Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
12. apr 2011

@smejko naprosto normalne deti ti tlacia na cievy,,,preto aj monitoring som stale chcela na boku...

lucia.kl
12. apr 2011

@smejko hlevne nelež na chrbte, tam ti detiičky pritlačia na nejakú žilu a preto to býva, dokonca aj detičkám to môže uškodiť, ono sa v tehu vo vyššom štádiu neodporúča ležať na chrbte - ono ti vlasne aj telo dáva vedieť, že tak nemáš ležať 😀 mne sa to stávalo pri monitoroch - CTG a to som musela ležať na chrbte....

smejko
12. apr 2011

@dusika11 @lucia.kl ďakujem za info, hneď som kľudnejšia 🙂

dusika11
12. apr 2011

@andysok na chrbat je poloha...das si plno vankusov na postel taku pyramudu opries sa o ne celom brucho mas tiez na tej pyramide oprete a medzi nohami tiez paplon...proste lezis tvarou dole na kope vankusov pokrcene v prenatalnej polohe to jedine mi pomahalo

lucia.kl
12. apr 2011

@juliagregor no o zálohovaní fotiek mi niečo hovor, ja si zálohujem vždy po troch mesiacoch a počítač mi umrel tak, že som akurát mala v pláne o nejaký týždeň zálohovať... ☹ zapla som a zdochol a tak sa to opakovalo stále dokola, ale podarilo sa mi ho raz rozbehnúť, stiahnuť fotky na klúč a hne´d skapal zas.
môj otec má taký externý disk na krorý si zálohuje všetky fotky.. aj ja si musím také zaobstarať...

lucia.kl
12. apr 2011

páči sa mi ako tu skáču odpovede jedna cez druhú, nejak im blbne čas 🙂

juliagregor
12. apr 2011

@lucia.kl Lucka aj som si kupila externý disk.... kamoška prišla o všetky fotky detí..od 0 - 3 rokov, plakala týždeň....

lucia.kl
12. apr 2011

@juliagregor veď preto si ho chcem kúpiť aj ja, ja nahadzujem na CD fotky ale tiež to robím s odstupom, takže ak by sa stalo niečo akurát medzi nahrávaním, tak by som tiež o všetko prišla a to by mi bolo hodne lúto, v tomto mali výhodu klasické negatívy .. tie mám doma všetky odložené...

andysok
12. apr 2011

dievcatra tam som zo sona tu 🙂 tesim sa, lebo placentz su ok, prietoky tiez, infekcii sme sa zbavili.....je uz jasne , ze budem rodit sekciou, lebo su tam tak naskladaní , že je to už 100% povedala dr. mame sice este len po 1400g ,a le dr povedala ze je to ok, ze ked budu mat nad 1500 bude good,ale jaj jej na to ze s tym nepocitam, ze cakam nad 2500g 🙂 dalsia kontorola 26.4. este u nej hore na Sulekovej a potom uz standard poradna v Ruzinove.............a este pri odchode sme vyfasovali tie tehu kufricky, kde sice nic perfis okrem cumla nebolo, ale potesilo......hrozne sa tesim, ale tento pocit asi vsetky poznate 😉 nech len drzime vo vnutri, vraj ked nie je infekcia, malo by to byt ok, len bola zlata ako mi povedala, ..."pani Sokolíkova, len vetrat vetat vetrat " 🙂 akoze mam byt na holaka bez gatiek 😀 tak len tolko, som sa chcela podelit s mojim pocitom, drzim maminky palceky 😉

smejko
12. apr 2011

@andysok tak pekne pocuvaj pani doktorku a vetraj 😀 a drzte sa

andysok
12. apr 2011

@smejko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamoka4
12. apr 2011

Ahojte dievčatá, 🙂
absolútne Vás už nestíham čítať, popravde, užanina počítač nechodím. Ale máme sa dobre dievčatká krááásne priberajú Stellinka má už 3930 g a Laurinka 3730 g 😵 😵 a stále len a len kojíme! 😵 😵 Mliečka mám veľa, za 10 dní pribrali 450 g, takže lekárka nás vychválila. Začínajú krásne reagovať, pozerajú sa na kolotoč nad postieľkou a začínajú džavotať. 🙂 Syna mám v škole v prírode, takže mám len 3 deti 😀 a mám trošku viac času. Trápi nás len nočné buntošenie a kojenie aj 4 x....ale sme štastní, že všetko ide v pohode. Veľa chodíme von, ja s kočíkom a veľkáči na bicykloch. Zdravím Vás všetky a držím palce aby ste vydržali , čo najdlhšie. Stále som v eufórii, že máme také krásne zdravé dvojčatá a sama sa čudujem, že mám štyri deti. 😀 😉

elizabethn
12. apr 2011

Ahojte som medzi vami nová,budem mať dvojčatká dievčence...strašne sa bojím...meno mám zatial len pre jednu,keďže mi tvrdili že bude jedna...bude Connie a druhú neviem...od dnes viem že budú dve ☹ nebol čas sa na to pripraviť...ako to beží pri porode?cisárskym,alebo normálne ste rodili...Ďakujem

