Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
14. feb 2011

@juliagregor tie štrikované???

juliagregor
14. feb 2011

a všetkým tehuľkám a aj mamičkám prajem krásny valentínsky večer 🙂

ja mám 2/3 detí chorých, tak u nás veselo... 😖
teraz sú také hnusné virozy, maminy radšej budte doma s deťmi a nechodte medzi ludí...Maťko má kašel a nejaku infekciu v očkách a šimon mi vracia od rána

juliagregor
14. feb 2011

@lucia.kl všetky, ja obdivujem dievčenské oblečko, ja som také nemala, tak sa aspon kochám 🙂

lucia.kl
14. feb 2011

@juliagregor no vidíš, ja takto v obchodoch obdivujem chlapčenské 😀

janette77
14. feb 2011

🙂 ked tak pisete o oblecku, teraz som si uvedomila, ze doma nemame nic dievcenske. Pri nakupoch som sa tomu vyhybalo, neverila som, ze nosim v brusku aj princeznu. Takze sa tesim, ako sa pri najblizsom zasobovani vyblaaaaznim.🙂) Inak, Luci, co spominas, ze mate len dvojizbovy bytik, vies, ze som na Teba minule myslela?
Vzdy som si myslela, ze je vyhodou mat viac priestoru ako my teraz - 5 izieb, ale baby, ja sa taaak nachodim, normalne som unavena z tych kilometrov a ked idem nejakym smerom, zacinam uvazovat, co este so sebou vziat, aby som nemusela merat dve cesty. 😀 😀 😀 Takze, ako sa vravi, vsetko zle je na nieco dobre, ale aj naopak...🙂)))

andzis
14. feb 2011

@janette77 Joj tak to je úžasné mám radosť 🙂) nech sa vam aj naďalej tak super darí ani nevieš ako mi srdiečko pri všetkých tých dobrych správach jasa 🙂)) veľmi držím palce 🙂)

janette77
14. feb 2011

@andzis uvidis, ze aj Ty sa v tom najdes. 🙂))

andzis
14. feb 2011

@juliagregor Ja som si vždy myslela že budem mat dcérku a vyšli nám chalani 🙂))

lucia.kl
15. feb 2011

@janette77 tak to ti verím ako sa pri nakupovaní vyblázniš, my keď sme sa dozvedeli, že sú to dievčatá tak som hneď išla niečo dievčenské kúpiť, vela veci už sme mali doma s tým že sme verili že to bude chlapec a dievča, tak chodieva alexandrička v modrom, ale aj teraz nakupujem bodyčka ktoré sú aj pre chlapcov aj dievčatá, páči sa mi to viac ako také presladené ružové...
no a k tomu bytu, my máme trojizbový, ale momentálne s nami býva babka, takže mám len tie dve izby k dispozícii a baby mám hneď vo vedlajšej izbe, takže si na ne vidím z postele 😀

veronika028
15. feb 2011

Dobre rano Chcem sa spytat na váš názor.Som v 25t tehotenstva a bola som u liecitela (s mojou malou) a popri tom -ze on vidi ze cakam dvojicky,ze su za sebou.Aj jeho dcera to tak videla.V nedelu idem na 3d sono,tak tam to podla mna urcite uvidi ci je jedno alebo dve,ale myslite ze by to doktorka nezbadala v ambulancii? To sa mi nejak nezdá,ale mám chrobaka v hlave 😉

juliagregor
15. feb 2011

@veronika028 v 20 tt na morfologii to určite vidieť...
ja neverím žiadnym ludovým liečiteľom..u mna liečiteľ-podvodník

veronika028
15. feb 2011

Ja si tiez myslim ze by to doktorka videla aj ked su za sebou,a hlavne ked boi malinke ci bije jedno alebo 2 srdiecka.Len ma doplietol.Lebo chodi k nemu vela ludi a dost ho vychvaluju a vela krat uz pomohol tak preto. Teraz aj zle spavam,lebo sa nemozem dockat nedele ked pojdem na 3d 🙂

juliagregor
15. feb 2011

@veronika028 tak daj prosím ťa vedieť 😉

veronika028
15. feb 2011

Dám 🙂 Máme mať chlapca a on povedal ze chlapec je vpredu a za nim dievca.Ani ju poriadne nevidel,len ze rucicku vystrcila tak podla toho zbadal ze tam je este jedno-dievca.Ze potom si ma pozrel zo zadu a tam ju zbadal.Ale ja nepoznam nikoho komu by nezistili ze caka dvojicky pri zaciatku.Ved vidia jednu,alebo dve gulky nie?Len jedna kamaratka mi povedala ze pozna jednu co jej to zistili v 5-6 mesiaci ze caka dvojicky.Dufam ze ja nebudem ten pripad.My uz mame aj kocik kupeny 🙂 🙂 Je to ine ked kopu dvojicky ako jedno?Je tam citit rozdiel?

juliagregor
15. feb 2011

@veronika028 ale zistili v 30 tt 😀 😲

veronika028
15. feb 2011

Co ze caka dvojicky? az v 30tt? Mne sa zacina robit aj slaby pruh,on povedal ze to zato ze su vacsie a ze ma tlacia.Ale pruh sa robi niekomu aj ked jedno caka 🙂 🙂

juliagregor
15. feb 2011

@veronika028 rozdiel v kopaní cítiť, ale až neskôr...v tvojom tt ani moc nie, len častejšie

matelko1
15. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@veronika028 na utz uz davno museli zistit,ze cakas dve.neverim,ze ti to este nezistili.a liecitelom ani ja neverim.

