Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
6. dec 2010

@pimma Aha, takto je iná vec. 😉 Ja som mala deti prirodzene .... ale viem že v knižke je uvedený dátum IVF a podľa neho Dr. vypočítavajú termín porodu....držím palce...a určite Ti termín porodu ešte upresnia.... 🙂

matelko1
6. dec 2010

@pimma tak doki v centre ti urcite urcil spravny datum porodu.tam sa to inac rata pri ivf,ano moze byt babatko aj vacsie tak preto ti tvoja dr asi takto povedala.ved uvidis,na utz sa ti to upresni....ale aj tak pri dvojkach urcite skor porodis.

janette77
6. dec 2010

@juliagregor fuha, si ma vystrasila, Julka, lebo ja jem mandarinky a pomarance na kila... ☹ Mne sa velmi ziadaju citrusy teraz.

janette77
6. dec 2010

@juliagregor fuha, si ma vystrasila, Julka, lebo ja jem mandarinky a pomarance na kila... ☹ Mne sa velmi ziadaju citrusy teraz.

janette77
6. dec 2010

hehe, nielen ze v brusku mam duo, ale aj moje riadky sa zobrazili dvakrat, zeby znamenie? 🙂)

matelko1
6. dec 2010

@janette77 asi znamenie 😀
aj ja som papala citrusy,ale pozor na grepy,obsahuju chynin atie tehotne nesmu.mna na to upozornil moj obvodak.

janette77
6. dec 2010

@matelko1 ahojko, nastastie mi grepy nechutia, ale mandoskam a pomikom davam zabrat...no uz sa umiernim po tom, co pisala Julka... Inak, co sa znameni tyka, mala som pred vysledkami z IVF krajsie. Bola som po ET a v jeden vikend sme mali navstevu (brata s rodinou), cosi sme oslavovali, sedeli sme v zahrade a nad nasimi hlavami zakurzil bocian. Svagrinka vykrikla, ze aha, aha, vyslo to - bocian! A ja - rodeny skeptik - ze iste, ja tolke stastie nemozem mat!☹( Ten isty bocian odletel a vratil sa este raz. Vtedy mi ani vo sne nenapadlo, ze nam naznacuje dvojicky.🙂)))))) Odvtedy verim na bocianie signaly.🙂)

juliagregor
6. dec 2010

@janette77 mi zmazalo príspevok 😠 , ja verím na bociany, takýto krdel sme videli na dovolenke, vtedy sme ani netušili, kolko ich spravíme 😀
len neviem ako to tu bude vidieť

matelko1
6. dec 2010

@janette77 @juliagregor aj ja verim na bocianov,lebo ja som este nebola ani tehu a sli sme s mm autom a ponad nas sa objavil 1 bocian,za nim druhy a ja,ze by to malo byt znamenie? ktovie,mozno a fakt to bolo,sla som na ivf a zrazu bum a dvojky takze na bocianov verim 🙂
trosku som si zdriemla,chlapci spali...najprv som chcela robit poriadok,ale som si povedala idem si lahnut..

juliagregor
6. dec 2010

viete čo je vrchol nešťastia...tri komplet oblečené deti a z toho dve sa poserinkajú... 😅

dusika11
6. dec 2010

ja sa tak bojim kriticke dni mi vychadzaju cez vianocee medzi sviatkami a silvester...moja doktorka ma vtedy dovolenku a vlastne kazdý lekar ktoreho som chcela mat, ked ma to chyti pred 3 januarom co je dost mozne...budem rodit nablint...s doktorom co bude mat sluzbu,,, skorsiu sekciu nechcu , v kosiciach je taka moda aj dvojicky nechat do poslednej chvile pokial je to mozne.........to aby som sa zacala modlit........

janette77
6. dec 2010

@juliagregor 🙂)) jejooo, po zvacseni bol krdel pekne vidiet. Ja som na bociky zacala verit az podla vlastnej skusenosti. A to ze sa fakt dvakrat ten isty bocos vratil - sila! Najma teda uz potom dodatocne, ked som si na to spomenula (ked sme uz vedeli vysledky z krvi🙂) Aky prispevok Ti zmazalo??

janette77
6. dec 2010

@matelko1 radsej oddychnuta mamina, ako vyblyskana domacnost a mamina unavena...🙂

janette77
6. dec 2010

@juliagregor 🙂)))))))))) a boli to aspon Andrejko a Simonko, aby to aspon dvojickovsky ladilo? 🙂)

janette77
6. dec 2010

@dusika11 drzim palceky, velmi, velmi, si uz v krasnom tyzdni. Prikladom pre nas vsetky, super!

matelko1
6. dec 2010

@dusika11 drzim palce,a mas pravdu je asi pravdepodobne,ze budes rodit skor a teraz tie sviatky,tak budes musiet pri dr co ma sluzbu,..drzim palce a mozno uz o ě tt budes maminou,bude to este pred sviatkami,vianocny darcek
@janette77 veru aj ja som si povedala,ze domacnost pocka...
no moj mm siel kuknut kameru a bude to vian.darcek spolocny,chlapci tam budu mat hracky a my kamerku,ale musim ju skor este pred tym odskusat,lebo vsetko chcem kamerovat 😵 ..cele vianoce..

janette77
6. dec 2010

@matelko1 Jupiii, tak bude kamerka! 🙂 Ocenite, uvidis. My sme si tiez zaobstarali, aj kvoli mojmu brusku, ale hlavne kvoli deturencom. 🙂 A dobre, ze sme tak urobili, lebo az teraz sme zistili, ze nam odchadza fotak. Sme sklamani, co vyvadza, nie je to hociaka znacka, ale uz ani v zaruke nie.

