Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
12. júl 2011

@wera ...skoc, my sme ho nasli v nenapadnej drogiske a nehanbi sa, rovno pytaj "vsivacik", pridaj siroky usmev a pobavis aj teplom znudene predavky. 😎

wera
12. júl 2011

@slivocka ja som mala obidve babatka dolu hlavičkami už od 20tt 🙂 preto mi doktori hovorili že pôjdem "klasicky".... ale keď mi praskla voda a preložili ma na pôrodnicu tak doktori na nočnej nevedeli čo so mnou... tak mi dali nejaký oblbovák asi na spomalenie kontrakcií a čakali do rána kým prídu "vyšší" lekári ktorí rozhodnú čo so mnou, ale pôrodná asistentka ktorá ma bola kontrolovať v noci mi hovorila že ja rodiť normálne určite nebudem lebo mám potrhané svaly na bruchu a že by som im asi pri pôrode moc nepomáhala v tlačení... samozrejme ráno ako prišli všetci lekári ma asi 4x krát vyšetrovali, vždy niekto iný a nakoniec ten najvyšší doki rozhodol že pôjdem cisarákom, že to bude rýchlejšie a bezpečnejšie, ale nejaký presný dôvod mi nepovedali, oni sa tam so mnou celkovo moc nebavili... ☹ rozprávali sa vždy iba medzi sebou, akoby som tam ani nebola...
ale najdôležitejšie je že sa babatka narodili zdravučké 🙂

wera
12. júl 2011

@janette77 😀 😀 😀

slivocka
12. júl 2011

@wera no užasne , tí naši lekári 😠 ale presne ako pises , hlavne ze su maličkí v poriadku. mne napriklad v jednej nemocnici povedali ze rodia dvojičky iba cisarskym a v druhej ze klasicky pokial su dobre otocene. no uvidime ako si to zariadia moji drobci v brusku 😵

lucia.kl
12. júl 2011

@wera v našej DM ke sú milé predavačky, určite poradia 🙂

wera
12. júl 2011

@lucia.kl aha to som netušila, že aj také sa dá... dúfam, že to nemáš nič vážne... a jasnačka daj vedieť kedy by Ti to vyhovovalo, mne je to jedno, tento týždeň nemáme zatiaľ nič naplánované 🙂

wera
12. júl 2011

@slivocka a pôrodnicu už máš vybratú?

wera
12. júl 2011

@lucia.kl milé predavačky? chi ja som mala vždy šťastie len na také dosť nepríjemné... 😒 keď som si minule pýtala DM babybonusovú knižku tak na mňa pozerala čo chcem a nič mi nedala... druhý krát sa mi stalo že mali po celej predajni rozťahané vozíky čo vykladali tovar a keď som ju poprosila nech dajú z jednej uličky vozík nabok aby som mohla prejsť tak ma skoro prebodla pohľadom... a najlepšie bolo keď som raz zaplatila tovar a než som si odkladala peňaženku tak mi podávala tašku zo slovom "na" .... 😀

slivocka
12. júl 2011

@wera rozhodujem sa medzi dvoma 🙂 v jednej mam na porodnej sale krstnu a v druhej sesternicu tak neviem. ale uz som lezala v 26tt v nemocnici kvôli tvrdnutiu bruska tak asi pojdem tam. tam maju aj lepsie vybavenie pre predcastne narodene babatka , tak keby nahodou nieco tak sa vedia lepsie postarat. v tej druhej je zase krajsie prostredie, je to sukromna nemocnica , ale nemôzem pozerat len na to aby mne bolo lepsie. 😅 tu prvu mam 5 minut autom a druhu 20 minut tak aj to zaváži v rozhodovaní . 🙂

lucia.kl
12. júl 2011

@wera ja nechávam kočík vždy zaparkovaný pri tom pulte tam a do obchodu idem sama, vidíš, ja som tam nikdy problém nemala...

