Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

zuzuliatko12
29. sep 2011

@slivocka no tak to máš ťažké ☹ Ja som presne pre toto, že boli dlho na prsníku volila fľašky, pretože my sme sa len celý deň kojili a prebaľovali...

mamoka4
29. sep 2011

@nattalia Dik za nápad, dnes poobede idem kupit!Vecer dam vediet, ci spia! 😀 😎

vanilka1802
29. sep 2011

@slivocka ja som na zaciatku kojila len Lukaska, Markovi som odstrekavala (nevedel poriadne sat) takze krmenie bolo v pohode, Lukasko sa kojil a Markovi som podoprela flasku a papal, sem tam som mu ju popravila. Ale Marko sa v 1,5 mesiaci naucil pekne tahat tak som ich kojila oboch, ale este som aj odsavala, aby som podporila laktaciu a aby som mala na vecer pre Marka (unho som mala istotu do 6 mesiaca ze po flaske prespal celu noc do 5, Lukasko byval hore aj 5 krat) A ked mi spustili obaja naraz tak som najskor kojila toho co viac plakal a asi tak po 2 tt som sa konecne naucila si ich oboch prilozit a kojila som tandemovo. Ale ja som mala tu vyhodu ze chalani sa najedli za 10 minut, aj ked na ciciku by dudkali len tak aj pol hodinu ale to som nedovolila. Takze skus aj ty nieco poriesit s tym dlhym kojenim, pokial uz nepapaju tak ich nenechavaj na prsniku, mne tak ked mali 5 mesiacov Lukasko sposobil zapal, on mi tak strasne dudlal prsnik (hlavne v noci, to som mu ho nechala v ustach a ja som spala) ze som ho mala az do krvy rozkusany a potom k zapalu stacilo uz len malicko. Odvtedy ked uz netahali tak ziadny prsnik v ustach, spinkat mozu s dudlikom.

nattalia
29. sep 2011

@mamoka4 Budem drzat palce! daj vediet!🙂

nattalia
29. sep 2011

@zuzana110 ahojki, no len teraz si zaciname vytvarat rezim, takze este to nie je kazdy den uplne rovnake, ale zhruba cez den daju tak okolo desiatej cca hodinku, niekedy menej, a medzi 12-13:00 zaspavaju,a niekedy s malou prestavkou potiahnu aj do tretej-ked sa zobudia, nevyberam ich z kocika, zakryjem plienkou, nech sa nerozptyluju a uspim znova. Potom este tak medzi pol piatou-piatou pol hodku, viac ich nenechavam, to mi akurat vydrzia potom hore do tej pol kedy ich ukladam na spanok. O siedmej kupeme, potom v posielke kasicka a do tej osmej zvyknu zaspat...ale asi to skusim posunut zasa o pol hodku, obcas uz ledva-ledva dopiju... Ja kasicku (bud ryzovu krupicku alebo kasu od nestle alebo hami) robim do flase, redsiu ako do misky, aby to preliezlo cez dudel, mam variabilny od Avent. Aj moji zvykli byt hore po rannom krmeni, este aj teraz, ale nechavam ich v postielke a lahnem si spat... 🙂 Nezvyknu plakat, len si tam "spievaju" a zachvilu zaspia. Skus si ich nevsimat, mozno este zaspia dalej, a keby ne, neboj, rychlo ta zobudia!🙂

nattalia
29. sep 2011

@slivocka ahoj, ja som ich praveze nastavila, aby papali naraz, ale z flase, my sa nekojime. Aj mne okolo troch mesiacov robili bordel pri papani, a otacali hlavicky, jaaaj, to ma niekedy slak triafal,ale nakoniec to nejak vypili a casom sa aj prestali tolko vrtiet...ja som skusala najprv oblozit hlavky vankusmi, ale nepomohlo, takze som to nakoniec vzdala, a ani som im pusiny tou flasou nenahanala, nechala som ju vo vzduchu ked sa odtiahol, reku, sak si ju znova najdi, ked si hladny, ja na toto nervy nemam... a oni ju vzdy nasli...🙂 Pripadne skus mensi dudel, ked im to vyteka, mozno este nestihaju prehltat tolko mliecka..

