Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
26. jan 2011

@janette77 Nikdy som nič podobné neporula... 😨 a podľa mňa by s tým nie veľmi súhlasili, lebo musia mať niť strilnú, skontrolovanú...at´d ...keby sa niečo udialo...ťažko by vysvetľovali prečo nepoužili operačnú niť akú malina oddelení. Inak ty si mala dobrú skúsenosť s doc. Plankom ja idem k nemu na kontrolu 9. februára ...tak som zvedava... 🙂

janette77
26. jan 2011

@juliagregor asi mas pravdu, lebo aj s tymi mojimi po laparke som vraj prisla neskoro a preto to tak bolelo. O.k. tak sa snazim ukludnit a brat to len ako nutne zlo. Juuuj, baby, vy ste balzam na splasene duse.🙂)))))))))))) Mat vas tak este aj v porodke so sebou. 😀 😀

janette77
26. jan 2011

@mamoka4 je uzasny, nemas sa coho bat. Odzbrojil ma do sekundy svojim pristupom. Sala z neho pokoj, no skratka uzasne pozitivny cloviecik. A jeho sestricky (...lebo ma dve) dtto.

simonessa
26. jan 2011

@lucia.kl dakujem pekne 🙂 no a to s tym porodom ako si to zvladla ja by som sa tak bala rodit aby sa nieco nestalo nahodou boze ..ja ich mam teraz otocene obidve hlavickami hore no uvidime ci sa tam pootacaju ... takze az uplne na konci sa dozviem ako budem rodit 🙂 tak to sa tesim 🙂 a veru aj ja som si povedala ved teraz su obchody otvorene stale je toho vela hned supneme do obchodov a bude 🙂 a vy uz mate kolko ? myslim dvojicky?

tulina77
26. jan 2011

@simonessa obchody su sice stale otvorene, ale ja som mala velky problem kupit cokolvek 50-ku... v C&A v Auparku som kupila dve bodycka, v Tescu nemaju takuto velkost vobec, zacinaju na 56 a napriklad v Pre deti, aj v dalsom obchode na Mileticke, co je v tom priechode takuto velkost oblecenia nemali vylozenu ani jeden kus
a cez internet ked si objednas oblecenie tak predsa len par dni trva kym pride

simonessa
26. jan 2011

@tulina77 no to je pravda ja som tuto velkost videla iba v C&A tak ved hadam tu chvilocku by vydrzali aj vo vacsom sak uvidime ake velke sa narodia 🙂 len aby boli zdrave a veru cez internet som si objednala zavinovacky a uz je to 25 dni a este ich stale nemam . a pisu ze najneskor do 14 dni takze aj internet je otazny 😖 ...

lucia.kl
26. jan 2011

@simonessa no nejak som yvládla, ja som nad tým ani nerozmýšlala, verila som lekárom...
ja som detské oblecenie objednávala z www.kojenecke-obleceni.eu a tovar som mala do týždňa doma a takisto aj www.prenasedeti.sk

@tulina77
@simonessa ja mám aj to malé oblečenie z tesca, je to ako newborn alebo earlybaby - tak sa to tuším píše...

tulina77
26. jan 2011

@simonessa ja zase cakam na dorucenie postielok a matracov cez internet a kedze mali napisane pri vsetkom co som zaklikla "na sklade" takze som si myslela ze dodacia lehota 5 dni bude dodrzana... objednavku som zadala 11.1. a dneska je 26.1. a postielky nikde 😲
na ich infolinke mi povedali ze na sklade mali nakoniec iba jednu postielku, tak ze cakaju este na druhu z Ciech
internetove obchody maju veru svoje rezervy 😉

tulina77
26. jan 2011

@lucia.kl mala si podla mna velke stastie s tym prirodzenym porodom 🙂
dnes mi inak hovorili na Kramaroch na dvojickovom monitore ked som bola, ze dnes rano sa tam narodili dvojicky - dievcata

tulina77
26. jan 2011

@lucia.kl toto oznacenie "newborn" som si hladala aj pri plienkach v Tescu a vsetky ich plienky - v troch roznych Tescach v Ba sa zacinali az od 2 velkosti, 1 velkost newborn vobec nemali vylozenu... alebo sa to hned rozchyta 😝

juliagregor
26. jan 2011

@tulina77 medzi 2kou a newborn je asi centimetrový rozdiel, od 2 kilov som dávala 2ky aj v nemocke nám sestrička hovorila, že je to skoro jedno, moji boli na predčasnom a ja som ich 3 týždne neprebalovala, teda šimona som mávala doobeda na roomingu, ...
straší sa narodil 3250 a newborn mal len v nemocke, potom už 2ky...
a kludne kupujte 56ku, deti tak veľmi rýclo rastú...rukávky sa ovinú a nôžky majú v perinke

lucia.kl
26. jan 2011

@tulina77 ja som 1 plienky kupovala v DM tie ich, boli pevnejšie a detičky mali nožičky pekne od seba a vďaka plienke a tak sme nemuseli baliť naširoko..... mali sme ich asi do jedného mesiaca, potom už som dávala dvojky, ja som mala baby chudučké a tie dvojky nám boli dlho široké a tak pretekali... a tie DM kové majú aj dobrú cenu...