mamoka4
15. feb 2011

@veronika028 Ahoj, ja si myslím, že by to mali určite mali vidieť, ja som počula iba o prípade, že dvojičky zistili v 20 týž. Aj to je už dosť neskoro. Ja som mala dvojičky za sebou a objavili mi ich na 3 ultrazvuku v 11 týž. 😉 a to že su dve citimaž teraz a to som v 35 týž. ... Podľa mna to mama nerozozna, či ma velke 1 dieta alebo su tam dve. Daj vediet...co ukazal 3D. 🙂

janette77
15. feb 2011

@lucia.kl Ahojko, ani mne nesedia take barbinovske oblecka, ale teraz su vselijake vkusne dievcenske kusky, tak na tie sa tesim.🙂) Aj trojizbovy bytik bude fajn, vzdy lepsie ako toto nase delo!🙂) Vlastne az teraz pri drobcoch som si uvedomila, ako sa nachodim.🙂)) Na jednej strane je fajn, ze deturence mozu mat kazdy vlastnu izbicku (raz, ked budu o to stat), aj to, ze kvoli dostatku priestoru mam v kazdej izbe "dychatelne", ale... ALE.🙂
No a upratovat to tu by si asi tiez nechcela.🙂 Mne zmyvacky a taka nejaka generalka vzdy trvala cca 5 hodin vkuse s prestavkou, kedy som hodila do seba jeden jogurt. Nikto nechape, preco tak dlho, ani ja nie...ale raz som sa nastvala, stopla si to - makala ako fretka a takyto cas mi vysiel...Uuuuuuuuuuuuff! To mam miesto fitness.🙂)

matelko1
15. feb 2011

@janette77 ja sa neze nachodim,ja sa teraz nalietam v dome a s tym upratovanim ti verim.... 🙂

janette77
15. feb 2011

Babulky, viete o vyhodach DM drogerie, konkretne clenstvo v programe Babybonus? Pre istotu davam do pozornosti:
http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/_site...

lucia.kl
15. feb 2011

@janette77 ja som prihlásená, aj sme dostali zlavové knižky dve, keď sa baby narodili ale od vtedy nič, ani neviem, či ešte nejaké zlavy na bábatká dostanem, či sa to netýka len novonarodených detí...

juliagregor
15. feb 2011

@lucia.kl Lucka dostaneš ešte k roku a aj k dvom príde poštou

lucia.kl
15. feb 2011

@juliagregor dakujem za info 🙂

janette77
15. feb 2011

@juliagregor 🙂 jej, tak to sa tesujem... mysiacikovia prebaleni, nachovani, pufkaju sladucke v postielke a mamca ide rychlo vyuzit cas a pozehlit im vecicky. Nemam rada zehlenie, ale tieto detske veci by som zehlila od rana do vecera - strasne ma to bavi.🙂)

bombula
15. feb 2011

@janette77 to je v poriadku ze zvladnes, ja len hovorim ze ak sa ti mamina ponukne tak urcite uvitas ked ti trebars donesie mnamkove domace uvarene jedlo napr. ( aj ked ja fakt varim rada)
ja som tiez pomoc nemala, od prvej chvile sama, manzel do prace, teraz aj lutujem, malo som spala oddychovala, nestihala som jest, pit, a potom ze som nemala mlieko... veru mala som si nechat trocha pomoct na zaciatok, mozno by to bolo vsetko inak..
su obdobia ked to ide fakt v pohodicke, vytvoris system ale zial priebezne ho musis menit ako deti rastu a tie obdobia som mala rada trochu menej🙂 je to mzono aj tym ze som predtym este vlastne deti nemala a tak clovek zistuje za chodu ze o co ide a trva to trochu dlhsie ako tomu co uz nejake bejby ma, a uz vie ze co a ako.
deti samotne to nie je az taky napor, skor mi vadi tie dom. prace okolo, ze to potom ide na ukor travenia casu snimi.

janette77
15. feb 2011

@bombula treba si zadelit domace prace, urcit im prioritu, ale najviac casu a energie venovat deturencom. Mam rada jednu teoriu - deticky maju radsej usmievavu maminu, ktora sa s nimi zahra, ako vyglancene okna...🙂
Tiez som bola vzdy puntickar a detailista, ale sama zistujem, ze to nie je najdolezitejsie v zivote. Snazil sa ma o tom cele roky presvedcit moj chlap, no az teraz mi cvaklo, o kolko casu som nas oberala. Navyse, kym deticky spia, porobim, co stihnem...ak budu vacsie, najprv ich unavime na nejakom peknom vylete a potom dobehnem resty doma.🙂

veronika028
15. feb 2011

@mamoka4 dam vedeit.ja este len teraz idem na 3d v nedelu prvy krat.predtym som bola len u doktorky co mi robila normalny ultrazvuk a tam mi nic nepovedala.dufam ze sa pánko pomylil 😉

andzis
15. feb 2011

@janette77 Super ďakujem za info sa to zíde dúfam že to bude platiť aj keď pôrodím 🙂))