Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lauricka
23. jún 2011

Ahojte, co by ste odporucili ako sportovy kocik pre dvojicky a v akom veku sa asi kupuje? Na prve mesiace dam daky hlboky, to moc neriesim, a potom aky vybrat a kedy? Male by mali byt zimne babatka.

janette77
23. jún 2011

@zuuuzana7 vidis, ja sa pri tych mojich vyspim - noc totalne ukazkova, spime 8 hodin vkuse (niekedy aj viac, ale nerada ich nechavam, aby mi rezim sedel), cez den mam milion moznosti, kedy si s detmi schrupnut (som hlupa, nedokazem to vyuzit - vcera som sa o to pokusila jedinykrat s Miskom v posteli a bum! telefonat, takze uz som sa prebrala 😀 ). Aj teraz mi Misiaci buvaju...oni su uplne nenarocne babatka. Bud sa s nimi jasim, smejeme sa vo velkej posteli v spalni, alebo skusame sedkat, pasieme konicky...a ked nie, tak v pohodicke sa sami vyhraju v postielkach. Pocut len Miskin "spev", radostne vyskanie, vytesovanie sa z hraciek. Placu mi len malokedy. Aj preto si trufam na dalsie babatko.
No ale co som tym hlavne chcela povedat? ...ze som aj tak UNAVENA a nechapem z coho???? V piatok idem k internistke, poctivo si meriam tlak, tak dufam, ze bude nejaky pokrok, lebo som mala po porode diagnostikovanu lahsiu formu anemie, tak asi z nej som taka klepnuta, ze aj chodenie ma unavuje.

zuuuzana7
23. jún 2011

@janette77 mne sa ta hneda este vzdy paci, a to moj chcel ciernu to je pre mna privelmi konzervovska farba 😝
nasi spinkaju tak hodku doobedu a po obednej flaske a hip poharicku ideme kocikovat, problem je len casto v tom, ze ked sa mi jeden zobudi skor uz nechce byt vo vanicke a tym padom musim aj druheho vyniest z kocika do bytu a potom ho zial zobudim, kby sme mali zahradku tak by to bolo fajn. to by mohol ten druhy spinkat v kociku. ako teraz napr. tim mi spi od osmej uz cize dve hodky takze urcite v kociku na obed uz viac ako hodku nepospi no a takto je to dokola 🙂
a este nam nick trosku strajkuje proti rezimu, nenapapa sa len vymysla, vsetko chce vidiet vsade byt a to samozrejme na papanie cas nevyda 😀 takze ideme vonku a samozke, ze po hodke uz vyvadza a chce flasku.

janet citala som o adopcii, teda fakt klobuk dole, velmi je mi vas pristup sympaticky 🙂 kiezby bolo viac ludi ako vy, my vsak zial k nik nepatrime, mame rodinne planovanie s nasimy dvoma pusinkamy uzavrete, stvorclenna rodinka je pre nas optimalna.

teda misko je vam sikulko takto papkat 😉 nasi maju nick 7 kg a tim ma 6,7 ale dr. je spokojna, ze je to fajn 🙂 a kolko ma miska?

lauricka
23. jún 2011

no asi tu kociky nebudeme rozoberat, vidim, ze je tu taka podobna tema, pardon 😉

zuuuzana7
23. jún 2011

@wera nasi medzi 5-8 tyzdnom nejako, teda ak myslis ked boli na brusku, ja si pamatam, ze som s nickom prisla z nemocnice to mal 5 tyzdnov a tima som nevidela cely cas a potom manzel ho dal na brusko a on uz drzal hlavicku nie dlho, ale pekne si podrzal a nick zacal tak tyzden na to.
ked ich mam ale teraz na rukach tak este niekedy nie je celkom stabilna. ale na brusku uz si aj hracky k sebe tahaju a hlavicku krasne drzia, ale to je asi indy-vindy od dietatka k dietatku.

zuuuzana7
23. jún 2011

@lauricka tu sa riesi vsetko aj kociky 🙂 ale ja celkom ti neviem odpovedat na otazku, ked mas zimne babetka tak aspon do ich 5 mesiacov ich budes mat vo vanicke ale stranu dopredu pisala lucka, ze jej babetka boli po 4 m. vo sportaku. ak sa toto pytas ...

ivikli
23. jún 2011

@slivocka my mame tiez tfk a sme spokojni

andysok
23. jún 2011

@janette77
@zuuuzana7
@lucia.kl dievcata mali vasi drobci resp aspon jeden koliku? ako ste to riesili moja mala sa ide zblaznit chuda ☹

lucia.kl
23. jún 2011

@andysok mali, obe. ja som do mlieka dávala sab simplex a museli sme používať rektálnu tubičku.. nevedeli sa ani vykakať, potom okolo 2,5 mesiaca to začalo samo ustupovať...

