Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

linduska2
8. máj 2011

@dana_l mnam,mnam dobre to vyzera.to su ako mafiny?

mamoka4
8. máj 2011

@linduska2 Na Kramároch som bola maximááálne spokojná 🙂 prijali ma na zač. 37 tt. na pozorovanie, monitor...a naplánovali pôrod na zač. 38tt. na 7. marca, naše baby sa rozhodli ísť von už 4.3.2011, všetci boli veľmi milí, či na pôrodnici ako aj na novorodeneckom. Na všetko čo Ťa zaujíma sa pýtaj, na oddelenie chodia aj laktačné poradkyne a sú veľmi milé. 😉 P. Dr. Goshalová je veľmi milá, mna riešila v šestonelí, ked som mala zápal prsníka....veľmi mi poradila, je mila...neboj bude to dobre, na Kramároch sú odborníci. Držím palce, vybrala si dievčatkám krááásne mená. A ano, mala som nadštandart.

slivocka
9. máj 2011

Ahojte baby, chcem sa Vas opytať či normalne že som v 22tt a vobec nepriberam 😒 už asi 2 tyzdne som na pôvodnej vahe ako pred tehu. Zo začiatku som sice schudla 5kg, potom som ich pomaličky nabrala ale teraz 2 tyzdne stojim 😒 Jem všetkého dostatok, bruško mi rastie , babatka kopkaju na i tak sa bojim ☹

majka1987
9. máj 2011

@dana_l @chruminka @vivian2 @andysok @lucia.kl @juliagregor
Ahojte baby, chcem vam len podakovat za podporu a zato, ze ste ma uistili, ze to na 200 % zvladnem sama ( teda aj s priatelom, ktory chodi z prace az vecer 😒 ale nevadi ) Sme predsa zeny, pre materstvo stvorene a netreba to vzdavat hned na zaciatku, treba si verit a nehladat v tom ziadne negativa 😉 dakujem este raz, a nasich bambulikov sa uz nevieme dockat! 😵

matelko1
9. máj 2011

ahojte.
@linduska2 ja som monitory ani nemala.

zuzika30
9. máj 2011

@slivocka neboj kazda sme ina a inak aj priberame, mozes byt rada ak malicky priberaju ,ze sa to nelepi na teba ale na male 🙂 , ja som napr. len za prve 3 mes. pribrala 8kg a potom to uz slo postupne pozvolna a teraz asi 4 tyz. stojim na vahe, takze kazda inak , pekny den 🙂

smejko
9. máj 2011

@slivocka ja som priberala postupne pomalicky ale medzi 5a6mesiacom som mala na vahe ubytok, ale kedze malicki rastli, tak lekarka nic nepovedala ...

smejko
9. máj 2011

@mamoka4 dodatocne vsetko naj k narodeninam 🙂

slivocka
9. máj 2011

@zuzika30 dakujem pekne, tak snád to ide im...ja sa len preto čudujem že cely život priberam aj z vody a teraz nič 😕 vy ste ste stale v trojke? 😅 obdivujem ta 🙂

smejko
9. máj 2011

@lucia.kl pozerala som ten reflex, mamina je velka kocka a ma kraaasne bambulky 🙂

majka1987
9. máj 2011

@slivocka ja som tiez prve tri mesiace pribrala 8 kil tak ako zuzika30 a od tretieho mes. doteraz dalsie 3-4 kg. Papam co mi chuti, ved aspon v tehotenstve si mozme dopriat, ale sladke nemusim vobec. Tak nech ti chuti, papa 😝

matelko1
9. máj 2011

baby tak vidim,ze ste stale vsetky 3v1....
@zuzika30 babatkam sa asi nechce ist von,drzis sa suprovo...klobuk dole a cakas dve,to niektore mono maminy sa tak nedrzia..... 🙂

matelko1
9. máj 2011

@simonessa a ty mas kedy termin,mas tiez krasny tt ako zuzika,super 🙂

simonessa
9. máj 2011

@matelko1 🙂 ja mam 20 maja tak asi budem aj prenasat 🙂 tento piatok zacinam 40tt ..tak uvidime 🙂

simonessa
9. máj 2011

ahojte baby co si vy myslite o cisarskom ked mame teda dvojicky?ja som najskor chcela cisara potom som si to rozmyslela lebo asi zevraj je lepsie rodit normalne ale teraz ma akosi strach prekonava a zasa chcem cisarsky radsej..ved naco trpiet ked netreba...lenze asi aj to je neprijemne zasa potom... viem ze sa to vybrat neda ale skusim sa nejako s doktorom porozpravat ved ma vsetci lekari poznaju som z nemocnice...myslite ze sa bude dat dohodnut?alebo aky mate na to cele vlastne nazor...velmi by ste mi nim pomohli 🙂

janette77
9. máj 2011

@simonessa Ahojko, naozaj gratulujem k vysokemu tyzdnu a k tomu, ze si stale fit, super! Obavam sa vsak, ze konecne slovo bude mat lekar a sam rozhodne o sposobe porodu. Zalezi od polohy babatiek, od Tvojho zdravotneho stavu, moznych rizik, atd. Navyse su pripady, ked sa aj povie, ze ide byt klasicky porod a v zlomku sekundy vsetko nasvedcuje cisaraku. Takze taaak. No a mas pravdu, rodit prirodzene je mozno umorne (ale aj ja som mala zachvaty "chtica" rodit takto a vsetko si krasne vypotit🙂), ale rekonvalescencia rychlejsia. Cisarak je vlastne zakrok (operacia) a tak sa zienky dostavaju z toho pomalsie. No v kazdom pripade to maju v rukach lekari. Prajem len to dobre a si fakt hrdinka, aj so Zuzkou! 🙂)