zuzika30
12. apr 2011

@smejko Ctg to je ten kardiogram ev. pasy ,kde pocuvaju tlkot srdiecka malinkych a monitoruju stahy maternice ci nemas uz kontrakcie, pri dvojickach to trva aj vyse hodiny, Dr. posiela okolo 35- 36tt
chudatko tie nozky mas riadne ☹ , len nezufaj a vydrz , lahko sa to povie ,horsie urobi, aj mne to puchne najviac od prstov cez clenky a uz pomenej po kolena
s tym lezanim na chrbte je to normalne , neboj,deticky su uz tazke a tlacia ti moc na chrbticu a dolnu hrubu zilu a mozes mat zavrate a presne aj mne bolo na vracanie, takze ked pojdes na tie pasy hned povedz sestricke ze musis lezat na boku ,netrp ,lebo ja aby sa to dobre natocilo som drzala ako kon a bolo mi hrozne zle 😝

zuzika30
12. apr 2011

@smejko vsak som si neprecitala ze ti to kocky uz vysvetlili, sorry, som opozdena 😀

zuzika30
12. apr 2011

@andysok super ,pekne este podrastu aspon kilo a pojdu na svet 😀 , pekne sa drzite

lucia.kl
12. apr 2011

@elizabethn ahoj. čítam, že to ti až dnes prišli na to že to budú dvojčatá, to sa aj dá??? to kam dr kukali...
ale neboj, zvládneš to, myslím, že báť sa je normálne...treba si spraviť systém a potom to už ide lahko. my máme teraz čo chvíla 10meiacov a ja si neviem vynachváliť, že sú dve, vyhrajú sa spolu...
no a čo sa pôrodu týka, ja som rodila prirodzene ale to ako budeš rodiť záeží hlavne od detí, či sú jedno alebo dvojvaječné a v akej budú polohe...
tak ti teda držím palce, tak o mesiac a pol už budeš mamina 🙂

elizabethn
12. apr 2011

@lucia.kl jejda,to už tak skoro😀 vidím že je tu dosť maminiek s dvojčatkami...ja nemám manžela a ani priatela,ale spolu s rodičmi to zvládneme😀 .inak v máji sa sťahujeme😀 tak dúfam,že detičky pridu už do nového

andysok
12. apr 2011

@zuzika30 taktak to mám v pláne i ja ;) ďakujeme a podobne držte sa koľko si zatiaľ pribrala na vahe?ja z 54 na67 zatiaľ

andysok
12. apr 2011

@mamoka4 gratulujem a skladam pred tebou hlavu maminka veľa veľa zdravicka celej rodinke

dusika11
12. apr 2011

@mamoka4 mas moj obdiv ze kojis a vladzes ...si super matka pri 4...to ako sa da zvladnut anezblaznit sa?

zuzika30
12. apr 2011

@andysok no to si dobra, ja som pribrala 19kg zatial, ale hadam ze v porodnici neham aspon 10kg 😀 , dobra predstava nie, cez brusko mam 119cm 😀 , strasne rychlo rastie ku koncu, ale aby sa mali kde mali hybat 🙂

zuzika30
12. apr 2011

@mamoka4 aj ja sa pripajam si uplne uzastna , pre mna je to nepredstavitelne takto to pekne zvladat ,si trenovana 😀
vela zdravicka prajem vam vsetkym

andysok
12. apr 2011

@zuzika30 ved to je akurát 19kg ja ratam že v 36t tiež tak budeme ;)

dusika11
12. apr 2011

@zuzika30 len to vydrz ja viem ze to co prezivas je velmi tazke ja som ku koncu uz len lezala boli to vianoce a ja hlavny kapor v posteli 😀 nohy spuchnute ..ja som mala 30 kil 20 islo v nemocnisci a 10 kil sa ma drzi ako kliest ta co uz

chruminka
12. apr 2011

@elizabethn jej krasne,neboj zvladnes to ,da sa to a ja si ani neviem predstavit ze by bola len jedna (by som sa nudila a bolo by nam smutno ) presne ako pise
@lucia.kl treba si spravit system a rezim co najskor a mne sa osvedcilo robit vsetko naraz (samozrejme vramci moznosti) hlavne o spanie a papanie ide.A hlavne si to uzivaj lebo ti strasne rychlo vyrastu 😢
Ja som mala planovanu sekciu ale jedna bola priecne koli tomu.
Este raz gratulujeme 🙂

lucia.kl
13. apr 2011

@elizabethn teraz pozerám, že máš rovnaký termín ako mám ja 🙂 a baby sa nakoniec narodili 19.6. takže by si to mohla vydržať..
no moja mama sa v dvojičkách patrične vyžíva, každú volnú chvílu je u mňa a chodí kočíkovať a samozrejme im nakupuje 🙂
a tiež si neviem predstaviť, že by som mala len jednu, asi by som sa nudila.. 😀 a tak ako píše @chruminka aj mne sa osvečilo čo sa týka spania a jedenia robiť všetko naraz. ja som nekojila bohužial a tak vždy keď sa mi zobudila v noci jedna, som zobudila aj druhú inak by som sa nevyspala vôbec. do teraz to tak máme, no v noci sa mi budí buď len jedna alebo žiadna, takže noc už neriešim a cez deň chodia spávať narovnako...
neboj bude s teba super mama 🙂

lucia.kl
13. apr 2011

@elizabethn s termínom to malo byť, že ako som mala ja 🙂

elizabethn
13. apr 2011

@lucia.kl Ahoj,uvažujem že dám Connie a druhú Lilly-ja som krstená Elizabeth a volajú ma Lila,alebo Lili,takže je to celkom pekné

lucia.kl
13. apr 2011

@elizabethn kamarátka teraz tiež čaká dvojičky ale párik a chce dať dievčatku Liana - Lili - mne sa to meno páči.
inak máš celkovo zaujímavé mená pre dievčatá vybraté, také zahraničné ale pekné 🙂