Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
21. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂

mamoka4
21. feb 2011

Pekný deň... 🙂 moje detičky majú prázdniny,našťastie ich zobral svokor von....lebo ja slonica užfakt nevládzem....dnes sme začali 36 tt. 😵 😵 a veeeľmi sa s toho teším....idem robiť segedínsky, lebo po pôrode dllllllho nebude môcť kapustu. 🙂

veronika028
21. feb 2011

Ahojte 🙂 tak pisem po tom 3d,ja som sem pisala ze som bola u liecitela a samu zdalo ze mam v brusku 2 babatka.Ale nakoniec sa mylil,vcera som bola na 3d a je tam len jedno chlapec 🙂 🙂 Taka som rada.Tak drzim vsetkym palce 😉 Ahojte 🙂 🙂 🙂

simonessa
21. feb 2011

@mamoka4 super dakujem 😉

simonessa
21. feb 2011

@lucia.kl ok 😉

katrinb
21. feb 2011

ahojte maminky a tehulky...ja len ze som dala nejake nove vecicky...a aj hraciu deku a lehatka do bazaru...ak by ste chceli, mozete kuk 😉

andzis
21. feb 2011

@simonessa Ahoj nechcela som ta vystrasit aj ja by som sa velmi rada pohybovala ale ja mam sity krcok a je dost kratky tak koli tomu lezim inak by som mohla asi aj chodit kade tade 🙂) no co uz este par tyzdnov a krpcekov tu budeme mat 🙂)))

janette77
21. feb 2011

@andysok Ahojko, sekciu mi naplanovali na 38+6tt, aj to sa lekar nado mnou len zlutoval, lebo sa mu moje tehu velmi pacilo, povazoval ho za ukazkove a najradsej by veci nechal este plynut...no brusko mi uz slo prasknut, noci bezsenne a tak sa zlutoval a naplanoval sekciu.🙂) Ale uz-uz som odchadzala z poradne s tym, ze nechame tehu dalej bezat...🙂) Potom sa vsak vyjadril, ze mi nedajboze odtecie plodovka a bohvie na aku sluzbu natrafim pri prijme narychlo...chcel ma rodit on (sam sa mi ponukol), tak to nastastie takto zariadil. 🙂

matelko1
21. feb 2011

@veronika028 ja ani liecitelom akosi neverim....takze chlapcek,blahozelam adrzte sa...
@mamoka4 uz mas krasny tt...tak co kapusta chutila 🙂 ....
@janette77 ako sa citis.si vyspata,citala som,ze tvoj mm mal sluzbu a doprail ti spanok.... 🙂 ...drobci sa ako drzia...

mamoka4
21. feb 2011

@matelko1 ďakujem. Kapusta, chutila...ked sa deti vratili z prechádzky najedli sa...a ja + moja "4" deti sme spali na manželskej posteli. 😀

lubkagro
21. feb 2011

Ahojte mamičky, chcem sa s vami poradiť. Som v 6tt, bola som štvrtok na ultrazvuk a videl tam dvojičky.Odobrali mi krv na beta HCG vo štvrtok (6000) a v sobotu (9500) to výrazne nestúplo, ale dnes ráno to stúplo dvojnásobne (neviem presnú hodnotu) . Dnes na ultrazvuku druhe babätko nebolo vidno, doktor vravel že sa mohlo vstrebať a mala by som špiniť. Ale ja vôbec nešpiním, už mi včera večer začalo byt aj zle, čo do teraz nebolo. Čo si myslite to druhe babo zaniklo alebo sa mohlo aj skryť? Ďakujem za odpoveď.

juliagregor
21. feb 2011

@lubkagro ahoj, na tvoju otázku ti odpovie asi len čas a dalšia KO u dr.

juliagregor
21. feb 2011

@veronika028 gratulka k chlapčekovi a prajem ti bezproblémove tehu a zdravé bábätko 😉

mamoka4
21. feb 2011

@lubkagro Ahoj, to mi je ľúto, že máš nie celkom pozitívne správy...pokiaľ boli bábätká tesne vedľa seba, je možné, že sa prekrývajú...ale taktiež sa stáva, že do 12 týž. sa uchytí len jedno bábo. Mne dvojičky potvrdili až v 11 tt. ale Dr. bol ku mne veľmi otvorený a povedal mi, dvojičkové tehotenstvo je pre ženu trošku anomália...a pre každé tretie dvojičkové tehu sa končí zamlknutím jedného či oboch embrii. Podobné sa stalo aj mojej mame, moja sestra je z dvojčiat, ale to druhé v 10 tt. mamine odišlo...krvácala. Sestru pekne donosila do 39 tt. a je uplne zdravá..dnes ma 26 r. 😉 Kedy Ti doki naplanoval dalsiu kontrolu??