andysok
23. jún 2011

@lucia.kl fuuuuuuuuuuu az 2,5..........ooooooooooooo

andysok
23. jún 2011

@lucia.kl a papali ti pri kolike pekne?

lucia.kl
23. jún 2011

@lauricka myslím, že tu ti baby dobre poradia ohladom kočíkov...
ja som mala od narodenia hauck roadster duo, je to športový kočík a baby som na začiatku mala v prenosných taškách, potom okolo 4mesiaca išli baby už do šporťáku - čo by u teba bolo na jar, ja som mala baby celkovo veľké, a tak do tašiek nevošli,..
celková investícia do tohoto kočíka aj s taškami - čo sú aj fusaky, je 350€
kočík sa lahko ovláda, je dostatočne priestranný pre deti a hlavne mne sa s ním dobre chodí po schodoch.. musím zdolať 8 schodov než sa dostanem do chodby...
to je môj názor na kočík...

lucia.kl
23. jún 2011

@andysok z jedlom nebol nikdy problém, nás to chytalo večer okolo šiestej a do jedenástej trvalo- stráášny rev, no a cez deň boli kludné len v kočíku, to hompálanie a drncanie im asi robilo dobre...

andysok
23. jún 2011

@lucia.kl no ja to pozorujem zatial len druhy den, skor ma zachvcat rano a vecer spi ani najest........no uvidim uvidim 😒

lucia.kl
23. jún 2011

@andysok kolika sa nemusí prejavovať len večer, - bolo vysvetlené tak, že je to plač trvajúci aj 3 hodiy v rovnakú dobu cez deň... bez príčiny...

janette77
23. jún 2011

@zuuuzana7 Miska vazi okolo 6,5kg. 🙂 Dakujem za "adopciu", ale este je to len o teorii, snoch, takze potom ma pochval, ked to bude realita.🙂 Inak, odpadla som, bola som netradicne doobeda kocikovat a niekto na mna vola, otocim sa a to pani sociologicka, u ktorej sme robili prave pripravu k adopcii...Stala pri svojej novostavbe, takze budu v nasej dedine byyyvat.🙂 No svet je fakt maly. Tak sa pytala, ci sa teda ideme skrtnut zo zoznamu ziadatelov a ja ze nieee, my sme rozhodnuti ist do toho, tak sa usmiala a hodila pohlad na dvojicky, ze sa nam este stale mali.🙂))))))))) Zlata bola, velmi rada som ju stretla. Ale naozaj sila, lebo ja doobedu nezvyknem chodit von a teraz ma okrem super vzduchu strasne nieco tahalo...do polhodky som bola osprchovana, detvaky oblecene a pod ho! 🙂
Chlapci Tvoji uz musia byt podareni, skoda ze nevidim fotecky. Ozaj a kde ste kupovali kocik? My napada, ze zijes v Rakusku, lebo my sme boli pre neho vo Viedni.🙂

janette77
23. jún 2011

@andysok Ahoj, maminka...a ste na MM stale? Lebo ja viem poradit s kolikami len pri UM, Misko to mal a pomohol nam Nutrilon Comfort, ale uplne uuuzasne. Drzim palceky. Ak papkaju MM, tak asi skus upravit stravu...

janette77
23. jún 2011

@zuuuzana7 ze "my napada" - hanbim sa! Fuj 😝 😝 😝

andysok
23. jún 2011

@janette77 pijeme kombinovane aj aj, :-/ noa papame NUtrilon 1....to je asi nieco ine ze? ale moze byt aj to ze vcera som jedla papriku stiplavu a pijem mlieko a to som citala ze sa mlieko neodporuca ale zaujimave ze malemu Maroskovi nic nie je ...hmmmm

andysok
23. jún 2011

a pri kolike sa dietatko vobec nevie vykakat?
@janette77

janette77
23. jún 2011

@andysok Andrejka moze mat citlivsi zaludok... no u nas sa kolika prejavovala tak, ze Michal bol placlivy, trapil sa, ked chcel kakat, vyslovene trpel, vzdychal, jedoval sa a v plienke prazdno. Skartka to neslo. Skusali sme mastickou kruzive pohyby okolo pupceka, nahrievat plienku a prikladat na brusko, nozicky zlahka drepovat smerom k brusku...tak niekedy sme boli uspesni, niekedy nie...ale aspon toto su teda moje tipy. Drzim palceky a vydrzkaj, taketo kolikove obdobie vacsinou po 3m konci. Viem, ze sa Ti to moze zdat strasne vzdialene, ale sama urcite vnimas, ako rychlo tie dni s drobcami utekaju...a ako sa citis? Po porode a tak celkovo s energiou...?

