Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
14. feb 2011

@mamoka4 aha, tak to ano, zrejme teda tiez odrodis sekciou. Inak veeeeeeeelmi vela sekcii bolo na Kramaroch, aj pri monomaminach. A casto aj takych, ze rozbehnuty bol prirodzeny porod a dokoncili cisarom. Je to tam fakt ako na beziacom pase, nestihala som sa cudovat...
My mame na Kramaroch v piatok ockovanie drobcekov, tak sa idem este osobne podakovat Doc. Plankovi. Bol uzasny. Prikladny pristup pred, pocas aj po porode.

mamoka4
14. feb 2011

@janette77 Dík za info 🙂 ved pomaly ma to čaka....tak zistujem co sa da... 😉 a ty sa už cítiš lepšie? A čo teplota, ustupila?

luciaf13
14. feb 2011

@janette77 veru nasim drobci mali moje mliecko max2tyzdne aj to po 5ml ☹ ☹ ☹ a potom UM...neslo zo mna nic......ale co uz, hlavne ze sme vsetci spokojni a nie sme ani prvi ani posledni na UM 😎 drzte sa paaa

janette77
14. feb 2011

@zuzika30 🙂 dakujem(e). Ono dolezite je v prvom rade prijat fakt, ze uz nic nebude take ako predtym. Ze je to novy level, novy zivot, nieco ine. Tiez je potrebny nenasilny pristup, vediet si urcit priority (ktorymi su, samozrejme, slniecka), neblaznit, ked nieco nie je dokonale, nedramatizovat a co sa da, brat s nadhladom. Treba byt uvolneny, lebo babatka su na napatu a nervoznu maminku dost senzibilne...
No a moja sykorka uz vola o pomoc, utekam k nej...🙂)

janette77
14. feb 2011

@mamoka4 kludne sa pytaj, rada odpoviem, co budem vediet. Ano, uz je to vyrazne lepsie, ostal len kasel a par stupienkov zvysenej teploty, ale citim sa uz fajn. 🙂 🙂

zuzika30
14. feb 2011

@simonessa aj ja mam obavy z prirodzeneho porodu a tak kazdy den babatkam sa prihovaram ,ze takto im je dobre len nech sa neotacaju ☹ , zatial su priecne a dufala som, ze su aj dost velke na to aby sa otocili ,ale ako som citala lucku.kl tak som si nie ista a mam s toho strach, ze sa to moze este zmenit na poslednu chvilu
my uz mame izbycku nachystanu, vecicky poprate , este treba poprat tie vacsie na pol roka, kocik je u svokrovcou odlozeny, len mm nevydrzal a postavil uz aj postielky ,tak dufam ze nic neporiekneme klop-klop, takze este dokupime ostatne veci zo zoznamu a hadam by to bolo 🙂 , uz to len zvladnut donosit , odrodit a zvladnut starostlivost o 2 babulky 😀

zuzika30
14. feb 2011

@mamoka4 drzim palce ,uz mas naozaj krasne tyzdne ,dufam ze sa aj citis ok 🙂 vo finale , ale je to super ze ste uz v 35tt je to taka istota, ze su uz pekne vyvinute 🙂

andzis
14. feb 2011

@janette77 dakujeme velmi dobre sa citaju tvoje riadky ja stale planujem a planujem a predstavujem si ako to bude tak som velmi rada ze vam to ide s uplnou lahkostou 🙂)) neznasam reci ako napr. ked mi niekto povie a co potom budes robit ako keby to malo byt nieco strasne joj velmi ma to rozculujem no nic drzim palceky a opatrujte sa 🙂)))

xxxjanetaxxx
14. feb 2011

@mamoka4 balneum hermal tiež dobre poznáme, staršia dcérka má od malička atopický ekzem, tak tá má na predpis balneum a telové mliečko excipial už má 9rokov a stále používame len toto, preto s detskou kozmetikou moc nešpekulujem 🙂 oilatum mi krajšie vonia 😎

bombula
14. feb 2011

@janette77 nooo, casom urcite mamkinou pomocou neopovrhnes, pockaj zajac🙂))
ale ano, treba sa najst ze co a ako robit, to urcite..