juliagregor
21. feb 2011

@mamoka4 a segedínsky bol super nápad, aj ja ho lubim 😉

mamoka4
21. feb 2011

@janette77 Ahoj, ja mám zajtra poslednú kontrolu a chcu ma uz sledovat v nemocke...takže už sa Kramarom nevyhnem 😉 a na 37 tt. teda buduci tyzden mi planuju pravdepodobne sekciu. Tak som zajtra veeeeľmi zvedava. Ci pojdem uz tento tyzden alebo od pondelka. 🙂 Ale uz som s nemockou aj sekciou úúplne vyrovnana, ved sme v 36 tt. 😵 a to som vždy len snívala o takom tyzdni.

mamoka4
21. feb 2011

@juliagregor 🙂 bol fakt dobrý... 😉

juliagregor
21. feb 2011

@mamoka4 moja kamoška prišla z porodnice a šup dala si ho, kojila, síce bábo kričalo, ale ona bola spokojná 😖

linduska2
21. feb 2011

@janette77 ahoj,dnes som bola v obchode a nejako mi zostalo nevolno nevidela som riadne na predavacku.mavam nizky tlak.sup rychlo domov a do postele.ja som od zaciatku tehu na PN .toto je moje najkrajsie obdobie v zivote,ani sa mi nechce verit ake je tehotenstvo nadherne 🙂 ked malinke kopcuju viem ze ich mam.ten pocit je neopisatelny 🙂 ako sa ma Misko a Miska zvladas to dobre.ako to mas rozdelene ked ich musis nakrmit mas cas aj na oddych alebo pri dvoch nehrozi.

simonessa
21. feb 2011

@andzis aha no tak to je ine jasne...len lez a opatruj sa 🙂)) jasnacka ale vies co uz aj ja nejak spavam aj poobede dost dlho 🙂)) ved my mame tusim rovnaky termin mozno sa narodia aj naraz 🙂 drzte sa

linduska2
21. feb 2011

@mamoka4 ahoj,od zaciatku si chodila na kramare.ja by som tam chcela ist rodit ale momentalne chodim do ruzinova.v pondelok idem na konzultaciu p.Jandovej.nevies ako to tam je?

mamoka4
21. feb 2011

@linduska2 Ja som bola na konzultácii u Dr. Jandovej začiatkom februára, inak tam maminy chodia od 34 tt. Ja som rodila obidve staršie deti v Ružinove, ale pre dvojičky máš lepšiu starostlivosť bud na Kramároch alebo na Antolskej. Ja doteraz chodim do súkromnej amb. k lekárovi, ktorý aj rodí na Kramároch takže povedal, že to je v pohode...na Kramároch som si bola len vybavit tú teh. profylaxiu u dr. Jandovej a anesteziologiu k cisárskemu rezu. Kramáre sú dobré aj kvoli tomu, že ak by mali detičky nejaký zdravotný problém, prevážajú ich do Detskej fakultnej a nie je to daleko 😉 ... a počula som len samé chváli na túto pôrodnicu. Antolská má vyhodu, že majú oddelenie pre extrémne nedonosených novorodencov, to sú detičky pod 1000 g. Ja som Kramáre konzultovala aj s viacerými lekármi a povedali mi, že na Kramároch sú naozaj špičkoví starí lekári...dôverujem ím, takže o pár týž. napíšem akosom bola spokojná. 😉

linduska2
21. feb 2011

dakujem,si zlata 🙂 budem rada ak mi das vediet.dufam ze vsetko dobre dopadne drzim palceky 🙂 a ku komu ides rodit?ja som chcela chodit cvicit ,tak preto ma Dr.Jandova obj.na pondelok ale nebudem chodit nakolko mi to doktor pri dvojickach neodporuca.asi sa preobj.aby som tam nechodila zbytocne 😉

mamoka4
21. feb 2011

@linduska2 Ja som bola u Janovej iba na konzultácii, aby mohol byt manzel pri pôrode...a zaplatili sme za to 16,-€. Chodím k Dr. Hrúzikovi. Doktora nemám zazmluvneného nakoľko pri cisárskom a pri dvojičkách tam musíš mať viacerých doktorov..a kedy nastane pôrod je veľmi nevypočitateľné...ale sú tam výborní lekári..takže to bude pôrode rozhodne primárka.

