Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

akvetinka
23. sep 2011

@vanilka1802 drobec ma teraz 15 mes. ja som v 26tt,a dviham ho aj nosim obcas [do kupelne a tak...som cez den sama na neho].dufam,ze to dako zvladneme,aj ked lekar stale vravi,ze od 28 tt ma byt kludovy rezim pri dvojkach... a cakame dalsich chlapcov ;).

betina1984
24. sep 2011

@juliagregor je to kočík Firstwheel tween city a vanička je široká ani nie 30 cm, takže by tam boli pekne natlačené.

betina1984
24. sep 2011

@akvetinka kyselinu mám aj ja a teda riadnu, hlavne okolo obeda a večer. Pomáha mi mlieko, alebo mentolové žuvačky, inak to predýchavam len. Tiež už mám dieťa, má 3,5 roka a 18 kg a ešte ju občas dvihnem, ale snažím sa tomu vyhnúť.

akvetinka
24. sep 2011

@betina1984 tak ja me tol nemozem ani citit.dokonca aj zubna pasta je pre mba utrpenie.ja som si uz par krat dala tums,take pastilky.dufam,ze to neublizilo babatkam,musim sa opytat dr.na poradni...

dusika11
24. sep 2011

@betina1984 ahoj mne pomahalo na kyselinu..jedan lyzicka cajova maku....a bolo po kyseline...... 😉

dusika11
24. sep 2011

@akvetinka ahoj..uz som pisala jednej mamine..mne pomahala lyzicka maku na kyselinu.....

dusika11
24. sep 2011

ahojte babenky..mam decembrove babetka predavam veci po mojich dvojkach mam chlapcov...

dana_l
25. sep 2011

@akvetinka nosila som obe starsie deti na rukach. nebol ziaden problem. ale manzel sa straaaasne na to hneval

juliagregor
25. sep 2011

@akvetinka ja som stále cumlala malox, od 29 tt som bola v nemocke a tam mi to predpisoval lekár, som mala tak vypálené a citlive hrdlo, že som si dobrovolne vypýtala dietene jedlo (bez chuti), aby som to vobec mohla zjesť... pri staršom som sa prejedala a pri dvojkách som trpela a jedla len preto, lebo musela...
držím palčeky...
@betina1984 neboj 30 cm je normálna šírka dvojkového kočíka, budeš prekvapená ako dlho ich tam narveš 😀

ja som staršieho syna nenosila, necítila som sa dobre, bolelo ma brucho, tak som sa velmi šetrila...potom som aj ležala v nemocke, a to bolo dobre, aspon sa deti nenarodili skor, lebo doma by som nemala klud...2 ročnému dieťaťu sa ťažko vysvetluje, že musí dávať pozor na maminku....
každá z nás vie a hlavne, ked už bolo tehotna, ako sa cíti, či je to dobre, alebo si má dávať väčší pozor...

betina1984
25. sep 2011

AHojky. Ja myslela včera, že už asi porodím. Takú strašnú kľavú bolesť som dostala do pravej strany brucha, keď som si ľahla a išla sa postaviť, že som až skríkla od bolesti. Stávalo sa to aj Vám? Či je to následok únavy, lebo som stále na nohách a vôbec neoddychujem.

juliagregor
25. sep 2011

@betina1984 len si dávaj na seba pozor, aj mne sa to stalo...odpočívaj

nana80
25. sep 2011

@evusaa držim palce nech su babatenká zdrave a teba prajem vela sil a hlavne optimizmu.poznam jednu babu čo porodila v 33 tyždni a detičky boli mesiac v inkubatore a teraz su znich zdrave a krasne slečny

nattalia
25. sep 2011

Ahojte, znova sa hlasim po dlhom case, dufam, ze som toho vela nezmeskala 😀 Idem citat smerom dozadu!🙂 Stahovali sme sa do vacsieho bytiku z drobcami, tak to bolo celkom zaujimave, ale zvladli sme, rodinka a kamarati moc pomohli... a ani net sme dlho nemali pripojeny, tak som mimo obraz...🙂
Ak su tu nove dvojmaminky, tak srdecne gratulujem!!!!

medinila
25. sep 2011

@evusaa moje dievcata sa narodili v 32tt s vahou 1500g.Mesiac sa vyhrievali v inkubatore na Kramaroch.Neboj Zitka aj Adamko to zvladnu.Drzim im palce.Mne sa mliecko pustilo asi az po 5 dnoch a to len tak po kvapkach.No stale som tie prsia trapila a snazila sa nieco vymackat a postupne sa to zlepsovalo,zlepsovalo az som mala tovaren na mlieko otvorenu skoro 10 mesiacov 😉 Zeklam Ti vela sil a trpezlivosti.Ak Ta nieco zaujima pytaj sa.

