Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
11. dec 2010

@apple7 mala som babatka KP
ahojte.pekny vecer prajem.
dnes sme boli trhovat,aj medovinky som si dala 🙂 na zahriatie 🙂 ,riadna kosa bola von.maxim spal 2,5 hod v kociku,alex 15min ten musel vsetko vidite,sledoval 🙂

matelko1
11. dec 2010

@janette77 to som rada,ze sa tak pekne drzite 🙂 ..
dnes som aj ja grogy 😀 ...

janette77
11. dec 2010

@matelko1 Ahojko, mali ste teda pekny dnik.🙂 Super.
No, ja som aj dnes totalne odrovnana, zase sme mali nabity program, uz dva dni za sebou... Na jednej strane fajn, ze mam trochu spestrenia, na druhej strane pre mna uz fest narocne. Takze od zajtra sekam dobrotu, aby som si to nepohnevala u lekara.🙂
Ozaj a kupili sme dnes aj dvoje dupiky, bodynka, spacie vaky, 2 deky a dvojo rukaviciek.🙂 Vsetko zatial ladime do zlta, hneda, alebo zelena, kedze nevieme "na com sme".🙂 Uvedomujem si, ze zijem krasne obdobie ocakavania a priprav a verim, ze po prichode babatiek to bude este krajsie.🙂

matelko1
13. dec 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 veru zijes krasne obdobie a krajsie to este bude s babatkami.boze ako to leti,my sme uz taki velki,huncuti 🙂
vikend presiel ako voda,ved o chvilu tu mame vianoce.vcera u nas snezilo,mame vela snehu,dnes fuka silny vietor,takze von nepojdeme.

janette77
13. dec 2010

@matelko1 bre ranko matelko, drobci!🙂 U nas je uz sneh stopeny☹(, ale dufam, ze na sviatky nam bude este dopriate. My mame slnecno, ale tiez veterno. Dnes som vstala pomerne skoro, uz periem druhu varku, aj upratane mam, uz len riad po ranajakch. Teraz si vybavujem postu pri kavicke (bezkofeinovej). Cez den budem len tak lenosit a podvecer cakam maminu, ktora ostane do stredy, takze budem mat spolocnost.
Aj som sa fajn vyspala, da sa povedat, aj sa mi dnes lahsie chodi, mal by byt predo mnou pohodovy dnik. Velmi Ti zavidim spolocnost slniecok, uz sa tych nasich neviem dockat.🙂 Je to pre nas velka vyzva, ale aj obrovska radost a nadsenie. Vcera mi tak vlnovkovalo brusko, ze si to manzel natocil na kameru. 🙂)) Je to uzasne, cele toho tehulkovanie, ocakavanie...ja z toho lietam ako zasnena princezna.🙂)

janette77
13. dec 2010

@lucia.kl teeeda, odpadla som z Teba, aka si bola aktivna az do konca tehu. Ty si hotovy zazrak!🙂 Ja sa cice aj vedome setrim, ale urcite by som nieco ako umyvanie okien, alebo kladenie podlahy nezvladla. Klobuk dolu.
Prajem Ti pekny dnik, aj s paradnicami.🙂)

janette77
13. dec 2010

@adra22 POZDRAVUJEME Ta a myslime na Teba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

matelko1
13. dec 2010

@janette77 zato u nas je snehu az,az...50cm urcite.dufam,ze to vydrzi aby boli vianoce krasne biele.na stedru veceru ideme ku mamke,tam sa zideme cela rodina,na 1.sv.vianocny tiez a druhy ku svokrovcom,takze ani varit nemusim 🙂
vcera som bola na nakupe,mm bol s detmi von kym som nakupovala,potom sme do dracika isli spolu,tam sme vybrali hracky,lebo ma svokra pytala aby sme nieco kupili aj im,pritom nam vystupovala katka koscova,mala akurat vystupenie,takze sa nam dobre nakupovalo 🙂
este si uzivaj to tehulkovanie.ja som sa vzdy tesila ked sa drobci vlnili,steklili ma,bolo to nadherne 🙂 ...