simonessa
9. máj 2011

@janette77 ahoj 🙂 no dakujem veru mozno mas aj pravdu...viem sama ze o tom rozhodnu lekari jasne...oni moc nemaju radi ked sa o cisaraku hovori...ale neviem ci sa to mam vobec zacat pytat ci to mam nechat tak...sak som sama nejaka dokakana z toho vsetkeho jak uz sa to blizi :D furt si prajem kedy uz to bude ale urcite jak to pride tak sa z toho aj po... :D :D uz by som strasne chcela vidiet nasich malych drobcov uz sa fakt neviem dockat a oni furt len u maminy v brusku :D

simonessa
9. máj 2011

@zuzika30 ahoj no co mas nove?mas nejake nove spravy ? ja idem dnes k lekarovi...aj ty si tusim mala ist dnes ze? tak napis co si sa dozvedela

matelko1
9. máj 2011

@simonessa tak sa porozpravaj,ale ak su pekne babatka otocene dole hlavickami,tak by som mozno normalne aj rodila,aj ked strach je tam urcite,ale po cisaraku sa budes dlhsie zotavovat,su tu baby ktore rodili prirodzene tak ti urcite napisu,ale radsej sa porad s dokim,porodnikom,co ti povie....

janette77
9. máj 2011

@simonessa 🙂) si fakt ukaz! Ja mam len o vas, kocky, strach, to som este nepocula, ze by duocakatelky v tomto stadiu behali po svete. Mrzi ma to aj za vas, ze sa neviete dopatrat nejakeho aspon predbezneho verdiktu zo strany lekarov. Naozaj sila! Drzim velmi palce a kazdy den som v ocakavani aj za vas! 😀 😀 Uz aj manzel o vas vie.🙂)

Ja som prikovana pri laptope, lebo nam tecie fest spinava voda a nemozem ani zmyvat, ani riad po ranajkach umyt, ani seba. 🙄 Drobci buvaju, mohla som si zatial porobit, tak penim. ☹(

ocino123
9. máj 2011

ak sa mozem pridat,moja priatelka rodila dvojicky prirodzene a sekcia by bola len v pripade ak by sa vyskytlo nieco necakane. porodila jedneho hlavickou dole a druhy siel zadockom....

slivocka
9. máj 2011

@simonessa ja som ešte nerodila, ale doktor v nemocnici kde chcem rodiť mi na ultrazvuku povedal že ked budem rodiť u nich tak určite sekciou. Vraj je to bezpečnejšie pre babatka 😕 čo lekár a nemocnica to asi iný postup , kazdopadne aj teba obdivujem a držím silno palce aby sa to už pohlo 😉

simonessa
9. máj 2011

dakujem vam babule...sak dnes uvidim a poviem vam 🙂

janette77
9. máj 2011

@simonessa tak sa drz na poradni a tesime sa na spravy! 😉

zuzika30
9. máj 2011

@simonessa Ahoj aj ja na teba myslim od rana ,ze co mas nove po kontrole. Ja som uz bola a Dr. sa smiala ,ze ma uz necakali, ked pocuvala malych monitorom tak hned zbadala ze mam kontrakcie, ale necitim bolest chvalabohu, nejde jej tiez do hlavy ze ma nechavaju takto vyckavat, tak mi dala listok na zajtra nech ma hospitalizuju pre zhorsenie stavu a mam vsetko pozvelicovat a vystazovat sa ,len mam obavu ze ci ma neulozia a nebudu cakat do terminu(16.5.) a tyzden tam budem lezat a nic ,vsak to mozem aj doma, uz som skepticka vobec im neverim, ale hadam pridu k rozumu.
A ze ak ma neulozia , tak ma znovu posle v pondelok na termin ,ale hadam to je uz moc a uz sa nieco proste musi diat.
Aj ja mam zo vsetkeho strach, ale asi to vsetko treba mat za sebou ,lebo sa uz moc nad tym zamyslame ,verim ze ked to pride tak to prekoname priebezne podla situacie a nakoniec nam to nepride az take hrozne ako si predstavujeme ,lebo strach ma velke oci- hi hi ale som mudra 😀 , len keby som si to myslela vzdy, lebo za pol hodinku uz budem rozmyslat inak.

zuzika30
9. máj 2011

@ocino123 klobuk dole mamine ,muselo to byt narocne, ale hadam uz za tie 2 mes. zabudla a je ok 🙂 , ale znie to hrozostrasne

ocino123
9. máj 2011

No to bolo, rodila v Humennom pri Dr.Hrinkovi a ak niektora vahate, tak to je ten spravny lekar. Dokonca sa o partnerke vyjadril, ze to bol ukazkovy porod.....

margaretka3
9. máj 2011

@simonessa Simonessa ja som rodila dva krat a to som porodila obe dcery za cca 4 hodiny aj s cestou, hoci po prvej som si dva tyždne poriadne sadnúť nemohla, ale teraz pri dvojkach ma tiež chytá strach, takže asi by som sa priklonila k cisarskemu, no neviem, tiež možno zmenim nazor......asi som ti moc nepomohla 🙂, ale všetky mame určite rovnaké pocity.

dana_l
9. máj 2011

@linduska2 hej, nase muffins. ja ich robim casto pretoze ich netreba tak dlho piect ako ked ich das do jednej formy. ale tentokrat som kupila omylom velke papierove naplne tak mi to trvalo dlhsie ich upiect. boli vyyyyborne 😉

janette77
9. máj 2011

@ocino123 🙂 gratulujem k chlapcom a prvym dzavotom, je to nadherne...🙂) Nas Misko place stylom "geeee"... 😀