Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
18. jan 2011

@zuzbel1 ...a vcera si mala poradnu predsa a vsetko bolo v poriadku. Hlavku hore!

monika_pa
18. jan 2011

Ahojte, baby ako ste zvladli prichod domov, ja a moj drahy mame z toho strach hlavne organizaciu pri dvoch detoch a boli ste pocas tehotenstva na PN - ke ja sa neviem rozhodnut, lebo lekar ma posiela ale ja sa citim dobre

tulina77
18. jan 2011

@monika_pa ja som doma od 25 tt, cerpala som PNku, potom dovolenku a od tohto tyzdna nastupujem na statom platenu matersku. Lutujem ze som nesla na PNku uz od 20tt, ako sa odporuca pri dvojickach - mala som pracu v kancelarii za pocitacom, z coho ma bolieval chrbat, hlavne poobede som uz ani obsediet nemohla (na to som dostala aj PNku) ale horsi bol neustaly stres - zamestnavatel netoleroval ze uz tolko nevladzem a prace som mala este snad viac ako normalne. Zastupovala som kolegynu, zaskolovala moju nastupkynu a este som mala pripravit co najviac veci dopredu, aby si v praci vedeli poradit aj bezo mna. Takze pracu, ktoru by som mala normalne rozdelenu na viac mesiacov, som musela zvladnut za polovicu casu a veru som sa bala, ze ten stres bude skodit detom, ze sa narodia nervozne a uplakane... Chcela som ostat aj kvoli peniazom dlhsie v praci, ale to ma po 20tt uz preslo 😉
moj mm si kvoli detom nasiel novu, lepsiu platenu pracu aby sme nahradili moj prijem a hovorime si ze ked to ini zvladli financne, musime aj my... nepojdeme asi kazdy rok na dovolenku k moru ale vytuzene babatka nam to urcite vynahradia 🙂

janette77
18. jan 2011

@monika_pa Ahoj, gratulujem k dvojickam. Neviem, v kolko tyzdni si, ale rozhodne pocuvaj lekara. Tiez som sa citila dobre a zdrahala som sa PN-ke, ale raz si ma lekar posadil zoci-voci a dorazne mi vysvetlil, co vsetko sa moze stat, ak budem tvrdohlava. Dal mi take smutne priklady z praxe, ze som si este dovolila ukoncit oktober v praci a od 1. novembra som bola 2 mesiace PN. Od 1.1. som uz na materskej...
A mozem Ti povedat, ze to bolo v hodine dvanastej, co som ostala doma, lebo mi hrozila serklaz (sitie krcka), podla lekara sa mi skracoval (aj ked podla ineho odbornika na velkom nemocnicnom UZV nie). Skratka, akonahle som ostala doma, aj sam lekar spozoroval vyrazne zlepsenie. V praci som nastastie mala nastupkynu, ktoru sme zohnali so sefom vcas (som ho totiz upozornila, ze dvojickovske tehu je nevyspytatelne a tak sme rychlo nasli nahradu) a mam stastie na velmi milu a sikovnu nastupkynu, chapavu, takze sa mi odchadzalo s pokojom na srdci (tom pracovnom hlavne🙂). Urcite si aj Ty vazis ten uzasny dar vo svojom brusku, tak skus tomu podriadit a obetovat vsetko, co Ti je doporucovane odbornikom. Stoji to za to. Drzim palceky a prajem pekne tehulkovanie.🙂

janette77
18. jan 2011

@zuuuzana7 Zuzka z Rakuska, halooooo...neozyvas sa, myslim na Teba.

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 hej hej tapety, ja sa v nich momentálne vyžívam, už mám vybraté aj do detskej, ked ju raz budeme robiť... 😝 😀

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl aj ja sa v nich vyzivam, je to fakt super vymysel. My sme mali tento rok rekonstruovat domcek, ale musi to pockat, kym drobci podrastu, ale potom verim, ze draheho uvarim na taketo tapety aj ja. Ja som z nich uplne paf a vzdy cumakujem v obchodoch po nich.🙂)

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 tak tu ti dám ešte aj druhú izbu - našu spálňu
a keby ste chceli domček pre deti na dvore, tak malujem aj tie 🙂 pridávam fotky

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl tak toto nema chybu! Klobuk dolu pred Tvojou sikovnostou, Luci, odpadla som. Pocuj a tie trofeje patria komu? Si aj sportovkyna, ci manzel Tvoj?

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 to sú manželove, jazdil bikros a jedna je tam z automobilových pretekov - to bol jazdiť s mojim otcom 🙂
inak tú včielu Máju maloval tiež manžel, moje su krtko s priatelmi 🙂

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl ale uz ma hnevas!!! 😀 😀 😀

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 a prečo ťa hnevám 😀 no tak ručné práce to je moje, v tom sa vyžívam, ale malujem len to čo vidím, len tak z hlavy to nejde ☹

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl a mas aj nejaku umelecku skolu, alebo len "nevinne" nadanie? 🙂 Je naozaj pekne, co robis, to ja som na podobne zalezitosti lava. Skor moj manzel spominal, ze by pokreslil steny v detskej, ale tiez by musel mat predlohu, ale vraj sa citi. 🙂

