Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
2. jan 2011

@juliagregor Ale to je genialne, že kojiť dovjičky 21 mes!!!!! 🙂 🙂 V noci som sa zobudila na to, že mam mokru nocnu koselu...mledzivo 😀 . Jedniné čo ma trápi, je absolútny zlý spánok...viem, už sa tu toho dosť popísalo...jedna baba ma desne tlačí pod pravým rebrom...je priečne 😒 a ja už ani neviem ako si ľahnúť...mám vankušemedzi stehnami, pod bruškom....a občas mam také mraučenie na boku. 😖 Ale asi jediné,čo mi zostava...len vydržať!! Bude to aj horšie! 😀

juliagregor
2. jan 2011

@mamoka4 ten spánok asi ozaj trápi všetky maminy, všetko tlačí, lahneš na jednu stranu, jednému sa nepáči, lahneš na druhú stranu, druhému sa nepáči ...to si zvykáš na nespanie, ked sa deti narodia 😅 🤐

mamoka4
2. jan 2011

Jasné.... 🙂 😀 😕 ja som si to tak aj myslela....prííííroda je múúúúúúdra. 😉

christie
2. jan 2011

@juliagregor @katrinb
no ja som si nastudovala o kojeni vsetko mozne, homeopatika, vinea, do nemocnice mi kamaratka nosila slepaci vyvar, vsetko som pre to robila a na zaciatku to trvalo asi 6 dni, kym nejaka kvapka prisla. V nemocnici sa odsavackou podarilo cca 50-60 ml vytiahnut, ale doma s rucnou nie - tak max 10 ml. A Misko ani Lauruska sa nevedia prisat, mala som aj laktacnu doma... Skusim este tu Medelu Swing. A viem, ze treba prikladat a prikladat, len ked som sama doma s oboma a mala krici od hladu a zatial som s malym na prsku a potom aj tam mu musim dat UM, tak som v strese a to tiez neprispieva. Tak som chcela aspon odsavat, a to im davat z flasky. Tak uvidime.

@janette77 my sme rodili cisarskym, nakolko Misko bol KP a Lauruska priecne. Takze ina sanca ani nebola.
A do Ferti chcem poslat list a fotky, tak nas prosili, oni tam maju take albumy 🙂

misabbas
2. jan 2011

Ahojte,

často tu nechodím, tak možno ste tu o tom už hovorili, je tu niekto kto kojí aj dokrmuje?
Ak áno, zaujímalo by ma koľko ti trvá také jedno kojenie + dokrmovanie aj s odgrgnutím,
je to náročné a nám to trvá niekedy aj hodinu a pol. Asi to nie je dobré tak dlho.
Taktiež by ma aj zaujímalo, ak niekto toto podstúpil, dokedy to vydržalo, chcela by som čo najdlhšie.

Všetko dobré v novom roku hlavne veľa zdravia 🙂

janette77
2. jan 2011

@mamoka4 ano, viem, ze toto je rozdiel medzi tymito dvomi nemockami, v podstate je mi teoria znama, uz len rozhodnut sa. No mala by som sa uz rozkyvat... Dakujem za nazor a prajem este dalsie pekne tehu tyzdne.🙂

janette77
2. jan 2011

@zuuuzana7 Tak to velmi drzim palceky! Mne tiez hrozila serklaz, ale hned po tom, ako som ostala na PN sa situacia nastastie ukludnila. Som zvedava, ako dopadnem na zajtrajsej poradni, ci sa nieco nezmenilo. Hlavne nech to potiahneme co najdlhsie. 🙂

janette77
2. jan 2011

@christie aj ja mam jedno babeno KP, ale moj lekar stale tvrdi, ze v tomto tyzdni este nevie povedat, ako sa deticky prekoprcnu a akym sposobom bude porod prebiehat. No uznal, ze to viac vyzera na sekciu uz len preto, ze som prvorodicka a hned dvojkova... Tak uvidime. Ja uz celkom slusne bojim, bojim...bojiiiiiiiiiiiiim.☹

janette77
2. jan 2011

@christie tie albumy som si vismla, aj my prispejeme foteckou a dakovnym listom, ked to bude aktualne, ale nas laka aj ist tam osobne a...ja neviem, aspon nejaky velky darcekovy kos, alebo cosi podobne, lebo tam je fakt uzasny tim ludi. Lekar aj tie dve sestricky boli neskutocne laskavi pri kazdej nasej navsteve.