nattalia
29. sep 2011

@meusicka mne bolo najlepsie na pravom boku...🙂 na chrbte sa nedalo, bolo mi vzdy blbo a nedalo sa dychat...🙂 a neboj, urcite im neublizis!🙂

dibik
29. sep 2011

@meusicka ja sa celu noc otacam z boka na bok a babam to nevadi... nejako sa spat musi a kedze na chrbte a na bruchu to nejde, tak jedine na boku 🙂:

dzu
29. sep 2011

@meusicka ahoj, ja tiez na lavom boku, vtedy mi je najlepsie..i ked aj na chrbte sa mi ulavi od bolesti chrbta, ale potom sa mi zase tazsie dycha. Suhlasim so slivockom, urcite sa nepopucia 🙂

meusicka
29. sep 2011

@slivocka dakujem, tak som kus kludnejsia, lebo stale ked si lahnem na jednu stranu, tak protestuje to babo co je nizsie 🙂

lucia.kl
29. sep 2011

ahojte dievčatá. hlásim, že dňa 9.10.2011 od 15.00 hod sa bude konať stretávka dvojičkových mamín a detišiek - je to nedela, takže sú vítaný aj tatinkovia 🙂 stretávka bude na ihrisku vedľa škôlky na miletičovej ulici - komu to nič nehovorí, tak ako je kúpalisko delfín, parkovať sa dá pred katastrálnym úradom - obrovské parkovisko..
http://www.supernavigator.sk/navigator/profile_... tu je aj mapa...
prosím dajte mi vedieť kto sa zúčastní..

@linduska2 @vivian2 @nattalia @andysok @wera @smejko @januskad78 @mamoka4 @modra @ika00 @ivikli @medinila @tulina77 @ivett20 @chrobulka

meusicka
29. sep 2011

@dzu
@dibik
@nattalia

dik baby, tak hadam im je tam dobre, ale spytat som sa musela. ja najviac posledne spavam na pravej strane, na lavej neviem, lebo sa mi vyhodila krcova zila na najchulostivejsom mieste (na lavej strane ) takze ma potom dost boli ☹

mamoka4
29. sep 2011

@lucia.kl Ahoj, dakujem za pozvanie na velké stretko, žial buduci vikend oslavujeme 6 narodeniny našej Sofii. 😉

lucia.kl
29. sep 2011

@mamoka4 no zatial mi napísali 3 maminy a všetky, že nemôžu, tak to asi hodíme nakoniec na iný termín...

tulina77
29. sep 2011

@lucia.kl tak ani ja nabudem moct, je to ten vikend, co ideme navstivit svokrovcov do Ziliny.... ak je to mozne skusme iny termin, mozno o tyzden neskor.

nattalia
29. sep 2011

@lucia.kl ahojki, nam ten termin vyhovuje, ale ak sa prehodi na iny, myslim, ze aj to bude v pohode! 🙂

medinila
29. sep 2011

@lucia.kl ja sice nic nemam,ale neviem Ti dat vediet tak dopredu.Zacali sme stavat,tak manzel sa momentalne venuje veciam okolo stavby a neviem co bude o dva dni,lebo raz povie ze sa nieco bude robit vtedy a vtedy a zrazu je to uplne inak.

akvetinka
29. sep 2011

@lucia.kl aj ja by som sa rada pridala a dogulala na stretko.

smejko
29. sep 2011

@lucia.kl rada pridem, ale tento termin mi zial nevyhovuje ...

smejko
29. sep 2011

@nattalia dakujem za tipy na kasicky, my zatial nesmieme podla dr este prikrmy, ale neviem ci na neho budem cakat, chalani su den odo dna hladnejsi 😀 a z coho im davas kasicku ? flaska ci lyzicky ?

