Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzbel1
22. nov 2010

@janette77
Vo stvrtok sa opytam, ci sa nepomylil, uvidime... ked mi písal termin na sono teraz, tak predtým si pozeral vysledky z 3D, (to som bola u ineho dr. 25.10), ale aj tak je to po 2 mesiacoch ... uvidime 😉 A dakujem za info. 🙂

janette77
22. nov 2010

@zuzbel1 🙂) Tiez si myslim, ze po narodeni dvojiciek a starostlivosti okolo nich zhodime nadobudnute kilecka. Ja som doteraz pribrala 17 kil, ale vraj mi to slo do bruska. Ja si zase myslim pri kazdom zrkadle nieco ine.🙂 Tak to mas super, ze si mala pracu hned pri stanici a ta polhodka vo vlaku sa da. My teraz byvame na Zahori a pracovala som v Ruzinove. Tiez sa dalo... Inak sila, ani mne nechceli uvolnit miesto, pricom brusisko som si pred sebou tlacila uz statne. kym bolo leto a brusko bolo "odkryte", tak sa trhali, ale akonahle som sa hodila do kabata - dovidenia. Pricom vykukalo uplne rovnako. Ono ja som sa citila fajn a ako takej mi sediet nebolo treba, ale bala som sa tych trhanych pohybov napriklad v trolejbusoch a nadskakovaciek na cestnych spojoch - to mi nerobilo dobre. No ale je fakt, ze malokedy sa ludkovia zlutovali. Zvlastne, pre mna vzdy bola tehotna zena svata a aj ked som 5 rokov nevedela otehotniet, nikdy som sa nemstila tym, ze ju chuda nepustim sadnut.

janette77
22. nov 2010

@zuzbel1 nedaj sa, je to velky odstup. Aj keby sa nepomylil, poprosila by som ho o skorsi termin uz len kvoli mojmu pokoju.

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 ale kdeže medicínu, techniku 😀 , ale už som skončila, chodila som 6 rokov externe a už mám po štátniciach...a to len skusenosť hovorí... 😉 , ten chlapček spadol a zapadol mu jazyk a nedýchal, stalo sa to v materskom centre...strie nemám, ale tie sú aj genetická záležitosť..ja som sa natierala olivovým olejom a takým špeci krémom z lekárne a názov si teraz nespomeniem...
a UTZ, to záleží od lekára...ku začiatku do 30 tt sa nerobí často, výnimkou su jednovaječné dvojičky, ked pozerajú váhy, ale inak 10, 20, 30 tt...poradne som mala po 3 týždňoch a po 29 tt som už bola v nemocke a tam robili častejšie,,,

adra22
22. nov 2010

@juliagregor a to si bola v nemocke až do pôrodu? a ináč dík za šlapky do sprchy to ma vôbec nenapadlo 😉

juliagregor
22. nov 2010

@adra22 ano, idem uspať deti...neskôr 😉

janette77
22. nov 2010

@juliagregor ...nooo tak potom super maminkovske skusenosti! 🙂 Gratulujem k titulu, si sikulka pri deturencoch, toto ja by som nezvladla! Do kelu, tak sporadicky poradne a sono??? A to co ja som potom za pacosku??? Hm...
Kedy prisli Tvoje dvojciatka na svet? V ktorom tt? A rodila si spontanne, alebo cisarom?
Tiez sa natieram kremikom z lekarne, ono neviem, ci su to strie, alebo si to mylim...take tie cervene ciarky...je to ono?
Na brusku ich mam odspodu, ale prsia su nimi dost poznacene a to su male, tehu na nich ani nevidiet, tak som z toho prekvapena. Tvaria sa akoby sa zvacsili minimalne o 2 cisla! 🙂 Machruju, machruju...🙂

solinkarka
22. nov 2010

ahojte..mozno od veci otazka od vasej temy ale pocula som ze ked je baba tehu tak ma pozitivny ovu test..je nieco na tom prawdy?

