Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
24. feb 2011

@cherryl juj, tak ja som straaasne alergicka na vety typu "ved uvidis"...je to od ludi netaktne a pustaj jednym uchom dnu, druhym okamzite von. Tiez mam takych ludi v okoli. Na druhej strane si vazim, ze trpia aj za mna, ako to zvladnem. Dnes je vacsinou clovek cloveku lahostajny, tak aspon je prijemne vediet, aku starost o Teba ludkovia maju, no nie? 😀 😀 😀
Mimochodom, s manzelom sme toho nazoru, ze sa to da krasne zvladnut - asi sme sa na to stihli dusevne pripravit pocas mojho tehu. Nezainteresovani to preto mozno vidia tak cierno. Nic sa neboj, moja, ide to a este si neodpustim jednu skaredu, ale oblubenu vetu mojho mileho "jedno dieta s prstom v nose".🙂
A poviem Ti, moj chlap sa staral este pred par dnami o dve babatka, o mna v 40-kach horuckach, bolo navarene, oprate a vzdy umyty riad. Myslim, ze to nepotrebuje komentar.
Tak smelo, hm? 🙂))))))))))

juliagregor
24. feb 2011

@cherryl to sú hormony, ktoré si s tebou robia, čo chcú..ja som revala hádam aj pri Televíznych novinách 😀

juliagregor
24. feb 2011

@janette77 dobre robíš, že držíte návštevy bokom, teraz je tolko chorôb až hrôza... ☹

mamoka4
24. feb 2011

@cherryl Ahoj, držím Ti palce...a tak akoTi píšu baby nikoho nepočúvaj! Zväčša sú najmúdrejší tí, ktorí dvojičky ani nemali či ani nevideli 😝 Ja mam ešte dve staršie deti 9 r. syna a 5 a pol ročnú dcéru a končím tehu s dvojičkami. Celá rodina nadomnou zalamovala rukami, a reči typu to budete mať doma masaker!!! Som nenávidela...každý mi hovoril ako zvládnem školáka, škôlkarku + dvojky...a deti sa nám počas môjho tehukrásne osamostatnili a veľmi sa tešia na sestričky. 😉 Takže hlavu hore!! A s tým plačom to poznám...ale čím som bližšie k pôrodu, tým som skojnejšia. 😉 🙂 😵

deinad
24. feb 2011

@janette77 dakujem moja, budem sa o to snazit z celej sily, aby sme to prekonali a bojovali dalej az kym sa to nepodari.
Zajtra idem na dalsiu kontrolu do CAR-u a snad sa rozhodne, co dalej, teda dufam, ze ano lebo tu neistotu nevydrzim...dufam, ze hcg klesne a nemocka sa konat nebude, drz mi palceky..

deinad
24. feb 2011

@matelko1 dakujem moja, ale na normalne tehu je to az prilis nenormalne ☹
dufam, ze zajtra budem mudrejsia, idem na dalsiu kontrolu do CAR-u, budem sa modlit, aby hcg kleslo...aby som mohla co najskor zacat skusat znova, lebo takto ani mrcha nechodi nic, pri mimomaternicovom su rovnake priznaky ako pri normalnom az na to, ze pri mimomaternicovom su neskor aj silne bolesti, tie zatial nemam, ale doktor povedal, ze to moze prist kedykolvek, tak teraz sa az prilis pozorujem, aby som neprehliadla ziadny varovny signal...no co uz narobim, aj taky je zivot....

deinad
24. feb 2011

@juliagregor dakujem....neda sa nic robit, raz je to lahsia, inokedy zase tazsia cesta k vytuzenemu babatku....

deinad
24. feb 2011

@andzis dakujem, ano budem potrebovat vela sily...

zuzbel1
24. feb 2011

@janette77 Nas Tomi tiez dviha hlavicku dost,,je az velmi vrtky a uz na gaucovke sa ho bojim nechat, lebo on sa prehodi uz aj z boka na bok a tak sa stale vrti ze si stale da gate dole 🙂 Petula dvihne tiez hlavicku ale ta je kludnejsia a pokojnejsia ...este si dost pospinka oproti Tomimu. Tie strany striedame tiez a takisto po krmeni ich davame na bok.
Ja svoje deturence kazde rano vyberiem z postielky dam ich na svoju postel,rozbalim z periniek a pozeram na nich ako sa natahuju a zivaju a tak si to snimi uzivam aj pol hodky 🙂
@mamoka4 vidim ze mas uz pekny tyzden, ja som rodila v 36+4 a babatka uz boli ok, drzim prsty nech vsetko dobre dopadne a nech sa cim skor potom zotavis ... 😉

mamoka4
24. feb 2011

@zuzbel1 Ďakujem! 🙂

janette77
24. feb 2011

@deinad ...z celej sily budem drzat palce!!!!!!!!

