Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
7. okt 2010

@lusinkaj ja dávam bebu, a papajú mi obe naraz, teda tak s 5 min odstupom aby som dala každej falšu, a aj v noci spia a jedia naraz, teda teraz už začíname s celonočným spaním, tak sa krmi len tá, čo sa zobudí...

juliagregor
7. okt 2010

@lusinkaj ešte som ti chcela, máš dievčatká s váhovým rozdielom, a je predpoklad, že každá ti bude inak papať, nesústred sa na hodiny, a že musíš dávať naraz papať, ale dávaj, ked si vypýtajú...

lusinkaj
7. okt 2010

@juliagregor ahojik,no keby sa dalo spat a jest....ale neda sa zatial vies musim trosku aj byt dat do poriadku,ale ak bude cas urcite pospim ked oni...ale keby mi nestavali ze najprv jedna potom druha 😉

lusinkaj
7. okt 2010

@juliagregor sak to,aj je vidno jedna zje viac jedna menej...ale je to tazke kedze stavaju ze raz jedna raz druha 😉 😒

lusinkaj
7. okt 2010

@lucia.kl tak uvidime ako mi budeme natom,zatial mam ten nutrilon HA1 tak uvidime...

medinila
7. okt 2010

@lusinkaj aj ja si myslim,ze davat UM je zatial zbytocne.Ja som si zo zaciatku tiez myslela ze dlho mi MM nevydrzi a..... stale piju materske,len jedna davka je uz UM.Papaju kazde 3 hod. 7x za den najprv jedna potom druha s odstupom cca 30-40 minut. Uz by som vsak prijala ak by si ten interval natiahli aspon na 4h.V noci spia 5-6 hod.
Nevzdavaj to urcite vydrzis dlho,dlho dlho a s tym upratovanim to neprehanaj 😠 radsej si oddychni. Ak by si videla ako bolo u nas zo zaciatku...... ako v ciganskej chatrci 😀

lusinkaj
7. okt 2010

@medinila 😀 😀 aspon trosku som musela popratat...aj poprat hlavne veci z nemocky a postelne lebo neboli prezlecene nepamätam 😀 uvidim ako bude s mliekom,ale jasne kojit je lepsie 😉

ivanka11
7. okt 2010

ahojte kocky,pripajam sa k Vam,cakame dvojicky jednovajecne..maju jednu placentu tak ma dr.trocha nastrasil ze to je ten horsi pripad.Dnes sme mali 1.skrining a vsetko bolo v poriadku... 🙂

juliagregor
7. okt 2010

@ivanka11 gratulka k dvojičkám a vitaj 🙂

@lusinkaj vykašli sa na poriadok, teraz len krm a spi, ostatné je nepodstatné 😉 , ja vieem, že je to ťažké, prvý mesiac je najhorší, kým si zvyknete, deti nabehnú na nejaký systém, nevzdávaj to ....my sme papali každú hodku, spala som postojačky ...

lucia.kl
7. okt 2010

@lusinkaj moje tiež pili rozdielne, jedna 60ml a druha 90ml, teraz už konečne papaju obe rovnako, cez deň som nikdy neriešila, že kedy ktora pije ale cez noc som sa snažila ich krmiť naraz - no u mňa sa to dalo, kedže mali flašky... ja som mala v plane keby som kojila, tak jednu priložim a druhej s flaše odstriekane, no ale vyriešilo sa to inak... tak prajem vela mliečka a čo najdlhšie kojenie, UM je strašný žrút penazí....

lucia.kl
7. okt 2010

@ivanka11 gratulujem k dvojičkám a hlavne pohada a klídek počas celého tehu, hlavne sa nestresuj a užívaj si tehotenstvo...

