Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

usjak
3. júl 2011

ahojte, obcas tu k vam nakuknem... rada by som sa k vam pridala a trosku to tu rozsirila o cakatelky dvojiciek 🙂 podla dr. by mali byt dvojvajecne, pohlavia este nevieme a tesime sa.
Pozeram, ze ste riesili kociky, viete mi prosim poradit? Ja by som chcela asi ten typ za sebou, paci sa mi napr. Peg Perego Duette a moja predstava je ze by sme mali namiesto vaniciek tie fusakotasky, koli lahsiemu noseniu, kedze, byvame na 3p. bez vytahu. Je tu niekto kto to pouzival takto? Je to bezpecne? Ale neviem ci sa daju nan nakliknut vajicka... mam moznost zohnat vajicka Jane, ale tie budu pasovat asi len na Jane.. takze ako alternativu zvazujem Jane, ale zas neviem ci tam sa daju pouzit fusakotasky 🙂 no hotova veda s tymi kocikmi.

zuzika30
3. júl 2011

@ivikli no ano sme riadny papkaci 🙂 , ale sme na Bebe, s toho sa lahko pribera
nasi sa narodili vacsii mala 3500g a mali 2880g
snad sa to priberanie casom pozastavy ,lebo neviem ako budeme vyzerat v polroku 😀

meusicka
3. júl 2011

@katka.ott vidis, tie kolesa som si velmi nevsimala, ale v podstate ja som pri prvom kociku tiez preto brala 😝 presne tu cortinu, lebo som sa bala ako sa budem cez sneh hrabat u nas v dedine. a s dvojkocikom to bude este zaujimavejsie. chce to jednoznacne velke kolesa, kedze tu je aj tak vsetko hore kopcom dole kopcom. ale do porodu este casu habadej, tak to poriesime 😀
@dibik dakujem, no ja som malu citila nejak v 17tt - 18tt a teraz pri dvoch som si nie ista, ci som ich uz mohla citit? mala som taky pocit, ale som bola taka prekvapena z toho, ze ci to nebude prilis skoro 🙂

katka.ott
3. júl 2011

@meusicka jeeeeej, pozeram tvoj TP. presne na moje narodky 🙂 . len 32 rokov neskor 🙂

alama
3. júl 2011

@zuzika30 ahoj, ja do tejto temy neprispievam, ale obcas si vas citam, tiez mame dvojicky uz maju dva roky. Ale zaujalo ma, ze mas kocik Dorjan. Ja som teraz zasa tehu (tentokrat bude len jedno 😀 ), a tento Dorjan sa mi asi najviac pozdava, zatial som ho videla len na nete. Ako si spokojna, co sa tyka ovladania, kvality a tak? Kde si ho kupovala? Dakujem, ak si najdes cas mi odpovedat.
Inak, nasi mali su narodeni zaciatkom maja ako Tvoji a na zimu sme ich uz nemali vo vanickach, ale iba vo fusakoch polozenych na sportovej casti (ta bola samozrejme sklopena do lahu), pod fusaky som este supla hrubu deku. Do vaniciek sa nam zmestili tak do tych 6 mesiacov a to boli predcasne narodeni (1400 a 2100 g) 😒 . Kocik sme mali Teutoniu.

betina1984
3. júl 2011

@mamoka4 aha. No na tom by mi až tak nezáležalo, či bude prvé mať také meno alebo druhé.

andysok
3. júl 2011

@chrobulka bože ty uz si v 30 týždni boooooze to to letiiiiii ;)

vanilka1802
3. júl 2011

@zuzika30 asi ta sklamem ale aj na Janecku je sirka vanicky len niakych 30 cm+ - . Ono je tam zadana sirka kocika s kolieskami. Na tomto kociku je dost siroky a pohodlny sportiak, nas 2,5 rocny Tomas sa tam v pohode zmesti a to ma 20 kg. Ved Tvoji drobci b v zime mohli byt aj v sportiaku uz. Som z Dubnice nad Vahom.

vanilka1802
3. júl 2011

@usjak ahojky, ja mam kocik Jane za sebou ale idem ho predavat, chalani nechcu sediet za sebou, kazdy chce vidiet. Do Janecka sa fusakotaska neda pouzit, tam su tie vanicky co sluzia aj ako autosedacka. Tusim tie fusakotasky sa daju pouzit len do peg perego ( z kocikov za sebou). Inak som s Janeckom velmi spokojna, vsade sa dostanem a super spratny do auta.

zuzika30
3. júl 2011

@alama ahoj s Dorjanom som spokojna, je prepracovany, lahke ovladanie ,super velke koliieska, s dvojkocikom sa otocim dokola na mieste, nevidim na nom nejaku vadu,len do tasky pod kocikom sa zle dava nakup v taske je tam uzky pristup, mna akurat znepokojuje ze sme na 8 posch. kocik mame v pivnici a oboch vo vajickach trepat sama je fuska ,tak chcem kupit este taky za sebou ,ale Dorjan si urcite nechame a este vyuzijeme.
Mas pravdu na zimu uz budu zrejme v sportaku.Kupovala som ho cez http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... su tam aj monokociky velmi pekne.