evusaa
25. sep 2011

@diddika dakujem za info, tak ste to krasne zvladli 😉

evusaa
25. sep 2011

@medinila ahoj, dakujem za povzbudzujuce informacie 😉 dufam aj ja ze sa mliecko rozbehne tak krasne ako u teba 😉

mbavlsikova
25. sep 2011

@evusaa ahoj teraz som si prečital ze uz mas detusky na svete, dufam ze sa Vám dari a je vsetko v poriadku. Ja sa zatial este drzim. Mozem sa opytat ako to cele prebehlo, si bola doma ked ti odtiekla voda? A asi si rodila cisarskym, ake to je, mliecko ti uz ide? Dakujem za odpoved.

mbavlsikova
25. sep 2011

Kočky prosím Vás chcem sa opýtať, koľko máte asi obvod bruška s dvojkami v 34tt, ja mam 108cm.

dana_l
25. sep 2011

@mbavlsikova v 37tt 116cm

sysula11
25. sep 2011

@smejko ahoj mozem sa ta opytat ci to je v norme ze som pribrala uz 10kg a som v 15t.t. sak uz teraz som ako sud a kde je este porod?

lauricka
25. sep 2011

@mbavlsikova cez pupok 114 v 27tt

lauricka
25. sep 2011

@sysula11 no, je to trosku viac, ale ide aj o to, ci si mala povodne normalnu vahu, podvahu alebo nadvahu...kdesi som citala, ze s dvojkami maminky priberu 15 az 20 kg celkovo.

sssilvy
26. sep 2011

Ahojte..........tak už sú aj moje bábiky na svete 🙂 ........Narodili sa 13.9. ............LENKA: 3210 g a 51 cm, LAURA: 3100 g a 49 cm. Všetky tri sme zdravé, len maminka nevyspatá a unavená, ale cez to všetko veľmi šťastná 😉

dibik
26. sep 2011

@sssilvy gratulujem, ake maju babiky krasne vahy 🙂

akvetinka
26. sep 2011

@sssilvy gratulujem, paradne vahy babatiek,vela zdravia vsetkym a hlavne vela mliecka 🙂

smejko
26. sep 2011

@sssilvy gratulujem, nadherne miery ... hodne zdravicka a sily 🙂

smejko
26. sep 2011

@mbavlsikova treba sledovat nielen obvod bruska v tt, ale aj to ako sme ktora pred tehu vyzerali 🙂 ja som mala na konci tehu +20kg a v pase 130cm (co bol u mna narast oproti standardu + 50cm).

@sysula11 nestresuj sa kvoli vahe, hlavne je, aby boli drobcekovia v poriadku ... mna moja dr chvalila ako si pekne drzim vahu a porodnik ma dodzubal, ze som vela pribrala .... takze co clovek to iny nazor. Jasne, ze nie je zdrave sa prezierat, mne vobec nechutilo sladke, to bolo jedine pozitivne .... keby mi tak chutilo jak mi teraz ide nan chut, tak by som pribrala nie 20 ale urcite 50kg 😀

Baby, mne hrozne padaju vlasy, zacalo to asi dva mesiace po porode a je to cim dalej horsie. Vsade su moje vlasy, dala som sa kvoli tomu ostrihat uplne na kratko, ale vcera mi manzel zahlasil, ze uz nasiel moje vlasy aj v mlieku a to uz je horor ☹ Pytala som sa v lekarni, ale tym ze kojim, tak nesmiem ziadne lieky ako Revalid a a podobne ... co mi poradite ???
A este jedna pikoska - neviem ci mate niekto podobnu skusenost - v tehu mi narastla noha ... normalne mam o cislo vacsiu nohu, myslela som, ze to ze boli take napuchnute, ale uz som 4 mesiace po porode a noha sa mi stale nevratila do normalu .... musim vymenit komplet cely botnik ... to zas bude penazi ☹

betina1984
26. sep 2011

@mbavlsikova ahojky. Ja som v 29 tt. a mám nejakých 116 cm, ale začínala som s pásom okolo 85-90 cm

betina1984
26. sep 2011

@lauricka dúfam, že nie až toľko...🙂. Šak neprejdem cez dvere. Ja najprv 2,5 kg schudla a potom 5,5 kg pribrala, takže mám nejaké 3-4 kg navyše a to som v 29. tt.

nattalia
26. sep 2011

@smejko Ahojki moja, mne tiez sialene padali vlasy, ale uz to ustalo 🙂 tiez asi v tom case, skoncilo to cca ked mali chlapci okolo 4,5 mes. Kadernicka mi poradila tri mesiace brat panthenol - tabletky, este stale poctivo beriem... 🙂 ale mam pocit, ze to prestalo aj samo, v tehotenstve vraj vlasy nepadaju, co si spatne uvedomujem, ze to tak bolo 🙂 takze to musia dobehnut... 🙂 Panthenol sa tusim moze, aj v tehu, takze asi aj ked kojis, vyhodila som letak, tak ti to neviem povedat, ale v lekarni ti to budu vediet povedat.
A ta noha sa ti asi nezvacsila, ale klesla ti klenba, mne toto iste spominala kamoska, ze musi menit boty, ale neviem, ci sa to nejak upravi samo... skusim sa jej opytat, ked s nou budem hovorit...Takze aspon s vlaskami sa moc netrap 😉