janette77
22. nov 2010

@solinkarka ahoj, to by som velmi netvrdila, ved pozitivny je podla mna, ked mas ovulku, nie? S tehu to nijako nesuvisi...teda podla mna.

solinkarka
22. nov 2010

@janette77 ale je tu jedna tema ze Zistovanie teho pomocou ovu testov a tam vela bab pisalo ze tehotestvo zistili skorej ovu testom a potom az tehu testom

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 všetko mám napísané pri prvom albume...
@adra22 pred porodom 6 tt a ešte 3 tt s deťmi, bolo to náročné a ja som sa otvorila, v noci som mala bolesti, kontrakcie a už som vedela, že je zle...odležala som si to dobrovoľne a musím povedať, že som bola dobrý pacient...doma by som tolko nevydržala, pri staršom sa nedá oddychovať...len hlavne hlavu horu a pozitívne a dohovárať deťom, nech sa ukludnia...

juliagregor
22. nov 2010

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/juliagregor/...
a rodila som sekciou, v spinále, deti som hned videla, boli sme v nemocke 3 tt ale čakali sme na menšieho, ktorý mal veľmi silnú žltačku a nepriberal...mliečko na 3 deň a veselo sme kojili, teda v nemocke je to trošku iné pri malilinkých deťoch ale doma v pohode... 😉

janette77
22. nov 2010

@solinkarka aha, tak potom neviem, sla som na to len cisto laicky. Tak potom si to este potvrd tehu testom. Rozhodne Ti prajem najkrajsie dve ciarky na svete! .-))

janette77
22. nov 2010

@juliagregor ...dakujem, preluskala som profil, aj fotecky, krasni kuceravi chalani a aj brusko si mala obrovskeee, to ja take nemam a citim sa ako tank. Si statocna, deturence su zasluzene, ste mila rodinka.🙂)

juliagregor
22. nov 2010

@janette77 dakujem pekne a bruško nebolo až také veľké 😀 a teším sa na tvoje 😉

luciaf13
23. nov 2010

@janette77 😎 😎 😎 no ked mala Julka velke brusko co je potom toto?? https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luciaf13/alb... 😀 😀 😀 😀 😀

janette77
23. nov 2010

@luciaf13 🙂) Ahojky, noooo, tiez krasny kus!🙂) Gratulujem k synatorskej trojke. Neviem, mne sa zdalo na jednom zabere aj Juliine brusko obrovske. To ja sa hrdim, ze som velka a hoci som len v 28. tyzdni, tazko dobehnem vase rozmery. A mne sa to tak velmi paci. Aj ja chceeeeeeem....🙂

juliagregor
23. nov 2010

@luciaf13 ty si mala riadny kotlík 😀

janette77
23. nov 2010

@luciaf13 pozerala som si Tvoje fotecky, tak ja mam v 28. tyzdni 115cm v pase a pribytok 17 kil, mozno Ta teda dobehnem s rozmermi. Neviem, niekedy sa mi moje brusko mali, inokedy (najma zboku) sa citim abnormalne velka. Asi zalezi od uhla pohladu. Musim aj ja povedat manzelovi, nech ma viac foti, vela toho nemame a je to velka skoda, lebo nebude na co spominat. Skor ma nataca na kameru, ale hole brusko snad zachytene ani nemam . No zmeni sa to, dostane povel! 🙂 Mas krasne detusky a tie papucky od prababicky - neuveritelne. Inak, presne v tych farbach mame nakupene novorodenecke sady (oblecko), kedze my nechceme vediet pohlavie. Myslim, ze farby su prijemne a neutralne. Pekna tehulka si bola. 🙂)

janette77
23. nov 2010

@juliagregor 🙂 aj Ty si mala krasny kotlik: https://www.modrykonik.sk/fotoblog/juliagregor/... a ta kamoska este viac. Mne sa to fakt velmi paci, je to milene. Ono to ku koncu asi este nejako rapidne nabehne, vsak? Kedy sa tak festovne zvacsuje brusko. Este mam nadej? 🙂)

juliagregor
23. nov 2010

@janette77 aj by som si to s tebou na chvíľku vymenila, mne tie kopance tak chýbajú, to bolo ako vlnobitie a jedna veľká chobotnica v brušku, s mono tehu sa to nedá porovnávať ...
a tá moja kamoška mala brucho strašne dopredu, vôbec nebolo zozadu vidieť, že je tehotná...nemocku sme si odkrutili spolu a sme skoro susedky...