zuzika30
3. júl 2011

@vanilka1802 tesim sa zajtra na odpoved 🙂

nattalia
3. júl 2011

@zuzika
@usjak my mame Easywalker, je super, aj ked ma tiez uzsiee vanicky, ale pre "letne deti" staci, takisto sa dostanem vsade, kde su 80tky dvere. Prepokladam, ze okolo septembra uz vanicky budu male a budeme musiet nasadit sportovu verziu, nalezato🙂 Inak tiez sa chystam kupit este jeden kocik- za sebou, asi az ked budu sediet, lebo napr. u nasich a svokrovcov sa nezmestim do vytahu, musim cely kocik rozobrat, nalozit do vytahu vanicky, a potom zlozenu konstrukciu kocika a tak sa tam v pohode vpraceme. EW ma veeelmi lahke rozkladanie, ale casom mi bude jednoduchsie mat na taketo prilezitosti kocik za sebou, kedze chalani budu uz dost tazki!🙂)

bbtina
3. júl 2011

Dievcata tak ja som sa zamilovala do Baby Jogger bud city elite alebo city mini,sice to az na neskor,ale ja neviem odolat😉

lenuliatko
3. júl 2011

Ahojte, občas si vás čítam, pre nedostatok času niet kedy prispievať a vidím, že sa zas rozoberajú kočíky. Ja mám ročné bambule a rozhodla som sa kúpiť kolcraft, priamo z USA, tu sa nedá kúpiť. Recenzie na amerických stránkach skvelé, cena ešte lepšia, samotný kočík + doprava + clo + DPH nejakých 200€ po prepočte. http://www.amazon.com/gp/product/B002R26LZM/ref...
A neskôr tiež plánujem ešte kúpiť baby jogger city mini, krásny kočiarik, ale golfáč...
Doteraz sme mali Dorjan, som s ním veľmi spokojná, fakt sa nemám na čo sťažovať. Ale keďže už nepoužívame ani vaničky, ani vajíčka, tak ho chcem predať ako komplet aj so športovými sedačkami, kým má nejakú hodnotu a je v záruke. A preto nám už stačí len šporťák samotný. Je v super stave, ak by mal niekto záujem, popíšem, pošlem fotky. Pekný večer.

dibik
4. júl 2011

@bbtina ahoj, my sme sa nakoniec rozhodli pre baby jogger city select 🙂. ked sme ho videli nazivo v obchode, tak sme nevedeli odolat. hlavne, ked ho poskladala, oproti inym to bol brutalny rozdiel. a aj sa dobre ovladal, len som dako nikde nenasla nan referencie od mamiciek dvojiciek.

bbtina
4. júl 2011

@dibik juj mi hovor,sv to perfektne kociky,moj manzel normalne v Tescu prepadol mamicku dvojiciek co mala city elite,aj ked model 2008,ale to bola parada,taky lahucky a perfektne ovladatelny a ja som zamilovala,len u nas stoji pre dvojicky 750eur tak cakam,ci ho niekto nebude vediet zohnat z Usa alebo predavat,pri najhorsom kupime city mini a nieco lacne na zimu,alebo budem dovtedy spekulovat,ze skoncime bez kocika

dibik
4. júl 2011

@bbtina my sme boli rozhodnuti, ze kocik za sebou v ziadnom pripade nechceme a vidis... sa sami na sebe smejeme. len dufam, ze potom neprideme na milion nevyhod, ktore ma 😉 . cena bola taka, ako ty pises, ale tie dvojickovske kociky su celkovo brutal drahe. najviac sa nam pacil easywalker, ale ked nam povedala cenu s vanickami, tak sme sa len usmiali, ze tak asi nie... 🙂. ale boli sme v tom velkosklade "pre nase deti" v mocenku a mozem len odporucat. pani nam hodinu a pol ukazovala vsetky kociky. skladala nam ich, vysvetlovala, povedala nam vsetko o vyhodach, nevyhodach...

bbtina
4. júl 2011

@dibik juuuj,kebyze viem,tak sa vam vtriem do auta🙂 aj ja sa tam chystam,lebo to sa takto neda len vidiet na obrazku,len ja som jediny sofer v rodine,ale tak musim daco vymysliet. Kolko vam trvala cesta? A aj ste si ho hned objednali?

dibik
4. júl 2011

@bbtina cesta trva necele dve hodky. my sme mali v aute este svagrinu, co tiez caka dvojicky. hotova dvojickovska vyprava 🙂. Kocik sme si objednali, vo fialovej farbe, ale dovezu nam ho az v auguste, lebo sa da potom do 90 dni vratit. je to fakt uplne ine, ked ti to tam vsetko pekne poukazuju. hlavne ked v BB maju dokopy asi dva dvojickovske kociky.....

smejko
4. júl 2011

@modra zahustovadlo davam do MM, lebo ked cucaju ciste MM, tak to vzdy vyvracaju. MM dostavaju 2x den, inak papaju chlapci Bebu. Z cistej HA mi grcali, z cistej AR mi tiez grcali. A odkedy miesam AR s HA tak su spokojni 🙂 Viem, ze by sa to nemalo, ale ked im to je tak dobre, tak preco nie :...

