Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
23. jún 2011

@modra ahooj, aj ja uz som s nimi bola sama, a ked uz sa mi zdalo, ze ich neviem utisit, nastartovala som kocik a sup von, este som len vysla z brany, a uz bolo tichucko!🙂 neboj, zvladnes to a fakt plati, ze ked si ti kludna, aj babatka sa ukludnia... ale tiez som este v stadiu, ze sa to len ucim byt kludna, tiez som niekedy v strese... 😎

nattalia
23. jún 2011

@ivikli ja som davala tu bio gaiu, ako je v navode, 5 kvapiek, lenze nemala som pocit, ze by im to pomahalo, preto som zmenila...A budem informovat, neboj, len ci sa k tomu citaniu dostanem 😀 Ja som rodila v 37 tt, takze to uz nebolo nejak vela pred terminom, aspon mi tvrdili, ze to uz sa dvojicky, ak maju ok vahu, povazuju aj za donosene... 🙂

zuuuzana7
23. jún 2011

baby aj ja mam manducu je super 🙂
ja som to zase so satkou nejak nevedela, drobci mi lietali kade tade 😖

@ivikli aj ja som rodila v 35tt, ake male tvoje dievcatka vahy?

modra
23. jún 2011

@nattalia ja by som aj isla von lenze ked vidim ake je pocko a ked bude zajtra prsat tak neviem neviem.. jaj dufam ze to zvladnem..

zuuuzana7
23. jún 2011

maminy co uz prikrmujete, kolko dni ste davali len zeleninu na obed? kedy mozem davat uz aj poobede ovocie? da sa uz aj po tyzdni? alebo mam pockat? a ako to potom dalej nasleduje s vecerou? nejako som v tom blbec ...

zuuuzana7
23. jún 2011

@modra drzim palce, ale presne sa viem vzit do tvojej koze, ja som tiez niekedy zrela na psychosku, alebo potom zacnem tak nahlas spievat, ze neviem ci sa zlaknu toho spevu alebo su sokovany, ze moze niekto tak falosne spievat tak aj s placom prestanu.
ja som to robila tak, ze ked obaja spustili krik jeden isiel na ruky druhy do kocika alebo hojdacky, ako bez nasej elektrickej hojdacky som stratena ta mi povacsine jedneho uspi a potom len prenesiem do postielky.

ivikli
23. jún 2011

@zuuuzana7 2460 a 2310, na to, ze ja mam normalne tak 49 kg, som bola spokojna 🙂

vanilka1802
23. jún 2011

@ivikli neviem ci prechod na bio gaju bude ten najspravnejsi. Ja som ich pouzivala koli zapekaniu a presla som na Laktobacily baby vysypavajuce tablety, hlavne koli spotrebe. Mne ta mala flasticka bio gaje vydrzala maximalne 4 dni (kedze starsi syn ked videl ze dvojky dostavaju niake kvapky tak chcel aj on, a kedze aj on ma problemy s kakanim tak som mu ich davala) Tie vysypavajuce tablety su väcsnou lacnejsie a vydrzia 2tt.
@ivikli ja som sa hned od narodenia snazila im rezim zjednocovat, samozrejme nie vzdy to vyslo ale ako tak su zladeny. Samozrejme ze sa stava ze niekedy spia na striedacku. A cez den mi skoro vzdy spavaju bud v kociku (ci uz na prechadzke alebo na balkone) alebo na manzelskej posteli. Oni mi cez den nevedia zaspat v postielke (aj Tomasko mal s tym problemy, naucil sa pekne spavat v postielke aj cez den az okolo 9-10 mesiaca) A vecerne zaspavanie sa nam uz upravilo, len Lukaskovi to trochu dlhsie trva, kym precestuje celu postielku a potom uz spinka.

vanilka1802
23. jún 2011

@zuuuzana7 ja uz chalanov prikrmujem, od 1.6. sme na zeleninke, ale ja uz som dala aj ovocnu presnedavku koli tomu ze ich strasne zapekala zelenina. Ale tu presnedavku som dala namiesto zeleniny. Teraz chcem zacat davat aj mäsko a tak od 1.7 mozno aj neskor dam uz aj ovocie na olovrant. Uz si presne nepamätam ako som postupovala pri synovi, len jedno viem ze cez leto v auguste uz jedol na desiatu jogurt, na obed zeleninku s mäskom a na olovrant presnedavku. Je tiez narodeny v january.

