Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzika30
13. apr 2011

@andysok to je otazka, vobec neviem podla coho sa rozhodnu ked je sekcia planovana, ale podla mna je asi lepsi spinal , vraj je mamina potom skor zotavena a uz vecer moze behat, po celkovej nar. si otapena este aj na druhy den , ale to by vedeli povedat maminy co si tym presli, niektore popisuju aj migreny a triasky po spinali, tak neviem, ale keby sa mna niekto pytal tak by som sla spinalom, vraj je na nezaplatenie ten pocit pocut drobce hned ked sa narodia a hned ich mozu aj prilozit

zuzika30
13. apr 2011

@andysok hororom sa uspesne vyhybam , to nieje na moju povahu, ale viem zhruba o com to bolo
mne sa zacalo snivat az ked sme zacali chystat vybavicku, najprv ze nic nemame , potom sa mi stale omjelalo co este nemame a ze mame malo veci a budu hole deturence, potom sa my zdalo ze na mna hovoria z bruska a teraz toto , asi som na hlavu 😀 , to ze clovek sa na ne strasne tesi a stale len nad nimi rozmysla 🙂

andysok
13. apr 2011

@zuzika30 ved chapem................asi sa mi po tomto chate s tebou asi tiez nieco podobne prisni, ze si to privolam.....

zuzika30
13. apr 2011

@andysok ale stale sa neviem zbavit toho pocitu ako to male velmi lubim a ake je malilinkate a bezbrane a ze musim byt opatrna a starostliva 🙂 , na jednej strane to bolo psycho , ale na druhej strane mam taky pekny pocit 🙂

zuzika30
13. apr 2011

idem si podriemat ,mozno budem mat ucelenejsie myslienky 🙂

smejko
13. apr 2011

@zuzika30 v pohode, dakujem, kazda rada dobra 🙂

smejko
13. apr 2011

@slivocka kokso, to kde si pytaju 600€ za porod ??? az mi zle zostalo, pri vsetkych tych vydavkoch, no, keby bolo nahorsie, asi by sme tie bubaky niekde naskrabali, ale toto ? uff

mamoka4
13. apr 2011

@dusika11
@zuzika30
@andysok Baby, všetkým Vám ďakujem za podporu! Veľmi som motivovaná veľa veľa kojiť, aj keď najmä v noci je to veeeeľmi únavné, keď každá je v noci prisatá aj 25 min. takže 1 kojenie je pre mňa -1 h. spánku a to máme takto 2-3 x za noc!! 😝 Ale nevadí, podstané je že je mliečko a baby sú zdravé. 🙂 Ja somsi tiez sama nevedela predstaviť, že mám 4 deti a ako to pôjde...ale naučila som sa veľa vecí robiť naraz - kojiť, zároven diktovať synovi diktát 🙂 a ešte občas aj dcérka dojde, čo bolo v škôlke. Ale už som si na tento sposob zvykla....a napr. včera z dlhej chvile som isla autobusom do mesta 😀 🙂 , pohoda, ved v BA mame tie velke busy, a konecne som sa po mesiacoch zimy poprechádzala po meste... 😉

linduska2
13. apr 2011

@smejko urcite oplati.mi ju tiez nemame ale manzel zvazuje o jej kupe.kamera je kamera 🙂

linduska2
13. apr 2011

@smejko na chrbte by si uz moc nemavala lezat ja ked som bola na sone tak mi tiez na chrbte ostalo zle je to normalne.mne to vysvetloval lekar mozes aj odpadnut tak lezkaj radsej na boku 🙂

wera
13. apr 2011

ahojte dvojtehuľky 🙂

@zuzika30 to mi je veľmi ľúto že si mala dnes taký nepríjemný zážitok u lekárov... nechápem to ako sa môžu lekári takto neprofesionálne správať a ešte Ti aj hubovať že si si dala vložiť dve embryjká... veď dve dávajú pri IVF skoro vždy... škoda že nemáš na výber inú pôrodnicu... ja by som ju určite zmenila po takomto prístupe...

