Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bombula
10. nov 2010

@andzis ak mas tazke nevolnosti tak rada s pravidelnym jedenim ti velmi nepomoze nakolko je to niekedy neuskutocnitelne. ja som mala veru takze nevolnosti kt. mierne povolili az po 14tom tyzdni. nemohla som ani pozerat televizor, pocitac neskor mi uz tiez nerobil dobre, dovtedy som prezila na zltom melone, grepovom dzuse, ked tak po glgoch, aj vodu pit po glgoch, obcas nejake susienky tiez sa udrzali. vraj pomaha jest suchu stravu. velmi mi pomahalo lezanie, klud no a snazit sa spat. veru ze som ratala dni cez kt. som sa prebojovala, bolo to nesmierne tazke, jedine co ta moze povzbudit je to, ze ked ti je zle tak vies ze bejby sa drzia v tebe. prekvapko bolo ze moje deti rastli jedna radost, brali si vsetko z tela co potrebovali, ja som schudla 5 kil a vyzerala som desne🙂 v druhom trimestri uz mozes aj torekan cipky proti vracaniu, uzasne pomohli, zobrala som ich asi 3x, potom sa to uz zlepsilo.

matelko1
10. nov 2010

dobre ranko prajem 🙂

zuzuliatko12
10. nov 2010

@bombula určite máš pravdu, ja sa len chcem trošku dopredu poinformovať 😉 Určite nebudem aspoň nejaké 4 mesiace nič kupovať, ja sa len trošku vytešujem, čo všetko im musíme pokúpiť a potom keď to bude reálne tak až potom to budem riešiť 🙂

matelko1
10. nov 2010

@zuzuliatko12 ja som zacala kupovat az po 24tt,vtedy sme boli este na kontrolnom 3D utz a ked nam povedal,ze je vsetko ok,tak sme zacali s pripravami 🙂 🙂 🙂

kukulik30
10. nov 2010

caute, teraz som dosla od gyn, do soc . poistovne som musela letiet kvoli mojej PN, lebo nejak im nesedeli papiere a a este k samkovej dr, lebo v noci mal teplotu a samozrejme co mame???... ovcie kiahne... super....dr mi hned vravela, ze si mam davat ale velky pozor, lebo moze sa to prejavit aj ako herpes oster / pasovy herpes/ ...tak ze mam pouzivat ruska, umyvat si dokladne ruky ....do prdele...vsetko naraz
a aby toho nebolo malo, tak na uzv to nedopadlo najlepsie, jedno babatko ok , velkostou zodpoveda aj tyzdnu 8tt+6 , ale to druhe je o dost mensie , srdiecko sice bilo, ale ktovie , co bude...dr ma upozornil, ze moze ist o syndrom miznuceho dvojcata , ze ak by som zacala spinit, ze mam ist rovno do nemocky, ale ohrozit to druhe by to druhe nemalo, kedze su kazde v inom vaku... som z toho taka nervozna a neista, ze az...o 3 tt mam ist na na kontrolu, dostala som aj tehu knizku, krvne testy boli ok...aspon nieco pozitivne...
mali ste niekto s tymto skusenost..moze to babatko dorast???

matelko1
10. nov 2010

@kukulik30 tak to mi je luto,ale az o 3 tyzdne na kontrolu,neda sa ist skor aby si vedela ci je vsetko ok.to znamena,ze ak maju 2 vaky,ze su to dvojvajecne nie...drzim palce aby vsetko bolo ok.
no vsetko naraz,ked to vsetko najmenej cakas,vtedy to pride....

matelko1
10. nov 2010

inac vysledky amm ok,len cukor mam nizku hladinu,tak nechapem.stravu mam pestru,jem vela sladkeho,tak...

kukulik30
10. nov 2010

@matelko1 aj jednovajecne dvojcata mozu byt bichorialne a biamnialne...zavisi to od toho v akom stadiu sa zacali delit, takze asi saa zacali delit velmi skoro...ale som aj rada, ze je to tak...predsa len to je ta lepsia moznost, ak maju kazde vlastnu placentu a plodovy obal

matelko1
10. nov 2010

@kukulik30 ano to je dobre,horsie by bolo keby mali spolocny vak.....a nemoze ti doki skor urobit utz.

