Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia00123
12. mar 2011

ahojte dievcata, chcem sa informivat o materskej dávke ako to je kedze cakam viac ako jedno dieta, viem ze rodickovský príspevok sa pocita a plus 25% na kazde dieta ale ako to je kedze ja budem mat matersku? dik

juliagregor
12. mar 2011

@katka.ott to si mala ozaj super tehu, ja som si to aj odtpela, starší bol živý a ja som s ním velmi nevládala a potom v nemocke dlho...ale stále na to pekne somínam a v kutike duše tužim po dievčatku 😀

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 link ti dala Katka dobrý, je to tam pekne vysvetlené...materská záleží od Tvojho príjmu a je len jedna...vieš kedy sa berie materská a kedy rodičovský?

katka.ott
12. mar 2011

@juliagregor ja po chlapcekovi 😀

lucia00123
12. mar 2011

no moc tomu nchapem 😀 krdze mam odrobených cca 5 rokov takze budem mat matersku ale neviem ci budem mat len 60% z DVZ alebo aj nieco viac na kazde dieta kedze budu tri

juliagregor
12. mar 2011

@katka.ott 😀 , len ty ešte môžeš 😉 , nás už je vela a je veru zložitejšie deti vychovávať, ako sa "len" o ne starať...veru mi niekedy dávaju zabrať ....

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 len 60%, jedine naviac máš dlžku poberania materskej, po novom je to myslím 40 tt

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 jaj Lucka teraz mi došlo, ved ty čakáš trojičky, som si spomenula, už sme si písali...
pozriem sa na to

lucia00123
12. mar 2011

@juliagregor ano cakam trojicky , dakujem ak sa nato pozries

mamoka4
12. mar 2011

Báby, dakujem za gratuláciu 🙂 Vážite vaše detičky po kojení a koľko vám priberaju, prípadne vytiahnu? Stellinka a Laurinkia maju dnes 8 dni a na jedno kojenie si kazda vytiahne 40-70 ml. Myslíte, žeje to sť? 😒 A ako rýchlo by mali priberať? Dr. na Kramároch mi odporúčala aby somich ešte dokŕmila svojim mliekom striekačkou....ale babyuz nechcu, tak ich len kojím...a na váhe pomaličky priberaju...v nemocnici schudli 8 % so svojej pôrodnej váhy.

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 http://www.socpoist.sk/materske/1293s
výška materskej je rovnaká, je jedno kolko detí čakáš a dlžka je 43 týždňov...ako sa cítiš? anpsoledy dianka porodila som videla fotečky

lucia00123
12. mar 2011

@juliagregor dakujem, mam sa dobre ferazkoncim22 tyzden takze este mam toho dost pred sebou, ale dávam si pozor mam kludový rezim , budu to traja chlapci

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 budeš mať veselo, a si domka?

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 a kde budeš rodiť?

lucia00123
12. mar 2011

@juliagregor ano som doma, rodit budem v Bratislave v Ruzinove, zatial je vsetko ako ma byt , tak sa tesim

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 tp je super, pozitívna mysel je základ a dr. ťa neposiela do porodky, kde maju neonatologické oddelenie? môžeš mi aj IP

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 ako máš rozdelené deti?, každe zvlášť, alebo jednovaječné a jedno? ty mi rozumieš

lucia00123
12. mar 2011

@juliagregor no jednovajecne dvojicky a trojca, doktor to vidi pozitívne na kontrolu chodim kazde dva tyzdne.

juliagregor
12. mar 2011

@lucia00123 ja tu vždy napíšem dievčatám pravdu a tak aj tebe, prehodnoť svoje rozhodnutie o porodnici, keby boli deti menšie a určite budu pod 2 kg, tak Ti ich odvezu na detske nedonosenecké oddelenie (inak výkrmovňa) a teba ale nechaju v porodnici, kde si porodila a budeš preč od detí, a neni povinnosťou nemocnice ťa k nim hospitalizovať, kým deti nebudú schopné sa prisať k prsníku,opýtaj sa ho nato...ja viem, že trojky nemá asi každý deň, tak si ťa drží, ale poinformuj sa o rizikovej poradni na Kramároch - (ja neviem presne aké vybavene má aj Antolská)

