Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deinad
27. júl 2011

@lucia.kl uz teraz nestresujem vobec, do KET-ka som isla maximalne oddychnuta po kazdej stranke a aj cele cakanie na vysledok som prezivala uplne v klude...takze aj teraz po tom vsetkom, co som citala viem, ze kazda tehulka je individualna, u kazdej sa to vyvija inak, preto ako som pisala aj were, v pondelok na sone sa len chcem uistit, ze ide vsetko OK 🙂

modra
27. júl 2011

@lucia.kl a to mozem dat aj takymto malickym? a co to je?

zuzana110
27. júl 2011

@ika00 nam pomaha iba na stolicu,koliky mame stale.

lucia.kl
27. júl 2011

@modra je to ryžovo mrkvový odvar s nejakými vitamínmi, ja som to dávala babám keď mali 6mesiacov... ale aj tak si myslím, že u vás je to tá intolerancia na laktózu...

modra
27. júl 2011

@lucia.kl a jak sa to zistuje? to mi zistia hned v ambulancii?

lucia.kl
27. júl 2011

@modra toto netučím, ale predpokladám, že sa robia nejaké testy, prípadne ti dajú vyskúšať mlieko bez laktózy a uvidíš ako to bude fungovať... dr. ti poradí...

modra
27. júl 2011

@lucia.kl no skusim zavolat zajtra tej co zastupuje lebo Franiak ma dovolenku 2 tt tiez si to vedel vybrat 🙂 🙂

lucia.kl
27. júl 2011

@modra ja idem Franiakovi až v auguste, vidíš musím kuk, že kedy aby som nezmeškala - budú nas očkovať...
alebo sa poýtaj v lekárni, aj tam by ti vedeli poradiť a predať malé balenie mlieka...

modra
27. júl 2011

@lucia.kl len neviem ze ci to mozem len tak sama od seba skusat? Hmm..Aj my ideme az v auguste 12 tak vtedy tam uz bude..Zajtra zavolam tej druhej doktorke a ked nic tak pojdem do medifery aj tam to robia a opytam sa a hotovo..Lebo zatial nekaka od vcera nic.. tak hadam.. asi to bude ta intolerancia lebo ked som jej postupne pridavala mlieko tak uz mala peknu kaku len ked som jej dala uz plnu davku mlieka tak vcera zase kakla riedke ale len raz tak uvidim. od vcera sme na ryzovom odvare a dnes vecer som jej dala uz troska mlieka a to budem davat aj zajtra cely den len trocha a uvidime ze 6 dni ma byt taka dieta..

wera
27. júl 2011

@deinad ja som išla na PNku pred OPU a ostala som celé tehu lebo som veľa krát krvácala a mala problémy... tak som bola na rizikovom... ale našťastie všetko dobre dopadlo a dotiahli sme to do 38tt 🙂
ja som tiež chodievala na začiatku často na utz, aspoň som vedela že je všetko ok a bola som kľudnejšia 🙂

zuzuliatko12
27. júl 2011

ahojte dievčatá máte niekto skúsenosti s vyrážkami pri bábätkách? Naša Sárinka ma po celej tváričke také niečo ako krupica a neviem ako sa toho zbaviť...

wera
27. júl 2011

babulky z BA len som Vam chcela dat do pozornosti ze na www.zlavadna.sk maju kupony s 50% zlavou do obchodu kocikovo 🙂 🙂 🙂

mamoka4
27. júl 2011

@zuzuliatko12 Ahoj, ak su to potničky, tak nám výborne na ne zabral Sudocrem. 😉
@wera Diky za tip..... 🙂

smejko
27. júl 2011

@andysok kolkokrat tvoji drobci cez den papaju ? moji papaju 8-9x denne a vypiju tych 90ml. Zajtra idem k dr na poradnu, tak sa musim spytat, preco nechcu papat viacej ☹ a opytam sa aj na tu senovku v lekarni, skusim co to da 🙂

smejko
27. júl 2011

@modra ako tak citam, sme na tom podobne co sa tyka papania a spania 🙂 moj maly tiez hnackoval, asi tyzden kakal 6-8x denne, riedke, boli sme u dr, ten mu dal Hylak, ale ja som mu ich nedala. Uvarila som mrkvovy odvar a do toho so mu dala vzdy vecer mliecko a zacala som davat probiotika a zabralo (musim klopat), kaka hustejsie, 1-1-2x denne. Drzim prsty

smejko
27. júl 2011

ika00 my sme mali aj hnacku aj problem s kakanim a probiotika zabrali u oboch mladencov 🙂

betina1984
28. júl 2011

Ahojky. Zajtra nám držte palce. Ideme na USG a screening. Rada by som si dala spraviť aj 3D, ale neviem, či to naraz spravia, alebo ma objedná za týždeň, dva. A snáď sa aj dozvieme, čo to bude.

