Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
30. jan 2011

@majka1987 Ahoj, 😉 gratulujem k dvojičkám...v 16 týž. sú detičky ešte veľmi malé môžu mať niečo cez 110 g a pohlaviu sa máloktorý lekár vyjadrí....mne povedali všetky moje detičky medzi 19-20 týž. to už mali 320 g. a na 100 ˇ% Ti to ešte raz potvrdia v 24 týž....aspoň u nás to tak bolo... 😉

lusinkaj
30. jan 2011

@zuuuzana7 ahoj zuzka 🙂 z celeho srdiecka ti blahozelam k drobcom 🙂 prajem im aj tebe vela zdravicka,trpezlivosti...aby vam robili len radost 🙂 😉
ako sa citis po sekcii?boli ta to este?inac mali krasne vahy 🙂 drzte sa...pootm sa ozvi napis ako sa mate doma..ci spinkaju...
inac ja by som ich tiez nebudila... 🙂

zuzika30
30. jan 2011

@janette77 na zajtra ti velmi velmi drzim palceky ,nech hospitalizacia prebehne hladko , este hladsie sekcia , nech mas kolo seba len prijemnych ludi a z celeho len pozitivny zazitok a najma nech ste vsetci 3 v zdravy skoro domka a nech ti je dopriane privitat na svet chlapceka aj dievcatko 🙂
a my ostatne vylozit nohy a oddychovat 😉

mamoka4
30. jan 2011

@janette77 Zajtra Ti držím veľmi veľmi palce!!!! A v stredu 2.2. 😵 budeme čakť na krásne správy....ubehne Ti to ako voda a o týždeň nám budeš písať...aké to bolo...budem na Teba myslieť!!! Drž sa! 😉 🙂

zuzbel1
30. jan 2011

@zuzana110 Ahoj, Hlavek ma nas na starosti , teda dvojickovske cakatelky ale o nom referencie nemam.a za ten tyzden som sa ani vela nedozvedela .. nepoznala som ho ani ked som tu dosla ... ja mam Dr. Stefanikovu zazmluvnenu k porodu 😉

janette77
30. jan 2011

@zuzika30
@mamoka4 ahojte dievcata, ste zlate. 🙂 Dakujem pekne. Inak vobec nemam nejake stresy, prave naopak, tesim sa na to vykupenie. Dnes sme este pokupili posledne veci babatkam, ktore chybali a mozem vam povedat, ze to bol vylet nad moje sily. Vsimla som si, ze som stredobodom pozornosti, ludia akoby sa bali, ze im tam s tym obrym bruskom predvediem porod v priamom prenose.🙂)) A predavacka vravi "vy to uz mate za par hodin, cooo?".🙂)) Tiez sme sa boli naposledy ukazat v nasom oblubenom podnicku majitelke/casnicke a ta sa smiala...ze som si este trufla.🙂 Naozaj stacilo, bolo to prekrasne obdobie, ale verim, ze este krajsie ma caka s vytuzenymi drobcekmi v naruci.🙂
Zajtra 6:30 - odchod z domu...🙂

zuzbel1
30. jan 2011

Ahojte dievcata
@janette77 vcera porodila moja suseda z izby, co mala mat termin ako ty, mali sme porod skoro v priamom prenose, zo saly ju doviezli k nam na rizikove kedze na sestonedeli nebolo miesto, takze som videla co ma caka ....
ako ty? uz si pobalena a pripravena na zajtra ?

janette77
30. jan 2011

@matelko1 Ahoj, matelko - najdes si zajtra, teda pre Teba DNES.🙂 Myslela som na vas, vasu prvorocikovsku oslavu. Tesim sa na fotecky z nej, ak sem nejake zavesis a lucim sa pred odchodom do nemocky. Ozvem sa cez Julku, pripadne Zuzku, takze infosky budu pomerne cerstve.🙂)

janette77
30. jan 2011

@zuzbel1 Ahojko. To fakt? Co sa zomlelo, ze "nepockala" na termin? V kolko bola tt? A trosku mi to opis, aj ked to ma byt drsnejsie, nech som ready...Ako sa citis Ty?

