zdrave 🙂 🙂
ako si rodila v uplnek narkoze alebo len epiduralka? 🙂

lusinkaj
1. aug 2010

@buchtulka ja som z vonku neotvorena..klop,klop,klop ale zvnutra som bola tak mi urobili serklaz a nastastie to drzi a dokonca sa to aj zmensilo co aj dr.bol z toho prekvapeni...tak dodrzujem klud a verim,ze dotiahneme do konca ...a do nem.nebudem musiet ist 🙂

tintin
1. aug 2010

@alienka73 ahojko, ked budem mat cas, urcite napisem IP. s kojenim je to uz lepsie 😉 drzte sa.

juliagregor
2. aug 2010

@alienka73 ahoj, Matuško neposlúcha? on sa hnevá, to prejde, dievčatá budú väčšie a on bude vidieť ako sa neho škeria a bude lepšie 😉

juliagregor
2. aug 2010

@alienka73 ahoj, Matuško neposlúcha? on sa hnevá, to prejde, dievčatá budú väčšie a on bude vidieť ako sa neho škeria a bude lepšie 😉

janulqa07
2. aug 2010

@lusinkaj chcela som epidural ale nemohli mi napichnut tak narychlo celkova narkoza
@juliagregor ahojky, uzivate si este leto?
ja som mrtva a nestiham s kojenim ☹ az som z toho nestastna

juliagregor
2. aug 2010

@janulqa07 ako často pýtajú, homeo si skusila, mne mlieko tieklo po syroch, bryndzových haluškách a aj po pive 😉
dnes ideme pre Maťka, včera konečne povolil, že už pojde domov 😉

petrikaa1
2. aug 2010

@juliagregor dakujem za radu, ja mam momentalne obdobie, ze sa obavam, ze ci vsetko bude ok, ci budem zvladat 2 deticky naraz, ci som nakupila dost veciciek, flasiek............................. dobry kocik, tiez ako budem kojit, neviem si to predstavit 2 naraz 🙂 lebo vzdy som videla ako mamicky koja len jedno 🙂 lebo som citala, ze normalne dieta sa koji zo zaciatku cca 8x denne, ked som si to dala x2 tak som si predstavila moj den 16x kojit +prebalovat +kupat................ ty si to ako zvladala? a to mas este starsieho synceka......

janulqa07
2. aug 2010

@juliagregor heh no dobre mu bolo 🙂 riadne prazdniny 😀

cez den kazde 2-3hodinky, najprv nakojim potom hned dokrmujem, vedia sa aj spolu budit tak to robim naraz a do sa to zvladnut, v noci kazdu pol hodku vstavam.... stale niektore mnauka a nieco mu vadi, mlieka mam len maly nechce tahat tak mu este odsavam a niekedy aspon z flasky dam len aby mal materske, len sa bojim ze moje mlieko im nechuti, chcu len umele z flase

juliagregor
2. aug 2010

@janulqa07 určite im tvoje mlieko chutí, len je lenivec 😎 , nedaj mu z fľašky, potráp ho trošku....

@petrikaa1 všetko zvládneš 😉
napíšem viac neskôr..

janulqa07
2. aug 2010

@juliagregor trapim ho drzim ho aj pol hodky, reve ako tur niekedy mam chut aj ja plakat, lenze netaha ked sa prisaje ☹

juliagregor
2. aug 2010

@janulqa07 Janka on si už asi zvykol na fľašku a alebo sa nevie prisať, na dialku mi ťažko radiť, ale skus zmeniť polohu, alebo si skusiť odstriekať a ked mlieko tečie (že on nemusí ho vypudiť) tak vtedy ho priložiť, alebo ked mu pije sestrička a vtedy ti určite tečie naraz z oboch prsníkov, tak mu vtedy dať, skús laktačnú poradkyňu, su to profesionálky (ja som len mama amatérka) a aj u Katky bola 😉 , ked máš mlieko bolo by škoda, aby si ho krmila z fľašky, nech mu pozrie aj dr., či nemá krátku uzdičku, vtedy mu nejde jazýček vyplaziť a chytiť si poriadne celý dvorec prsníka

bobicek5
2. aug 2010

@janulqa07 Jani, tvoje mliecko je pre nich urcite najchutnejsie, ver tomu. Nic sa nevyrovna materskemu. Nezufaj a skusaj dalej. Podla mna na to ides dobre. My sme v nemocke presli zo striekacky na kojenie a dokrmovanie cez striekacku a po par dnoch uz len na kojenie. Len treba vydrzat. Niekedy su uz zufale chvile, poznam to, ale treba vydrzat. Drzim vsetky palce.

