Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzana110
15. júl 2011

A to dostanem kupit v lekarni?

zuuuzana7
15. júl 2011

@zuzana110 ano u nas to je v lekarni 🙂 ale myslim, ze to je tak aj na sk, tada urco musia mat mliecny cukor. ale len stipku do mliecka aby si babetka nezvykli na sladke mliecko 😉

zuzana110
15. júl 2011

@zuuuzana7 ok,dakujem

janette77
15. júl 2011

@zuuuzana7 Ahoj, Zuzi, ako sa mavate? 🙂
Inak kuk album, mozno som sem vybrala nevhodne foto, ale na ostatnych musis sama vidiet, ze je to kus chlapa.
Nasi mali v aprili 60cm Misko a 61 Miska, odvtedy uz urcite podrastli...

simonessa
15. júl 2011

@zuzika30 ahoj 🙂 no vies co niekedy su oni sami hore do tej pol desiatej teda skor do stvrt na desat ale niekedy jak o siedmej okupeme nakrmime zalahnu a spia 🙂 to sa mi stalo tieto posledne dva dni 🙂 a inak aj my piseme do notesu kedy papali 🙂 a zda sa mi to furt to iste cely den...hned jak sa zobudim idu jest ..teda prebalit jest chvilku hore a zasa takto dokola az zistim ze je 19,00 este musim ist zehlit a upratat kuchynu ...sice to robi manzel :D ale niekedy aj ja 🙂 cez den sa snazim navarit...ale je to furt to iste ..vecer si chcem posediet ale zistim ze som unavena a mozem ist spat...je to makacka musim povedat 🙂 dufam ze ked budu vacsie ze to bude troska ine 🙂

smejko
15. júl 2011

@zuzana110 my mame ten isty problem u Samka, kojim a krmim Bebou AR+HA a maly ma problem sa vykakat. Jeho stolica je tvrda, zelena az hneda, skoro ako u dospelaka a kaka raz za dva dni s hroznym krikom a bolestami. Davam mu Hipp fenykel, harmancek mi na lepsie kakanie nepomohol ☹ PRobiotika som zatial neskusala. Skusam ale slivkovy odvar - susenu slivku vyvarit v troske vody a potom prepasirovat cez sitko a to mu dat vypit, ale neviem ci to pomaha, skor sa mi zda ze nie ☹

@zuuuzana7 kde sa da zohnat mliecny cukor ? davas to do UM ci MM ?

nattalia
15. júl 2011

@zuzana110 ahoj nam na to jednoznacne pomohol harmancekovy caj.davam do mliecka 🙂

zuzana110
15. júl 2011

@nattalia davasza malu lyzicku do kazdeho mliecka?

linduska2
15. júl 2011

@ivikli ja im davam aj svoje odsate aj nutrilon kombinujem im to.jedia mi 8krat do dna.davam im aj cajik feniklovy ale nie su nan zvyknute tak ho obcas vygrckaju.ti im co davas okrem mliecka?

linduska2
15. júl 2011

u nas je to podobne trojhodinovy rezim ale nie vzdy narovnako sa zobudia.zo zaciatku som ich budila kazde 3hodiny to mi kazala lekarka aby priberali teraz sa budia sami.v noci obcas prespia dlhsie.ti ich budievas?
Izabelka je taka kludnejsia ona vydrzi dlhsie spinkat ale Viktorka je dost nepokojna niekedy sa budi kazde dve hodky.v spanku nam place a pysti mysleli sme si ze je hore ale ona spinka mate s tymto niektora skusenost aj po jedeni byva dost placliva.

evita59
15. júl 2011

@zuzuliatko12 ...ahoj. nekojím ich. Zo začiatku som sa snažila, ale nejako nám to nešlo. Dávam im nutrilon HA. V noci tiež nejak nerevú, len sa preťahujú. Len večer sa im nechce spať, sú do 12 hore. Majú výdrž lepšiu než ja.

nattalia
15. júl 2011

@zuzana110 ano len lyzicku, alebo aj menej ako je v navode, a teraz uz sa im to upravilo, tak vacsinou len rano do prveho papania, a aj to zachvilu odburam, ked si budem ista, ze uz je to bez problemov... 😎 uz potom im ho dam len tak obcas... lebo pijeme vodicku, tak nech ich nepokazim... 😎

nattalia
15. júl 2011

@zuzana110 a este ma napadlo, ze u nas to bolo z mliecka, mali sme bebu HA, tak sme sa vratili na normalnu....