tulina77
30. jan 2011

@janette77 drzim palce, aby vsetko hladko prebehlo, drz sa a daj vediet ake to bolo - som velmi zvedava na vahy a pohlavie tvojich spuntov 🙂

deinad
30. jan 2011

@janette77 ano viem, teoriu uz ovladam dokonale 😀, snazim sa nepozorovat, ale niekedy sa to neda, kadetade ma pobolieva, sem tam kdesi pichne...no ci to neprehanam, za mnou su len 4 dni po KET-ku, ide to pomalicky 🙂 radsej zaspat a zobudit sa v den testiku, to by bolo...

janette77
30. jan 2011

@tulina77 Ahojko, to vies, ze dav vediet, hned ako to bude mozne.🙂 Len ked citam zuzbel1 o jej spolubyvajucej, tak rozmyslam, ci to do tej stredy vobec vydrzim.🙂)

zuzbel1
30. jan 2011

Ona tu bola hospitalizovana koli vysokenu krvnemu tlaku uz asi mesiac, standartne mala 140/90, len vcera vecer jej stupol na 160/115 a nepomahali uz ani infuzie, takze uplna rychlovka, balili sme jej veci, vyzliekali, pomahali, utekacka na salu, ani klistir jej nestihli dat, len musela vypit nejaku vodu na vyprdkanie 🙂 rovno spinal len aby deticky boli co najrychlejsie vonku. Na sale uz mala tlak 180 ... ale vsetko dobre dopadlo, deturence su zdravucke 😉 doniesli ju spat asi tak o polnoci, asi po hodine a pol, my sme ju pekne cakali nastupene, hrozne zvedave ... no ubolena bola dost, tlak urobil svoje,12 hod. musela len lezat ale ze vraj najhorsie bolesti boli ked ju doniesli zo saly, sice ju nadopovali ale ze vraj to dost bolelo nejakych 8 hod. a potom to prve vstavanie ... no nebolo mi vsetko jedno ked som ju videla, vsetko sme to s nou prezivali, aj som ju v noci bola pozriet zoparkrat , ale preslo par hodin a teraz sa citi podstatne lepsie 😉 uz sa aj prejde po chodbe a aj pojde sama na WC. A dnes dokonca tabletku prosti bolesti ani nemala 😉 Najhorsich je asi tych 12 hod. podla toho co som videla. Takze uz som zazila babu po prirodzenom a aj po cisarskom ... 😉

janette77
30. jan 2011

@deinad 🙂) poznam...ja som uz bola skor taka skepticka po tolkych pokusoch, takze sa mi lahsie tvarilo "lahostajne".🙂 Ale to pichanie sem a tam je dobry signal.🙂

deinad
30. jan 2011

@janette77 bodaj by si mala pravdu 🙂 idem si hodit farbu na vlasy nech som zajtra pekna v praci 🙂 Ty to uz mas za "par" joj kto ma tu bude utesovat tych par dni 😉 ale nie, nemozem byt taka sebecka, takze len si to pekne a v klude uzivaj a nech vsetko dobre dopadne, budem na Teba silno mysliet, posielam cmuk 🙂

zuzbel1
30. jan 2011

@janette77 nechem strasit, ved ty mas tlak v poriadku 😉 ona bola v 37+1 tt a babatka boli uz pohode, ziadny inkubator ... obidvaja 2500 g ...

janette77
30. jan 2011

@deinad beriem si odtialto za batoh pozitivnej energie, aj vdaka Tebe.🙂) Si zlata. Farbu na vlasky si ides davat? Ja som si poslednykrat farbila vlasy pred ET-kom a odvtedy uz nie, som sa bala, ze sa to dostane k babatkam. Aj ked uz som pocula vselijake teorie, ze su to len famy a ze dnes tie farby uz nie su agresivne. No som vdacna tehulkovstvu za to, ze ma odnaucilo farbeniu. Kedysi som tomu holdovala kazdych 6 tyzdnov, teraz uz na to ani nepomyslim a rada by som tak aj do buducnosti. 🙂

janette77
30. jan 2011

@zuzbel1 citla som si, chudiatko...takze to bolo tlakom sposobene, ale Ti poviem, ze riadne vysoky ho mala. Som velmi rada, ze je to za nou a so zdarnym koncom. Tak Ty to tam mas uz ako na dlani. Pri odchode bude z Teba uz riadna MUDr.🙂) Ja mam tlak o.k., aj napriek opuchom labiek, tak snad to do tej stredy ustojim.

janette77
30. jan 2011

Dievcata, pridala som si do albumiku 3 aktualne fotecky na rozlucku pred porodkou. Ktora chcete, kuk...🙂

mamoka4
30. jan 2011

@zuzbel1 Prečítala som si tú kovbojku... ☹ ale super, že všetko malo tak dobrý koniec a bábätká su OK 🙂 .