mamoka4
14. feb 2011

@zuzika30 Ďakujem, ja sa už teším z každého dňa. Presne si pamätám akoby to bolo včera keď som ja písala v takom 25,,týž. v novembri a dcembri maminám čakajucim na porod a tíško im závidela, že už majú taký vysoký termín! 🙂 Hlavne treba veľa veľa oddychovať, spať ked sa da...a cas preletí ani sa nenazdaš.
@andzis Presne poznám tieto reči...nadomnou všetcilámu palicou, nakoľko uz mam 2 staršie deti...v okolí a aj rodina mudrujú ake to bude mat dvojičky, pritom nik ich nečakal ani ich nemá!! Ja tieto rečiani nepočuvam...

matelko1
14. feb 2011

@janette77 super,ze uz sa citis fajn....a pomaha ti niekto,alebo chces byt sama na deticky..

mamoka4
14. feb 2011

@xxxjanetaxxx Presne to máme doma aj mi - atopiu ma aj ja, dcérka aj syn...ked sa umyvame pouzivame len Ballnemum alebo Oilatum a krém jedine Expicial... 🙂 a fakt to super zaberá. 😉

xxxjanetaxxx
14. feb 2011

@mamoka4 no povedz, mali tie naše dietky čo po nás zdediť 😠 aj preto teraz našim dvojčatám dávame nutrilon HA tých alergií máme v rodine veľa, aj tieto naše malé kočeny stále prezerám, či sa im nevyhodili fľaky ako tej staršej, tej sa ukázal veľmi skoro ☹
už máš pekný tt, držím palčeky aby ti to vydržalo 🙂 ja som mala včera termín pôrodu a už máme doma 5 týždňové babulky 😉
vidím, že doma budeš mať dvoch pomocníkov, naša herečka veru aj toška žiarli, ale pomáha kŕmiť a stále by ich pestovala 🙂

juliagregor
14. feb 2011

no veru genetika nepustí...
po mne deti zdedili "očká"..ja som tupozraká a chlapci tiež 😒 na budúci týždeň ideme na kO a uvidíme, a asi nás operácia neminie

@janette77 ja ti fandím a chápem ťa, že chceš byť sama 🙂 ...ja som bola a som rovnaká 🙂 tu odpovedali maminy na podobnú otázku http://dvojickovo.webnode.sk/vase-skusenosti-s-...

matelko1
14. feb 2011

@janette77 aj ja ta chapem.ja som tiez od zaciatku ziadnu pomoc nechcela,chcela som sama,kazdy mi sice hovoril ved uvidis,ale zvladli sme to 🙂.svokra sice cakala,ze kedy ju budem potrebovat,ale netrebalo a v sobotu som slas nou na prechadzku aj s detmi do susednej dediny a tam ma chvalili aka som sikovna,ze sama som na nich atd.to sa dobre pocuvalo 🙂

zuzbel1
14. feb 2011

Ahojte baby,
dala som do albumu fotky drobcov, tak mrknite 😉

zuzika30
14. feb 2011

@zuzbel1 to su krasny drobcekovia, gratulujem 🙂 rychle zotavenie a vela zdravicka prajem

andzis
14. feb 2011

@zuzbel1 Gratulujem nadherne deticky drzte sa 🙂))))

zuzuliatko12
14. feb 2011

@zuzbel1 krásne deťúrence, tak Vám prajem veľa zdravíčka a nech sú stále také krásne 🙂))

zuzuliatko12
14. feb 2011

ahojte dievčatá, chcem sa Vás spýtať čo ste si pripravili ako základnú výbavu pre dvojičky, ja sa už chcem pomaličky chystať ale neviem čo a ako, kedže dve sú dve🙂)) A ešte sa Vás spýtam, či ste sa predzásobili plienkami.