janette77
21. feb 2011

@matelko1 Ahojko🙂), ano vzal si "nocnu" zo soboty na nedelu, ale on si to vyslovene vydobil, lebo sa strasne rad stara o drobceky. 🙂) Ale uz tejto noci spal v spalni (kedze dnes siel po 2 tyzdnoch do prace) a ja s pokladikmi v detskej a veru som k nim trikrat vstavala. Ale ja rada, to len rekapitulujem.
Teraz spinkaju, ked pride tatino, ideme kupkat.
No a este mi manzelik navrhol, ze vzdy si na vikend prevezme "nocne", aby som sa vyspala z tyzdna.🙂 Ho to tatinovstvo vzalo a je velmi zlaty. Aspon jedna z vyhod nekojenia, ze sa vie o deticky plnohodnotne postarat aj on. No ale nechcem tym znevazovat kojenie, velmi rada by som kojila, to je jasne.☹
Ako sa mavas Ty?

janette77
21. feb 2011

@mamoka4 juuuuj moja, tak je to pomaly, ale isto TU.🙂)) Velmi sa tesim s Tebou. V nemocke si Ta uz postrazia a podla mna este budu chciet potiahnut do 37, alebo polovice 38tt, pokial to bude mozne a pojde sa na to.🙂 Velmi, velmi Ti drzim palce a tesim sa na zajtrajsie spravicky. Drzkaj sa! Ale ja citam aj medzi riadkami, ze si uz celkom pripravena na den "D", vsak? 🙂) Budem na Teba mysliet.

janette77
21. feb 2011

@linduska2 Ahojko, vzdy ma tesia riadky stastnej tehotnej zienky, ktora si tento stav vazi a vie uzivat. Si moja krvna skupina, tiez som si bruskovanie dosyta uzila. Naozaj je ten zivot (a este k tomu dvojnasobny) v brusku neopisatelny a keby som to nemala v zivote zazit, z tohto sveta odchadzam nenaplnena. To viem urcite.
Je to naozaj prekrasne obdobie. Zatial deticky zvladam dobre, ved staci len prebalit, nakrmit a buvkaju...no isto to bude casom narocnejsie, ale nemenila by som za nic na svete. Tie dva drobceky mi dodavaju neuveritelnu silu, energiu a kazdy den si uvedomujem, ze jedno babo by sa mi uz malilo.🙂))
Na oddych mam cas, dokonca aj na chod domacnosti. Vzdy mi tie dve-tri hodinky sladko buvkaju a ja som panom toho casu, ako s nim nalozim. Stihnem bud uvarit, alebo pozehlit, upratat, alebo si pospat (ale toto si dopriavam len malokedy, lebo mi je luto ked viem, ze mozem nieco osozne postihat🙂)
Urcite sa prichodu babatiek neboj, je to nadherne. Prajem krasne tehulkovanie.🙂

lubkagro
21. feb 2011

@mamoka4 ahoj, ja som v nemocnici už od štvrtka, lebo môj doktor mi povedal že čakám mimomaternicové. Keď som prišla do nemocnice primár mi pekne ukázal 2 plody na maternici. Asi mi ďalší ultrazvuk budu robiť štvrtok.

mamoka4
21. feb 2011

@lubkagro Držím palce.

mamoka4
21. feb 2011

@janette77 Presne...už som úúúplne pripravená a vyrovnaná 🙂 polovica 37 tt. to mam 3.3.-4.3. teda do budúceho piatku...a 38 tt. začínam 7. marca...ale aj tak je to uz maličko. Verím, že cisársky dopadne dobre...a baby budu dostatočne veľké. Tebe kedy naposledy merali ultrazvukom maličkých a odhadli tie úúžasné váhy? 😉 Inak dostala si sa na nadštandard?