Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
4. mar 2011

@juliagregor 🙂 🙂 🙂 dakujeme za vonavu babatkovsku novinku. Takze predbehla planovany cisarak... ved nam popise, ked sa vrati.

matelko1
4. mar 2011

@juliagregor az tolko roboty mas....zlata materska,ze.....
@andysok 🙂 🙂 🙂 veru dobre to padne ked tak o tebe rozpravaju....aspon vidis zeny.....co dokazu aky zazrak 🙂

matelko1
4. mar 2011

@janette77 ako mala,stale tak place....citala som,ze si mala rusnu noc....

janette77
4. mar 2011

@matelko1 Ahojko, prave sme sa vratili z vychadzky a sme napapkani... Ano, malinka mava nejake krusne noci, nechapem, co sa deje, lebo cez den je to relativne o.k. Predpokladam, ze ju trapi brusko, ale aj si pekne odgrgne, kvalitne poprdkava, flasky sterilizujem...tak rozmyslam, kde moze byt problem. Vacsinou trpia bruskami chlapci, no nas Misko je v tomto ohlade omnoho pokojnejsi. Je mi jej luto, najma, ked neviem, ako pomoct. Buduci tyzden v stredu ideme k pediatricke, tak sa popytam na to. Ako sa mate vy?

matelko1
4. mar 2011

@janette77 joj tak to mi je luto,ale asi to fakt bude brusko....
my sa mame fajn,lezieme vsade...no co ti budem hovorit,pisem a oci mam na stopkach.teraz zo stolickou velkou chodi po kuchyni.uz aj stolicky odkladam,uz mame len dve pri stole,lebo to je hotova pohroma 😀 ...druhy mi sufliky otvara,veselo mam.
mm siel hrat hokej,dnes mal dovolenku...

simonessa
4. mar 2011

@juliagregor JEEEEEEEEEEEEEEEJ STRASNE GRATULUJEME NECH SU KRASNE A ZDRAVE 🙂 ZE POZDRAVUJEM 🙂

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 daj jej vyššie postielku, može mať skrytý reflex, t.j. ked ju páli žáha ale nevracká...

janette77
4. mar 2011

@matelko1 jej, no podareno sa to cita, ale ked to bude realita aj u nas...uff, uff, uff.🙂)))))))))))))))) Najlepsie vsetko vystahovat do pivnice a nechat len hracky. 😀 😀 😀
Tak ste si s manzelom dopriali pekny dovolenkovy den?

janette77
4. mar 2011

@juliagregor myslis napolohovat matrac pod hlavkou?

juliagregor
4. mar 2011

@simonessa len to jej napíš, lebo za týžden už gratulku nenájde 😉

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 pod nohy postielky pri hlavke daj dve knižky a hotovo..
ak máte knižnicu, tak Leninove spisy su akurát 😀

janette77
4. mar 2011

@juliagregor dam jej este par noci, uvidim, ake budu a zariadim sa. Ale s Miskou je stale v postielke aj Misuldo. Je nam luto ich rozdelit, este si nezavadzaju.

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 ako spia, po šírke, či podlžke?

janette77
4. mar 2011

@juliagregor po dlzke, tak ako ich mam na foto v albumceku...

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 Miškovi to nebude vadiť, skus ja som tak dávala všetkých spať, bolo to super aj pri soplíkoch,

janette77
4. mar 2011

@juliagregor len ci to ma ten skryty reflex, ako si pisala, nechcem ju este velmi polohovat. Ozaj, sopliky - mozem uz odsavat veselo, vsak? Samozrejme, ze Miska pri tom ziape akoby som ju z koze drala, Misko cistenie nosika znasa lepsie. Tiez sa Ta chcem opytat na uska - cistenie...ako cistit a neposkodit a ci uz, lebo ja zatial len vytieram za uskami a jemne omyvam pri kupkani a este nechtiky - kedy strihat? Miska ma este ok, ale Misko uz ma dost dlhe, davam mu rukavicky na cely den, strihat sa este bojim a tiez noznice co mame ma tiez zatial nepresvedcili...

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 ja som strihala nechtíky normálnymi manikurkami, detské som vôbec nemala...a prečo sa ich bojíš polohovať, ved im nezdvíhaš hlavičku na poduške, ale len o pár stupnov celých zdvihneš, nelámeš ich v chrbátiku...a reflex sa dá diagnostikovať len pomocou sona, to je len nápad....vela detí to trápi
ked mali také pazuriky, tak som ich aj zubami odkusla...to su také povery nestrihať deťom nechty
soplíky, a aj odsaješ? netreba za každu cenu...oslabuje sa nosná dutina...a uška, len na krajíčku, len čo vidíš...hlavne pozerať za uškami, tam steká mliečko a často sa to vie zapáliť

janette77
4. mar 2011

@juliagregor manikurky su mi rozhodne sympatickejsie, ako tie detske, tak skusim s nimi... A co sa Misky tyka, cez den je ako medik (papa to iste, strany v postielke im striedam) a v noci vystraja. Why? ☹( Keby mala ten skryty reflex, mala by problemy aj pocas dna, nie? No uvidime, dnes prebera nocnu manzel, tak som zvedava na ranne spravy.