wera
12. júl 2011

@lucia.kl ja sa od kočíku nehnem ani na krok 🙂 🙂 🙂 takže my si spolu aj s tankom razíme cestu všade 😀

wera
12. júl 2011

@slivocka tak treba sa asi rozhodnúť pre nemocku, ktorá je lepšia pre drobčekov... aj ja som sa podľa toho rozhodovala 😉

wera
12. júl 2011

@noe ahoj moja 🙂 🙂 🙂 vitaj u nás 🙂 🙂 🙂
teda ale Ti to krásne letí, už Ti svieti 15tt, ani sa nechce zdať že to tak ide...
čo sa týka výbavičky tak ja som začala nakupovať v 16-18tt a tým že som bola doma na rizikovom tak som všetko objednávala cez net, môj drahý už iba na mňa škaredo pozeral keď u nás zazvonil poštár s ďalším balíkom 🙂 a ako na potvoru chodieval poštár ráno pred ôsmou keď bol mužík ešte doma 😝
plienky som kupovala aj taký aj taký rozmer... našťastie na širokov baliť nemusíme... ale plienočky používame na všetko... do kočíka ako podložku pod drobcov, pod hlavičky do postielok, na našej posteli máme plienočky keď pri nás drobci spinkajú, na odgrgnutie... máme ich asi 30 ks ale je to málo a ešte budem určite dokupovať lebo ich nestíham prať a žehliť 🙂
a pre kočík ste sa už rozhodli? budete kupovať ten baby jogger? mne sa konečne podarilo drahého na neho prehovoriť a pôjdeme ho niekedy tento mesiac pozrieť do Močenku do prenasedeti.sk tak sa už teším a som zvedavá ako bude vyzerať naživo 🙂
prebaľovací pultík som kupovala taký na kolieskach (mám ho vo fotoalbume) lebo som ešte nevedela ako budeme riešiť postieľky a detskú izbu a som s ním veľmi spokojná, lebo sa do neho zmestí veľa vecí 😀

wera
12. júl 2011

... inak nám začali prerábať celý dom... zateplujú, a budú vymienať celé sklenené balkóny aj so zábradliami... tak si to asi viete predstaviť aký je tu hluk 😠 a majú to robiť 7 mesiacov...veď za ten čas aj ošediviem...
ešteže drobcom to toľko nevadí...
utekám s nimi trochu von lebo doobeda sme si spolu všetci schrupli 😝

noe
12. júl 2011

@wera teda tvojim porodom si ma vobec nepotesila. To nase zdravotnictvo je uzasne 😠
No veru rastieme, pekne priberame, teda ja 😀
Dakujem za par rad. No vyzera, ze zoberieme joggera. Este ho chcem vidiet aj ja nazivo, ale podla referencii je to asi to naj 😉
Prebalovaci pultik chcem aj ja taky plastovy nieco ako mas ty, tiez sa mi velmi paci. A vies mi poradit aj s tou komodou? Kolko tych veciciek vlastne bude?

evita59
12. júl 2011

@zuzuliatko12 u nás je to asi rovnako. Mám okrem nich 2 deti a ledva stíham. Manžel je už od pondelka v robote,takže mám fofry. Doteraz mal dovolenku. Ale moje baby sú neskutočne urevané. Večer vydržia aj 4 hodiny revať, chodím spať o 1, dovtedy pištia. Potom v noci je to lepšie. A krmiš ich naraz? Ja sa snažím, ale nie vždy to ide. Len ich neviem donutiť, aby spolu aj spali.

simonessa
12. júl 2011

@zuzika30 ahojky...no tak my sme boli chory..aj ja som na antibiotikach..mala Simonka mala soplik a teraz este stale kasle cize mi cele dni vobec nechce spat...sice neplace vela ale predsa len sem tam ked je hore ma prejav 🙂 nasi sa v noci budia iba raz a to okolo tej stvrtej stale 🙂 no ale vzdy rano o siestej su uz hore...a mne uz sa potom nechce ist spat 🙂 teraz nechodime von lebo rano sa mi neda stihnut alebo nieco robim poobede je horko takze chodime az okolo siestej ked je tak fajin...lebo je strasne horko..uz sme mali aj krst 🙂 a zajtra ideme na poradnu ale uz su teda velkí 🙂 vam sa ako dari???