janette77
10. nov 2010

@kukulik30 ahojky, je mi velmi luto, co prezivas...Pri Samkovi drzim palce (aspon to bude mat za sebou) a co sa tyka dvojciatka, viem si predstavit, aky stres v sebe citis, ale pokus sa nemysliet na najhorsie. Myslim na Teba!!!!!!

janette77
10. nov 2010

@matelko1 ahojko, som rada, ze vysledky su o.k., ale ten cukor je potom o com? Pytala si sa, preco mas nizku hladinu?

matelko1
10. nov 2010

@janette77 nevedel mi povedat,ze vraj jednotvarna strava,ale ja mam pestru stravu a sladke si mam dat,ale bez toho ja ani den nepocitam,tak nechapem....mam ist este raz na krv,na cukor,ale doma sa mam naranajkovat,tak potom uvidime..
ideme von.je tak krasne teplucko,treba to vyuzit.

janette77
10. nov 2010

@matelko1 hm...je to divne, tak som zvedava, co povie kontrolna krv. Juj, chodte veru von, aj ja som predchvilou hrkutala mangelovi do telefonu, ako je krasne, ako by som uz labzovala s kocikom.🙂) Vraj v BA je skaredo a sedo. Tak som rada, ze tam u vas je tiez fajn, vyuzi dosyta. Zelam krasnu zdravu prechadzku.

andzis
10. nov 2010

@bombula velmi pekne dakujem za rady ja som schudla 3 kg a ratam dni ale oni sa tak tahaju 🙂 no nic akurat to musim vydrzat uz sa neviem dockat dalsej navstevy u lekara aby som vedela ako narastli a tak 🙂) kazdopadne este raz dakujem 🙂

matelko1
10. nov 2010

tak sme doma z prechadzky.slniecko svietilo,ale bolo chladno....

janette77
10. nov 2010

@matelko1 nevadi, obliect sa vzdy da a slniecko je len prijemny spolocnik na prechadzke.🙂 Ta vzdy obdivujem, ako dlho si vonku...parada.

matelko1
10. nov 2010

chlapci uz spia.idem nieco navarit na zajtra,lebo cez den nestiham.

@janette77 hej ja som rada von a urobi aj cerstvy vzduch aj mne dobre 🙂 ...

janette77
11. nov 2010

@matelko1 ...bre ranko prajem, vidis, super napad navarit den vopred. Aj tak sa to asi pri bdejucich babenach velmi neda, vsak? Ak mas dobre lokality na kocikovanie, preco nie? My tu mame tiez celkom fajn moznosti, uz sa neviem dockat. 🙂 Ved v sobotu ideme po ten kociarik a manzel si zo mna robi srandu, ze mozem povozit nasho Huga, ked uz ma to tak pali.🙂))))

adra22
11. nov 2010

dobré ránko no dnes som si pospala 🙂 akurát raňajkujem normálne sa mi byť doma páči 🙂 som zvedavá dokedy ma to bude baviť @janette77 my ideme zajtra do Močenku kuknúť kočík tak sa teším a ideme aj na 3D sono do Hlohovca tak sa teším že uvidím dubákov a som zvedavá či mi potvrdia pohlavie 🙂

janette77
11. nov 2010

@adra22 Dobre ranko🙂) Som Ti vravela, ze sa Ti domacky rezim zapaci. Ja sice este obcas mavam zachvaty clivoty, ale prevazuje klud a vytesovanie sa z volnosti rezimu. Mas tiez obmedzene vychadzky? Ci Ty si vlastne este cerpas dovolenku, si spominala... Som zvedava, co povies na Mocenok a na aky kocik mate zalusk? Inak, maju na predajni naozaj vsetky dvojickovske, ktore propaguju na stranke (aspon, ked sme my boli, tak mali). Je treba si pre istotu telefonicky dohodnut obhliadku s tou majitelkou, asi sa tak uz stalo, vsak? A drzim palce na 3D a tiez som zvedava, ci Ti potvrdia chalanov.🙂 Budete mat velky zazitok.