christie
2. jan 2011

@janette77 to mas pravdu s tym ferti. som rada, ze som bola tam 🙂
a lekara mas na antolskej uz?

janette77
2. jan 2011

@christie nie este nemam lekara. Myslis zaplateneho porodnika? (lebo to nechcem), alebo budem niekomu pridelena? Ako to vlastne chodi, ked uz navstevujes nemocnicnu poradnu? Pls, Ty to mas cerstvo v pamati. Na Antolsku som pocas tehu zatial chodila len na tie vaznejsie UZV. Ozaj a v ktorom tt si priviedla na svet slniecka? Mas pekne mena babatiek. Miska chceme aj my, ak bude jeden chlapcek (mozno aj dvaja)... 🙂

katrinb
2. jan 2011

@mamoka4 dakujem si zlata. A kojim zvlast. NO ked sa narodili, kojila som ich stale len spolu...casom som to striedala. Potom jedna slecna strasne vela hltala a sem.tam nevedela tzak rychlo prehltnut a dusila sa mi, tak som zacala osobitne. Teraz uz len malokedy spolu 🙂 A vobec nie 10 min a dost. Ja som ich stale kojila na poziadanie...spociatku to fakt bolo ze skoro nonstop. Aspon mne sa tzak zdalo 😉 A na zaciatku boli na prsniku aj 45 min. Jasne, ze nie cely cas pili, no to som ja nevedela zo zaciatku. A az tak lked mali 3, 4 mes. zacali papakat 15, 10 min. ALe niekedy boli aj dlhsie..... A teraz uz fakt max. 5 min 😉 Budem ti drzat palceky, aby sa ti to podarilo aj pri dvojkach...co najdlhsie kojenie...teda aspon pokial budes chciet 🙂 Ved sa pytaj cokolvek, ked budes chciet...rada poradim. Ale kedze si kojila, vies toho uz urcite vela...z praxe. Toje nenahraditelna skola, ze? 😅

zuuuzana7
2. jan 2011

@juliagregor a do kolkeho tyzdna vdrzali tvoje babetka v brusku ak sa smiem spytat?
no akcne deticky nase su uz teraz pri ctg sa sestricky smeju ze cvicia a pulz im obcas vybehne aj nad 170.
ale ako vravis dolezite je este aspon ten 34tt ukoncit aspon tak mi doktori stale vravia.
ked si predstavim,ze moja suseda rodila v 26tt a dievcatko malo 600 gramov tak dakujem bohu ze sme este pokope.
aj ked musim povedat ze na jej dcerke vobec nevidno, ze bola predcasne narodena je to take krasne dvojrocne sidlo.

@janette77 dakujem. tak na zajtra vsetko dobre 🙂 mne robili serklaz v 17tt a predsa prisli kontrakcie, a to som doslova cele tehotenstvo prelezala no asi ma vsetko svoj vyznam.

@mamoka4 ako je to s tym mledzivom? ja to este vobec nemam, mne ani prsia dako nepodrastli.
no vlastne ja som cela dako nepodrastla doteraz + 10 kg. ale brusko ma 106 cm takto je hadam dost a deticky mali pred tyzdnom ca. 1800-2000 gramov.