@dana_l - mna sa na porodnici spytala sestricka, ze ktory bude Alexander, ze ci prvy. My sme to nemali doma dohodnute dopredu, manzel povedal, ze nech sa rozhodnem ked ich uvidim. A sestricka mi hovori, tak co Alexander bude prvy ? A ja, ze mne to je jedno, kludne 🙂

zuzuliatko12
4. júl 2011

ahojte baby, dlhšie som tu nebola lebo Sárinka mala zápaľ pľúc, tak sme ležali v nemocnici. Stále bereme antibiotiká ale už sme doma. Chcem Vás poprosiť o radu, kým sme boli v nemocnici tak obidve vyspali po 4 hodiny aj cez deň aj v noci, len teraz keď spávajú spolu v postielke tak im to vydrží max. 3 hodky a v noci som každú chvíľu hore. Neviem čím to je... Vaše bábätká koľko v noci spinkali, lebo ja som už dosť rozbitá z tých nocí 😀

ivikli
4. júl 2011

@dana_l ahoj, no ja som ich uz v brusku mala pomenovane, ta nezbednica co furt kopala bola lujza a ta kludna bola laura. kedze som mala planovanu sekciu a na uvz pozerali, ako su ulozene, vedeli, ktoru vytiahnu prvu. takze som im to podla toho nadiktovala. niekedy mam pocit, ze to doplietli, lebo teraz je ovela vacsia huncutka laura 🙂

ivikli
4. júl 2011

@zuzuliatko12 teda ja si uz presne nepamatam, ale ani zdaleka nie 3 hod.
lebo vtedy este papali kazde 3 hodiny aj v noci, a kym sa napapali a odgrgli a prebalili a zasa zaspali, tak spali max. 2 hod....

zuzuliatko12
4. júl 2011

@ivikli a teraz Ti koľko vyspinkajú?

smejko
4. júl 2011

@wera @andysok dievčatá, žiadali ste o tú prvú časť kočíkovného ? a dostali ste už niečo ? a ešte jedna otázka - ako vám chodia prídavky na detičky ? mne minule prišiel 20 teho šek s tým, že si ho musím vybrať do 27meho, som si pripadala ako chudera, čo sa musí ísť postaviť na poštu kvôli 40 euráčom ☹ vám to chodí na účet ? ďakujem

ika00
4. júl 2011

@smejko mne este na dvojicky nic neprislo, ale vsade do papierov som zadala cislo uctu. A na ucet mi chodia pridavky aj na dceru. Opytaj sa na UPSVaR, ci sa to da zmenit. Takto budes kazdy mesiac stresovat.

ika00
4. júl 2011

@zuzuliatko12 uj, zapal pluc? A to sa ako prejavilo? Prajem skore uzdravenie.
U nas sa Lukas budi kazde 3 hodiny (je kojeny), potom uz zabudim aj Lucku (je na flaske). V noci potiahnu aj dlhsie, najma ked Lukas spi medzi / v kojacom vankusi. Ak aj zamrncia, dam im dudlik, pohladkam, otocim - proste nestrcim hned prso a takto sa to postupne predlzi. No nie vzdy to funguje, ale skusam. Aj pri dcere som to tak robila a fungovalo ... 😉

mamoka4
4. júl 2011

@ika00
@smejko Baby, moje dvojky sa narodili 4. marca a kočíkove mi vyplatili az 20. mája....takže peniažky Vám určite kliknu....

ika00
4. júl 2011

@lenuliatko kocik vyzera super. A ako to budes riesit, ak by si napr. mala nieco reklamovat? Je podobny ako baby jogger city, ale ma neporovnatelnu cenu.

@dibik, @bbtina , @zuzika30 teraz mame Bumbleride, ale tiez sme sa zamilovali do baby jogger, ked sme ho videli v "prenasedeti". Je tam naozaj skveli personal. Ja by som ho chcela ako sportak, niekedy na jar.

@dibik skus precitat https://www.modrykonik.sk/forum/na-kocikovanie/kocik-baby-jogger-city-select-mate-s-nim-skusenosti/

dibik
4. júl 2011

@ivikli aj u nas bude ta co viacej kope lujza 🙂))