Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
27. apr 2011

@slivocka Ahoj slivocka, no ja mam 27. tyždeň a tiež cítim najviac pohyby na pravej strane a na ľavej veľmi málo skoro vôbec, ale keď som bola naposledy na UTV, tak mi doktor povedal, že je všetko OK., tak neostáva mi nič, len mu veriť. Zrejme to bude polohou bábatiek.

slivocka
27. apr 2011

@margaretka3 @lucia.kl dakujem baby, som pokojnejsia ked ste mi to napisali, verim že všetko bude ok 🙂

margaretka3
27. apr 2011

@andysok Myslíme na teba, aby všetko dobre dopadlo 🙂....a to si bola v poradni a odtiaľ ťa už poslali rovno do nemocky?

nadja1909
27. apr 2011

@evita59 Ahoj, ja som sa tiež naľakala, keď mi moj doktor povedal, že pôrod bude prirodzený...no vysvetlil mi to tým, že cisársky sa robí len v nevyhnutných prípadoch. Doktory skôr uprednostňujú prirodzený pôrod. Baby som mala otočené hlavičkami nadol, tak som sa s tým zmierila. Bola som si vybaviť aspoň epidurálku, no nakoniec som ju nevyužila. Dievčatá sa narodili v poriadku, aj keď druhá sa v poslednej chvíli otočila a šla von nožičkami. Vtedy som sa poriadne zľakla no nakoniec všetko dobre dopadlo. Čo mi veľmi pomohlo, boli dychové cvičenia a prítomnosť vrchnej sestra, ktorá ma navigovala, kedy tlačiť. Priznám sa, pôrod dvojek bol ľahší ako prvého syna.Dokonca ma ani nenastrihovali. Takže sa neboj a držím palce.

zuzika30
27. apr 2011

@margaretka3 ahoj ,bola si u alergologa? a dal ti aj nejake lieky ?ako ti je

vivian2
27. apr 2011

Ahojte baby. Mozem sa k vam pridat? V juli cakame dvojicky chlapca a dievca 🙂

zuzika30
27. apr 2011

@vivian2 Gratulujem a vitaj, dalsi parik super, mate uz aj mena?

vivian2
27. apr 2011

@zuzika30 Nad menami stale spekulujeme. Pre dievcatko sa nam paci Miska a chlapcenske meno este musime dotialhnut 🙂) Paci sa nam aj Misko....ale to som tu uz na fore videla, ze niekto ma tuto kombinaciu 🙂 ...este uvidime 🙂 Momentalne som vo faze zhanania veci pre babatka, lebo po dcerke mam vsetko len jednojmo 🙂))..takze pomaly chystam ostatne veci....lebo o chvilu uz toho asi moc nenabeham. Aj ked teraz sa stale citim vyborne.

zuzika30
27. apr 2011

@vivian2 neboj take zle to nebude, aj my sme chystali vybavicku skor ,lebo som nevedela ako mi bude po 30tt ,ale stale sa da, ale samozrejme treba to mat v suchu ak by nieco 🙂, a to mas dobre po dcerke uz co to mas, budes mat menej vydavkov, a budete mat plny dom -to je super, mat 3 deti sa mi paci 🙂

vivian2
27. apr 2011

A este som sa chcela opytat mamiciek, ktore uz maju svoje poklady doma....., ze kolko potrebovali na zaciatok balikov plienok, utierok na zadok a prebalovacich podloziek...nejako to neviem odhadnut....pripadne aj kolko kusov oblecenia.
@zuzika30...no ja som zvedava ako to bude u nas vyzerat, ked sa babatka narodia...dcerka sa zatial tvari, ze sa velmi tesi a je velmi zlata....ale uvidime aka bude realita....ale ona uz chodi do skolky, takze budem mat dost priestoru venovat na malickym. Ale v obdobi ked sa maju narodit budeme dokoncovat dom a stahovat sa....takze to budeme mat vesele....hadam to zvladneme.

ika00
27. apr 2011

@zuzika30 tie bolesti ti ustupili? Bola si u lekara. Ja sa od vcera necitim dobre. Pobolieva ma podbrusko a tvrdne mi brusko. Je to nieco uplne ine ako niekedy doteraz. Ale intenzita sa nemeni, tak sa snezim oddychovat a cakam na poradnu v piatok.

zuzika30
27. apr 2011

@vivian2 no veselo 😀

ika00
27. apr 2011

@vivian2 to si na tom velmi podobne ako ja. Akurat, ze ja ked porodim, coskor budu prazdniny, takze si hovorim, ze ked zvladneme leto, tak uz to potom pojde. Nasa mala sa tiez teraz tesi, ale obavam sa, ze bude ziarlit. Teraz je obletovana a ma vsetku pozornost. Dufam iba, ze mi necha priestor na kojenie, lebo to by som velmi chcela.
A veci, to tiez neviem. Mala som stastie, lebo som vela veci (najma pre chlapca dostala) a vela kamaratiek mi veci este ponuka. No uvidim, ake velke sa deti narodia a ako porastu. Dnes je tolko obchodov, ze som si povedala - ziaden stres, kupit sa dnes da 24 hod, denne.