zuuuzana7
24. jún 2011

@vanilka1802 dakujem, ok tak to aj ja tak s ovocim skusim.
nasi chlapci su len 20 dni od seba. uz sa nieco rysuje u vas so zubkami, lebo nas nick nechce velmi papat a moja detska mi povedala, ze to moze so zubkami suvisiet, len mne sa nezda zeby mal dasienka opuchnute...

zuuuzana7
24. jún 2011

@ivikli velmi pekne vahy na 35tt 🙂 a este krajsie babatka 🙂
nasi mali 2360/2670 g.

modra
24. jún 2011

@zuuuzana7 tak presne ako som predpovedala ze zacali obidve baby revat len co muz vytiahol paty z domu 🙂 a najhorie bolo to ze jedna mala jest o 9 a druha o 10 a obidve boli hore a revali.. Ja nechapem preco nedokazu byt hore a byt ticho.. sem tam sa to stane ze rebeka zaspi v postielke ze si chvilu hundre a potom zaspi ale to neviem co sa musi stat. Tak som musela dat rebeke po 2,5 hodinach jedlo aby som to nejako ustalila..
Inak vcera vecer mi rebeka prespala 5 hodin normalne sme ju s muzom chodili kontrolovat ci dycha a zakazdym som sa pytala mam ju zobudit nemam ju zobudit.. 🙂 🙂 a potom mi vypila len 60 a este aj z toho vygrcalaa tak som mala nervi ze ci jej nieco neni ked tak malo zjedla a tak vela spala..
ach jaj ja si ten rezim ani nikdy nevytvorim.. babyyyyyyyyyyyy

matelko1
24. jún 2011

@nattalia no velky bol plac.....ale len chvilku,potom uz bolo dobre.
ahojte a prajem pekny den 🙂

juliagregor
24. jún 2011

@modra nerieš, ešte su male, režimovať sa dá okolo 3 mesiacov....každe mimi je ine a inak to zvláda...

ika00
24. jún 2011

Ahojte,
nasa rodinka sa rozrastla presne pred 3-mi tyzdnami. Velmi Vas nestiham, sledovat, radsej si cez den pospim. 😉
Rodila som cisarskym. Regeneracia uplne v pohode. Na 6-7 den som ani nevedela, ze ma rezali.
Deticky su zdrave a to je najdolezitejsie.

@andysok tiez bojujem s MM a UM - kolko a kedy. Niekedy je to hotova kovbojka. Hrozne dlho trva, kym ich obriadim. Kym je starsie v skolke, tak sa da, neviem, ako to bude cez leto. Ale cas ukaze ...

bisy
24. jún 2011

Ahojte maminky, chcela by som sa opytat, tie co plne kojite svoje dvojky, kedy ste zacali s prikrmovanim?

andysok
24. jún 2011

@ika00 ved prave :-/ ze stale jeden potom druhy zaciname MM a potom UM..... ach jaj a to sa sanzim este odstrekovat aby sa tvorilo viac mliecka ale neviem ci skor nerobim na skodu ako dobre....

andysok
24. jún 2011

dievcata cize ten dophilus mozem dat urcite uz 2 tyzdnovym babatkam?
@juliagregor
@nattalia

pitipitipa
24. jún 2011

@modra ani my nemame rezim...krmime sa kazdu hodinu a len po polnoci spime a papame kazde 3 hodiny a to len do 9 rana...inak cely den beham s odsavackou a flaskami...medzi tym prebalim a zhltnem nieco...fakt..ja ani normalne nejem...jem ako had, prehltam velke kusy aby som stihla daco smarit do zaludka dovtedy co sa jeden z chalanov rozplace, ze chce jest..kedze jedia kazdu hodinu ale po sebe..tak nemam cas ani na sprchu...tu mam len ked sa manzel vrati z prace a to je pred polnocou... 😠
no ale hlavne je, ze priberame...a sme zdravi...sak snad sa to pomalicky upravi... 😉

juliagregor
24. jún 2011

@andysok nepoznám ten prípravok...
nestíham už čítať a nieto aj písať...
kojila som plne 3 mesiace, potom som davala na noc UM ...jedli každu hodku, potom každe 2...
neskor som najskor nakojila a potom dotlačila UM...
dokrmovať som začala v 7 mesiaci...oni neboli vyzretí na príkrm...

smejko
24. jún 2011

@wera tiez rozmyslam co kupit a ci vobec nieco kupit, teda sattku, manducu alebo klokanku. Len sa neviem utrhnut a vybehnut do obchodu. Ta satka ma podla mna hrozne zlozite zavazovanie, to by som nezvladla ☹ Daj vediet ked volaco vyskusas 🙂

juliagregor
24. jún 2011

@smejko ja som skusila aj šatku SLING...zaväzovanie bolo jednoduché cca 20 € stala..