andysok
23. jún 2011

@janette77 dakujem pekne, no vies co citim sa dobre obcas som strasne unavena az tak ze mam pocit ze mi odchadzaju oci, ze slepnem, ale to je asi unava..............po cisarskom som sa celkom rychlo dala do hromady ale to asi vsetky mamicky.......ved nas pustili po 6 dni domov...a to ma chceli uz 5 ale to bola so mnou cez noc este len Ajka tak som chcela v nemocnici zazit oboch.........je to makacka, som sama tak ako ty na ne dnes etse muz siel na sluzobku dojde az zajtra....tak som zvedava vecer mi to pomoze ked je tu...........no ale ved relaita :-/

zuuuzana7
23. jún 2011

@andysok andrejka nas tim tie pretrvavajuce troj mesacne koliky, vsetko mozne sme upravovali od mliecka az po masaze, az napokon mi dr. povedala, ze mu mam davat do mliecka mliecny cukor v prasku za lyzicku a to nam fakt zabralo pekne sa vykakal. a inac mi tu potom v lekarni dali taku spezialne pripravenu masticku na brusko ta robila zazraky, len neviem ako sa vola lebo ju lekarnik namiesaval. ale andrejka ak vam uprava mliecka nepomoze tak by som ti tu masticku aj poslala.

andysok
23. jún 2011

@zuuuzana7 si poklad no uvidim, ......v utorok idem k pediatricke poradim sa s nou ale si hrozne mila 😉

zuuuzana7
23. jún 2011

@janette77 😉 jojo rakusko, kocik sme kupovali tu v kike, tak misku mate vo vahovej kategorii nasich hihihi
teda perfidzo 😉
inac prave som sa vratila z pohotovosti baby, tim si poskriabal tak ocko, ze si rohovku oskrel tak nas maly brumko, robili mu zakrok a teraz buvinka. ale ani nezaplackal a doktorka, ze to som nezazila ved to boli ako das, len smetne na mna kukal.
janett inac mam nejako foto mojich loptosov v albume tak kuk, ja tvojich krasovcov vzdy kukam su nadherkovia 🙂

janette77
23. jún 2011

@andysok tak som rada, ze si sa rychlo zotavila...ja som sa teda vysekavala omnoho dlhsie... ☹ Ta unava - museli sme si nou prejst vsetky, to je taka dan, skaredo povedane, ale neboj, rychlo to uleti a Ty sa budes moct aj vybuvat. Aj mne manzel pomaha pri vecernom-poslednom krmeni, tak aspon to ma odbremeni. My tiez nemame ziadnu pomoc veru...napriklad zajtra by sa zisla. Na 7:00 mam byt uz v nemocke na KO a tak musime trepat aj drobceky a krmit ich v, pre ne uplne nevhodnu a najma skoru, hodinu, poposuva sa nam rezim a tiez musim ostat v nemocke do vysledkov a vysetrenia, ktore mam az na 10:00, takze medzitym bude musiet mm utekat s nimi spat domov, napapat ich a ja si musim vysediet v cakarni, lebo tam je vzdy milion ludi. Takze vidis, my sme sice samostatni a aj na to hrdi, ale ked clovek vynimocne potrebuje pomoc, nenajde sa nikto.☹ A to neziadam - priidte mi navarit, upratat...iba nech nemusime dvojky trepat s nami tak skoro a este im aj rezim naburat. No dobre, vyrozpravala som sa, mozem ist umyt ten nestastny riad a nalozit masko, uvarit ryzu, nech je aspon vecera, ked uz obeda nie som schopna! 😀 😀

janette77
23. jún 2011

@zuuuzana7 ale ja Tvoj albumik nevidim, ani v profile sa Ti nezobrazuje, ☹ ☹ ☹
Chuda malinke...vies, co? Aj nas Michal si tak raz strajchol cez ocko, ale uplne brutalne, no ocko si to nastastie neodnieslo. Moji su vecne doskrabani a Miskovi mozem nechty raz do tyzdna strihat, tak rychlo mu rastu. Vzdy sa snazim, aby ich mali minimalne, ja neviem, cim sa tak dokazu dokatovat.

zuuuzana7
23. jún 2011

@andysok daj v kazdom pripade vedietrada poslem, len nech pomoze a inac zaberalo este aj vrecusko teple s ceresnickovymi jadierkami to bolo tiez super, skus, to maju v dmke nahrejes v mikrovlnke a prilozis z boku k brusku. a vlacila som na rukach nozicky prikrcene a tak cez plece chcel byt. len ked si sama je no makacka ja som tu mala do dvoch mesiacov maminu. drzim palce aby ste to spravne riesenie pre drobatko nasli, aby sa mu cim skor ulavilo.

andysok
23. jún 2011

@janette77 klobuk dolu ze este varis, ja teraz nevarim, este pri tej kolike malej..........teraz sa mi dako ukludnila, skusam ju dnes mat len na MM a Marosko ma UM, tak uvidime co to urobi, ach.......... drz sa 🙂 a dakujem este raz za infosky 🙂

andysok
23. jún 2011

@zuuuzana7 dakujem este raz , hej to nosenie velmi dobre poznam 😀