janette77
24. feb 2011

@zuzbel1 🙂) zlatunki musia byt. A aky culy je Tomino, ze si az gatose vyzlecie.🙂 No ja zo zasady nenechavam deturence bez dozoru ani na gauci, na posteli, ani na pulte...z toho mam paniku. U nas to najskor vyzeralo, ze ta pokojnejsia je Miska, ale zmenilo sa to. Miska je taka mala betarka, koketa a Misko je zase taky myslitel, je vaznejsi...vzdy sa smejeme, ze v duchu uz obhajuje diplomovku. 😀 😀 😀 Ale zo sna sa usmievkaju obaja a tiez sa zvykneme nimi kochat, pozerame na nich ako na televizor.🙂)))))

dana_l
25. feb 2011

@deinad je mi luto ze mas zle spravy. ak sa nebudes cicit dobre, hned bez na pohotovost.

tuna bol pripad, mlada 20 rocna baba. bola tehotna. mala bolesti a na ER jej povedali ze asi samovolne potratila, ze dieta nenasli. no a na druhy den jej rodicia ju "nasli" doma. robili pitvu a zistili ze mala mimomaternicove tehotenstvo a kedze na ER jej to hladali v brusku tak to nevideli a ono jej to prasklo a ona vykrvacala ☹

dana_l
25. feb 2011

@mamoka4 veru aj moja rodina bola, ze co budeme robit teraz este s dvojickami. nejako sme zvladli a zvladneme aj potom. ale aj tak som zvedava ako sa budes citit ked budu na svete. aj ked tvoje su uz starsie, cely den v skole. ja ich budem mat vsetky styri doma. bude sranda. len ci sa aspon trochu vyspim......?

simonessa
25. feb 2011

ahojte maminy ...chcem sa spytat vy ste vsetky boli hospitalizovane pred terminom porodu v nemocnici?alebo ste cakali doma kedy to pride?

lucia.kl
25. feb 2011

@simonessa ja som čakala doma kedy to príde. a keby to neprišlo, tak som sa mala hlásiť 24.6. v nemocnici a 25.6.by ma dr. odrodil. baby sa narodili 19.6.

matelko1
25. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
vcera som sa nemohla napojit na net,neviem ci bola nejaka porucha,alebo....
mame sa fajn.noc bola lepsia,boli sme len raz hore a to o jednej.
@simonessa mna hospitalizovali skor,bali sa,ze to moze prist kazdu chvilu na mna,aj ked som sa drzala dobre a potom na 4-ty den mi odtiekla plodova voda.

matelko1
25. feb 2011

@deinad tak daj vediet ako si dopadla na utz a z celej sily budem drzat palce 🙂

mamoka4
25. feb 2011

@simonessa Mňa prijímajú teraz v pondelok to budem 36+0 teda začínať 37 tt. 🙂 urobia predoperačné, monitory...a určia termín sekcie. Ako to tu tak sledujem au 7 mes. dvojičky vacsinou ukončujú v 37-38 tt. a vela bab bolo v nemocke....ja mám pocit, že tehotenstvo zacalo byt tažšie po 33 tt. Ja som nemala žiadny problém, pekne zatvorená...len posledné 3 dni mám opuchnuté nohy...ale to uz 36 tt. je normálne.
@dana_l No nebudešto mať ľahké...4 detičky doma...ja len zvažujem ako a kedy sa so synom učiť a plus moji chodia do umeleckej školy na klavír, husle...maliarsky 🙂 ale musime si vytvorit system. Neviem či ti vobec stariše dcérky poobede spia, ked budu spinkat tak si lahni s nimi.... ja som to tak robila ked syn mal 3r. a dcerka sa mi narodila. Doma sice nebol 100 % poriadok, ale mamina bola oddychnutá a spokojná...a to je najdolezitejsie. 🙂

simonessa
25. feb 2011

no takze je to asi individualne...no uvidim co mi lekar povie ved ja som este len 28 tt takze asi este nad tym nemam rozmyslat 🙂 a ani zbalena este nie som 🙂 ale uz chcem byt ale zas nechcem nic zakriknut ja som proste asi divna 🙂

janette77
25. feb 2011

@matelko1 Ahojko, jeeej, ze len raz hore v noci, aj ja ceeeeeeem! 🙂) Dnes odovzdavam "nocnu sluzbu" manzelovi. Sam sa ponukol, vraj nech sa idem poriadne vyspat do spalne.🙂) Juuuj, ci sa tesim.🙂) Potrebujem dobit baterky trosku. Malinka nam zacina mavat bezsenne noci, po dvakrat som si ju musela vziat do postele a to je potom taky spanok/nespanok z mojej strany, lebo sa bojim, aby som jej nevedomky neublizila, nepritlacila ju...
Dnes rano som bola na krv u internistky, v utorok idem na vysetrenie, tak ma snad da po porode dokopy. Asi budem musiet byt na liekoch, ale dufam, ze uz poslednych a potom uz budem lekarne zosiroka obchadzat.
Od dnes maju nase drobceky aj zdravotne karticky (VZP).🙂
Prajem pekny dnik. Tu je prekrasne slnecno, ale kosssaaa, br!