... inak ja si tiež nebudem zazmluvňovať lekára, stojí to 232 € a je to pre nás docela dosť keďže som od začiatku tehu na PNke, predtým sme kopec peniažkov vrazili do IVFka a ešte treba veľa vecí pred drobcov pokupovať...

zuzika30
13. apr 2011

@wera ako to ze to uvas stoji 232e, ty si skade? to je sila ako si to regiony menia

wera
13. apr 2011

@zuzika30 ja som z Bratislavy 🙂 u nás to stojí viac, aj za epiduralku sa dopláca 150 € ... 🙂

juliagregor
13. apr 2011

ahojte kočky 😉
zaregistrovali ste teraz v správach na Markíze trojičky 🙂 , pani má doma jedno, dvojičky a teraz trojičky...
@simonessa nevieš bližšie info...?

@mamoka4 gratulujem ku kojeniu a si super, ako detičky pekne rastú...neboj, to sa ukludní...

vanilka1802
13. apr 2011

@zuzika30 tak ten tvoj doktor je pekny pako, nechapem co sa stara do toho kolko embrii ti vlozili. My sme tiez dali vlozit dve, uchytili sa obe a to mame doma este 2 rocneho drobca a ani raz som sa nestretla s tym ze by mi niekto nieco vycital. Dokonca moja doktorka mi moc fandila aby som vydrzala co najdlhsie.
Naplanovaie porodu je asi naozaj u kazdeho individualne. Ja som sice mala hned od zaciatku isty cisarsky, ale to z toho dovodu ze aj prvy sun bol cisarskym. Drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo.

dusika11
13. apr 2011

@zuzika30 je to cudní pristup..podla mna chcel do vrecka ja by som odisla do inej porodnice...ja som v 20 tyzdni tiez mala problem z mojim gynekologom skoncilo to na lekarskej komore..kvoli tomu ze mi poskytli prvu pomoc a dali mi inde pesar, lebo on sa na to vytoto...mi vynadal ze...som mlada urcite volim sulika aberiem drogy lebo vsetci takí beru drogy, ze urcite som na nic v mojom povolani. ze aj krava zabuci do telefonu ked sa zhorsi stav....a vrieskal na mna ako pominuty zmyslov zbaveny, nepustil ma z ordinacie von..to trvalo 20 minut ja som sa cela triasla bolelo ma brucho a skoncila som o tyzden v nemocnici...preto ak mozes chod od ludi co ti ublizuju prec..tehotenstvo si zasluzis krasne....

dusika11
13. apr 2011

@wera ahoj ja som si nezazmluvnila lebo moja mala dovolenku spravali sa super..pri dvojickach si nedovolia ta odpinkat...sice pomohlo ze som tam lezala...a tí istí aj rodia takze som nebola neznáma...

dana_l
13. apr 2011

@mamoka4 gratulujem ku krasnym vaham z kojenia. uz sa neviem dockat ako to bude u nas. a dufam ze to kojenie bude u nas rychlejsie. deti budu tiez doma tak aby som mala energiu nahanat ich 😀

wera
14. apr 2011

@dusika11 ahoj 🙂 a kde si rodila ak smiem vedieť?
ja by som si možno aj niekoho zazmluvnila, ale vôbec žiadneho dokiho v nemocke nepoznám takže ani neviem koho by som si vybrala... aj ja dúfam, že budú všetci lekári v pohode 😅

janula18
14. apr 2011

@margaretka3 ahoj, ja som podobne ako ty, len týžden rozdiel. Ja som mala tiež 57 a teraz mám 62kg.
Ako sa cítiš?