to platí pre všetky tehulky, pýtajte sa na spádove a rizikové pracoviská... 😉

mamoka4
12. mar 2011

@janette77 Ďakujem 🙂 snažím sa veľmi veľa piť aj 4 l tekutín...a musím uznať kojiť 1 dieťa a dvojičky je veeeeľký rozdiel. 😵
@juliagregor Ďakujem, inak po 5 r. v práci...presne si to pamätám ako to bolo, ked som nastupovala po deťoch. Dnes mi syn povedal,kedy pojdem do roboty, ked uz nemam brusko a ja že tak o 3 r, lebo sa chcem o nich starať...mala si vidieť tu ich radost, že maminutu bude len pre nich. 😉

juliagregor
12. mar 2011

tak vraj Antolská má najlepšie vybavenie pre malé detičky

janette77
12. mar 2011

@katka.ott 🙂 aj my sme dnes doladovali detsku izbicku. Manzel vcera dokupil dalsi kus nabytku z kompletu IKEA detskej serie (skrinu). Konecne si zajtra poukladam veci do nej, lebo teraz mi strasia v jednej z postielok, kedze su drobci zatial v jednej postielke. No asi zajtra ich caka den D, lebo ich rozdelime. Bude mi to velmi luto a nielen oni, ale aj ja si budem musiet zvyknut. ☹ Predsalen, boli spolu od bruska...
Jej, tak Ty mas postavicku ako lusk. Ja som pribrala v tehu 30 kil, ale 25 je uz fuc, comu ani sama nechcem verit, ze to slo tak rychlo a najma bez namahy. Na to akej si struktury si mala fakt nadherne velke brusko a take ukazkove, peknucke.🙂
Spominate s Julkou na tehotenstvo, naozaj to bolo prekrasne obdobie. Ja teda este nespominam, lebo to bolo len nedavno a vsetok myslienkovy priestor mi zaberaju drobci🙂), ale verim, ze aj mna raz (a mozno nie raz🙂) prepadne rovnaka melancholia. Ved to bolo mile - vsetci naokolo mali uctu, rozdavali nam usmevy, setrili nas, ofukovali...a vobec - ten zivot v brusku - to sa neda nicim nahradit. Ja dufam, ze este raz mi bude dopriate, aj ked uz s respektom, mam predsalen 33 rokov a kym to bude aktualne (ak teda bude) tak uz hrozia vselijake rizika a toho sa bojim.☹ Ja som ostala PN od nejakeho 26tt, ale len na "preventivny" pokyn lekara, z coho som bola dost nesvoja, no nakoniec som zistila, ze to bolo to najlepsie, co som pre seba a slniecka mohla urobit.🙂

janette77
12. mar 2011

@lucia00123 jeeeej, zazrak! 🙂 Gratulujem, Lucka a privitam, ked budes pisat tehu pocity, alebo cokolvek trojickovske. Rada by som to vnimala aspon sprostredkovane. Drzim palceky a prajem vela zdaru. V kolkom tyzdni si?

lucia00123
13. mar 2011

@juliagregor mne práve že odporucalui ruzinovsku kedze som z piestan a dochadzam 100 km skoro tyzdenne na poradnu tak si myslim ze je to ok, ale aj tak sa v pondelok poinformujem, dik

lucia00123
13. mar 2011

@janette77 ahoj no momentálne som v 22 tyzdni, budu to chlapci, uz sa na nich velmi rtesim alew este am toho dost predsebou😀

juliagregor
13. mar 2011

@lucia00123 a Trnavu nemáš lepšie alebo Trenčín?

lucia00123
13. mar 2011

@juliagregor no trnavu mam aj blizsie ale ked mi povedali ze v BA maju o dve triedy vyssie zariadenie ako inde tak somn si pre dobro detí vybrala Bratislavu, teraz uz neviem

juliagregor
13. mar 2011

@lucia00123 Lucka a nepomýlila si si len názov porodnice? ku komu chodíš?

lucia00123
13. mar 2011

Ruzinovska nemocnica to je a doktor Ferianc