Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
12. feb 2011

@andzis jaaaaj veru verim Ti ze sa nevies dockat, ale aj tehulkovanie je pekne, nie? uzivas si to dufam 🙂
ved aj lekari su len ludia aj oni toho maju naozaj dost a dennodenne sa s tym stretaju, ved ked vidim, kolko mladych ludi chodi do CAR-u, az mi je z toho tazko, co sa to deje za poslednu dobu, takze mu to velmi nevycitam, sestricka naopak je velmi mila a prijemna. Takze tak, no uz len 4 dni 🙂

mamoka4
12. feb 2011

Tullina rodila 9.2. a podľa info čo som tu našla sa narodili sa jej chalani o 9:30 Daniel 2930g a 46cm a o 9:31 Samuel 2730g a 45cm.Krááásne váhy. 🙂

bombula
12. feb 2011

@mamoka4
Johnson - zelena sada je uzasna, pouzivali to aj u nas v porodnici (ked mi malych doniesli hned som sa pytala s cim ich natreli, aj ta hydratacna kupel je uuuzasna), aj kamoska co ma deticky s ekzemom, tak tu zelenu sadu mozu ... je mozne ze si mala na mysli ten ostatny Johnson asi...
ja som na zac. skusila aj ine, ale neboli az tak OK (Bubchen atd. ...)

ohladom mlieka HA - mam pocit ze boli mensie doplatky ked sme my boli mali, nam to vychadzalo fakt vyhodnejsie mat mliecko na recept, tak asi casy sa menia..
@lucia.kl
@janette77
ohladom kupkania - veru ked som bol "hotovka" teda fyzicky vysilena tak sme radsej nekupali... ja som bejby drzala a manzel umyval a hodi sme mali vanicku vysoko tak aj tak krize niekedy strajkovali a bala som sa ze ma sekne🙂) zohanala som si u ortopeda taky speci spevnovaci pas na to potom 🙂) ked nestihate treba vytriet zahybky s mokrou plienkou, umyt zadocek a pohoda.

mamoka4
13. feb 2011

@bombula Mne o Johnnson povedala detská lekárka a potom aj alergologička, že u veľkého počtu detí zaznamenali alegiu. 😉

juliagregor
13. feb 2011

ahoojte,
veru tá zelená sada krásne vonia 🙂 , tiež to používali v porodnici a dla nám aj vzorky na riťku krém, ale ked som ho potom kupila, už nebol taký hustý ...

juliagregor
13. feb 2011

a kupanie, my sme každý deň kupali, ked boli maličkí..je to lepšie na zžitie sa s bábätkom a deti hlavne pochopia rozdiel medzi dňom a nocou, ved stačí len chvíľočku poprskať vodou a hlavne masírovať a hladkať detičky...too majú veľmi radi...
Ajko to mal aj ako odmenu za Vojtovku, ked cvičil, tak po plači mal jemnučku masáž...ja isto odporúčam...

mami2
13. feb 2011

ano ajmoji chlapci maju radi ked ich masirujem po chrbatiku a vo vodicke sa im velmi paci

mami2
13. feb 2011

@lucia.kl ale strasne sa podobaju ako keby boli jednovajecne

juliagregor
13. feb 2011

@janette77 http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/25/prerus... prečítaj,
aj po týždne a aj po dvoch sa dá laktácia znovu rozbehnúť

simonessa
13. feb 2011

ahojte maminky chcem sa spytat kedy ste mali uz nachystane veci do porodnice...viem ze ja na to mam este cas ale rodim v maji a chcela by som to vediet

lucia.kl
13. feb 2011

@simonessa ja som tuším nachystala veci keď som bola v siedmom mesiaci aj izba pre dievčatá bola pripravená v apríli, rodiť som mala 2.7.