Baby, čo ste v nemocke, v ktorom týždni tak najčastejšie ukončujú tehu pri dvojičkách cisárskym? Mne doktor plánuje tehu ukončiť prvý marcovýtýždeň a to budem v 37 týž....ale vidím, že niektoré nechávajú aj do 39 týž...

mamoka4
30. jan 2011

@janette77 Krásne fotky v albume....držíme palce!!!! 🙂 A krásna izba pre maličkých!

zuzbel1
30. jan 2011

@janette77 no neviem co je lespie ci vediet co ta caka alebo nevediet ... ale musim priznat stres mam z toho,ale musime mysliet pozitivne 😉

zuzbel1
30. jan 2011

@mamoka4 tuto u nas ukonceny 38 tt robia cisarak pri dvojkach

janette77
30. jan 2011

@zuzbel1 ked Ti poviem, ze ja mam najvacsi stres z verejnych sprch a VC...lebo v tejto nemocke to tak je, pokial si nezaplatis nadstandard. A ten je realny az po porode a nemusi byt volny.☹ No ale jedna zena toho vydrziiii...🙂
Tak sa drz moja, aj Ty. Ale ked sa vratim domov, este by si to nemala mat za sebou, tak este pisneme.🙂

juliagregor
30. jan 2011

@janette77 prajem ti na zajtra dobrý príjem a hlavne krátky...a bezproblémový pôrod, krásne bábänká a hlavne aby všetko prebehlo podla tvojich predstáv 🙂 , ničoho sa neboj a nezabudni, len nezdvýhaj hlavu a vydržať ležkať, aby ťa hlavka nebolela a teplá sprcha na prsníky na mliečko... 😉
keby niečo kludne zavolaj a budeeeeeeeeeeeeeeem nervozne čakať 😉

janette77
30. jan 2011

@juliagregor dakujem moja, sme v spojeni, keby nieco.🙂 Juj, keby som si vas tak vsetky mohla pribalit do tej velkej tasky do porodky - na povzbudenie. Lebo teraz mi je akosi podozrivo "hej", ale dojde mi, neboj. 😀 😀 😀

andzis
30. jan 2011

Ahojte prepacte chcela by som sa opytat ci nahodou mate skusenost s palenim zahy ale strasnym plus bolest zubov ak ano co pomaha lebo mne sa zda ze som vsetko vyskusala ale nic idem sa zblaznit .... :(
dakujem velmi pekne 🙂

juliagregor
30. jan 2011

@andzis mna tak pálila žáha, že som si dobrovoľne v nemocke vypýtala tu najhnusnejšiu neslanú dietu, tak ma hrdlo pálilo a za celé tehu som pribrala 9 kilov, mne zaberal malox, cuckala som ho celý deň a kukuričné chlebíky...nemohla som nič sladké, kyslé...
zuby ma našťastie neboleli, za tehu máš 2 krát štátom preplatenú prehliadku, skus nejaké homeo na skludnenie...po porode sa mi pohla 8ička, potom mi ju vytrhli...

janette77
30. jan 2011

@andzis Ahojko, palenie zahy ma nastastie obislo, ale zuby ma totalne zruinovali v 1.trimestri. Prestupom do 2-ho akoby utal. Nastastie, lebo mna bolel snad cely chrup. Pomohla som si tinkturou namiesanou v lekarni, kedze ziaden liek teraz by si nemala uzivat, skus sa aj Ty popytat, ci by Ti nieco nenamiesali. Tym som si vyplachovala usta a nevravim, ze to bola velka slava, ale kus bolesti mi to dokazalo stlmit. Pripadne mi pomohlo zuvanie klincekov (korenina). Je mi Ta luto, lebo viem, co to je. Castokrat som bolest riesila aj cez slzy - uz od bezmocnosti. Drzim palceky.

juliagregor
30. jan 2011

@janette77 neboj, si statočná a všetko zvládneš, my tu na teba budeme všetky myslieť 🙂