Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
24. jan 2011

@juliagregor tak to Ti zavidim, lebo manzel s mojou maminou zase pozeraju JOJ a ja pre zmenu penim.🙂

matelko1
25. jan 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
u nas dnes svieti slniecko a poobede ideme von,hned ako sa najeme.
@zuzbel1 ahoj,drz sa,o chvilku to mas za sebou.

bombula
25. jan 2011

@katy77 blahozelam, to je super ze cakas dvoch malych fesacikov🙂

katy77
25. jan 2011

zuzika ten rozdiel medzi deťmi je naozaj minimalny, u nas to bol väčší rozdiel, jeden menší, druhý väčší boli od začiatku, zajtra idem na poradňu, dám info o váhe 🙂 , na konci decembra mal jeden kilo a druhý 900 g..... nečítala som všetky príspevky, ale je tu niektorá z Nitry, resp. ktorá sa chystá rodiť v Nitre ?

janette77
25. jan 2011

@matelko1 ahojko, uzi si vychadzku aj za vcera🙂) U nas tiez krasne snezi a vyzera to na cely den. Chudak manzel, bude mat co robit, ked sa vrati z roboty - odhrnat sneh a este sa aj postarat o gulajuceho hrosika.🙂

matelko1
25. jan 2011

@janette77 veru uzijem si,len dufam,ze ku nam nepride snezenie a vietor,lebo von sa nedostanem...
chlapcov som ulozila do postielok a opakuje sa scenar zo vcera,maxim zaspal hned,alex uz vyse hodiny vystraja...ale necham ho tam,lebo potrebujem obed pripravit.my mame zo vcera paprikas a kuraciu polievku,chlapci maju tiez kuraciu a este nieco musim vymysliet,ale zemiakovu kasu a k tomu dam z polievky masko asi...

matelko1
25. jan 2011

no alex pokakany a vytiahla som ho z postielky a predsavte si jednu str.postielky mi ohlodal drevo 🙂 ...asi mu nieco chyba 🙂

lusinkaj
25. jan 2011

ahojte 😉
@matelko1 no tak on je sikovny... 😀

matelko1
25. jan 2011

@lusinkaj veru....keby si videla tu postielku .....ohlodana,kusky dreva zjedena,ustocka hnede....
ty ako co moje male bambule....

lusinkaj
25. jan 2011

@matelko1 joooj tak to musel byt velmiiiiiiiiii hladny 😀
dakujem,mame sa fajn,male su krasne 😉 zlate 😉 vsetko je super...v pohode ich zvladam aj sama..len prve 3m.boli tazke teraz je to ok 😉
ty si uz poslala hermimu rodn.listy a foto?? 😵

matelko1
25. jan 2011

@lusinkaj ale neposlala som mu a nosim to v taske,ale uz pockam a poslem mu z 1 narodenin.treba aj nieco napisat,alebo staci poslat kopie rod.listov a fotky
to je super,ze zvladas aj sama.ja som ti povedala,ze to zvladnes 🙂 ...chce to cas a hlavne trpezlivost,ziadne nervy...
a ty si poslala fotky

simonessa
25. jan 2011

ahojte vsetci chcela by som sa k vam pridat aj ja cakam dvojicky.. termin mam v maji a budu dvojvajecne 🙂)) tak sa idem s vami poradit

matelko1
25. jan 2011

@simonessa vitaj a pytaj sa....blahozelam 🙂

simonessa
25. jan 2011

dakujem...ja som dnes bola akurat u doktora pred chvilkou som prisla a som sa ho pytala ze ma strasne boli chrbtica a pravy bok a povedal ze to je asi normalne no teda neviem ako to do maja vydrzim lebo aj brusko mam uz dost velike a ty si vlastne v ktorom? a co cakate?

lusinkaj
25. jan 2011

@matelko1 este neposlala..ale tiez sa uz chystam 🙂 ale teraz dame vyvolat najnovsie foto co su uz väcsie a tak...netreba nic napisat...popr.taky maly papierik podakovanie 🙂
@simonessa vitaj 🙂

matelko1
25. jan 2011

@simonessa my uz budeme mat zajtra rocik...mam chlapcov 🙂 ...to je normalne,ze ta boli chrbat,je to zataz,cakas predsa dvojky....aj mna bolel a ku koncu mi puchli nohy a palila ma zaha.....v ktorom si tt.a uz vies co to bude...