zuzana110
15. júl 2011

dakujem za radu.Mam ten pocit,ze aj u nas to bude z mliecka.Mame nutrilonHA.

zuzana110
15. júl 2011

@linduska2 takto sa to zacalo aj u nas.Zacala zo sna pomrnkavat a postupne sa to zvysovalo.A teraz ma normalne zachvaty. Je to tym,ze sa mi nemoze vykakat.Vzdy po papani dostava krce. Chuda moje. A uz to chytilo aj maleho.

zuuuzana7
15. júl 2011

@smejko davam do um, a u nas som to kupila v lekarni.
kuk tu som to nasla na sk: http://www.docsimon.sk/tovar/babio-detsky-mliec...
ale ja som si ista, ze sa to da kupit aj v lekarni, dokonca u nas to maju aj v dmke, tam kde su aj um a prikrmy.

inac aj kamilkovy a feniklovy som davala, ale to nasmu timovi vobec nepomohlo pri kakani.

u nas obaja zacinali s beba ha a tim strasne zapekalo, nick mal ukazkovu stolicu, tak sme s timom presli na aptamil (myslim, ze je to na sk nutrilon) a z toho nam zacal grckat, aj mi dr. povedala z aptamilu sa viacej grcka, no tak nakoniec sme zakotvili pri novalac pre a to je superko. clovek kym na to pride co babetku vyhovuje ach jaj 😲

zuuuzana7
15. júl 2011

@linduska2 aj ja si myslim, ze potom vasu viktoriu trapi brusko.

zuuuzana7
15. júl 2011

@janette77 ahoj janet, mame sa fajn 🙂 v tychto horucavach sme sa chodili kupat, pri svokre sme napustili bazen a uz juuuchali, mali zazitok loptosi 🙂
najnovsie si cely den vyzuvaju pusinkou ponozky, tak len obuvam, no a ta pretocka z bruska na chrbatik este stale nefunguje ako ma 😉
ako sa mate vy? co misiaci? uz ste zacali s prikrmom? to je otazok ze 🙂
ale teda potom su vasi fakt velke deticky 🙂 my ideme v stredu k dr. tak podam presnu informaciu 🙂

janette77
15. júl 2011

@zuuuzana7 Ahooooj🙂), jej ze bazenik, ja sa uz neviem dockat buducej sezony, ze im dame na dvor. Tvoji drobci su sikovnici velki, ved aj to ako uz kolenackuju, co som videla na foto, parada...Zlati ste velmi, pocnuc maminou.🙂 S prikrmami my uz ficime od ukonceneho 5. mesiaca. Mame za sebou este len mrkvu, zemiak, kalerab a cukinu. Dnes mi prvykrat kazdy zblajzol cely teglik (ten zasobnik, co sa dava do mraznicky), takze uz som skusila nedat mliecko...myslim v ramci toho krmenia. Zatial papaju ako vedia, je to niekedy smiesne, niekedy mame tecu nerviky, ale v podstate sa celkom chytaju. 😎
Drzim palce u lekarky a tesim sa na dalsie vase spravicky.🙂

smejko
16. júl 2011

@zuuuzana7 dakujem za info o tom cukre, som aj rozmyslala cim osladit cajik, samozrejme nechcem podporovat sladke pre take drobusatka, ale ked oni mi vobec nechcu pit cistu vodu ani cisty caj. Ten sladky od Hippky mi vypiju jedna radost, co sa mi vobec nepaci ☹ ale zas nieco pit musia.

Vcera som bola uz nestastna z Alexa, uz tyzden ma hnacky, kaka aj 8x denne, lekar mu robil vyter, bol negativny, tak mi odporucil urobit odvar z mrkvy a cierny caj. Tak som mu do mrkvoveho odvaru urobila mliecko, vecer aj v noci a chudatko, asi ho z toho bolelo brusenko, bo aj v noci bol nervozny, aj rano plakal az mu dych dochadzal ☹ uz neviem co s nim. Tak som kupila ako poslednu zachranu Infant Dophilus ci ako sa to presne vola, zacala som to davat malym do mliecka. Tak uvidim ci sa to spravi. Je to "sranda", jeden hnackuje a druhy sa nevie vykakat, chudatka male...