zuzika30
27. apr 2011

@ika00 ja som bola na ctg aj u gyndy a vsetko ok, povedali mi ze tie bolesti mozem mat aj 8x za den, ale keby sa to stupnovalo mam ist rovno do nemocnice, dnes som to mala 2x, netvrdne mi brucho takze pohoda
Mozno by ti pomohlo magnezium ,uvolnuje svalstvo maternice, joj len oddychuj ,dufam ze sa ti polepsi 🙂

lucia.kl
27. apr 2011

ahojte, písala ami Andysok, všetko v poriadku, detičky ešte v brušku...

Ahoj Luci to som ja Andysok ale netuším prečo sa mi nedá normálne prihlasit pokúšala som sa aj meniť heslo podala som aj admin ale nic proste mobil internet nula bodov.chcem ta len poprosiť pozdrav dievčatá a odkaz že je všetko ok obe srdiecka pracuu na 100% asi sme si v poradni len pritlacili pupocnik ;) xdeti zatiaľ v brusku maju 2000 a 2200g a zda sa že na svet sa im ešte nechce v nemocke budeme preventívne do piatku ten spodok je taky by lezanie ale pre mna zamňa aj cikat budem v leziacej polohe ;) paaaa v piatok večer sa pokusim prihlasit z domu a ďakujeme za podporu

lucia.kl
27. apr 2011

@vivian2 ahoj. no ja som mala čo sa plienok týka dva balíky tých najmenších 2-5kg a 2 balíky 3-6kg a potom sme dokupovali dalšie podla potreby, treba rátať s tým, že na dieťa minieš tak cca 10ks plienok na deň..
vlhčené utierky som mala 4 balíky ale aj som podostávala od návštev a vždy keď boli akcie, tak som kúpila, to sa nestratí a budeš stále potrebovať, jeden ten balík mi vydržal nejak 4 dni alebo tak dajak...
čo sa oblečenia týka, tak toho som nemala vela, ideš do leta a ak budú také horúčavy ako vlani, tak ani perinky moc nevyužiješ. ja som mala tieto vecičky - všetko x2
3x overalik na spanie - dlhý rukáv
3x opalovačky na spanie
3x body krátky rukáv na doma
3x body krátky rukáv na von
3x tepláčiky
2x nohavice
2x šatičky na leto
1x body so špagátovými ramienkami
6x ponožky
2x čiapočka
1x opalovačky bez rukávov

a už ani neviem... väčšina vecí bola vo veľkosti 62 0-3m len tie overaliky na spanie boli vo veľkosti 0-0m to sme mali asi prvý týždeň alebo dva...

vivian2
27. apr 2011

Baby dakujem za rady 🙂 Ja mam kupene plienky 3 balenia newborn a teda si asi este dokupim tie o cislo vacsie. Oblecenie mi tiez asi da kamoska po malom a tiez po mojej dcere mam dost veci.....vtedy som nakupovala bezhlavo....vsak prve dieta....a mnoho veci sme si obliekli len raz...aby sa nepovedalo, ze som to kupovala uplne zbytocne...preto to teraz nechcem moc prehanat.

@zuzika30 ty mas uz pekny tyzden...asi si to tu uz pisala, tak sa ospravedlnujem ze sa pytam.....mas naplanovany cisarky alebo ides prirodzene? A kde budes rodit? To uz moze byt kazdym dnom 🙂 Ja dufam, ze to dobojujeme aspon do toho 37 tyzdna. Ja budem rodit urcite na Kramroch....mam tam lekarku ku ktorej chodim...a uvidime ako to bude. Naposledy boli na ultrazvuku obe deticky KP, ale este maju cas sa otocit....tak uvidime.

margaretka3
27. apr 2011

@zuzika30 Ahoj, no bola, predtým som brala zenaro, ale kázala mi ich vysadiť, keď sa mi polepší, no to bolo zlepšenie na 6 dní, a keďže sa mi pohoršilo, musím ich znovu začať brať a do nosa allergodil, že to je už vysoký týždeň tehu, tak že už môžem... No, ale medzitým som už dostala zápal prínosových dutín na ľavej strane, boli ma hlava....no snažím sa to nahrievať s bio lampou, lebo, keď mi to neprejde, tak od zajtra musím brať antibiotika, čo ma neteší, ale keď si predstavím, že pôjdem dutiny prebíjať, či ako sa to povie, tak mi nie je veselo :(