chrobulka
30. sep 2011

@lucia.kl
ja by som aj mohla, ale ako vidim, tak sa to asi presunie... inak, stretavame sa asi kade tade, ani o tom nevies. teda, ak mas cerveny hauck kocik... ci? 😉

baby z BA, mam taku prakticku otazku, v ktorom hypermarkete sa zmestite do kasy s kocikom vedla seba? mna v carrefoure v poluse vysmiali, ze nehrozi, aj ked som sa pokusala vtrepat tam, nepodarilo sa, ani v tej specialnej kase pre nadrozmerny tovar a maminy s kociarmi ☹
takze to akoze nemozem ist nakupovat s deckami? ☹

lucia.kl
30. sep 2011

@chrobulka áno, mám červený hauck - kde sme sa stretli?? včera pri jazere?? či?? tá v tom poluse?? aký máš kočík, ja sa orientujem podla toho 🙂 a to stretko bude,a potom dáme napr. o týždeň dalšie 😀

no a s kočíkom do obchodu - polus naozaj nehrozí, ja tam chodím tak, že v tej širokej pokladni si vyložím tovar a vídem cez vchod a potom idem platiť, už som dávala podnet, na odstránenie toho jedného plotu v tej širokej pokladni ale nič, tak asi bude tam treba prísť viaceré a požiadať si vedenie--- urobíme štrajk...
inak prejdeš v bille na štrkovci, v Alberte v troch vežiach a potom hypernova, tesco.. na zlatých..

zuzana110
30. sep 2011

@nattalia ahoj,dnes som ich skusila nechat po krmeni v postielke ale kdeze.Bolo to placu.Musela som zasvietit .Vzdy na mna vyceria take usmevy a uz je po spanku.Hadam bude coskoro lepsie.Ved prespia celu noc s jednym krmenim.Co by som chcela.

chrobulka
30. sep 2011

@lucia.kl - ano, vcera pri jazere 😉 aj v poluse...
ja byvam v troch veziach, do alberta som este dovnutra s babami nevliezla... vzdy len zakladne veci kupujem, zdrapnem a bezim k pokladni. tety pokladnicky ma poznaju, tak postrazia koc pri pokladni 😉
a mam bumbleride cerveny!
tak dakujem za tip, ta billa ma celkom zaujimala, skusim to dnes teda 😉
DAKUJEM! 😀
a dokonca aj v stredu som ta videla pri stadione nastupovat do 61tky 😀

lucia.kl
30. sep 2011

@chrobulka tak vtedy do polusu čo si išla tak som išla celú cestu za tebou - som ťa videla vychádzať z troch veží 🙂 a neviem či sme sa nestretli aj pred štadiónom keď sa Demitrovi zapalovali sviečky - nesedela si tam náhodou na rohu??? tak a my sa fakt stretávame stále a ani sme to nevedeli 🙂
inak včera pri tom jazere bola so mnou ešte @tulina77 a pred tým sme išli tri kočíky dvojičkové vedľa seba 🙂 si nás fotiť chceli 🙂

chrobulka
30. sep 2011

@lucia.kl - ja som si nebola ista, inak by som sa prihovorila 😉
moja mamina byva pri poluse, casto sme tam 😉 aj na stadion na kavu chodievame 😉
sak sme na jednej kope a budeme sa asi casto stretavat 😉

lucia.kl
30. sep 2011

@chrobulka ja chodievam do tých končín málokedy - síce teraz dosť často... najčastejšie som na ihrisku na miletičovej alebo na budovateľskej - predsalen tie moje potvorky už behajú, tak chodíme na bezpečné miesta..

lucia.kl
30. sep 2011

@linduska2 @vivian2 @nattalia @andysok @wera @smejko @januskad78 @mamoka4 @modra @ika00 @ivikli @medinila @tulina77 @ivett20 @chrobulka

dobre dievčatá a čo takto , urobiť aj tento termín a potom dať ešte jednu stretávku o týždeň - ak nám počasie bude priať aj pre tie, čo nemohli???

chrobulka
30. sep 2011

@lucia.kl - a do novej doby nechodite? poznas vobec ten park? to je pri NTC, a myslim, ze je bezpecny...

nattalia
30. sep 2011

@zuzana110 jasneee, mozes byt rada, mohlo to byt aj horsie 😀 Vies co, s tym svietenim som si spomenula, ze aj my sme mali kratke obdobie, kedy som mala pocit, ze chalani sa boja po tme, tak sme mali pri krmeni plne zasvietene, a tak pri svetle aj zaspavali... ked uz boli v polospanku alebo uplne zaspali, tak sme zhasli a zapli len malu lampicku... to trvalo asi dva tyzdne a potom ich to preslo... my sme to mali tusim ked mali tak 4 mesiace alebo nieco po... 😀 jaaaj, vymyslaju tie deticky v kuse nieco🙂