Maminy, kedy ste presli na 2ky plienky ? Ja som skusala, ale mam pocit, ze su im este velke, ale zas 1tky sa mi uz zdaju kratke.

Krasny slnecny teply vikend vsetkym 🙂

noe
16. júl 2011

@bbtina @dibik @usjak 😵 😵 😵 dakujem za prijemnu 'kavu' 😉 😉 Dufam, ze si to coskoro zopakujeme 🙂

mauzos
16. júl 2011

ahojte baby, predavam dvojickovy Bumbleride od narodenia, pokial by ste mali niektora zaujem, mrk sem https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/piod/b...
Pekny vikend zelam 🙂

bbtina
16. júl 2011

@noe 😀 hadam sa este podari😀 hlavne nech niesu horucavy

margaretka3
16. júl 2011

Ahojte baby, konečne máme net, búrka nám ho odstavila......takže 30.06. som išla na príjem do nemocky kvôli pečeni a doktorka ma hned poslala na sálu, že som otvorená na 3 prsty a ide sa rodiť, tak som tam presedela do večera bez bolestí a o 21.00 mi dali infúzku a praskli vodu, lebo som sa ďalej otvárala, takže som porodila za hodinu a fakt to bol asi môj najlepší pôrod. Maličké mali 2500 a 2480g, boli na nedonoseneckom oddelení, kde pri prepúšťaní sme museli súhlasiť s nutrilonom, lebo by nás ináč nepustili domov. Ten režim bol hrozný, kojenie, odsávanie......Doma sa pekne kojíme a keď som v noci vyčerpaná, tak dávam 1 dávku nutrilonu, ináč zatiaľ pohoda...klopem po stole.....a ja som taká spokojná, že už dávno som taká nebola.....asi preto sú spokojné aj dievčatá, vyspia mi aj 4 hodinky....dúfam, že im to ostane....🙂🙂

dibik
16. júl 2011

@noe
@bbtina
@usjak
aj ja dakujem baby... to teda dufam, ze stretko zopakujeme. mohli by sme aj co najskor 😀 . a potom snad aj s detickami dakedy v buducnosti 🙂

noe
16. júl 2011

@dibik no ja dufam, ze zopakujeme, pripravim si zoznam otazok 😀 vy mi poradite viac ako Dr. 😉

zuuuzana7
16. júl 2011

@margaretka3 gratulujem k babetkam, krasne vahy 🙂 nech ti ta pokojnost ostane 😉

@smejko ale alexovi potom radsej nedavaj mliec. cukor ked hnackuje, aj nas nick mal doslova vodavu stolicu a doktorka mi povedala ak bude kakat viac ako tri krat denne tak riesit nemocnicou, lebo je prilis maly a moze sa rychlo dehydrovat. ale on mal strasne dlho taku vodavu stolicu az teraz sa mu krasne upravila ked sme zacali prikrmovat. a tim mal zase tvrdu a jemu sme davali cukor. este aj dnes ti kakal 8 krat za den? a co brusko este ho trapi? ach tie male stvorenicka ... ze colovek by si to aj s nimi vymenil ...

bystricanky aj ja som od bb 😉 len nie prave v bb, ale na jesen ideme prazdninovat k babke 😉

zuuuzana7
16. júl 2011

@janette77 aj ty sama varis babetkam? teda janet klobuk dole co vsetko stihas a stale sama ze? mne chodi poobede svokra pomahat skoro kazdy den alebo aspon kazdy druhy uf neviem ako by to bez nej momentalne fungovalo no zvykla som si na jej pomoc a chlapci juchaju ked ju uz pri dverach pocuju je to sranda ako si ju uz poznaju,
u nas funguju hipp tie im chutia 😉 tak som rada 😝 lebo ja momentalne nic nestiham, teda stiham blbosti robit s chalanmi, moj muz mi povedal, ze pomozem neskor pracovat ako animator detom 🙂 srandista, no zvykli si darmo 😝
je a to poznam ako nerviky tecu pri papkani, dnes som bola aj ja od spenatu, lebo nas tim sa rozhodol sam drzat lyzicku ked mu vezmem krik u vsetko zapackane ach jaj 😲
tak vam obednajsia flaska uz odpada, no supis, a uz im chuti aj vodicka alebo cajiky?

