Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

monika_pa
29. jan 2011

@janette 77 @tulina77 @l.u.c.i.e @lucia.kl
dakujem Vam baby za radu, no ja som v polke stvrteho meiaca, nastastie ma to teraz opustilo.
Povedala som si, ze ukoncim polrok dam vysvedcenia a ostavam doma, teraz zas uz, ze budem doma
ked bude chripkove obdobie a bude vela deti chorych. Viem, spravam sa nezodpovedne, ale ked tam ma decka v skole prosia nech neostavam doma. Uvidim co mi poviem lekar v pondelok. V skole sa ma tiez pytali, kedy skoncim lebo ked nepojdem teraz na PN tak uz koncom maja nepotrebuju za mna nahradu a nejak dokoncia skolsky rok. Ked vsak chybam Nikto mal napad, ze by som v juni este mohla ist aj do skoly v prirode, to som sa uz vsak len zasmiala ako na dobrom vtipe. Ale vazne ked este raz , alebo zase budem mat nadchu ostanem doma aspon 2 tyzdne.
Drzte sa baby

monika_pa
29. jan 2011

@janette 77
drzim vsetky presteky co mam a je ich teraz dost :O)

bombula
29. jan 2011

@janette77 waaw, ty si nesla do nemocky?? ono take male kontrakcie prichadzaju radi hlavne na vecer a na noc, ale aj tak som udivena ze si ostala doma...

janette77
29. jan 2011

@bombula Ahojko, no nechcela som robit paniku. Myslim, ze keby to bolo nieco echtovne, nevaham ani minutu, bolo to skor len nieco nove...ale od rana sa drzime, zatial vobec ziadne naznaky. Tak dufam, ze to takto vydrzim az do vecera a potom aj zajtra a potom jupiiiiii - prijem.🙂)

bombula
29. jan 2011

@janette77 dolezite je aby o tom vedel hlavne tvoj osetrujuci lekar teda uz ten kt. ta dozoruje a bude ta rodit...

mamoka4
29. jan 2011

@janette77 Ahoj, trošku som ešte bola venkus deťmi...apoobede som spala ako drevo 😀.Tiež si myslím, že ak túto noc niečo príde choď a ver mi, že ťa sdvojkaminik nepustí domov! 😉 A cisársky rez musia aj tak vykonávať 2 skúsení dvojatestovaní lekári...takže predpokladám, že služba bude informovať primára...+ musia tam byť 2 detské lekárky, kvoli dvojičkám.
Pôrod sa nikdy nedá presne naplánovať, ale včerajšia reč tvojho tela znamenala, že už sa to blíži. Ja som mala niečo podobné so synom v piatok 12. jula som bola na kontrole a on ste zatvorena....to budete ešte prenášať lebo termín som mala až 26.júla.... a o2 dni prišli kontrakcie a Peťko sa nám narodil 14. júla 🙂 takže ani lekár nemohol predpokladať vo štvrtok, čo sa udejeo pár dní...
Držím palce a informuj nás, myslím na Teba. 🙂

janette77
29. jan 2011

@mamoka4 🙂 aj ja som si pospala, cez den mi spanok ide najlepsie, noci mavam nepokojne... Dnes mi vazne od rana nic nie je, po vcerajsku ani chyru. Tak si to velmi vazim. Mozno sa mi este rozpinala maternica, ze babatka su uz fakt velke a nejako sa mi tam natahovali, ktovie?
Manzel je inak zlaty. Som spomenula, ze mam chut na pizzu, tak pobezal po nu.🙂 Teraz mi volal a cital menu, aby som si vybrala. Som mu neverila, ze to pre mna urobi, ze sa mu chce...a on, ze este mi plni posledne priania ako tehulke a od pondelka tu bude mat leharo. Sa tesi, ze ma pichne do nemocky a doma konecne zavladne klud.🙂)

janette77
29. jan 2011

Juuj, baby, mam take zvlastne chvenie...uz len par dni, to ani nie je pravda.🙂)) Zajtra este naposledy fotime, meriame, vazime...len kameru nemaju radi nase drobceky. Robia mi take vlniska po brusku, ale akonahle vytiahne manzel kameru, zmlknu. Je nam to luto, lebo to nemame zatial dobre podchytene...Asi nebudu radi stredobodom pozornosti - cela mamina.🙂) Velmi sa vsak tesim na vsetko, co ma caka, aj nervicky mam - to je jasne, ale aj melancholia ma chyta - odidem s bruskom a vratim sa uz bez neho. 🙂) A postupne ma budu nasledovat zuzbel1, mamoka4, tulina77 ... 🙂)))))))))))))))))))))))))))))))

lusinkaj
29. jan 2011

ahojte 🙂
ako sa citite buduce dvojmaminky? 🙂 drzim vam prsty aby vsetko dobre dopadlo 🙂
neviete ako dopadla zuzka?este to nema za sebou?dakujem 🙂

tulina77
29. jan 2011

@janette77 ja som sa tiez vcera zlakla, ze uz rodis 😉
v dobrom zavidim ze za chvilku uz budes drzat deticky v naruci
ja si pockam este aspon 10 dni, u mna ani naznak, ze by sa nieco menilo, akurat dusevne napatie narasta... na jednej strane uz by som bola najradsej preventivne hospitalizovana, na druhej strane si hovorim ze doma je predsa lepsie a pohodlnejsie....