katrinb
7. okt 2010

@lusinkaj ano kojim....a osobitne uz teraz. A ako pisala Julka....nedavaj UM....ty nemas malo mlieka...to neexistuje. Dievcatka si vytahaju tolko kolko potrebuju. A si este len na zaciatku. Kojit velmi rychlo prestanes, ak im budes davat UM...ale ak nechecs kojit, tak to neries. Ale ak chces...tak nepocuvaj reci o slabom mlieku alebo ze mas malo.....ja som prikladala aj kazdu pol hodku an astriedavcku zo zaciatku. A to neznamenalo, ze mam malo mliecka, ale ze si poterbuju proste babulky zvyknut a byt pri mne. A cim castejsie boli pri mne, tym si samozrejme vytvorili mliecka tolko, kolko potrebovali. Ja som ich kojila do ukonc.6 mes. cisto cisto....da sa to.....len terba chciet. Ver mi........a teraz uz popri tom papame prikrmy...ale to uz su velke, to uz musia. Keby som mohla, stlae cisto kojim...nic nie je krajsie ako kojenie svojich deticiek.....
@juliagregor Julka kojila tusim az 2 roky....a vidis.....da sa to......prosim, len nedavaj UM....Kludne sa ma pytaj ohladom kojenia co chces......velmi rada rti pomozem a hlavne tvojim dievcatkam......Mozem ti poslat aj jeden clanok.....porovnanie UM a materskeho....a sama sa rozhodni.....

katrinb
7. okt 2010

@juliagregor a presne ako pise Julka, davaj mna poziadanie...to je uspech kojenia. A striedaj si prisniky....aby si nemala pocit, ze jeden je plnsi, hlavne ked si vytahaju jedna viac a jedna menej.......a na byt kasli aj na vsetko ostatne teraz. Aspon tyhc 6 tt oddychuj.....robis to nielen pre seba....uz teraz musis pozerat na dve krasne uzlicky doma..... A ja som ich kojila spolu zoz zaciatku.....usetrila som tym vela casu. A je to normalne, ze sa ti bude zdat na zaciatku, ze nerobis nic ine ako kojis...ale neboj, ono sa to upravi. Vydrzat treba!!!!!!
@ivanka11 velike gratulko ku dvojkam...si stastna maminka...dvojnasobne 😉

katrinb
7. okt 2010

@lusinkaj poslala som to Julke namiesto teba 😀
a presne ako pise Julka, davaj mna poziadanie...to je uspech kojenia. A striedaj si prisniky....aby si nemala pocit, ze jeden je plnsi, hlavne ked si vytahaju jedna viac a jedna menej.......a na byt kasli aj na vsetko ostatne teraz. Aspon tyhc 6 tt oddychuj.....robis to nielen pre seba....uz teraz musis pozerat na dve krasne uzlicky doma..... A ja som ich kojila spolu zoz zaciatku.....usetrila som tym vela casu. A je to normalne, ze sa ti bude zdat na zaciatku, ze nerobis nic ine ako kojis...ale neboj, ono sa to upravi. Vydrzat treba!!!!!!

linduska123
8. okt 2010

Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci niektora z vas rodila na Kramaroch u Doc. Planka?
Preradili ma teraz k nemu na rizikovu poradnu a mam z neho taky cudny pocit, chcela by som si niekoho zazmluvnit ku porodu, ale neviem, ci on je ten pravy.
Dakujem za nazor

juliagregor
8. okt 2010

dobré ránko,

@katrinb Katka si zlatá, len mne to striedanie prsníkov už nepomôže 😀
@lusinkaj ozaj kojenie je zo začiatku trošku kríž, ked sú dve detičky, ale je to tá najlepšia a najúžasnejšia vec na svete, ja Ti s KAtkou chceme len dobre, zavolaj si domov tú laktačnú poradkyňu a všetko sa jej popýtaj...bola by veľká škoda, aby si si s UM pokazila kojenie...
neviem, či si pamätáte, ale dráčik to mala tuším vyčíslené a UM ich stálo okolo 50000 (ešte sumu overím)

http://dojcenie.wordpress.com/?s=dvojčatá

ludmilka25
8. okt 2010

Ahojte, rada by som sa pridala do diskusie, som ešte len v 12 tt a čakám dvoj-vaječné dvojičky,je to prvé tehotenstvo.... ako tak čítam Vaše príspevky tak ma asi čaká poriadny cirkus 🙂 trošku sa bojím ale aj sa veľmi teším, ... Je tu ešte niekto kto má dve potvorky ešte v brušku ?

janulqa07
8. okt 2010

dobre ranko prajem 😉
vsetkym novym tehulkam gratulujem 😵 a vitam ...
@lusinkaj snaz sa vydrzat, naozaj to zerie vela penazi 🙂 drzim palce, s babikami to zvladnete
@juliagregor drzim palce so skolou, nech to uz je hotovo 😉

ja mam take deti zvedave 😠 v noci mi maly skoro vobec nespal len by kecal a smial sa

katrinb
8. okt 2010

@ludmilka25 vitaj a raduj sa..aj ked si viem predstavit tvoje pocity terwza na zaciatku...ja som bola teda chvilku mimo...ale zvyknes si na to a budes sa stale tesit viac a viac.....