simonessa
13. feb 2011

@lucia.kl asi mi to doktor nepovie ze uz by som si mala zbalit pre istotu tasku alebo co si mam zbalit ( myslim gynekolog ) a ty si rodila v termine?alebo aj o nieco skor 🙂)

mamoka4
13. feb 2011

@simonessa Ahoj, ja som si vecičky pripravila do 30 týž. väčšinu vecí som prala a žehlila koncom decembra...a tašku do pôrodky pre seba aj detičky mám prichystanú od konca januára takže tiež od 7 mes. 🙂 Dokoca týždeň už máme zloženú postieľku. ved zajtra začínam 35 týž. už som nemotorná, unavená...a nehrozí že by som teraz žehlila...prípadne niečo nakupovala. Ja budem rada, ked este tie 2 týž. do 37 týž. doma prevegetujem. A ty máš kedy termín?? 😉

lucia.kl
13. feb 2011

@simonessa tak to ti doktor nepovie, ale uvidíš, že ako na tom budeš, niektoré dievčatá boli hodne skoro zavreté v nemocnici lebo krčok nedržal a podobne.. ja som rodila v 39tt, týždeň pred plánovanou sekciou... a nemocnicu som videla až v deň pôrodu.

simonessa
13. feb 2011

@mamoka4 ja som teraz v 27 tt cize siedmy mesiac uz som zacala teraz a ja uz mam vsetko ozehlene .lebo som to prala a zehlila postupne ako som to kupovala... a teoreticky uz mam vecicky nachystane akurat dokupim nejake ponozky este.. a nemame este kocik a autosedacky to budeme kupovat asi neskor a postielky uz mame jednu doma a pre druhu ideme zajtra ..este musim nejake veci doladit. a mam termin 20 maja ale kazdy hovori ze to dvojicky nevydrzia tak ja neviem ci sa dvojicky rodia skor alebo ako...neviem nic :D

simonessa
13. feb 2011

@lucia.kl a doktor ti kedy povedal ze ako budes rodit ..lebo mne este nic take nehovoril ani o cisarskom ani normalne nic mi nepovedal asi sa ho spytam 🙂))

lucia.kl
13. feb 2011

@simonessa no ja som mala celé tehu plánovaný cisarák, deti som mala jedno hlavou a druhé nožičkami a tým, že som bola po IVF, tak mi povedal, že ma nenechajú roddiť inak, no a na prekvapenie, keď mi odtielka plodová a došla somna pohotovosť, tak urobili utz, obe deti hlavou dole a dr. aj s primárom sa rozhodli že rodím prirodzene, takže tak...

lucia.kl
13. feb 2011

@simonessa inak baby čo teraz rodili rodili 37tt a vyyššie, kamoška rodila 38tt ja39tt, takže záleží aj od toho ako dlho ty vydržíš

simonessa
13. feb 2011

@lucia.kl coze vidis takze asi je zbytocne rozpravat sa o tom predtym ked oni to mozu na poslednu chvilu zmenit.a my sme sa uz o tomto spolu tusim minule bavili 🙂))) ja sa bojim rodit aj normalne aj cisarskym neviem co je vlastne lepsie .lebo dvojicky normalne proste sa bojim aby druhe islo tak ako ma a hned po prvom a aby sa mu nic nestalo ...ty si to ako mala

simonessa
13. feb 2011

@lucia.kl no to je dost dlho ja sa tu strachujem ze aby som nesla kdesi v siedmom alebo osmom mesiaci...kazdy len strasi a nakoniec to ani ja sama neovplyvnim

teddynko
13. feb 2011

@mamoka4 no, ja čakám len jedno, ale tiež už len vegetujem, začínam 36 týždeň, dnes som síce uvarila, aj upratala kuchyňu - za pomoci môjho muža, ale okrem toho len vylihujem a dychčím ako parník. Ani sa nečudujem, mám na sebe už 22 kíl. Tašku som si pripravila začiatkom tohto týždňa.. Už aby to bolo za mnou, táto moja nemohúcnosť ma dosť deprimuje, vás nie, baby? 🤐

lucia.kl
13. feb 2011

@simonessa ja som asi ojedinelý prípad čo sa pôrodu týka, ostatné baby mali plánovaný cisarák a aj ním rodili, to bude tým, že som došla na pohotovosť a môj dr. mal dovolenku. inak pôrod prebiehal docela v pohode, o pol druhej mi odtiekla voda okolo pol tretej sme došli na pohotovosť, tam ma vyšetrili a poslali na čakačku, žiadne kontrakcie ani som nebola otvorená, kontrakcie začali asi okolo šiestej v 8min. intervaloch a potom rovno 2 minútové o deviatej ma brali na sál, Alexandru som nakoniec porodila ss pomocou vákuovej pumpy - mala krátky pupočník a Nicolka prišla 10 minút po nej, tá mala zle zrotovanú hlavičku, ale našťastie to skončilo len modrinou na čele... no a ja komplet roztrhnutá, celý krčok maternice až von, šili ma hodinu, ale aj tak mám na pôrod dobré spomienky, personál super, aj dr. čo ma rodila bola super, a mm bol celý čas pri mne a pomáhal