juliagregor
24. jún 2011

@vanilka1802 aj mne BIOgaia vydržala 4 dni...drahá je neskutočne...dávala som ju chlapcom na podporu imunity, ked Maťo nastupil do školky a boli sme stále chorí 😒
tak som prešla na EChinaceu od dr. Theissa (malé dávkovanie), to im dávam na zimu, síce su chorí, ale rýchlejšie su fit a choroba má lahší priebeh...už to pomaly opäť nasadím...dvojky idu do školky a ten prvý polrok bude masaker 😝

lauricka
24. jún 2011

@juliagregor ahoj, dakujem za odpoved v otazke o kocikoch, ja som to tu citala o kocikoch, hento ma byt strucne a prehladne, paci sa mi XX lebo, ide skor o sportaky, ide o to, ze baby su v diskusiach nekonecne a medzi to tam pisu o vsetkom moznom a tak by to bol jasnejsi prehlad, mamina si o tych kocikoch precita aj diskusie aj si pozrie info, no tam vidis taku statistiku, ze ktore dostavaju prevazne najviac hlasov. Mozno to nevyjde, mozno to vymazu, neviem. A otazka, preco by tehotne nepoznali bazar? To si nemyslim. Kamoska moze byt kludna, poznaju.

juliagregor
24. jún 2011

@lauricka XX nepoznám... nevidela som ho naživo....mne vadí na týchto kočíkoch, že sa nedaju otočiť k mamine...kočár je dosť široký a ked fukne vietor .. 😒 ..
a tehotne nepoznaju bazar....chápem to, pri prvom som bola rovnaká...
dobrá diskusia je aj www.dvojcata.cz http://www.e-dvojky.cz/forum/ a galeria kočíkov www.kat.dvojcata.cz

pitipitipa
24. jún 2011

@juliagregor tiez som zacala krmit na noc UM...uz dva dni...bo sa mi zda, ze produkujem menej mlieka..a chcem ich udrzat co najdlhsie na MM...mam v mrazaku este 20flias MM na cas, ked uz nebudem mat MM a vtedy vyuzijem zasoby...a zda sa mi, ze sa im aj stolica upravila...bo mali taku riedku ako hnacku...asi 4x do dna...a dnes uz mal danko taku hustejsiu, co ma potesilo... 😉

juliagregor
24. jún 2011

@pitipitipa ano hovienko kojených detí je iné 😀 , môžu mať v každej plienke kaknute alebo raz za týždeň...
ja som večer prikrmila, lebo som večer mlieka nemala, len cickali a cickali a cickali...

inak toto som teraz našla....popísala to super http://www.e-dvojky.cz/forum/viewtopic.php?f=10...

lauricka
24. jún 2011

@juliagregor napriklad ja bazar poznam a tiez som tehu prvykrat, teda neviem, aky bazar presne myslis...nejaky specialny pre kociky niekde? Ak by taky bol v BA, bolo by dobre. Ak myslis internetove, tak tie si snad kazda lahko najde.

nattalia
24. jún 2011

@andysok pozeram ti pribalovy letak, je tam napisane ze je to od 0 do 5 rokov veku. Davkovanie pre deti do sest mesiacov je pol odmerky 1x denne... uz aj na obale je napisane za pre najmensie deti. Pripadne sa opytaj este aj lekarnicky alebo pediatricky. 🙂

nattalia
24. jún 2011

@modra ahojki, aj moji mi vela plackali, ked boli hore, teraz uz sa to lepsi, u nas to bolo aj tymi kolikami. Teraz uz sa pekne usmievaju a obzeraju 😉 a uz plackaju stale menej a menej, uz aj vydrzia ma sledovat, ked nieco robim. Ja im pustam aj hudbu, zasvecujem male svetla v kuchyni a rozpravam rozpravam rozpravam, az ma huba boli... 😉 ale to az teraz okolo tych dvoch mesiacov zacali vnimat, dovtedy boli najistejsie hlavne dotyk, pobozkat, pohladkat, pocicikat.... ale tiez som z toho bola na nervy, tak som ich vsemozne tutulkala. Len sa ukludni, to je zaklad (tiez to mam overene na sebe, ze hned vycitili, ked som bola nesvoja) a bude to fajn, neboj sa. Ale je to o nervy, treba sa ale aj voci tomu plackaniu trosku obrnit, aby si sa nezblaznila. 😎