Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
5. jan 2011

@zuzbel1 Presne ako píšeš, dnes sa cítim OK, a už zajtra môžme ležať v nemocke...ja som presne v 29 týž. a na kontrolu idem v 25.1. ked by bolo všetko v poriadku mozno by posunul hospitalizáciu na zac. 34 týz. co je u mna 8. február...takže do mesiaca rátam ,že budem musieť ísť ležať.

janette77
5. jan 2011

@zuzbel1 Ahojko, spominas bolesti, mne zase ustupili, co ma tesi. Ale zistila som, ze u mna bolo na vine zelezo. Zmenila som druh a ulava ako svet! Predtym mi slo brusko prasknut, tvrdlo, zadusalo ma, obrovsky tlak na zaludok, pluca a odkedy som zmenila lieky (samozrejme, predpisane mojim gyneko), tak uzas. Dokonca celkom fajn spavam.
No ale ako sa tu pise o tej preventivke na Kramaroch, zacinam sa pripravovat na to, ze aj ja pocupitam do nemocky - hoci len preventivne. Slubila som si, ze tento vikend si zbalim tasku. Uz mam vsetko pokupene, poprane, pozehlene, len to dat do tasky a som ready. Trosku ma mrzi, ze do tejto nemocky si musim priniest vybavicku pre babatka, inde by mali erarne pocas pobytu v porodnici. Mam to uz pekne pozehlene, myslela som si, ze to vytiahnem az v domackom prostredi a ked si predstavim, ze to donesiem domov z toho nemocnicneho prostredia...akosi mi je to luto.☹ No co uz...

mamoka4
5. jan 2011

@janette77 Tú vybavičku pre bábätko nech Ti donesie manžel, ažkeď budete odchádzať...to je vlasne to, čo si oblečenie na cestu domov. Po narodení budes potrebovat pre babatka len pampersky,ak budes s detmi na izbe....Ja mam pripravené 3 tasky, prvá čo ide so mnou a 2 pre detičky, ked sa narodia.

zuzbel1
5. jan 2011

@mamoka4 ja som bola rada, ze ma posiela, oni nechcu riskovat pri dvojickovych maminach, urcite to maju takto zauzivane, pretoze aj teraz co som bola dat podpisat len matersku a to som sa stretla len so sestrickou, tak sa hned pytala, kedy idem do nemocnice preventivne resp. ci som sa uz dohodla s dr.,to bola jej prva otazka.
Tyzden to budu musiet bez teba doma vydrzat 😉

zuzbel1
5. jan 2011

@janette77 tak to je super, ze ti ustupili tie bolesti a ze sa mozes vyspat. Ja mam len v noci bolesti, ked sa postavim na nohy hned to prejde, vyslovene ma boli pod bruskom na pravom a lavom boku, takze usudzujem, ze rastieme este alebo sme uz prelezani 😉
To je divne ze si musite priniest vybavu pre babo, tuto u nas stacia len plienky a veci na odchod domov, ostatne veci poskytne nemocnica.

mamoka4
5. jan 2011

@zuzbel1 Sranda, aj sestrička môjho Dr. sa ma opýtala, či sme už s Dr. hovorili opreventívnej hospitalizácii. Inak keď píšeš o materskej...musim ísť osobne do sociálnej poisťovne alebo stačí ju zaslať poštou...a kedy mi oznámia v akej výške mi ju budú vyplácať?

janette77
5. jan 2011

@mamoka4 Ja som trulko, zle som to pozrela. Vcera som totiz mrkla na zoznam veci do porodky Kramare, ale teraz som to po Tvojom prispevku este raz skontrolovala a mas pravdu, dostanu erarne vecicky pocas pobytu, treba doniest len ponozticky, tenke rukavicky, tenke ciapocky, bavlnene plienky (len na odgrgnutie) a jednorazove plienky.

http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-kram...

Tak dik za upozornenie, uz som nejako v strese, ze zle citam.🙂

tulina77
5. jan 2011

@mamoka4 ja som dostala papier o nastupe na matersku predvcerom - odniesla som ho zamestnatelovi, ktory potvrdi tretiu cast a sam zasle tlacivo do Socialnej poistovne. Nedalo sa to zial spravit tak, ze by som ho sama dorucila do Socialnej, co som povodne chcela.
Na druhej strane tlaciva som akurat podpisala prehlasenie, ze nahlasim Socialnej poistovni vsetky zmeny. Inak, na infolinke Socialnej poistovne ma upozornovali, ze sa predlzila lehota na rozhodnutie o materskej - predtym bola 30 dni, teraz je to 60 dni. Takze to oznamenie o vyske materskeho nejako skoro neocakavam ☹
hlavne ze my mame vsetky zmeny hlasit cim skor...