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 tak cez den predsa je viac na rukách a aj častejšie papá ...ved uvidíš ....a neboj bude horšie 😀

deti mám už uložené a idem si aj ja vyložiť nožičky, som unavkaná 😝

janette77
4. mar 2011

@juliagregor a este - nasa pediatricka velmi, ale veeelmi preferuje nosenie deti na rukach, ja sa zase bojim, aby si neprivykli, ze klud najdu len v mojom naruci. Ale paci sa mi, ako reaguju na ludske teplo a zboznujem, ked sa pri mne deturence upokoja. Napriklad aj ked su vzdoroviti a neprijimaju pomoc ani v podobe dudlika, tak im dlanou podlozim licko, palcom pridrzim dudulu a druhou rukou zovriem rucku - krasne sa poddaju a ja som z toho v siedmom nebi.🙂 To je moj trik na nepokoj v postielke, teda taky ten klasicky nepokoj.🙂

janette77
4. mar 2011

@juliagregor 😀 😀 Ty si zlata, aj manzel ma tak podporil, ze bude horsie.🙂))))))))))) Inak, papaju stale v tych intervaloch 2,5 - 3 hodky, ci je den, ci noc. Vyloz nozky, zasluzis si. Manzel Ti zvlada chalanov v pohode? V robotke spoko?

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 ved vieš, to častejšie preberáme v druhej teme...jedno a dve deti je velký rozdiel...pokiaľ sa ti ukludnia dlanou to je super...neber na ruky ...a aj vonku to budeš mať ľahšie, ked sa ti rozplačú...
ked sa inak nedá, radšej si lahni na postel a polož si ich vedla seba alebo na brucho
a verím, že si v 7mom nebi, deti sú úžasné a hned dávaju najavo svoje pocity...

janette77
4. mar 2011

@andysok 🙂 sikulka, take slova potesia. Super. Aj Ti drzia flek po materskej? Ja mam tiez len babu na zaskok, ale ktovie, co bude o tri roky, ci este firma nekrachne.🙂))))))))

juliagregor
4. mar 2011

@janette77 je to náročné, predsa som bola doma dlhšie a naviac deti sa mi začali v noci budiť a chcú byť pri mne, dnes dokonca ajo ležal v noci na mne, tak plakal...oni to prežívaju, že nie som doma...ja si zvyknem na všetko...nie som podstatná...inak je to zaujímavé..napísala som dnes v druhej teme...

janette77
4. mar 2011

@juliagregor tiez sa mi to nepaci, brat deturence co najviac na ruky, ked zaplacu. Skor praktizujeme tu postel a babatko pri sebe, pozerame si zoci-voci, skumame sa, tisime slzicky, vykrivene ustocka - je to mile.🙂

janette77
4. mar 2011

@juliagregor ☹ tak ano, deticky su citlive na taketo zmeny...

matelko1
4. mar 2011

@janette77 ano dovolenkovy den ,ale nestravili sme ho spolu,lebo prisli nam montovat na garazovu branu pohon na otvaranie a poobede skrinky sme dali robit do wc na cistiace prostriedky,toaletak atd.....a potom siel hrat hokej,takze s chlapvami som bola skoro cely den sama.
ja som polohovala chlapcov ako pisala julka,dala som im obom knizky pod hlavy,pod matrac a ja som od zaciatku davala kazdeho do svojej postielky....

chlapci uz spinkaju

janette77
4. mar 2011

@matelko1 tak mate zase nieco pekne nove, z coho sa tesite.🙂 A mala si nejaky dovod na polohovanie deticiek?
Nasi su stale spolu, ale uz badam, ze pomaly ich rozdelime...davam tomu este nejake 2 - 3 tyzdne...

matelko1
4. mar 2011

@janette77 nechtiky som aj ja strihala s noznickami s manikury,ja som ani tie detske nemala,

matelko1
4. mar 2011

@janette77 ziaden problem som nemala,ale to bola taka istota....
veru zase nieco nove,stale este nieco treba,este nemame dokoncene,chybaju nam lampicky na chodbu a chcem take,co nasvieti aj obrazy,lebo my ich mame vela....