mamoka4
13. feb 2011

@simonessa Ja som si výhodne kočík kúpila od jednej známej a autosedačky máme v zálohe v obchode,vraj pri dvojičkových to robia bežne tak, že ked mamina porodi ocko pôjde pre sedačky...a doplatí sa zvyšok. 😉 Ja budem mať prvé mesiace len jednu postielku...a uvidim ako sa v nej budu baby citit...vraj dvojičky sú spokojné, ked citia svoju blízkosť. 🙂 Podľamnohých lekárov aj kníh o dvojičkách som sa dočítala, že optimálny termín pre narodenie dvojčiat je 37-38 týž. Teda vraj určite nečakať na 40 týž. moj doktor povedal,že to je akoby tehotenstvo s 1 dieťaťom nechalo plynúť do 41-42 týž. 😒 A aj podla pediatrov za predčastne narodenédeti sa povazuju tie, ktoré sa narodia pred 37 týž. Takže od 36+0 je dieťatko donosené. A dalsia vec je aj to, že dvojičky aj ked sa narodia pár týž. skôr lepšie reaguju a sú odolnejsie ako mono deti...lebo už od počatia majú menej výhodne podmienky ako samostnane vyvíjavúce sa dieťatko.... 🙂

lucia.kl
13. feb 2011

@mamoka4 mne vydržali dievčatá v jednej postielke len mesiac, potom si začali zavadzať a búchať sa, tak išli každá do svojej potielky...

mamoka4
13. feb 2011

@teddynko Ja sa citím ako slonica...ale ked si poviem, že jedna ma podla odhadu 2,1 kg a druhá 2,35 kg tak je to slušné čo nosím.... 🙂 nikdy by som nepomyslela, že budem schpná vynosiť dve detičky! 😀 Pripadá mi to úžasné a zázrak! Ja som k dnešnému dňu pribrala 15,5 kg...už len ležať a vydržať!! 😉

mamoka4
13. feb 2011

@lucia.kl Ja som tiež zvedavá, dokedy moje baby vydržia v jednej postielke. Druhú mi chce darovať kaoška, ktorá už má odrastené deti. 😉

dixie_chick
13. feb 2011

Ahojte,

@lucia.kl tak to si vydrzala krasne 😵 . A mala si pred porodom aj nejake problemy, alebo si bola uplne fit?

@mamoka4 Ked budes mat babulky v jednej postielke, tak asi bez monitorov, nie? 😕 My sme uz rovno kupili dve postielky, uvidime, ako sa bude babatkam lepsie spat, ci spolu alebo osobitne, ale rada by som mala min. na noc monitory...

@simonessa Ja som par tyzdnov pred tebou, vacsinu veci mam vypranych a vyzehlenych, ostavaju dokoncovacky, ale to by zvladol manzel... a este som planovala vacsie upratovanie pred prinesenim babatiek, ale mam tvrdnutie, tak mi bud pomoze mama, alebo sa to urobi potom...

juliagregor
13. feb 2011

@simonessa ahoj, netráp sa kolko vydržíš a ani nepočúvaj pesimistické reči, teš sa z tehu a užívaj si ho, veľmi rýchlo to ubehne a ešte ti budú kopančeky chýbať...
nikto nevie povedať, kolko ktorá tehuľa vydrží, poznám kočky, ktoré su veľmi drobné a vydržali skoro do konca a taktiež babule krv a mlieko a detičky sa narodili skôr, žiaden lekár si to netrufne povedať...
výbavičku som mala v 27 tt, nachystanú, popranú, požehlenú a zavretú vo vákuových vreciach....čím dalej je bruško ťažšie a je to fyzicky náročné...
hlavne pozitívne mysli a všetko bude OK 😉

mami2
13. feb 2011

ahojte baby chcela som sa opytat od kedy ste im davali kasicky take ze mrkva zo zemiacikom,alebo banan s piskotami,alebo krupicu?dakujem

juliagregor
13. feb 2011

@mami2 ahoj a ste kojení alebo UM?