matelko1
8. okt 2010

@lusinkaj ahoj moja.tak som na teba myslela,aj sms som chcela napisat,ale akosi nemam cas pomaly na nic.
ako sa mate,citam,ze mliecka mas,to je super.

inac ahojte.
chlapci zacali lozit po styroch,su vsade rozlezeni 😀 ,takze mame veselo.musim len davat pozor a hrat sa s nimi,takze cas na mk je akosi malo.
aj vrchne zubky sa nam prerezavaju,takze noci su tazke,nespime teraz,ale snad to bude lepsie.

matelko1
8. okt 2010

@ludmilka25 vitaj a tes sa,aj ked ja viem ....moje pocity boli tiez vselijake,ale som sa tesila a plakala od stastia 😵 a som stastna,ze ich mam a naraz dvoch.

macilaci
8. okt 2010

@juliagregor ahoj julka, nevieš niečo o RP pre dvojičky, ty máš tu asi najlepší prehlad, je niekde niečo čo môžem podpísať alebo niečo podobné?

juliagregor
8. okt 2010

@macilaci myslím, že sa dala podpísať len do 6teho

macilaci
8. okt 2010

jeden som podpisovala ale to bolo len ohladom zníženia, bol aj taký pre dvojičky, dofrasa. 😒 ☹ bude veselo ked aj toto zoberú 😠

juliagregor
8. okt 2010

@macilaci to bolo na jednom...

macilaci
8. okt 2010

no už asi ani neviem čo som podpisovala, lebo som bola taká nasratá 😝

lusinkaj
9. okt 2010

ahojte 🙂
len tak rachle pisem,mame tu dve pestunky tak som tu nakukla ale inak sa neda,nespia a ak aj hej tak sa budia a musim vziat na ruky utisit a tak mozem dat anspät do post.a tak to ide dookola...niekedy zazrak pospia pekne 🙂
strasne sa ta väcsia puči???aj vam?

bombula
9. okt 2010

@ludmilka25 ziaden cirkus iba kopec srandy, xixi🙂 ak mas rada vyzvy tak ta to nemohlo prekvapit🙂 ja som sa len smiala a smiala🙂 mne bolo z toho proste do smiechu, vobec som si neuvedomovala ze to je o mne. a ze ako ja ten svoj pohodlny zivot uz nebudem mat taky pohodlny🙂 pre mna boli prve dva mesiace narocnejsie ale potom uz chlapci spali celu noc a tak uz to slo lahsie. no a teraz je to zabavne, to uz sa vedia salit, chodia, lezu s autickami, takze fajn.. tes sa z toho, dvojita starost ale hlavne dvojita radost!

zuzika30
10. okt 2010

ahojte, rada by som sa k vam pridala aj ja, citam vas uz dlhsie 😕 ,ste uplne super ako sa podporujete a radite si ,to je na nezaplatenie 🙂 .
Ja som v 9tt ,cakame dvojvajecne dvojicky po IVF ,som prvorodicka a uplne chapem Ludmilku25 ,ja som si tiez presla takym strachom a uvedomila si ,ze to zvladaju mnohe a ze to urcite zvladnem aj ja a super je ze ked som sa k malym zacala prihovarat tak mi presli aj nevolnosti 😀 -mozno zhoda nahod . Takze Ludmilka25 hlavu hore a s usmevom to vsetko zvladneme 😉

juliagregor
10. okt 2010

@zuzika30 ahoj, a veľká gratulka 🙂 🙂 🙂
mať dvojčatá je úžasné, je s nimi sranda, aj ked trochu viac starostí na začiatku ale dvojnásobok lásky 😉
moja reakcia u dr., ked som videla utz..."ježiši, tam ich je nejako veľa" a rozplakala som sa...(ja stále tvrdím, že dvoch naraz máme ako náhradu za mm dcéru, kt. zomrela, ked sme sa dozvedeli, že budú dve...
stretla som sa s tromi druhmi reakcií: 1, smiali sa mi 2, priali mi to 3, negatívne reakcie - "ja by som si to hodila" , tie tretie si nevšímajte 😝

všetkým tehuľkam veľká gratulka 🙂 🙂 🙂 🙂