janette77
5. jan 2011

@zuzbel1 sorry, zblbla som s tou vybavou do nemocky, uz som to vysvetlila.🙂 Mam uz nejake predporodne stresy. Ty si ako na tom psychicky, tiez mas strach? Ja uz nejako zacinam hystericit, musim ukludnit hormony.🙂

mamoka4
5. jan 2011

@tulina77 Aha, tak tiez tam zavolam...lebo som samostane zarob. činná osoba tak ako mam postupovat. 😉

zuzbel1
5. jan 2011

@mamoka4 no kedze som bola predtym zamestnana, tak som papier ohladom materskej zasielala na personalne do prace, oni to nesu do socialnej, takze dalej sa nestaram ... 😉 potom mi zrejme dojde pisomne vyrozumenie o vyske materskej, podobne to bolo s PN. Sestricka mi na tom papieri velikanskym pismom oznacila, ze cakam dvojicky, lebo ze vraj to niekedy prehliadnu, tak mozno este na to si treba dat pozor. 😉

zuzbel1
5. jan 2011

@janette77 psychicky som na tom tak, ze raz som dole, potom hore. Prv si poviem ved nie som prva ani posledna, potom sa ma zmocni strach ... potom sa snazim zahnat myslienky a mysiet pozitivne. 😉 a tak dookola stale ... 🙂

zuzbel1
5. jan 2011

@tulina77 mame skoro rovnaky termin porodu, aj ked uvidime aka bude realita ... 🙂

janette77
5. jan 2011

@zuzbel1 no tak, to som cela "nadsena". Prave vcera niesol manzel lajstro k materskej mojmu zamestnavatelovi a ja ked som si ho predtym studovala, nenasla som na nom jedinu zmienku o dvojickach. Uz vidim, ze bude veselo a co si nevybavime my, to nemame. Ach to nase zdravotnictvo.

tulina77
5. jan 2011

@zuzbel1 😀 😀 😀 ja uz viem ze mne sa to rychlo priblizuje - moj doki odhaduje ze dlhsie ako 37 tt urcite tehu nevydrzi... ale som rada, lebo uz mam dost (dnes v noci som takmer nespala a trapi ma velky smad, vypila som v noci snad 3 litre vody) ... a chcem to mat rychlo za sebou a bozkavat babatka na licka 🙂

lucia.kl
5. jan 2011

@janette77 materská je jedno, či máš dvojičky alebo len jedno bábo- materská je rovnaká pre všetkých a to 60% z platu a to že máš dve im nahlásiš až po pôrode, ked budeš prihlasovať seba na sociálke s rodnými listami detí

zuzbel1
5. jan 2011

@janette77 neviem ci to ma nejaky vplyv na matersku, ked tak uvazujem... nevidim do toho, ale ked sa sestricka tym ohanala ... hm... neviem

lucia.kl
5. jan 2011

inak včera sa kamoške narodili dvojčatá v 38tt , má chlapca a dievča a merali 46cm a vážili 2400 a 2500g, takže rady dvojčiat sa zas rozšírili 🙂 a dnes mi dalšia kamoška oznámila že v júli čaká dvojčatá 🙂

tulina77
5. jan 2011

@janette77 @zuzbel1 mne tiez na tlacivo nenapisali nic o dvojickach, ale nepripada mi to cudne, lebo existenciu dvojiciek aj tak musis dolozit rodnymi listami ktore dostanes az po porode a este sa myslim berie do uvahy pri vyplateni cohokolvek od statu 28 dni zivota babatka...

zuzbel1
5. jan 2011

@lucia.kl dakujeme za info 🙂

janette77
5. jan 2011

@tulina77 aha, to je fakt...dobra poznamka.

zuzbel1
5. jan 2011

@tulina77 😀 veru, uz by sme chceli tie babatka bozkavat ... ty to mas uz tak dohotnute s Dr., ze budes rodit v 37 tt?

tulina77
5. jan 2011

@zuzbel1 este to nie je napevno dohodnute, ale uz od zaciatku tehu ma upozornoval ze realny termin porodu vidi okolo 14. februara (aj ked do materskej knizky musel podla predpisov dat termin ako na 40tt) a teraz mi povedal ze bude rad ak vydrzim vobec do 37... pre mna je dobry termin cokolvek po konci januara, aj moj mm hovori ze dlhsie ako mesiac uz nevydrzi byt tehotny 😀

janette77
5. jan 2011

@zuzbel1 hihi, tak sme na tom rovnako...🙂)

janette77
5. jan 2011

@tulina77 ak sa mozem zamiesat do vasej debaty, mojmu manzelovi sa uz tiez zda moje tehu pridlhe, vraj uz dooost, uz chce chytit babatka do narucia.🙂))))))))))))

scarlette
5. jan 2011

@zuzbel1 ano v socialnej poistovni zvyknu prehliadnut ze sa jedna o dvojicky...mne to prehliadli aj ked mali uz oba rodne listy davno u seba, zrazu mi len prislo menej penazi tak som tak dva dni vyvolavala, ale ked si uznali chybu tak peniaze v priebehu par dni poslali 🙂

mamoka4
5. jan 2011

@zuzbel1 ďakujem za upozornenie. Len čím skôr nezabudni ak budes mat rodné listy detí odniest do sociálky - teda ich kópie. Kvoli dlhšiemu vyplácaniu...

tulina77
5. jan 2011

@lucia.kl to by ma zaujimalo preco babatka mavaju tak malo gramov aj ked su v 38 tt (teda nielen tieto tvojej kamaratky, ale aj tak vseobecne co som si vsimla) - ved podla tabuliek by mali mat v 38 tt vyse 3 kil...
na jednej strane som citala ze dvojicky sa zvyknu rodit mensie a na druhej strane som nasla vela clankov ze ich vyvoj (ak nie su v hre komplikacie ako transfuzny syndrom) je rovnaky ako pri mono detoch

tulina77
5. jan 2011

@janette77 to je take chutne, ako sa ti muzi nevedia dockat.... snad ich to nadsenie neprejde, ked sa deti narodia a budu ich mat prebalovat alebo kocikovat 😉

zuzbel1
5. jan 2011

@tulina77 😀 😀 tvoj mm to ma ozaj tazke ... 🙂
ja mam tiez vyhliadnuty termin 14.2. , snad to potiahneme co najdlhsie ...