janette77
23. nov 2010

@juliagregor a vies, ze som prave vcera rozmyslala nad tym, ze mi bude brusko a vobec cele tehu chybat? Naozaj som teraz neskutocne stastna, spokojna, pokojna a manzel tiez. Aj on sa nechal pocut, ze by ma mal najradsej s bruskom cely zivot.🙂) Paci sa mu to. A obetovala by som aj to tarbave obracanie na posteli, stoji to za to. Je to asi naozaj najkrajsie obdobie v zivote zeny, vsak? Je fajn, ze skoro susedky a spolu ste si aj nemocku odkrutili, urcite vam bolo veselsie. Ano to vlnobitie v brusku je prekrasne. Zboznujem, ked sa mi deticky takto hlasia. 🙂

janette77
23. nov 2010

@matelko1 Hlada sa matelkooo, halooo, dnes je vonku nadherne slnecno, dufam, ze aj tam u vas, ze si zase budete moct dopriat vydatnu prechadzku...🙂)))

juliagregor
23. nov 2010

@janette77 tak ty bývaš asi v inej krajine...u nás oblačno, neprší ale od včera sa ozaj schladilo...som bola v škôlke a bola mi zima

janette77
23. nov 2010

@solinkarka ahojky, no ja by som toho "slabuckeho ducha", ako pises povazovala za celkom dobry signal. Skus sa este poistit nejakym vysoko citlivym tehu testom. Drzim palceky a prajem Ti, aby sa splnil Tvoj sen.🙂

janette77
23. nov 2010

@juliagregor fakt? Tu je nadherne a pisal aj manzel z BA, ze tiez krasne slnecno. Tak posielam luce vsade k vam...🙂 Inak v sobotu nam vraj hrozi prva snehova nadielka, mraziky a taaaak. Som zvedava, radsej keby to vydrzalo do Vianoc, tie su v posledne roky nejake teple a slnecne a to mi uz tak nesmakuje, nie je to ono.

andzis
23. nov 2010

ahojte joj zavidim tie bruska 🙂 ja mam zatial iba take malinke (13tt) neviem sa dockat uz toho obdobia kopania a tak 🙂 kedy zacne brusko konecne tak poriadne rast a deturence kopat ???

janette77
23. nov 2010

@andzis ahojky, ja som prve pohyby citila okolo 20. mesiaca, ale este ich nebolo vidiet navonok. Potom hned v uvode 23. tyzdna som ich uz aj videla cez brusko, hned som si ten datum zapisala do tehu diarika, ktory si poctivo vediem, aby som sa raz mohla rozmaznavat spomienkami.🙂 O vyse mesiaca to bude dopriate aj Tebe, tes sa, je to neopisatelny a nenahraditelny pocit.🙂) Prajem pohodove tehulkovanie.

janette77
23. nov 2010

@andzis no a rast bruska, to je velmi individualne...niektorej vyrasi az okolo 5. mesiaca, na niektorej to vidno omnoho skor. Na mne to ludia spozorovali takmer od zaciatku. Tehu rifle som bola nutena kupit si uz v 2,5 mesiaci. Ale my sme drobcekov dosiahli vdaka asistovanej reprodukcie, cize hormoniky urobili svoje. Znamena to, ze ako tehulka som vyzerala uz v priprave...🙂

andzis
23. nov 2010

@janette77 ďakujem 🙂 my tiež vdaka Ivf ono to trosku vidno hlavne keď sa najem 🙂
ale už sa toho neviem dočkať v piatok sme ich videli 1x tak naozaj ako sa hubu a tak už to
bol neopisatelny pocit 🙂))