matelko1
25. feb 2011

@janette77 tak aspon vikendy si oddychnes.a ked pocujes plac,tak sa nejdes pozriet na deticky.ja som vzdy skakala aj ked som spala v druhej izbe a mm mal nocnu.nemohla som sa nekuknut na nich a dat im mliecko.takze to boli noce ked boli malinky kazde 3-4 hod hore.budili sa rovnako na papanie,co bola vyhoda pre mna,lebo som im dala mliecko a vedela som,ze si aj tie 3-4 hod zdriemnem.
a neboj sa urcite ju nepripucis,ved mas materinsky instinkt
inac ja po porode som musela zase chodit na rehabilitacie,davala ma dokopy,lebo ako sa maternica postupne stahovala,tak mne zacvaklo nejaky nervik v krizoch a nemohla som chodit.musela som sa premahat a pomoct mi neprisiel nik.a to dvihanie atd mi robilo trasne problemy,slzy v ociach som mala.

janette77
25. feb 2011

@matelko1 Prave preto chce manzel, aby som nespala s nimi v detskej, ale sama v spalni, lebo tiez som skakala akonahle som pocula plac (teda, ked mal manzel "sluzbu") a jemu to vadi. ...ze vraj mu fusujem do remesla, poucam, pomaham a on chce sam. Takze mam prisny zakaz. 😀 😀 😀 No trhat ma bude, to vies. Minimalne pojdem na VC a cestou skontrolujem situaciu.🙂)
A vies, ze aj ja mam uz asi siedmy den zacviknute cosi pod pravym rebrom?? Uz som sa to tu hanbila aj pisat, lebo je az smiesne, aka som po porode rozbita, ale fakt mam s tym velky problem, nemozem kvoli tomu spat na chrbte, ani si kychnut, ked kaslem, musim si to miesto silno pritlacit a tiez to boli, ked si liham, alebo vstavam. Mozno ma poslu na rontgen, uvidim...v kazdom pripade budem od utorka v rukach internistky, takze budem ovela pokojnejsia.
Ty si kojila drobcekov?

smejkaa
25. feb 2011

Ahojte tehulky. Nepotrebuje niektora kocik Peg perego duette SW so vsetkym (vajicka, fusakotasky, nanozniky, prsiplast)? Dakujem. Hoci neviem, ci su tu aj tehulky, alebo uz iba dvojmaminy. 😀

rosinka
25. feb 2011

ahojte baby, chcela som sa opýtať či ste niektorá čítala knihu od Kláry Rulíkovej "Dvojčatá"? Ja som si ju zakúpila zo zvedavosti čo ma čaká, no len v tej knihe je všetko negatívne, nič pozitívne mi nedala, a ešte aj k tomu jedna kapitola o postihnutých dvojičkách ma dorazila.

matelko1
25. feb 2011

@janette77 nie,ja som nekojila.3 mes som si odsavala a potom naraz ziadne mliecko som nemala.ved som neni ani prva,ani posledna.
tak aspon vies kolko ti vypiju v tom je jdine vyhoda.a hanbit sa nemusis,ze sa necitis dobre.das sa do poriadku.ja som si tiez povedala,ze po porode sa to akosi na mna sype.a dostala som sa z toho.chodila som tyzden na rehabilitacie,tam ma dala do kopy,vsetky kosti mi pukali....
a kolko ti vypiju drobci mliecka.
chlapci uz spia.mm siel hrat hokej.

mamoka4
25. feb 2011

@rosinka Ja somsi ju tiež kúpila hned na začiatku tehu a bola som veeeľmi šokovaná...vlastne pani Rulíková tam nedala vlastné skúsenosti, ale štatistiku a anomálie vo vývoji dvojčiat...pritom kniha Dvojčatá od francúzkych lekárov Jeana Ponsa a reného Frydmana popisujú dvojičky od počatia, tehotenstva,pôrod,ale spomínajú napr. aj dejiny a dvojičky či mytológiu... fakt na trhu chýba kniha...ktorá by ale nepopisovala deformity dvojčiat, ale bežné témy, ktroé tu my diskutujeme. 😉

zuzika30
25. feb 2011

@rosinka dakujem ze si napisala svoj postrech , mala som v plane si knihu kupit ,ale veru ani ju do ruky nechytim ,to posledne co potrebujem je dalsie strasenie 🙂 , ked som teraz uz psychicky a snad aj vedomostne pripravena na babulky ,by som si zasa dala 😉

janette77
25. feb 2011

@matelko1 ...hned som si myslela, ze nemas manzela doma, ked si na MK vecer.🙂)))))))))))) Dik za povzbudenie, tak snad sa aj ja dam dokopy, lebo nie som zvyknuta na takuto chabu kondicku.☹ Drobcekom davame rovnaku davku - 90ml. No obaja maju nad tri kila (maly uz styri) a tak pomaly prejdeme na 120ml, ako sa odporuca na baleni. Co porabas? Slniecka Ti uz buvkaju?

matelko1
25. feb 2011

@janette77 chlapci uz od 19-tej spia.tak pekne ti vazia drobci...hej mm nieje doma,tak aspon nehundre,ze som na nete 😀