janette77
29. jan 2011

@tulina77 ved ani mne nebolo vcera vsetko jedno, ani v noci...
Uzivaj si este pohodlie domova, ja sa tiez bojim tych 2 noci v nemocke pred porodom - aj tych vysokych posteli, aj toho, ze sa sama ledva prezleciem, ponozky neviem, kto mi obuje, sa budem musiet vytrapit sama (ako s navlekmi pri monitore, si ma mala vidiet 😀 😀 😀 ). Bojim sa, ze budem narusitelom, lebo spavam naozaj nepokojne, pri zmene polohy stonam ako slon (vsetko ma uz taha, tlaci), chodim casto na VC, do toho ta moja "blskova nocna nepohoda", ved ma vykazu spolubyvajuce z izby. 🙂 A aby mi nebolo luto, aj hrdlo mam nejake chytene, takze dufam, ze nebude hrozit celkova narkoza, lebo sa im tam zadusim...
Som rada, ze sa citis dobre. 🙂

janette77
29. jan 2011

@lusinkaj Ahojko, neviem, ktoru Zuzku mas na mysli, ak zuzbel1, tak ta hadam este neporodila, ale podozrenie mam na Zuzku z Rakuska...ta sa uz velmi dlho neozvala. A iba dufam, ze je s nou vsetko v poriadku. Ako sa Ti maminkuje s princeznami? 🙂

mamoka4
29. jan 2011

@janette77 No to si ma teda potešila, že nás to už pomaly čaká...ve´d ja to viem....ale došlo mi to ešte viac!! 😝 V pondelok som už v 33 týž.... 😵 A čo sa týka narkozy, mne hovorili na Kramároch, žeprioritne dávajú pri cisárskom spinálnu anestézu, lebo do 3 min. máš znecitlivené brucjo a nohy...celkovú narkozu dávajú vo výnimočných prípadoch... 😉
@tulina77 a ty máš tiež....želen 10 dní to je bomba... 😵 a potom už rátam, že posledný februárový alebo prvý marcový týždeň idem ja! takže už max. 4 týž.!!! 😨 😵 😒 🙂

janette77
29. jan 2011

@mamoka4 ...viem, ze celkova narkoza je krajny pripad, ja len dufam, ze nebude pri mne z nejakych dovodov potrebna... Ale to ja som znama tym, ze si kujem vsetky mozne scenare v mysli a potom sa nimi mucim. 🙂 Ale zase je to dobre na to, ze sa vacsinou dopredu vystresujem a potom je skutocnost omnoho privetivejsia. 🙂 Zajtra ma drahy este predsa chce vytiahnut do BA na nakupy pre babatka. Uvidim, ako sa rano budem citit, ale som mu povedala, ze jedine s taskou do porodnice v kufri. 🙂

zuuuzana7
29. jan 2011

ahojte dievcata, tak lusi, janette ako pisete mate dobreho tusaka, ja to uz mam za sebou bolo to dost neocakavane, lebo v nemocnici mali plan, ze ma nechaju aspon do ukonceneho 36tt na infuziach a ak sa bue dat aj dlhsie, nato som dostala v polovici 35tt gestosu (neviem ci som to spravne napisala ani neviem ako sa to vola po slovensky) a bolo rozhodnute v piatok 21.1.2011 pri 35+1tt mi bolo dopriane zazit cisarsky rez.
manzel bol pri tom a cely lekarsky team bol fantasticky, aj napriek tomu, ze bolo vyse 15 ludi v operacnej sale to posbilo familiarne a my s manzelom sme boli dojaty.
nasi chlapci tim 47 cm 2670, nick 45 cm 2360 dali o sebe okamzite hlasnym krikom.
este sme v nemocnici, ale uz len do pondelka. kojenie nefungovalo takze krmime flaskou, chlapci uz piju okolo 60-70 ml, detska lekarka vravi ze to je v poriadku tak dufam, ze sa budeme drzat v papkani dalej.
strasne vela spinkaju, len sa napapaju a uz pri papkani casto zaspia, na flasky ich dokonca musim kazde 4 hodiny budit, len v noci povedala sestricka, ze ich mam nechat spat, no a oni vcera prespali osem hodin v kuse. doma ich ale budem budit. alebo co myslite?
vo fotoalbume mam link s foto tak kuk dievcata.

ja vas uz budem musiet docitat doma, ale ako som zbezne pozrela este sa vsetky krasne drzite, teda zuzbel je v nemocnici co som zastrehla, ale aj ta uz mala krasny tyzden.