janette77
25. jan 2011

@matelko1 🙂) sranda, akej su roznej povahy Tvoji drobci, ale aspon sa nenudis.🙂 Dobre mnamka vymyslas, aj ja by som si dala.🙂

simonessa
25. jan 2011

aha tak to je krasne ja som tiez strasne chcela chlapcov no ale jedneho predsa len budeme mat a samozrejme sa tesime aj ze druhe je dievcatko... a dnes som sa prave dozvedela ze dievcatko ma strasne silno kope a chlapec skoro vobec som myslela ze je niekde ulozeny dole ale su vedla seba...a neviem aku vybavicku mam pre nich mat myslim z obleceni mam uz pre kazdeho 4 body velkosti 56 a zatial mam iba jedno pyzamko a jedny dupacky a jedny polodupacky pre kazdeho a nevyznam sa kolko toho treba 🙂 a ty si ako rodila 🙂 normalne? ci cisarskym?lebo aj to neviem ktore je lepsie :D

simonessa
25. jan 2011

aha a zabudla som pripisat ze som v 23 tyzdni aj 3 den

simonessa
25. jan 2011

a gratulujem vlastne k rociku deturencom 🙂

matelko1
25. jan 2011

@simonessa rodila som cisarakom v 37tt.....vela toho ti nebude treba a tych malych cisiel ani vela nekupuj.moji chlapci mali pri narodeni 2420g,2920g a 47cm.ja som vela toho nemala myslim vybavicky,ja som pouzivala do 3 mes perinku a tam som pouzivala len kosielky a potom po 3 mes.som uz davala dupacky,body atd...je to ine mat v zime a na leto to ja viem.
tak uz polovicu mas za sebou a prajem ti aby si co najdlhsie vydrzala.janette je uz pekne v piatok zacina 38tt,tak ju nasleduj 🙂

janette77
25. jan 2011

@matelko1 🙂) veru janette sa uz pekne gulka a dufajme, ze sa do toho 38tt aj pregulka. Vitam vsetky nove duotehulky a prajem pohodove bruskovanie. 🙂

mamoka4
25. jan 2011

Ahojte, dnešná poradňa dopadla na 1*... 🙂 som uplne happy, najskor doki, ked ma isiel vyšetrovať..tak čo ideme do nemocnice?? Vyšetril ma zospodu, mam absolutne pevny krcok na 4 cm!! 🙂 Potom pozrel baby, obe su dole hlavičkou a ako som Ti uz pisala jedna je o týž. väčšia 2009 g a druhá je presne veľká na 32 týž. 1700 g. takže super. 🙂 Povedal, že ak takto vydržíme 4 týž. mali by mat 2600 g a 2400 g odhadom.
Povedal, nakolko nemam opuchy, dobre vysledky krvi...vraj ukažková dvojičková...tak najbližšia kontrola ma čaká 9. februára u zástupcu primára, kt. je odborník na rizikove tehu a k 22. februára u mojho do´ktora a to uz budem v 36 týž. !! A tam ak mi dovtedy neodtečie voda...lebo tlak je na spodok veľký a nikdy nevie...mi dá termín na hospitalizáciu a sekciu!! Ale to by bola bomba keby to tak bolo....uz len sediet...a oddychovat...supeerr som doma!!!! 🙂

slivocka
25. jan 2011

Ahojte dievcate, tak vcera nam potvrdili 2 srdiecka 😵 necakali sme to ale tesime sa 😵 Chcem sa Vas opytat ci sa dvojcata rodia sekciou alebo aj normalne? od coho to zavisi? A je to v uplnej narkoze ? 😕 mozno hlupe otazky, no teraz mam tolko otazok ...

tulina77
25. jan 2011

@mamoka4 perfektne, vidim ze ta potesil tvoj dokino 😀 len tak dalej

juliagregor
25. jan 2011

@mamoka4 gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

juliagregor
25. jan 2011

@slivocka ahoj a gratulujem 😉
dvojky sa rodia aj prirodzene aj sekciou aj v uplnej narkoze a aj so spinálom...je toho vela prečo, ešte sa nad tým nezamýšľaj a určite tu nájdeš vela odpovedí na otázky 😎

slivocka
25. jan 2011

@juliagregor dakujem pekne, mas pravdu este je to skoro..tak ja sa Vas budem postupne pytat 😉

simonessa
25. jan 2011

@matelko1 no vlastne ani ja toho nemam vela mam kupene zavinovacky a myslela som ze hned od narodenia budem davat tie body s dlhym a kratkym rukavom a na to dam bud dupajdy alebo tie polodupacky... a na noc som kupila zatial iba kazdemu jedny tie overaly a akurat mam 4 ciapocky a kupujem zatial len velkost 56. a neviem ake bude pocasie ked sa narodia tak uvidime...

tulina77
25. jan 2011

@slivocka ahoj... mas dobre otazky na 7tt, nas vtedy trapilo ci sa nejedna o mimomaternicove tehu a ci mozeme vobec odist na dovolenku k moru... podla mojho nazoru je sekcia pravdepodobnejsia ako prirodzeny porod, zavisi hlavne od lekara a jeho skusenosti a nemocnice a jej zvyklosti a este hlavna je poloha deti - ktora sa ale meni priebezne. uplna narkoza je zriedkavejsia, dava sa skor pri akutnych sekciach