lucia.kl
28. júl 2011

@modra práve mi prišla augustová mama a ja a je tam o alergii na bielkovinu kravského mlieka...
Prejavy: kožné: začervenanie, opuchy úst, žihlavkovité vyrážky, dermatitída, , ekzém...
tráviace: zvracanie, hnačky, prímes krvi v stolici
respiračné: problémy s dýchaním, nádychová alebo častejšia výdychová dýchavičnosť
systémové: neprospievanie, nepokoj, koliky, poruchy spánku, chudokrvnosť.

lucia.kl
28. júl 2011

@betina1984 držím všetky palce, a aj dievčatá budú držať ... dúfam, že to bude dosť palcov 😀

modra
28. júl 2011

@smejko boli sme rano u lekarky tak nam povedala ze co a ako.. tak mi spadol kamen zo srdca 🙂 a ze to neni hnacka pokial to nema aspon 6-7 krat..
@lucia.kl snad niesme ten pripad 🙂 zobrala nam vyter z ritky tak uvidime az v stredu budu vysledky ...

zuzuliatko12
28. júl 2011

@mamoka4 no vyzerá to na potničky, idem to hneď vyskúšať 🙂

sisi79
28. júl 2011

Ahojte baby chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s kojením dvojčiat?kojili ste ich naraz obidve alebo po jednom?videla som na internete aj vankúš na dojčenie dvojčiat ale vreáli si to neviem celkom dobre predstaviť nemáte s tým niektorá skúsenosti?

ika00
28. júl 2011

@wera Dakujem za typ. Dufam, ze to funguje "seriozne" a nie je to nejaky podfuk. Objednala som. 🙂

ika00
28. júl 2011

@sisi79 J asom to skusala, ale nezvladla som to. Ale osobne poznem 2 kocky, ktore kojili 18 mesiacov. Klobuk dole. Ja kojim iba Lukasa, Lucia sa odstavila a ma flasku. Takto si to rozdelili 😀

boobaa
28. júl 2011

ahojte babule, chcem sa spýtať kedy ste začali cítiť POHYBY babatiek? ja som v 15tt (14tt+4) a stále nič, kamarátka vravela, že pri dvojičkách cítiť pohyby skorej ako u 1 bábatka, tak neviem.

boobaa
28. júl 2011

@sisi79 ahoj ja čakám 2 babatka, tiež som si zistovala, či sa dá kojiť naraz a ako to v reáli funguje technicky, vyhladala som si síce horkoťažko aspoň toto video

https://www.youtube.com/watch?v=tSHXErkzuDQ

vela toho nie je o odvijičkách :( Na tomto videu to vyzerá jednoducho, ale ked to budem skúšať ja určite sa narobím 😀

dibik
28. júl 2011

@boobaa ahoj 🙂. podla mna, teda ak aj sudim podla seba, tak je to u dvojiciek s tymi pohybmi neskor. Ja som citila bublinky az v 20. tt. A 15. tyzden je este asi skoro, ja uz som tiez zacinala byt nervozna, ale neboj, este si pohybov uzijes dost 🙂.

betina1984
28. júl 2011

@lucia.kl ďakujeme, nech držia aj na nožičkách...🙂

betina1984
28. júl 2011

@boobaa ja som mala napr. také malé ševelenie už v 12 tt., ale pohyby, aj keď jemnejšie, predsa len majú menej miesta, nebudú robiť saltá, som začala mať až neni dávno, t. j. asi v 17-18 tt.

slivocka
28. júl 2011

@boobaa ja som zacala nieco pocitovat az po 18tt, ale ozajstne pohyby az po 20tt 😉