lucia.kl
26. jan 2011

@tulina77 s tým pôrodom som mala naozaj šťastie, keby tam bol môj dr. tak rodím sekciou... ale v ten týždeň sme tam rodili tri a všetky sme porodili prirodzene, inak sú to tiež baby od tialto ale sa tu už tak často neukazujú...

lucia.kl
26. jan 2011

inak baby v TESCO majú akciu na plienky pampers - oranžové, na veľkosť 3,4,5 a jedna plienka vyjde na 0,11 a 0,10€

simonessa
27. jan 2011

@tulina77 no to teda maju ja som si objednala teraz dupacky a na druhy den mi volaju ( cize dnes ) ze mi ich uz aj o 10,00 dovezu ..tak to je rychlost ale tie zavinovacky stale nic ach jaj...ja viem ze ich este poriadne ani nepotrebujem ale clovek to chce mat doma a vidiet to 🙂

simonessa
27. jan 2011

@lucia.kl aha dikes pozriem to... a to si dobra ze si im verila ale co nam uz ine zostava? ked ja to beriem trochu inak lebo ja robim v nemocnici a vidim to tam kazdy den takze sa bojim trosku viac 🙂

lucia.kl
27. jan 2011

@simonessa presne, nič iné ako im veriť mi neostalo, ale už na pohotovosti mi povedali, že sú samí dobrí lekári a aj dr. čo ma rodila bola fajn, a počula som na ňu len samé dobré veci...

juliagregor
27. jan 2011

@simonessa neboj sa, v TN som rodila a aj dlho ležala

simonessa
27. jan 2011

@lucia.kl ale jasne mame podla mna dobrych gynekologov len ja chcem strasne aby boli obidve zdrave to je vsetko a trosku sa aj bojim a tak

deinad
27. jan 2011

@janette77 ahoj moja, tak mam to za sebou, do tretice som mala tretieho lekara, co mi malych vkladal, bol velmi mily aj sestricka bola skvela, pane boze nech to vyjde, aj mm sa vcera ku mne tak skvelo spraval, verim tomu, ze to vyjde, musi musi 🙂
tak dnes mas kontrolu? daj vediet, ako si dopadla..

matelko1
27. jan 2011

ahojte a prajem pekny den 🙂
dakujeme za blahozelania,ste zlate 🙂 ...vcera som sa uz nedostala na net,poobede sme sli von a potom sme dostali navstevu.aj kupanie sme o hodinu posunuli,ale chlapci boli uz mrzuti...a vsimla som si,ze ked je vela ludi u nas a dostanu nebodaj nejake hracky nove,tak noc je u nas strasna.neviem preco je to tak.

matelko1
27. jan 2011

@deinad takze mas bambuke v brusku.kolko si si dala vlozit....drzim palce nech to vyjde...hlavne sa nepozoruj a nemysli na to....

@janette77 som zvedava ako dopadnes,ci si ta uz nechaju v nemocke,alebo....

lucia.kl
27. jan 2011

@deinad budem držať peste aby boli // na tehu teste...

zuzbel1
27. jan 2011

Ahojte dievcata, tak hlasim sa z nemocnice, sestricku som uhovorila net na nadstandart. izbe 😉 , uz tu budem dokonca, dr. ma uz nechce pustit domov, pecenove testy sa zlepsili ale vyskocila kys. mocova v krvi 😒 , takze pekne budem dalej lezat na tej skvelej posteli co je ako deres a bolia ma z nej krize 🙂
dufam, ze vam sa vsetkym dari, este som vas necitala, tak ked stihnem, tak nieco precitam ....

andysok
27. jan 2011

@zuzbel1 drž sa 🙂 a uz ti povedali ako budes rodit? normalne ci cisarsky? mne totiz dr povedala ze este nie je vylucene ze budem rodit normal, glg slinka

dracik1
27. jan 2011

@janette77 , my sme boli v nemocke 8 dni...chalani dost schudli, lebo som nemala ziadne mlieko a nemohla som ich krmit umelym...keby som nebola zo vsetkeho taka vyklepana, kupim umelaca a rovno ich dokrmujem potajme v nemocke...mne dokrmovanie povolili az na 4 ci 5ty den, takze kym zacali chlapci priberat sme mohli ist domov....

a vyberanie stichov boli...ale je to len moment, fakt 😀 ......

zuzbel1
27. jan 2011

@andysok ahoj, jednoznacne cisarak, chlapceka mam hore hlavickou a dievcatko dole, termin mam okolo , 14, 15, 16. 2, ja by som chcela 14.02, tak uvidime ci vydrzime ...

lucia.kl
27. jan 2011

@dracik1 a kde si rodila?? ja so dostávala umelé mlieko pre baby od prvého dňa čo sa narodili, kamoška rodila v nitre a mlieko mala so sebou, lebo tam deti nechavali hladné...

janette77
27. jan 2011

@deinad Ahojko, som rada, ze vsetko okolo vkladu si vnimala tak kladne, to je dobre znamenie. Ani nevies, ako velmi vam drzim palceky. Do tretice to musi vyjst. To by bolo, aby nebolo!!! 🙂))
Poprecitavam si ostatne baby a hodim sem svoj dnesny pribeh. A ten je tiez rozpravkovy...🙂)

janette77
27. jan 2011

@dracik1 Ahojko, diky za spravicky... ved ako bude, tak bude, od dnes aj tak vidim veci uplne inak, lebo som happy po dnesnej poradni.🙂 Ochvilu napisem...