matelko1
6. dec 2010

@janette77 a aku mate vy.
alebo neviete mi povedat,ze aku co je HD,kamos povedal,ze mame kupit nejaku,ktora ma HD.my sme v tom antitalenti 😀

janette77
6. dec 2010

@matelko1 mame SONY handycam HDR - XR200VE a na krabici je nejake HD, ale kedze nemam pri sebe manzela, neviem Ti napisat nic odborne. ☹

janette77
6. dec 2010

@janette77 asi vysoke rozlisenie je to HD ...ale to pisem len laicky.🙂

janette77
6. dec 2010

🙂)))))))))))))) si pisem sama sebe, uz mi sibka...mrkni, matelko.🙂

janette77
6. dec 2010

@matelko1 Tak som strelila otazku ohladom kamery manzelovi do mailu. Bol taky zlaty, ze si nasiel cas a doporucuje prihliadat asi na toto:

HD moze znamenat dve veci a obe su dobre J

Kameru treba kupovat podla rozlisenia – HD (high definition) alebo SD (standard definition). Osobne odporucam HD, je to novsia technologia, kamerujes s lepsou kvalitou. Zaberie to sice viacej miesta, ale s HD kamerou mozes natacat v SD rozliseni (ak Ti staci mensia kvalita kvoli usetreniu miesta na pamatovom mediu), ale s SD mozes natacat len v nizsom rozliseni, tam na vyber nemas. SD kamery su samozrejme lacnejsie, ale to ako keby si si v tejto dobe LCD a plaziem kupila standardny CRT televizor. Uz ten zazitok nie je ten isty.

A HD moze este znamenat hard disk, to znamena, ze sa Ti zaznam nahrava na zabudovany hard disk. Takisto odporucam tuto moznost, ziadne pasky, DVDcka alebo pamatove karty. Jednoznacne harddisk. Je to rychle, natocis kopec zaznamu bez potreby to niekde kopirovat, aby si ziskala miesto, jednoducho sa netreba obmedzovat.

A nakoniec odporucam kupit co najviac sirokouhly objektiv, nie taky ako mame my J. Ocenia to hlavne, ked budu chciet natocit drobcov alebo rodinku niekde v miestnosti, budu mat co najsirisi zaber. Nam sa zmestia zo vzdialenosti 2m maximalne 3 osoby do zaberu, v buducnosti budeme musiet kupit sirokouhlu predsadku.

A ak by som mal poradit znacky, tak Canon alebo Sony. Nebranim sa ani inym znackam, ale toto je istota. Samozrejme, je otazka, kolko chcu do kamery investovat, za 600-700 Eur uz maju velmi slusne kusky.

Mozno vam to pomoze v rozhodovani, drzime palce! 🙂

matelko1
6. dec 2010

@janette77 dakujem,precitala som si a som mudrejsia.dik si zlata.
idem chlapci sa biju 😀 ,alebo robia si zlost 😀
canon mam aj fotak a som s nim nadmieru spokojna.vtedy stal ked som ho kupovala 750€,ale to bolo uz pred 8 rokmi,vtedy boli drahe,dnes sa daju kupit lacnejsie.

janette77
6. dec 2010

@matelko1 aj my mame fotak Canon PC 1058 (mozno aj ten isty ako Ty, podla roku kupy a ceny...) ale teraz zlyhal a nechapeme, uplne rozmazava zameriavany objekt. je to pre nas novinka...cudne...

dusika11
6. dec 2010

@janette77 no mozno ma uvidite v spravach..ked ma to chyti na silvestra.. 🙂 ale velmi si prajem aby som vydrzala do 3 januara kedy uz moze moja lekarka.....to je jediny prozba k jeziskovi co mam........a este aby vsetko dobre dopadlo

janette77
6. dec 2010

@dusika11 neboj, ziadny lekar by si nedovolil podcenit dvojickovsky (a dufam, ze ziadny!) porod. Pokus sa nestresovat, aj ked viem, ze sa mi lahko pise. Tiez mam stresy, ze idu sviatky, keby sa cokolvek zomlelo. Ale musim zahanat take myslienky. Drzim palceky, aby vsetko slo podla Tvojich predstav.

juliagregor
6. dec 2010

@dusika11 máš krásny týždeň, gratulka...ja som nikdy lekára zaplateného nemala a vždy to bolo tiptop..absolutne bez problemov, kto mal službu, ten rodil...ved to je ich práca sa postarať o rodičku bez ohladu na peniaze... 🤐

juliagregor
6. dec 2010

@janette77 boli to dvojky, ešteže nie Martin, ten už kaká do záchoda, teda väčšinou 😝

dusika11
6. dec 2010

dakujem vam za povzbudenie..................

mamoka4
7. dec 2010

@dusika11 Držím Ti palce, aby všetko vyšlo podľa tvojich predstáv! 😉 Aj mne tu v Bratislave, povedal Dr., že tehotenstvo nechávajú plynúť do posledku, ale na 99 % ho ukončia začiatkom 39 týž. lebo placenty nie vždy pracujú tak ako maju.

matelko1
7. dec 2010

dobre ranko prajem.
tak dnesna noc bola celkom dobra,maxim sa len raz zobudil o 2:30 a potom bubal dalej do 7-mej.
na mna sa akosi vsetko lepi.na oku sa mi urobil jarcek a boli to.oko mam cele opuchnute.v zivote som to nemala.
tak neviem z coho sa mi to urobilo.