janette77
13. dec 2010

@matelko1 uau, snehu mate statocne! To je krasne, ked sa tak schadzate na sviatky, vzdy to bol moj sen. U nas sa to, zial, takto "nenosi" a to sme celkom verni tradiciam. Aj preto chceme styri deturence, lebo si chceme kompenzovat vsetko, co nam doteraz nebolo dopriate. Tuzime po velkej rodinke s puste porozumenia v nej. Aby sme si aj my raz takto vedeli vychutnavat sviatocne chvile. Pamatam si este na minulorocne vianoce, boli sme po neuspesnom IVF, depka prevelka, nerada na ne spominam. Velky dom a prazdno v nom...zufale...☹ No teraz to uz je o niecom inom a sviatky si vychutname uz aj s drobcekmi v brusku.🙂 Ale snad sa nam budu crtat aj nejake navstevy medzi sviatkami. Len my sme hrozne mala rodinka a aj to dost od seba vzdialeni (kilometrami).☹

janette77
13. dec 2010

@matelko1 🙂 Katku Koscovu mam rada, musela byt fajn atmoska a to nehovorim o nakupoch hraciek pre detvaky. Uz nech je tu ten cas!🙂)

zuzbel1
13. dec 2010

Ahojte dievčata, veru všetko tak beži, aj ten vikend rychlo ubehol ...
@matelko1 sneh zavidime 🙂 u nas uz sneh tiez nie je, len slniecko a vietor 🙂
@janette77 super, ze ti poradna dopadla o.k., mna to caka o tyzden, tak uvidime, co povie doki. Uz sme v 30 -31 tt, krati sa nam to obidvom a zaroven rychlo ubieha, uz len nejakych 8 tyzdnov 😉 My tiez vlnovkujeme a kopeme do mocoveho mechura, k tomu vsetkemu sa uz pridal novy pocit akokeby som mala 2 tehlicky v brusku, hlavne ked si lahnem 😀, tak si to uzivajme este 🙂 Inak u vies ako pojdes rodit? Hovoril ti dr. teraz nieco na kontrole? Resp. ako by si chcela ty?

matelko1
13. dec 2010

@janette77 ano u nas je takato tradicia odjakziva.este ked opapa zil,tak tam sme boli fakt vsetci,maminy bratia s rodinami,no vsetci sme sa stretli pri vianocnom stromceku.bolo to krasne.teraz uz sa cela rodina nestretavame,to bol opapa ktory to organizoval,kupil kaprov vo vani plavali,no fakt uzasne a teraz sme segra s rodinou,mamka,omama a my prvykrat styria 🙂 ..krasa 🙂
@zuzbel1 tak vam poslem trochu snehu 🙂
zapravila som cesto na medovniky,trochu neskoro,ale ja robim take ktore su vzdy makke 🙂 ,urobim este mandlove susienky a to je asi tak vsetko,lebo mamka uz ma 8 druhov suchych kolacikov,to nam porozdava,urobi este tesne pred sviatkymi kysnute,takze bude az,az toho.

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 Ahojko, sme fakt v rovnakom stadiu, ja mam rozbehnuty 31tt 🙂) Tiez sa citim tazko a tehlickovo, ale aj tak viem, ze mi toto vsetko raz bude chybat, ze to stoji za to!🙂 Pytala som sa teraz lekara, aky sposob porodu sa crta, ci mi to vie uz teraz povedat. Len sa usmial a pokrutil hlavou, ze sa este drobci mozu vselijako otocit. Asi to teda bola predcasna otazka. No na druhej strane nahlas uvazoval, ze dokedy ma nechat tehulkovat. Tak na neho vypliestam ociska, ze hadam dokedy priroda dovoli. Myslela som, ze cim dlhsie, tym lepsie. Ale vyviedol ma z omylu, vraj aby som nepraskla. Toto vyslovene povedal. A tiez, ze lekari neradi pri dvojickach riskuju...z coho som vyrozumela planovanu sekciu, ale nahlas toto slovo este nepadlo. Potom si nieco popod nos hudol, ze v 34tt by ma uz asi odvelil do nemocnicnej poradne. Podla mna vsak caka na vysledky z velkeho UZV (idem vo stvrtok, drz palceky), kde mi maju skontrolovat babatka, ale aj krcok. No a najblizsiu poradnu mam nastastie este 23-ho, co ma velmi potesilo, aby sme vedeli, na com sme. Budem mat tak pokojnejsie sviatky.
Manzel sa mi vyhraza, ze v druhej polovici januara su drobci na svete. Len ma stresuje, ved termin mam az 21.2. a ja by som tak rada vydrzala co najdlhsie, asi ako kazda z nas... Uff, no ale porodne stresy uz len tazko zapriem, zacina mi pomaly, ale isto lepit. ☹((((