zuzika30
14. apr 2011

@dusika11 waw tak to vidis ,podla mna sa niektory Dr. hraju na bohov a mas stastie ked natrafis na Dr. s ludskym pristupom, moc nemam na vyber menit porodnicu , vela ludi je tu spokojnych s porodnicou, tak asi som mala blbi den 😒 ,kaslem na to
mas pravdu dvojicky si nedovolia odflaknut 🙂

bisy
14. apr 2011

Ahojte, viem, ze som sem moc nechodievala pocas tehu, ale mala by som na Vas prosbicku, zahlasujte za moju starsiu dcerku https://www.modrykonik.sk/forum/mesiac-s-first-bike/sutaz-o-25-sedakov-babysmart-2/
Dakujemeeee

margaretka3
14. apr 2011

@janula18 Ahoj Janula, no ty si na tom trošku lepšie ako ja 🙂. Od 24. tyždňa som sa dala vypisať na PN, lebo v robote som už nemohla obsedieť, strašne ma bolí chrbát, beriem aj detralex na žily, lebo mam ich zospodu a to je fakt nepríjemné...Ale výbavičku už mám skoro nachystanú, lebo to nechcem nechávať na poslednú chvíľu, neviem čo bude.....Maj sa pekne a nech nám to skoro ubieha 🙂

janula18
14. apr 2011

@margaretka3 no ja som na PN od 9tt lebo mi vtedy bolo strašne zle, a teraz zase ležím aby drobci vydržali.
Mne pred dvomi týždnami robili preventívne serkláž, u nás to robia, tak dúfam že to vydrží, len sa strašne bojím aby mi voda skôr neodtiekla. Bola som na poradni v utorok a dr hovoril že jednu mali teraz že bolo všetko v poriadku a zrazu len prišla že jej voda odtiekla. Ale ona bola už naštastie v 33tt.
Čo ja budem šťastná ak vydržíme do 30tt.
Ja nemám nachystané nič, lebo sa bojím, ale muž chce aby som aspon kočík zajednala u jednej baby aby ho náhodou nepredala.

janula18
14. apr 2011

@margaretka3 a vraj budem chodiť tak raz do mesiaca do nemocnine aby všetko skontrolovali.
O dva týždne idem do poradne zase a potom asi zas do nemocnice a to mi už dajú niečo na dozretie plúc, preventívne.
Len aby sme dovtedy vydržali.
Pozerám že budete mať babinec, my zase chlapov 😀

simonessa
14. apr 2011

@juliagregor ahoj,,,veru neviem ale teraz ked som bola v nemocke tyzden tak tam so mnou bola jedna co cakala trojky ale nic blizsie neviem iba to ze bola v 33 tt a uz jej chceli urobit cisarak a potom som ju uz nevidela...a kde to bolo pozrem si to

smejko
14. apr 2011

Ahojte kočky, tak sa hlásim s dnešnými výsledkami - ukončený 32tt, krčok 4cm, chaloši majú váhu okolo 2100g 🙂 vyzerajú byť v poriadku, tak snáď to u mňa v brušku minimálne do konca 38tt vydržia 😉 Ja mám klasicky znížené železo (nepomáhajú ani lieky ani kŕmenie sa na železobohatými vecami), bielkoviny (som sa smiala, že si ku každému jedlu budem musieť dať minimálne pollitra mlieka 🙂), ale zas pre zmenu - zvýšený tlak 😠 a v kombinácii s tými mojimi sloními labami to neveští nič dobré, ale ja to nejako zvládnem 😵 pekný dník všetkým

zuzika30
14. apr 2011

@smejko to su krasne spravy, vahy super a krcok este lepsie , to krasne udrzis chalosov 🙂
a tie nohy ,ked zvysis bielkoviny zmensia sa ti opuchy , ale lahsie sa to povie ako urobi, ja mam presne tak isto zeleza na hrane a malo bielkovin a nohy opuchnute, nase heslo "vydrzaj pionier" 😉 ,pekny den

smejko
14. apr 2011

@zuzika30 😀 😀 😀

andysok
14. apr 2011

@smejko no peeeeeeerfisne váhy ,naaadhera gratulujem-a na poslednom sone pred dvoma týždňami ste koľko g mali?no a ten level ukazkovyyyy ;) držte sa