Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katrinb
21. sep 2010

@kajsicka no mali by byt jednovajecne...aj ked sa podla mna az tak velmi nepodobaju. Jedna je tazsia a ma tym padom gulatejsiu tvaricku. A zvladam to celkomk ok...uz som si zvykla,. hlavne rezim som si urobila...teda sme si uroibli 😀 . Nesedkaju este...ja cioh ani nedavam. Skor s nimi cvicim dma , na brusko ich davam, hrame sa, aby plazili....radsej nech same sedkaju, akoby som ich ja mala davat. jasne, ze to robili nase mamy s nami....ale ja si pockam. Maju cas. Tahaju sa do sedu....vtedy ich dam posedkat, ale kontrolujem chrbticu v dolnej casti. Ak sa robi vypuklina, okamzite ich davam lazkat.

No vy mate o chvilu 7 mes....a my vlastne tiez...o 2 tt. A tvoje babulky hopkaju? Kojis ich? Uz papkaju? Mame tešraz vela spolocneho...teda myslim to, co nase bambulky akurat robkaju...

katrinb
21. sep 2010

@juliagregor ty fakt myslis na vsetko.... 🙂 A ako sa mi mas?

christie
21. sep 2010

ja idem zajtra pozriet k pediatricke, co som nasla. Ci sa tam dostanem s kocikom 🙂 chcela som inu, ale ta berie len podla rajonu ale odporucila mi tuto a do telefonu bola OK 🙂
no a tie nase rozrodene baby. Verim, ze uz stacilo a rodime az 2 tyzdne pred porodom a neskor.

Inak babule, chcem kupit kocik tandem na balkon. Starsi. S vanickami. Len ked sa mi nepodari ist von alebo bude hnusne, aby boli babatka na vzduchu. Kolegyna tak maleho nechava poobede spavat na balkone. Nemate niektora taky k dispozicii, ze sa ho chcete zbavit? Tak do 60 eur nieco. Fakt len na balkon.

petrikaa1
21. sep 2010

@aknats fakt si musis verit a vela vela oddychovat, velmi ta obdivujem ze este pracujes, ale dufam, ze sa tam nemusis vela namahat a kolegovia su ok)
s tym urieknutim, je to pravda tu sa zase pouzivaju take strieborne amulety do kocika, ale ja si asi dam male cervene stuzticky, viem ze ja som mavala a este niekedy mam problem s urieknutim, tak sa trosku pripravim. Krstit neviem kedy budem, lebo zase budem musiet zorganizovat nieco "medzinarodne" 😀 a najme ubytko ach jaj, ale uz sme si to raz takto vybrali.......... ale na prechadzky s malymi budem chodit urcite) vsak by som sa asi sama zblaznila stale byt doma 😀

juliagregor
21. sep 2010

@katrinb vyplňam dotazníky, šo som si sparvila, poslala som ich asi 100 a vrátilo sa mi 3 🙄 , tak s mm vyplňame...jemu sa nechce ale musí 😀 no už zdrhol ...ja sa tak ožerem, ked to skončím 😀 😝, 6 rokov 😝
@christie daj si inzerát na MMB a popýtaj sa či má skúsenosti s predčasníkmi, popýtaj sa dievčat v regoionoch v teme, nech ti poradia...dr. je veľmi dôležitá

katrinb
21. sep 2010

@juliagregor posli mi, ja ti pomozem......jato poznam. Tiez na svoju diplomovku som si par desiatok vyplanila sama...tiez sa mi vratilo "vela" kusov 😀 😝 A ozer sa 😵 😵 😵 😵 zasluzis si to.......A ked budem vo vasich krajoch a uz nehodou nebudem kojit,......pojdeme spolu na vinko...oki?