@janette77 kolko maju tvoje babetka? ako som citala vy sa chcete nechat prekvapit, teda obdivujem trpezlivost. mne uz v 17 tt povedal lekar pripravte sa na chlapcov. inac krasnu izbicku ste pripravili 🙂

katrinb
2. jan 2011

@christie jasne, ono sa to asi naozaj niekedy neda. Tak elektricku treba isto na odsavanie, ked chces co najviac. Aspon maminky, ktore odsavali tak spominali....tak drzim palce, aby sa ti darilo odsavat co najviac...niektore maminy odsavali cisto bez UM aj 8 mes......ale nepamatam, ktora to bola 🙂

katrinb
2. jan 2011

@zuuuzana7 ja som mledzivo nemala tiez....tak sa vobec nestresuj...a mliecko doslo na druhy den po sekcii....teda vdaka mojim malym prisavkam 😉

katrinb
2. jan 2011

@zuuuzana7 ja som mledzivo nemala tiez pred porodom....tak sa vobec nestresuj...a mliecko doslo na druhy den po sekcii....teda vdaka mojim malym prisavkam 😉

janette77
2. jan 2011

@zuuuzana7 dakujeme🙂 Izbicka sa este len kompletizuje, nejde vsetko naraz, ale tesime sa z kazdeho pokroku v nej. Mojim snom vzdy bolo prekvapit sa, co v brusku nosim a manzel sa prisposobil, okolie len kruti hlavou, ale su aj ludia, ktori nam v tom fandia.🙂 Ved dnes uz nie su len ruzove a modre vecicky, nakupene mame take neutralne farby (zlta, biela, okrova, zelena...) a po porode si uz pustime fantaziu na spacir.🙂 Nase babena mali pri poslednej velkej kontrole (tusim v 31tt to bolo) 1600 a 1800g. Pribytok vahy mam cca 23kg a obvod bruska 122cm.🙂

zuuuzana7
2. jan 2011

@katrinb dakujem tak to som pokojnejsia.

@janette77 krasne vahy.

inac mam na izbe babu po cisarskom teda poviem vam mam z toho paniku, ona chudatko az v noci bluznila od bolesti tak neviem ci to kezdy takto pocituje, ale dnes je duhy den a je hotova. a to jej neustale davaju volaco na utisenie bolesti.

janette77
2. jan 2011

@zuuuzana7 kazda mame iny prah citlivosti, ale sranda to urcite nie je. Ja sa uz teraz velmi bojim, ci uz pojdem prirodzene, ci sekciou, mam zo dna na den vacsi strach. Ale na druhej strane sa neviem dockat - lebo sa velmi, prevelmi tesim na pokladiky a potom - brusko uz pomaly vypoveda sluzbu, uz akosi nestiha oboch drobcov a dava mi to riadne pocitit. Ale pre nase slniecka vsetko na svete.🙂

katrinb
2. jan 2011

@janette77 waw fakt nadherne vahy maju babatka...my sme mali v 31 tt 1443 g a 1320 g a ja som mala + 17 a pas 115 cm...... 😉 Jaj, som si pospominala.....to boli uzasne casy s tym bruskom...aj ked noci tazke, ale stalo to za to 😵

katrinb
2. jan 2011

@zuuuzana7 ja osobne som mala po sekcii epidural pichnuty v krizoch 3 dni po porode, a tam mi kazde 4 hod pichali utlmovaky. ....a na fdruhy den som uz chodila....boliet bolelo najviac ked osm mala vstat z polohy lezmo...inak sa ta bolest dala rozchodit.....kvoli babikam....ale ako
@janette77 kazdy mame iny prah bolesti.....baby, nebojte sa....verte, ze su aj horsie bolesti....ja som si tak stale hovorila. A halvne, kazdy den bude to lepsie 😉 verte mi......

zuuuzana7
2. jan 2011

@janette77 tak presne taketo pocity mam aj ja s manzelom uz tak velmi sa tesime a a sme nedockavy, ze manzel vtipkuje ze to preto tie kontrakcie lebo my sme netrpezlivy. ohladom porodu mam tie iste pocity, doktori vsak vravia ze sa rozhodne ked uz bude porod na spadnutie, nase babetka su obaja dole hlavickou jeden je dokonca uz pekne pripraveny uplne pri porodnom kanali a druhy chlapcek sa tlaci hned za nim.