zuzbel1
13. dec 2010

@matelko1 my sme robili medove pernicky aj ako ozdobu na stromcek, tiez som ich robila uz makke, manzel musel pomahat lebo som nevladala uz ani cesto vyvalkat , kedze som to v ten den prehnala s upratovanim 🙂, uz len ozdobit a zavesit na stromcek ... ale prednost dostane asi zehlenie kedze mam dve velikanske babatkovske kopy.
Tak nech sa pecenie podari a hlavne nech Vam chutia 🙂

janette77
13. dec 2010

@matelko1 rodinna romantika, naozaj nadhera!🙂 My mame pecenie naplanovane na sobotu, aj s manzelom. Teda on bude hlavny sefkuchar, ja len taky pomocnicek.🙂 Mojou ulohou je tento tyzden spisat vsetky ingrediencie, aby mohol urobit nakup a cez vikend sa ide na vec. Tradicne pecieme 5 druhov - medovnicky, linecke kvetinky, vanilkove rozky, medvedie labky a slane pagaciky. Mozno este rumove gulky a rafaelo, uvidime, ako budeme stihat. Lebo my to tak od rana do noci, vsetko za jeden den.🙂) A inak - tesim, tesim na Silvestra, lebo ja mam uz sto rokov taku chut na kapustnicu!!!!! 🙂)))) Na Stedry den varime hribovku, to bolo manzelove prianie, tak bol zvyknuty, tak som urobila ustupok, nech sa aj jemu rata sviatocne menu.🙂

matelko1
13. dec 2010

@janette77 ja som mala termin 16.2 a narodili sa 26.1.nadranom o 2:30 mi odtiekla plodova voda,ale to som bola v nemocke.preistotu ma 22.1.hospitalizovali,aj ked som bola uzavreta,ze vraj keby nahodou,lebo to sa moze zmenit z minutu na minutu.

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 ako Ti zavidim tie babatkovske kopy na zehlenie...ja som sa este stale nedostala ani k praniu a to uz mam vazne obavy, aby sa nieco nezomlelo, nevzali ma do nemocky a neostalo to na manzelovi. To by nemuselo dopadnut dobre, ani pri vsetkej jeho sikovnosti.🙂 Dnes mi mamina prinesie este perinky, co nam kupila. Ja sa neviem dokopat ku kupe detskeho prasku, tam je kamen urazu, verila by si?!?!?!?!? 🙂))) Uz mam aj stojan na susenie kupeny, aby som nesusila dospelacke pradlo s detskym. No uz len ten prasok nestastny! 🙂

matelko1
13. dec 2010

@janette77 my mame kapustnicu,ryby a salat,ja niesom moc salatova,le raz za cas si dam taky vydatny majonezovy 😀 ,samy cholesterol 😀 ,na 1.sviatok mame morku u mamy a svokrovci neviem co navaria na 2.sviatok.
no,este vanilkove rozky aj ja urobim.dobre ze si spomenula.

matelko1
13. dec 2010

@janette77 tak ja som v takom tt uz mala poprate,pozehlene a na mieste vsetko.mna strasili,ze sa to v 7mes narodi,tak som si dala nacas.

janette77
13. dec 2010

@matelko1 vidis, termin je jedna vec a priroda druhy. A vies, ze aj ja by som prijala, keby ma vopred hospitalizovali? Stalo by mi to za to, aby som bola pod dohladom. Lepsie ako stresovat sa doma. Navyse som casto sama a neviem si predstavit, ze by sa nieco zomlelo. Ved uvidim, snad uz budem z poradne na poradnu mudrejsia. Ty si mala sekciu, matelko, vsak?

janette77
13. dec 2010

@matelko1 mnam! Uz dost o takych fajnotkach! 🙂)))

janette77
13. dec 2010

@matelko1 fnuk, fnuk, hanba mi, ved ja to viem a verejne to priznavam. Polepsim sa! Tento tyzden musi byt prach doma, sakra!