kajsicka
21. sep 2010

@katrinb Veď ani ja ich nedávam nasilu sedieť, Lucka, tá je skoro celý deň na brušku, ale Barborku to napadne len sem tam, že sa môže aj pretočiť.Hopkajú, akoby tancovali, a čo sa týka kojenia, skončili sme minulý týždeň, odstavili sa samé.Plne kojené boli do piateho mesiaca, potom už mali málo, tak sme začali prikrmovať. No a postupne začali štrajkovať úplne. Lucka, keď videla, že si ju idem priložiť, vrieskala už popredu. Barborka vydržala trošku dlhšie. Ale už dávame zeleninku a postupne pridávame nové chute.A Ty ako, ešte ich kojíš? A V noci ako? Spinkáte? My ako kedy, ale väčšinou je to fajn. Papáme v noci raz, niekedy dvakrát. Lucka teraz horšie spinká, lebo má soplíky, tak sa budím častejšie. Verím, že si ešte pokecáme aj niekedy nabudúce. ahojky

katrinb
21. sep 2010

@christie ja mam...posli mi do IP mail a poslem to fotky....a suma je ooovela nizsia.....uz ja som ho kupila pouzity a na balkon je super......
@petrikaa1 ty mas manzela Taliana?

christie
21. sep 2010

@juliagregor na mimibazare som nasla jeden. Skusim este dat dopyt.
A dik za tu info o doktorke. To ma nenapadlo. Asi preto, ze si nepripustam skorsi porod 🙂 tak uvidim zajtra. Tu co som chcela, ma strasne dobre odporucania aj tu na konikovi. Ale neberie. A ona mi ju odporucila. Tak uvidime.

katrinb
21. sep 2010

@kajsicka urcite pokecame.....tesim sa. A ja kojim este stale...a uz mame za sebnou laktacnu krizu...a vydrzali sme. A zatial prikrmujeme len obedik zeleninku uz hadam vsetku co mozme sme uz papkali, masko uz tiez. A na veceru kasicku ryzovu nemliecnu a bez prichuti. Zatial. A ta im uz chuti velmi velmi. Ale neprehanam to s gramazou, stale ich nakojim poitom tak ci tak. Chcem im postupne davkova tpapnie...predsa len pol roka mali iba mliecko, tak ich nechcem velmi zatazovat. A tym, ze kojim v noic, zobudia sa mi babulky minimalne 2x...a viac. Teraz ale spinakju celkom fajn....uz bolo aj take, ze som bola kazdu pol hodku hore...a asi 2 tt vkuse. Ale preslo to...No aj u nas je Adelka na brusku dlhsie nez Vivien......

petrikaa1
21. sep 2010

@katrinb no moj manzel je Talian, tak sme taka medzinarodna rodinka

@juliagregor len pekne vyplnaj, ja som na diplomovke musela mat vsetko podlozene pokusmy, takze som si vela navymyslat nemohla( ale ked som si robila pedagogicke minimum tak som si robila take vysledky ako sa mi zapacili, xi na spestrenie 😀 drzim palce, do kedy to musis odovzdat?

juliagregor
21. sep 2010

@petrikaa1 hotovo..ja mám dve praktické časti...prípadovú študiu a dotazník...
od zajtra si tu služobne najstaršia 😀

juliagregor
21. sep 2010

@petrikaa1 máš nejakú kamošku čo by nám tu napísala v piatok vaše váhy a miery...alebo budeme čakať do pondelka?

juliagregor
21. sep 2010

@katrinb veľmi sa teším a dúfam, že sa stretneme 🙂

petrikaa1
21. sep 2010

@juliagregor xi sluzobne? to bude ako?
nemam tu nikoho, budem musiet pockat do pondelku, len dufam, ze budem mat cas ist aj na net pri svokrovcoch, mamine a vsetkych navstevach, neviem si to tu vobec predstavit, lebo uz sa vsetci chystaju na navstevy, bude to tu asi ako v pravej talianskej rodine, jaj malinke moje co ich caka asi ich cele obviazem cervenou stuzkou)))))

juliagregor
21. sep 2010

@petrikaa1 to sa tak hovorí, že v danom sektore (čiže tu v tehuľkách) máš najvyššie číslo 😉
no zlatíčka, ja by som to asi nezvládala, ja som pustila babky po týždni na 20 minút na kávu a šup šup preč 😀