dievcata ozvem sa uz ked budem doma.

lucia.kl
29. jan 2011

@zuuuzana7 gratulujem k deťúrencom, ty si ich mala tak veľkých ako ja moje baby a to som bola v 38+1tt 🙂
čo sa týka budenia na jedenie, ja by som nebudila, ale uvidíš sama, možno sa ešte začnú budiť sami, jasom budila vždy tú druhú keď sa mi jedna zobudila na krmenie, aby som nebola nonstop hore 🙂

lucia.kl
29. jan 2011

@janette77 vydrž dievča, už je to fakt len deň. no a je pravda, že keď budeš zajtra v BA a niečo na teba príde, tak budeš v nemocnici rýchlejšie 🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@mamoka4 ahoj termin mam 14, 15.2 ak vydrzime 😉

mamoka4
29. jan 2011

@zuuuzana7 GRATULUJEM ku krásnym chlapčekom!!! 😵 Pozrela som aj s dcérou Vaše fotky a naša Sofi bola s malých úúúplne hotová...už sa nevieme dočkať našich...a na 35+1 ste mali fantastické váhy. Musela si ich mať v inkubátore??

mamoka4
29. jan 2011

@zuzbel1 14. február Valentín....krásny romantický dátum.... 😵 všetky marcové už máte termíny??? Ja mám síce termín až 28. marca....tak verím že vydržíme do 37 týž. ...mne sa páči 3.3.2011 🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@zuuuzana7 gratulujem super, ze to mate za sebou 🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@mamoka4 no mozno to budu valentinkovia, len ked vidim tu v nemocke vselijake pripady ako sa vsetko moze zmenit z minuty na minutu, nie je mi to jedno ... ale zatial je vsetko ok a drobci kopu o 106 a drziasa v brusku 🙂 ty mas tiez pekny datum, tam prajem aby ste vydrzali 🙂

mamoka4
29. jan 2011

@zuzbel1 Pozerám, že čakáš párik....máš už na 100 % vybraté mená??
Inak baby už sa tu medzi dvojičkovými stalo, že povedali...čo bude a jedno či obe boli opačné pohlavie....dnes sme sa smiali, že či sú to iste 2 dievčatká.... 😉

janette77
29. jan 2011

@zuuuzana7 Zuzi, zo srdca gratulujem, takze sme dobre tusili...ved si sa aj elegantne vyparila. 😀 😀 😀 Som velmi rada, ze ste vsetci v poriadku, ze si mala taky prijemny porod, ze mohol byt pri Tebe manzel (tu na SK asi sotva pri sekcii by mohol byt...). Z Tvojich pismeniek ide prava nefalsovana maminkovska radost. Ja Ta idem nasledovat v stredu.🙂 Prajem vela zdravicka a sily. Budem rada, ak sa ozves aj z domu.
A tie vahy - no comment, parada! Drobci su milunki.🙂)

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 Ahoj, tak sa pekne len drz a vydrz aspon do pondelka, kedze tu citam, ze si mala nejake bolesti. Kolektiv sme tu super, aspon ze to ... 🙂 navstevy veru mam, bez nich by to ubiehalo este pomalsie 😉
Baby dnes som mala hroznu noc, dali ku mne na izbu o polnoci babu co prave porodila, do rana som nespala ... tusim budem moct napisat knihu ked budem odchadzat ....

janette77
29. jan 2011

@lucia.kl 🙂) zatial brusko ani nemukne, tak som pokojna, mam v nom len burku z drobcov, ale ta mi vhana len istotu a radost do zil.🙂

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 myslievam na Teba, tak sa este drz a nech Ti vyjde ta "strnastka"!🙂

zuzbel1
29. jan 2011

@mamoka4 jasne mena mame, Petra a Tomas 😉 Vy ste rozhodnuti pre ake mena ?

janette77
29. jan 2011

@zuzbel1 🙂 mas to tam pestre, ja ked som bola vo stvrtok na monitore, co bolo vysetrenie priamo na porodnickom oddeleni, tiez som mala zazitok s jednou uz-uz rodiacou maminou. Predychavala, stonala, aukala...no, bolo to zaujimave. A Ty si preco nespala? Babatko cerstvej maminy plackalo, ci mamina bola ubolena, ustonana po porode?
Ano, mala som bolesti, ale dnes po nich ani chyru (klop-klop), tak snad ma zajtra nezradia a v pondelok prijem, tak uz budem aj ja pod dohladom. 🙂 Drzkaj sa!

zuzbel1
29. jan 2011

@janette77 o polnoci ju doniesli, kedze na novorodeneckom uz nebolo miesto, baba rodila prirodzene, este aj sestricka co sluzila bola ta najhorsia co tu je ... ohlad nebrala na nikoho, nechcem to tu moc popisovat a strasit ... ale trvalo kym som to spracovala, babo so sebou nemala, ona mala co so sebou robit ...