matelko1
13. dec 2010

@janette77 ano ja som mala sekciu,uz som vedela vopred,ze bude,lebo chlapci boli KP ulozeni,ako som bola na 3D utz,tak odvtedy,to znamena,ze v 24tt som tam este bola na kontrol.utz ci je vsetko ok.
ano aj ja som bola stastnejsia ked uz ma hospitalizovali,tiez som bola sama doma,bala som sa,ze ked to pride na mna kym bude mm v praci.a tak som bola aspon kludnejsia a pod dohladom.

zuzbel1
13. dec 2010

@janette77 Drzim ti palceky, uz to musime nejako dotiahnut do konca. 😉 Na tom co hovoril tvoj dr. bude zrejme nieco, mne moj naposledy povedal, nech mam po novom roku zbalenu tasku, pretoze ma posle na monitor do nemocnice pre istotu, a je to tak ako pises nechcu riskovat, ze vraj to moze prist uz kedykolvek.....Takze radsej pojdem preventivne polezat aj ked sa zatial drzime ( klop, klop) Na dr. som videla, ze nechce pripustit ziadny risk. Babatka sa nam mozu narodit uz aj koncom januara v podstate, takze manzel nemusi byt tak daleko od pravdy 🙂 Iny dr., pri ktorom som bola na 3D sone mi povedal, ze ked to dotiahneme do 36 tt, bude super a vlastne mozeme rodit, co vychadza na koniec janura resp. zaciatok februara. Keby sme to mali na konci februara ako sa nam to crta, to by bolo sice podla terminu, ale ako pozeram je malo takych dvojickovych mamin co to takto dotiahnu ... A ten strach chapem, mam ho tiez, snazim sa na neho nemysliet ... aj ked je to tazke. Ale hlavu hore, nie sme prve ani posledne, a obdivujem vsetky dvojickovske maminy, ktore rodili prirodene 😉

matelko1
13. dec 2010

mne tvrdlo brusko,tak som si vybavila este utz na silvestra,aspon som vedela,ze je vsetko ok.dal ma na pasy,ci nahodou nemam kontrakcie,ale nie,neboli,pousmial sa moj znamy doki,poprial stastny novy rok 🙂 ..vzdy som ho otravovala ked som si nebola ista,ale dotiahla som to do 37tt,co som fakt ani neratala.

janette77
13. dec 2010

@matelko1 a to si od 24tt boli lekari isti, ze sa babatkam nezmeni poloha?? Ved mne si este v piatok netrufol lekar povedat, akym sposobom budem rodit.☹(

janette77
13. dec 2010

@matelko1 v peknom tyzdni si rodila. Dufam, ze aj my to potiahneme minimalne tam...

janette77
13. dec 2010

@zuzbel1 do kelu, slane zajedam sladkym, uz by som s tym mohla skoncit. Ale kedy inokedy si dopriat, ked taketo hriechy zakryje este tehu brusko, ze?! 🙂
Veru, ved pri monomaminach je uspech, ked odrodia medzi 38-40tt, u nas duo je to myslim od 36 do 38tt? Tak nejako...
Ved to je uz raz dva! No, tie porodne myslienky ma prepadavaju stale castejsie, ale tiez sa ich snazim vedome potlacat a vravim si, presne ako Ty, ze nie som prva ani posledna.
A tiez mam obrovsky respekt pred prirodzenym porodom, ale radsej sa pripravujem aj na tuto verziu. Aj tak si myslim, ze ked uz na mna cosi pride, zomelie sa vsetko tak rychlo, ze nebudem vediet kolka bije a jedine, co mi bude svate, budu pokyny lekarov. Asi fakt vela napovie stvrtkovy velky UZV, dam potom vediet...

juliagregor
13. dec 2010

ahojte tehuľky 🙂
ako sa dnes máte, čítam, že sa trápite nad pôrodom...dám len jednu radu: nečítajte veľa a hlavne hrôzostrašné príbehy ....
ja som ručala ako divá, lebo som sa bála...

janette77
13. dec 2010

@juliagregor Ahoj🙂) Rucala pri porode, ci? 🙂