juliagregor
21. sep 2010

jednovaječné dvojky sú po pôrode háklivejšie, lebo majú imunitku rozdelenú napoly...mm to bral veľmi vážne a nedovolil žiadne návštevy...a vonku ani sa ku kočíku nemohli priblížiť...on sa dodnes veľmi o deti bojí, zomrela mu dcéra, ked som čakala chlapcov a dodnes sa z toho nespamätal 😔

petrikaa1
21. sep 2010

@juliagregor aha uz rozumiem 😀 sama tomu neverim, ze sme to takto daleko dotiahli))) mali sme toho tolko tento rok, ze som si tehulkovanie pomaly ani nestihla uzit ☹
ale dufam ze aj lusinkaj to este vydrzi so mnou hoci je trosku predo mnou)
vies, co som si vsimla? ze si tu asi sama co ma len chlapcov))))) my by sme este jedneho chlapceka prijali, ale ako to tu vidim tak vacsinou kazda holka tu ma bud chlapcov, alebo dievcatka 😀 ale dufam, ze som pozerala zle 😀

to mi je luto, co sa stalo tvojmu manzelovi a verim, ze teraz je ovela haklivejsi na chlapcov..... predsa stratil, kusok seba, co kazdeho rodica zarmuti (

juliagregor
21. sep 2010

v dvojičkove sú aj chlapci 😀 ale pravda, teraz je nejako viac dievčat...tak my si už vyberáme nevesty 😀 😉 a vy máte dobrú polohu, more slnko 😀
ja som chcela ešte dievčatko, ale mm zatrhol a pravda, že 3 je dosť, som ozaj unavená ...

juliagregor
21. sep 2010

@petrikaa1 dakujem za mm

katrinb
22. sep 2010

@juliagregor to som nevedela o mm dcere...to mi je fakt velmi luto. No chystame sa do vasich krajin, pozriet moju babku.....len neviem kedy sa tam dostaneme. Babka ich uz nedojde pozriet, tak chcem ist za nou ja, aby si videla pravnucky... 😉 Urcite sa stretneme...ja enpochybujem

juliagregor
22. sep 2010

@katrinb ani nevieš ako sa veľmi teším 🙂 🙂 🙂 jupíííííííííííí

lenkamt
22. sep 2010

ahojte.

dnes som upratovala skrine 😀
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=34446

minkak
22. sep 2010

@petrikaa1 tak vseeeetko len to najlepsie k narodeninkam Ti prajem!!!!! 😵

minkak
22. sep 2010

@aknats dakujem velmi pekne 😉
veru je to kraaaasne 😵
mate sa na co tesit kocky,len treba fakt oddychovat pokial sa len da 😉

minkak
22. sep 2010

@katrinb no dufam,ze sa ozves ,rada by som Vas zase videla 😉

petrikaa1
22. sep 2010

@minkak dakujem)))) xi este dnes oslavime a zajtra sa uz mozem chystat na piatok 😀

@juliagregor no to by bola sranda, keby sa tu niekedy na nejakej plazi stretneme)))

juliagregor
22. sep 2010

@petrikaa1 ked sa nám podarí ísť na dovču (jedine ked niekde vyhrám 😀 ), tak sa isto ozvem... 🙂

minkak
22. sep 2010

@petrikaa1 no len pekne pooslavujte 😉 musis byt riadne netrpezliva,ked vies,ze uz v piatok 😵 juuuj no myslim na Teba velmi 😉 a sem sa potom nechystate,odkial vlastne si?

petrikaa1
22. sep 2010

@minkak urcite sa chystam domov, ale tento rok uz asi nie, myslim zaciatkom buduceho roku no uvidime vsetko zavisi od bambuliek) byvame blizko NR
netrpezliva som a to riadne, nemam totizto velmi rada taketo planovane veci ☹ ale co uz narobim ........... z jednej stranky je to lepsie ze sa nemusim doma strachovat "kedy uz" a zrejme by som aj tak rodila sekciou(
@juliagregor aj to bude raz))) ja stale verim ze raz vyhrame superenalotto))))