zuzika30
27. apr 2011

@vivian2 ja budem rodit asi cisarskym, mala je dole hlavkou ,ale maly je priecne ,budeme cakat kedy to na mna pride, nemam stanoveny termin, u nas do toho nechcu zasahovat, ja som z Martina ,tak budem rodit tu i ked sme rozmyslali nad Banskou Stiavnicou, ale uz som to vzdala, uz som dospela do stadia , ze vsak nejak bude 🙂 , hadam si to maly nerozmysli a neotoci sa ,lebo ja mam obrovsky strach rodit prirodzene

zuzika30
27. apr 2011

@margaretka3 joj sa ti to komplikuje, ale radsej tie ATB ako prepichovat dutiny 😝 , ale ved biolampa to hotovy zazrak to pomoze, takze keby sa my alergia horsila je nadej na ulavu , myslela som ze nebudem moct ziadne lieky, dakujem za info 🙂 , prajem rychle vyliecenie

kytykenka
27. apr 2011

ahojte dievcata mam na predaj vankus na kojenie pre dvojicky nemate zaujem, ja som ho nevyuzila pretoze nekojim☹

simonini
27. apr 2011

@lucia.kl ahoj, ak mozes, tak pozdravuj andysok odo mna a ze jej drzim palceky. Dakujem 🙂

dana_l
27. apr 2011

@slivocka ja som na tom tak isto. citim uz vyse 5 tyzdnov a tiez vacsinou prava strana. ale ono sa to urcite "vyrovna" ked budu velike. nebudeme len citit ale aj vidiet 😉

silvia.s
27. apr 2011

@zuzika30 nemusiš sa bať ja som mala tiež jedneho priečne a otočil sa den pred porodom

vivian2
28. apr 2011

@zuzika30 Ja mam tiez strach ist prirodzene. A radsej by som isla na cisarak. Dcerku som rodila prirodzene, ale pocas porodu sa par krat skomplikovala situacia a skoro ma uz viezli na salu....ale nakoniec som to nejako dobojovala, ale bolo to velmi tazke....ale to asi preto, ze mala mala 4 kg. Len ono je to vacsinou tak, ze si nemozeme vybrat ako chceme ist rodit...na cisarsky musia byt objektivne dovody....nielen to, ze sa bojime 🙂 Takze ak budem mat obe deti dole hlavkou, tak idem normalne ci sa mi to paci alebo nie.

lucia.kl
28. apr 2011

@zuzika30 mne sa Nicolka otočila v deň pôrodu - myslím, že práve preto mi odtiekla voda... ešte v stredu bola nožičkami dole a v sobotu už hlavou...

mamoka4
28. apr 2011

@vivian2 AHOJ, ja mam doma 7 tyz. dvojičky, ktoré sa mi narodili koncom 37 t a mali 2700 g a použivame plienocky 1 doteraz. Vychádua mi to tak 70 plienok na týž.
Čo sa týka, polohy babätka -otočenia...ja som síce rodila cisárskym, ale od 30-37 tt. boli dievčatká obidve dole hlavičkou, ked mi odtiekla voda, pred cisárskym mi robili kontrolný ultrazvuk a jedna bola priečne a druhá koncom panvovým. Ale sú v poriadku....Ako pozerám, si len v 28 t. ako sa bude viesť porod, ti povedia pár dní pred pôrodom, ak by si náhodou rodila skôr na 99 % pôjdeš cisárskym, lebo pre predčastniatka je prirodzený pôrod rizikový. Ale hlavne pokoj je nás tu veľa - väčšina, čo sme krááásne donosili dvojičky. 😉
A ešte k tým vecičkám...moje baby majú 7 tt. a 4400 g. 🙂 a oblečko nosíme 62-68 cm. Dvojičiatka veľmi rýchlo rastú, takže by som odporúčala minimum maličkých vecí.

U nás všetko v pohode, už sme krááásne zabehnutý, stále pekne kojíme...dokonca mám viac mliečka takže mrazím. 🙂 Prajem krásny deň všetkým maminám a čakateľkám. 😉

ika00
28. apr 2011

Dievčatá, kedy vás vypísali na marerskú dovolenku? Šesť alebo 8 týždňov pred termínom pôrodu? Koľko trvá materská pri dvojičkách. Dočítala som sa , že až 43 týždňov. Je to tak?

linduska2
28. apr 2011

@ika00 mna doktor vypisal sest tyzdnov pred porodom na matersku zalezi to na nom.zacinam zajtrajsim dnom.Aj ja som to niekde citala ale nie som si ista ci je to tak 🙂

linduska2
28. apr 2011

ahojte kocky.ja som v 34tyzdni vcera som bola u lekara v ruzinove povedala som mu ze chcem rodit na Kramaroch nebol s toho nadseni,ale rozhodnutie nebudem menit.chcela som prejst k doktorovi Plankovi ale ten ma do konca maja dovolenku mam ist k doktorke Gocalovej.neviete aka je?ako casto ste chodili na ultrazvuk babetiek v mojom v tyzdni?Vsetkym prajem krasny den 🙂