@katrinb a kolko mali tvoje rozkosne dievcatka pri porode?

janette77
2. jan 2011

@katrinb juj noci, veru noci, o tom som tu uz popisala. Desim sa kazdej nadchadzajucej, lebo v noci mi je akosi najhorsie. Ked som sa maminy pytala, preco prave tehu noci su take vyhrotene, povedala, ze "noc ma svoju moc".🙂)))
Moc mi nepomohla.🙂 A ten moj mily si pekne vedla mna pufka, chrapka, zatial, co ja sa trapim a nespim a prehadzujem sa ako slon v porcelane. 🙂 Ale jasne, ze to vsetko stoji za to, vazim si tento krasny stav.

janette77
2. jan 2011

@katrinb hihi, napiseme Ti potom...🙂)

janette77
2. jan 2011

@zuuuzana7 jej, tak u Teba to vyzera na prirodzeny porod, aspon zatial... Moj manzel je uz tiez cely zhavy a castokrat sranduje s plysakmi, ktore mame v postielkach, uspava ich, hojda na rukach a mojmu brusku sepka "uz podte voooon".🙂 Ja som dlho mala jedno babeno natalcene uplne dolu, aj ma to priserne bolelo, ale teraz akoby sa presunuli vyssie, lebo dolu sa mi ulavilo, zato teraz tlacia na horne organy a nedokazem pre tu bolest ani zakaslat, vysmrkat sa, zohnut...ale co som rada, ustupila bolest zaludka. Zmenila som zelezo a ulava neskutocna. Z predchadzajucich tabletiek som mala zaludok ako kamen, az na pluca mi to tlacilo.

katrinb
2. jan 2011

@zuuuzana7 moje mali 2350 g a 2400 g a obe 45 cm...narodili sa planovanou sekciou 37+6 cize den pred 39 tt 😉 dakujem zta tie "rozkosne" 😉
@janette77 jasne, uz sa tesim na spravicky...ale teda este si chcem pockat par tyzdnov 🙂

janette77
2. jan 2011

@katrinb 🙂

christie
2. jan 2011

@janette77 planovana sekcia bola 36+0, ale nakoniec sme rodili neplanovane o dva dni skor. Vahy sme mali 2050 a 2490 a dlzka 44 a 45 cm. Ja som lezala v nemocke, lebo som mala vela plodovej vody (polyhydramion) a dakovala som za kazdy den, ktory som bola este tehu a babenka rastli. V den porodu som este veselo obedovala a na CTG sa objavili kontrakcie, ktore som vobec necitila, a o tri hodiny po kompletnom obede prisli moje poklady na svet 🙂 bez klystyru, Mala som Dr. Janaca, som mu vdacna. Rodil ma s Kostolnym a Lambrechtovou. Perfektni boli. Neviem, kolko som mala stichov, cele brucho dole, ale je to perfektne zasite, v utorok koncim sestonedelie, tak by som mala ist na kontrolu 🙂

janette77
2. jan 2011

@christie fiha, tak to uz u mna moze byt tiez na spadnutie (som 34tt). Zavidim Ti, ze sa porod zomlel tak rychlo, lepsie ako ked clovek caka a boji sa, nie? 🙂 Este si sa aj napapkala, obisiel Ta klystir - no parada. Ta Lambrechtova mi je znama - taka mlada tmavovlasa asi, vsak? Myslim, ze ona mi robieva tie UZV na Antolskej, je zlata, mam ju rada.

mamoka4
2. jan 2011

@zuuuzana7 Myslím, že s tým mledzivom je to individuálne...a ze si nepodrástla...bruško 106 cm je super....ani velke ani male...a babatka maju krásne váhy. Ja zajtra začínam 29 týž. a mám cez brucho 104 cm a + 10 kg. V utorok mám poradňu tak som zvedavá na váhy našich dievčatiek...