mamoka4
14. feb 2011

@zuzika30 Máš prekrásne detičky...gratulujem!! 😵 Aj mne vychádza sekcia medzi 36+3-36+6... 🙂

janette77
14. feb 2011

@andzis ahojko moja, no nas len take reci obklopuju. Dokonca ked som ochorela, tak vraj preto, lebo mi deti dali zabrat, ze je to velka dvojita zataz... No som myslela, ze skolabujem z tej "diagnozy". Uz su ti ludkovia trapni. Ale my sme fakt v pohode. Ja nevravim, ze nepride na nas unava, ze ideme na durracel, ze sme roboty, co zvladnu vsetko lavou zadnou, ale predovsetkym sme za tie dve slniecka vdacni, vazime si ich pritomnost v nasich zivotoch a to uz akosi ide ruka v ruke s tym, ze stale objavujes novu energiu.
Inak, dnes sme po klbikovej poradni, hribiky su o.k., netreba nam balit nasiroko a najblizsia poradna, az ked budu mat 4 mesiaciky.🙂

janette77
14. feb 2011

@matelko1 teraz je doma manzel (este buduci tyzden) a potom chvilami pride mamina. Inak sama, ale nebojim sa toho. 🙂

lucia.kl
14. feb 2011

@zuzuliatko12 ahoj. ja som mala pre moje baby nachystané tieto veci... píšem najedno dieťa, čiže krát dva
body krátky rukáv 5ks
body dlhý rukáv 2ks
košielky s dlhým rukávom 3ks
overal - na spanie 3ks ( ked bolo zimšie)
dupačky 2ks
polodupačky 1ks
látkové plienky - pod hlavu, ako podbradník a tak 10ks
ponožky 5ks
svetrík 2ks
uterák 1ks
perinka - 1ks používali sme asi mesiac, možno aj menej
opalovačky - 3ks - používali sme na spanie v horúčavach
šatičky a iné veci na leto, boli horúčavy a dosť sme vynosili
deka na zakrytie do kočíka do postielky 3ks
kozmetika, plienky, hrebienok, nožnice na nechty, odsávačka soplíkov
no viacej ma toho nenapadá

janette77
14. feb 2011

@matelko1 presne, mam sesterku, co ma jedno babo a jedna teta jej chodi kocikovat, sestra vypomoct doma...a este mi aj povedala, ze to ledva zvlada a ze stale mysli na mna, ako to potom zvladam ja. No uznas...🙂)))))))))))))))
A presne vyhrazky typu "ved uvidis" su caste, ale akosi si na ne moje usi zvykli. Uz ma to neirituje. Zistila som, ze najlepsie je odzbrojit tych ludi usmevom.🙂 Pripadne vetickou - vsetko sa da, len treba chciet.🙂

janette77
14. feb 2011

@bombula no ale ja nesrandujem, my na ne fakt budeme sami, resp, ja sama, lebo manzel dlho robieva. Moja mamina je sice dochodkyna, ale cula a pracuje v Rakusku, svokra je 300km od nas, takze u nas je to holy fakt, na nic sa nehrame a nic si nedokazujeme.🙂

lucia.kl
14. feb 2011

@janette77 ono to pri dvoch deťoch ide akosi samo, mňa sa tiež každý pýta, že ako to zvládam, že to musí byť náročné a podobne, no a ja vždy poviem, že nie, veď popri nich stíham ešte kopec iných vecí, spolu sa zahrajú a tak, akurát, teraz už musím dávať viacej pozor, lebo Nicol si začala sadať a nemá ešte stabilitu a padá dozadu na hlavu, tak musím sledovať čo je za ňou, aby nepadla na hranu stola...

matelko1
14. feb 2011

@janette77 ano take reci treba pocuvat jednym uchom dnu a jednym von.ani mna to nebavi pocuvat,boze ako to zvladas,obdivujem ta,ja mam problem s jednym atd.vsetko sa da,najst system a ide to 🙂
jasne,ze to zvladnes.mne nechodil absolutne nik pomahat,nechcela som to.este aj mm ani dovolenku nemal,z porodnice ma vyzdvihol cez obednu prestavku a siel do prace,takze som ostala sama.

matelko1
14. feb 2011

@lucia.kl veru pri dvoch detoch stihame aj ine veci.ved musim upratat,navarit,to mi nema kto urobit.moja mama ona pride tak na 5min,pohra sa,vybavi telefonaty,na stojaka vypije u mna presso a ide dalej.
ide to akosi vsetko samo 😀