usjak
12. júl 2011

@noe ahoj pozeram ze si tiez z okresu BB? mame par tyzdnov rozdiel...

zuzuliatko12
12. júl 2011

@evita59 ahoj no ja ich chovám najskôr jednu a následne budím druhú ale čakám keď budú väčšie, tak sa ich budem snažiť chovať naraz ale to je ešte hudba budúcnosti...No mne sa budia v noci každé 3 hodiny ale nejako veľa nerevú... A ty ich kojíš?

janette77
12. júl 2011

@lucia.kl Lucka, odovzdavam pozdrav od @deinad, lebo sa nevie dostat do temy, konik akosi strajkuje...🙂

wera
12. júl 2011

@noe moja čo sa týka tých komôd tak čím väčšia tým lepšia 😉 vecí budeš mať určite dosť... my máme štvoršuplíkovú komodu a ďalšie veci majú bubáčikovia u nás vo vstavanej skrini...

noe
12. júl 2011

@usjak jej ahoj. Konecne nejaka tehulka z BB a este k tomu dvojtehulka 😵 Ano ja som teraz v BB, manzelik sice v Bruseli, tak sa vidime malo, a po porode uvidime ci pojdem s detickami za nim. Preto budem rada za niekoho kto je tu domaci, lebo ja som tu len kratko a moc to tu nepoznam.
Mozme skocit niekedy na mineralku, budem rada za rady uz skusenejsej tehulky 😉

@wera Dakujem zlatko, to som potrebovala pocut 😀 Ja som chcela kupovat vecicky len na prve 3 mesiace, lebo potom sa mozno budeme stahovat, uvidime co povedia babatka ci budu chciet za tatinkom do Belgicka 😀 . Ale mas pravdu asi toho bude vela.

lucia.kl
13. júl 2011

@wera ja som sa včera zabudla ozvať, ale môžeme ísť von aj dnes od tej 10-12tej ... 🙂

wera
13. júl 2011

@lucia.kl jasnačka môžeme ísť 🙂 kedy a kde sa stretneme?

lucia.kl
13. júl 2011

@wera zvládaš to už o 9,30?? ja by som sa vykotúlala skorej, hádam mi nepríde kontrola.. a tu na križovatke ( kde sme sa 1x stretli) je ti jedno kam pôjdeme?? potrebujem na Mickiewicovu do galantérie a tam je medická záhrada, tak by sme mohli tam ísť...

wera
13. júl 2011

@lucia.kl jasnačka môžem aj o 9,30 😉 mne je jedno kam pôjdeme, a v Medickej som ešte s drobcami nebola tak budú mať zmnu 😀 oki tak o 9,30 tam na križovatke 🙂 teším 🙂

lucia.kl
13. júl 2011

@noe ja mám pre dievčatá skriňu 2m vysokú a meter širokú... vnútri mám tri šuplíky, dve police a tyč na vešanie a ešte mám aj trojšuplíkovú komodu ale v tej mám len plienky (pampersky) a krémiky, v druhom mám látkové plienky a vlhčené útierky a v treťom podbradníky...

lucia.kl
13. júl 2011

@wera aj ja teším 🙂

dibik
13. júl 2011

@noe
@usjak Caute dvojtehulky z BB 🙂. Aj ja som z BB a normalne sa vytesujem strasne, ze nas pribuda... lebo sa mi stale vidi, ze v BB je tych dvojickovskych kocikov v uliciach dako malo, tak im to tu troska skraslime 🙂.

bbtina
13. júl 2011

@dibik. A na mna ste zabudli?🙂 ty si daky ranostaj,mne sa cez tieto horucavy neda ani spat,v noci som zaspala o 2.00a teraz by som spala,len ma nas psik zobudil,ako sa zvonku vytrepal na okno a hladel dnu😉