pitipitipa
17. júl 2011

ahojte zienky...ako sa mame??
mam ja ale trapenie...v piatok bola u nas health visitor...jasne, ze ich neodvazila...takze pride az 25jula a vtedy ich odvazi...dufam, ze dovtedy neschudnu..
pamatate, som tu spominala, ako otrasne papame cez den...tak ja si to samozrejme pisem, kolko zjedia...a kedy...no a ukazala som to health visitor...ta v soku, ci som normalna..ze oni nejedia..nemaju hlavne jedlo, ze len snack...po troska..co nie je dobre..lebo brusko potrebuje na travenie minimalne 3 hodiny...a kedze moji draci jedia co hodinu, tak nikdy nevytravia, tak preto nejedia poriadne...a hovorim jej, ze mi nezjedia naraz 100ml...zjedia napr 30ml a potom mi vypluvaju a vyrazia si sami flasu..oni si totizto pridrziavaju flasu a ked im odstrcim rucky, tak velmi nervacia...no tak ich necham si drzat flasu...no ale ked na nich pride, ze uz dost, tak flasa leti aj meter ...a ked sa im nedari vyrazit, tak riadne vypluvaju, mlieko tecie po brade krku kade tade...a nervacia...takze nema zmysel do nich tlacit viac, bo ja som z toho nervna tiez, ze nechce jest a vypluva.. a to vypluva MM, co ma este viac stve
tak ona povedala, ze ich musim nechat vyhladovat...pocas toho obdobia kym prejdu 3 hodiny im dat len vodu...no tak som tak zacala robit od piatku obeda...to mam este vacsie nervy...bo zje 50ml a vypluva...takze to je vsetko co zje..a az o 3 hodiny znovu...to uz po hodine a pol nerva bo su hladni..takze cumel..hojda hojda na rukach...voda, co mi odmietaju...pride cas krmenia..prosim pekne zas len nejakych 60ml...vcera dokonca par krat bolo aj 100ml...ale ozaj asi 3x....ked som to popocitala...tak zjedia za den len okolo 480ml...to bola najnizia davka na den, za tieto posledne 3 dni...co je veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi malicko...ona vravela, ze to potrva aj tyzden, pokial si nato zvyknu..ale ja sa bojim, ze zacnu chudnut..kurnik sopa....
vravela, ze v ich veku, by mali jest min 160ml kazde 3hodiny a spac celu noc...tak to ani nahodou...tolko zjedia oni spolu...a nie kazdy 160ml
takze baby...radte, co mam robit...bo ja uz ozaj neviem... (((((
bojim sa, ze budu dehydrovani...kedze mi vodu odmietaju...pytala som sa na caj, povedala, ze nie...hoci, ja som im zvykla zarabat vitaminy do caju..nejakych 40ml denne vypili...ale vravela, ze nemam davat..ze len voda..ze to nie je dobre na zuby...
a povedala, ze ked budu mat 20tt...tak mam zacat s ryzovou kasou dva krat do dna...aby od 24tt jedli perfektne lyzickou a vtedy zacat pridavat zeleninu a ovocie...a ked budu mat pol roka, musia jest vsetko doradu...a to uz tak, aby to nebolo uplne na hladko vymyksovane ale aby tam boli kusocky...
tak som bola riadne v soku...a to mi priznacovala, ze nemam pre nich speci varit..ze maju jest vsetko to co ja jem...nemam sa nicomu vyhybat...tak babo rad...tu na mk hovoria uplne nieco ine...a ta moja koza nostra tiez daco ine tara...ufff...

lucia.kl
17. júl 2011

@pitipitipa mám v albume tabulku, kedy sa má ktorá potravina pridávať a určite nesoliť anepoužívať korenie, to až od roka sa môže... v ostanom neporadím, ja mám baby strašné žrútky, furt niečo jedia... už od mala - ale len každé 3hodiny...