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl a mas aj nejaku umelecku skolu, alebo len "nevinne" nadanie? 🙂 Je naozaj pekne, co robis, to ja som na podobne zalezitosti lava. Skor moj manzel spominal, ze by pokreslil steny v detskej, ale tiez by musel mat predlohu, ale vraj sa citi. 🙂

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 to s tými stenami napadlo aj mňa, no uvidíme kedy deti získajú detskú izbu 🙂 no a školu mám pedagogickú, takže umenie komandovať deti 😀 😀 😀

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl este k tomu... tak to sa pri Tebe maju vase princzene naozaj uzasne. Taka mamina, "na deti studovana", aj zaujat vie deturence s jej vytvormi - to je fakt krasne.🙂 Fandim Ti.

dusika11
18. jan 2011

@janette77 suhlasim ja som musela jest horalku aby som vobec citila nejake pohyby boli velmi spave...

dusika11
18. jan 2011

@lucia.kl no lucia klobuk dole normalne ma nastvalo ze mi nemame tak pekne urobene

janette77
18. jan 2011

@dusika11 vsak? aj mna s...rdi! 😀 😀

janette77
18. jan 2011

@dusika11 toto neviem, k comu bolo, ale ja mam pohyby dost caste, asi mam v brusku futbalistov🙂)

dusika11
18. jan 2011

no ta kocka co ti pisala......

dusika11
18. jan 2011

@janette77 asi ju zavrieme najprv do tvojho bytu a potom do mojho a my pojdeme na kavu 😀 lebo mna by to tak pekne urobit nenapadlo..

janette77
18. jan 2011

@dusika11 ozaj, dnes mi donesie mangel z BA tu kozmetiku, co si mi poradila, tak som zvedava, lebo dnesna noc bola na zaplakanie. Inak fakt sila, lebo cez den s tym problem nemam, len v noci. Chyti ma nejake svrblave miesto a uz to ide, prida sa dalsie a osivam sa ako keby som mala blchy. V noci som si nasla nejaku nechtikovu masticku, tak som sa ako tak zachranila, ale je to na nervy.

@lucia.kl
ozaj, luci, Ty si spominala tu tehu dermatitidu, asi ju mam teda aj ja. Zacalo to bruskom, ale uz zopar dni mam svrblave viacere miesta, takze asi je to ono. V lekarni mi na to nic nechcu dat, kedze som tehu, lekarovi cez den zase nemozem ukazat ako to vyzera, lebo sa mi to zhorsi len v noci...takze som celkom zufala. Chcela som sa Ta opytat, kedy Ti to zmizlo, ci porodom, alebo to este par dni potrva. Inak, vraj je to bezny jav, ze babatka vylucuju akesi hormony a tie za to mozu. Ale udajne je to aktualne pri chlapcoch a Ty mas baby...

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77
@dusika11 baby ale keby ste videli zvyšok bytu, no hrôza... bývame s babkou a tá tu už 20 rokov nič nemenila, všade kopec vecí, lebo všetko jej niečo pripomína...

lucia.kl
18. jan 2011

@dusika11 ja prídem, mne to problém nerobí 🙂

janette77
18. jan 2011

@dusika11 aha, asi myslis zuzbel1...ano, stazovala si, som zvedava ako dopadla v rizikovke, mala dnes ist...

janette77
18. jan 2011

@dusika11 no veru, budem o tom tuho rozmyslat...🙂)

dusika11
18. jan 2011

@janette77 ja som to mala a ked ti poviem ze som vyhodila pyzama lebo ma kusali..vyhodila som v amoku postelnu bielizen a dala som ju psom do postielok..lebo ma kazda zmolka v noci otravovala...ja sa len mpdlim aby ti ten krem pomohol tak ako mne........
@lucia.kl boze ja nie som babka a ja som tiez podobna...na co mam daku spomienku nerada sa toho vzdavam...no ale dakedy na mna pride a vyhadzujem zaradom minuly rok bola zbierka oblecenia pre ukrajinske domovy mladeze s HIV tak to som preriedila satnik a uz zase mam plnu skrinu prepitujem somarin...ved tky vypredaj onaky..a nakoniec po porode chodim v pozicanych veciach.........lebo sa do nicoho nevmestim......

janette77
18. jan 2011

@lucia.kl jaaaj, pozname.🙂) To my ked sme sa sem stahovali, vyhodila som aj poslednu ihlu. Ja mam zase rada vzdusno a neodkladam nic, na to som az hakliva. No, ale zase sa priznam, ze niekedy mi je to aj na skodu veci. Potom musime kupovat nove... 😀 😀 😀
Babka je asi manzelova mamina? Ci? Aspon, ze vas prichylila. Uvazujete aj nad vlastnym byvanim?

lucia.kl
18. jan 2011

@janette77 no ja som bola komplet červená a bolo to vidno stále, nakoniec mi kožná dala nejakú kortikoidnú masť a tým som si to natierala... no a začalo to miznúť po pôrode, ked som išla domov z pôrodnice, polovica flakou bola preč... len si sleduj aby si nemala potom problém pri cisaráku... ja som totiž celé brucho mala červené a vysypané

dusika11
18. jan 2011

ok navstivaila som vas idem hajat s drobcami lebo som v noci spala pomenej...caute