bobicek5
2. aug 2010

@janulqa07 Jani, este ma napadlo ci kojic tandemovo alebo osobitne. Ja ked som kojila tandemovo, Mato mi vzdy spustil reflex a "nahltali" (doslova nahltali) sa obaja bez vacsej namahy...

janulqa07
2. aug 2010

v nemocke mu davali z flase a kedze som sa dlhsie zotavovala mlieko bolo az na piaty den ☹ kojim aj tandemovo, podla toho ako si pytaju, ale stale po kojeni chcu flasu, maly sa vie prisat, aj mu zo zaciatku tlacim prsnik aby tieklo, potom trosku potaha a dostane nervy ze netecie samo

zvladnut to zvladnem ale som strasne unavena a nervozna a viem ze to mi na mliecko nepomoze ☹

lusinkaj
2. aug 2010

@janulqa07 aha,tak ja by som chcela epidural...tak uvidime.... 🙂
a ako zvladas dve deticky a este maleho? 🙂

bobicek5
2. aug 2010

No to je nevyhoda TN porodnice 😢 , neurobia nic preto aby ti ulahcili situaciu, skor si zlahcuju tu svoju...

Aj ja som mala mlieko az na piaty, ale dovtedy dostavali kolostrum a raz im dokonca dali glukozu, zaco som ich sprdla.

Inak, doma som si ich par dni nastavovala na rovnaky system kojenia (uspora casu a hlavne mojich nervov) tym, ze ked sa zobudil na kojenie jeden, druheho som tiez zobudila a papali spolu. Potom spolu spinkali a zase papali, takze v ramci moznosti mali velmi podobny rezim dna.
Janka a malickych mas so sebou v spalni? A pomaha ti muz troska v noci? Mne ked aspon raz do tyzdna zaskocil jedno krmenie v noci a spala som aspon 5 hodin bez prestavky, dost mi to pomohlo.

bobicek5
2. aug 2010

@lusinkaj aj ja som strasne chcela epidural, vlastne pri cisarskom spinal a nevyhoveli mi. Asi to moj porodnik dobre odhadol, ze by som to neprezivala dobre, pocuvat, ze mi rozdychavaju babo...

lusinkaj
2. aug 2010

@bobicek5 a co sa stalo?preco rozdychavali babo? 😒

bobicek5
2. aug 2010

@lusinkaj prosim ta, len to neber tak, ze sa to stane aj vam, nechcem ta strasit. Moj druhorodeny bol pod narkozou o tri minutky dlhsie ako prvy, vtedy su deticky malatnejsie. Ale o par minut bolo vsetko ok, nebol ani pod kyslikom...

lusinkaj
2. aug 2010

@bobicek5 strasne veci sa stavaju...ja verim,ze bude vsetko dobre 🙂 😵
a v ktorom tt sa narodili?

bobicek5
2. aug 2010

neboj, urcite bude vsetko ok 😉 .

juliagregor
2. aug 2010

@bobicek5 janka nerodila v TN, ale to je pravda, že tam hned dajú fľašku a predčasníci sa tam krmia len flaškami...(aspoň to tak bolo, teraz tam nikoho nemám, tam nové info nemám) mojim to nevadilo a vedeli piť aj z fľaše aj z prsníka...Ajko pil častejšie z fľaše, bol viac než týždeň pod svetlom v inkubátore a tam ho krmila sestrička, ani ho nevyťahovali, aby mu nebolo zimka a bol taký slabý, že sa nevládal najesť z prsníka...

bobicek5
2. aug 2010

aj moja kamoska tam pred par tyzdnami predcasne porodila a mala rovnaky problem...asi sa nic nezmenilo.
Nevedela som, ze nerodila v TN, tusim planovala tam...

juliagregor
2. aug 2010

@bobicek5 to je druhá Janka, su tu dve 😉