adra22
11. nov 2010

@janette77 Ahoj ano ja ešte čerpám dovolenku takže môžem ešte lobzovať po meste ale moc sa mi nechce dávam dokopy bytík sťahovali sme sa pred 3 týždňami tak je ešte stále čo robiť 🙂 samozrejme také lahké roboty 🙂 Ten kočík neviem sa rozhodnuť buď easywalker alebo BABY JOGGER CITY SELECT DOUBLE tak sa ešte rozhodujeme uvidím čo poviem keď to budem vidieť na živo. Ano s majiteľkou som už dohodnutá no tak uvidíme 🙂 No aj ja sa teším na to 3D zase budem pokojnejšia keď bude všetko ok. dnes ma voláko ťahá brucho nieže by mi tvrdlo ale cítim také ako keby mi ho niekto naťahoval tak neviem čo to je tak som si trošku lahla hádam to prejde .

janette77
11. nov 2010

@adra22 jej, ten Baby Jogger sa mi ako jediny paci z tandemovych. Mali ho v Mocenku na predajni v ciernej farbe a manzel sa mi smial, ked som sa nad nim rozplyvala, ze "ved od tandemovych si uz upustila...", tak sa na mne bavili s majitelkou, lebo som sa nevedela vynadivat. A super je, ze sa da nakliknut len jedna vanicka a je moznost pouzit ho ako jendokocik, lebo aj take situacie v praxi s dvojcatkami isto nastanu. Potom mi len vadilo, ze ked sa naklikli obe hlboke vanicky, tak to spodne babo mi pripadalo take "prilahnute" vrchnym a bala som sa, ze tym padom bude k tomu babatku aj horsi pristup. No bol to len dojem, urcite je to prakticke, lebo kvoli takemuto "vrstveniu" nemusi byt kocik zbytocne dlhy. V sportovej verzii som tento problem nevnimala, tam sa mi to zdalo super riesene. Tak som zvedava, co povies nan live, ale teda chutny je.🙂
Tak ste cerstvo prestahovani, gratulujem, su to prijemne starosti - zveladovanie noveho hniezdocka. Len si pekne cifruj pribytocek, ale neprepinaj sa. To tahanie bruska - mozno sa Ti rrozpina maternica, babatka rastu, tak mas pocit tahania. Mna zase "boli" spodne babo, lebo ho mam az za lonovou kostou - tak nizucko a pri chodzi tlaci. Dost sa aj bojim, ked sa zacne hybat, lebo mi to sposobuje akoby jemnulinke kontrakcie. Mozno je to len hlupy pocit, ale vzdy som napata, ked citim pohyby tohto babatka. Inak, vcera ma kopkali obe naraz (vacsinou sa zvyknu striedat) a som sa smiala, ako vyvadzali.🙂
Tiez som to riesila, aj riesim ako Ty, ked mam nejaky divny pocit s bruskom, najlepsie je lahnut si, oddychnut. Ono by to malo svojvolne prejst. Tak drzim palce a daj vediet, ako ste dopadli.

olganr
11. nov 2010

Vianočný BaBy Bazar alebo ako najlepsie nakupit pre svojich drobcov aj vybavičky pre tehuľky

janette77
11. nov 2010

@olganr jej, dakujeme za tip!🙂

janette77
11. nov 2010

Aj ja pridavam tip na burzu detskeho oblecenia, potrieb a hraciek:

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=590885&t...

janette77
11. nov 2010

pardon, tento link:

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=590885&t...[cmd]=SINGLE&tx_rtglister_pi1[uid]=11844

janette77
11. nov 2010

do kelu, vzdy skopirujem aktualny link a nasledne nenajdem pod nim tu burzu, ktoru avizujem, ale vzdy nieco ine. Skratka, k burze detskeho oblecka sa preluskate cez "babetko.rodinka.sk" - zoznam akcii. Ospravedlnujem sa, ze chaosim.🙂

katrinb
11. nov 2010

ahojte tehulky...vitam nove azaroven velmi velmi gratulujem...ja nejako nestiham v posledne dni tu chodit,...ale ked budete potrebat poradit - cokolvek...som tu pre vas. Krasny den vam prajem....

andzis
11. nov 2010

@katrinb Dakujeme 🙂

katrinb
11. nov 2010

@deinad aj ja drzkam palce, silno silno...nech to vyjde. Ci uz s jednym alebo dvoma embryjkami.......Uvidis, ujme sa to a budes stastna tehulka a potom este stastnejsia maminka
@matelko1 aj mne baby sem.-tam odmietaju...a isto to bude v zubcekoch.... A to vazne, ze ked segre riesili tu ruku, ty si to nejako podvedome citila? Fakt je to tak pri dvojkach? ja nase nechcem rozdelovat...som rada, ze si mi to aj potvrdila