Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

amelia17
15. okt 2011

@cavik nuz, tak to si este o 10 na tom lepsie ako ja... drzim palce, nech si to urdrzis cim dlhsie na tejto hodnote.
Ja mam uplne rovnaku dilemu ako ty> tvrdlo mi brusko, tak mi kazu brat magnezium, avsak zelezo mi tak klesa, ze ho mam brat 2krat denne... Presne tak, vapnika mam tiez malo, tzn. ze by som aspon raz za den mala zaradit jogurt alebo mlieko, ale kedy? Po zeleze sa nesmie... Nuz a aby som to nemala uplne lahke, mam cukrovku a na tu nesmiem ani melasu ani nic sladke, co je napr. cvikla... Vobec nepriberam, lebo drzim dost ostru dietu a pri dvojickach je to podla mna nebezpecnejsie ako keby mi cukor isiel nahor... nuz neviem.

Co sa tyka kocika, my este nemame... nemame ani byt, lebo zhaname byt s vytahom a nevieme ziaden normalny najst. O Bumble ride sa tvrdi, ze sa mu lamala konstrukcia... ale netusim ako to je v realite.

juliagregor
16. okt 2011

@amelia17 lamali sa uplne tie prve modely, bola tam na jednom mieste ztenčená konštrukcia...ale poznám kopec mamín, kt. sa nezlomil ani ten...
a nemusíš zase držať 2 hodky medzeru...stačí len, aby si železo nezapila s mliekom 😀
ked som bola v nemocnici, ani som netušila, že to nesmiem spolu, rano som šupla plnu hrsť do ust zapila čajom, najedla som sa kakavka, dala kávu a ranajky za mnou 😉 a išlo mi magnezko do ruky 😀
ta dieta ma mrzí, ale neboj deti budu v poriadku, ja som nemohla jesť, mala som taku žahu, že som mala uplne spálene hrdlo, dobrovolne som si prepísala uplne hnusnú žlčníkovu dietu, lebo bola uplne neslana...

pekne tehulkovanie...
a už sa k vám možno donieslo...planuje sa na 2.6. Celoslovenské stretnutie dvojčiat, miesto Valčianska dolina pri MArtine 🙂

cavik
16. okt 2011

Juli....mne vyslovene povedala hematologička, že 2 hodiny....že maximálne mi odpustí jogurt s ovsenými vločkami zjesť v menšom rozostupe.
Ja som si magnezko ešte ani nezobla, mám nízky tlak, tak sa toho trochu obávam 😉 . Keď som čakala syna, tak som si raz jedno rozpustila, na ukľudnenie, keď môj muž havaroval 😖 , a skoro ma piclo, bolo mi zle, na skapanie.

To stretko sa donieslo, už som medzi mamičkami dvojok, aj keď som ešte len v očakávaní 😉

juliagregor
16. okt 2011

@cavik dr. samozrejme treba polsuchať 😉 ....neskor uvidíš, že to nie je až také na 100%
aj ja mám nizky tlak v tehu, aj preto som pri prvom synovi zostala doma od 20 tt, som odpadavala...tlak 70/50 bol uplne normálny...nemohla som cestovať do prace, z autobusu som skoro vyskočila za jazdy a šoferovať som nemohla, lebo z ničoho nič som šla do mdlob... aj v nemocke som odpadla, bola som tam 3 dni a domov som šla s monoklom ako boxerista 😀
ale je velký rozdiel medzi tabletkami a infuzkou ....
a z toho šumiveho je zle aj mne, to som nikdy nemohla, jedla som Magnezium lacticum

juliagregor
16. okt 2011

a najhoršie je podavať malým deťom železo, ked boli v nemocke im to davali normalne do mlieka až neskor som sa dozvedela, aby som im to dala medzi krmením, jedli každé 2 hodky, tak tiež to nevychádzalo 😖

juliagregor
16. okt 2011

@dibik ako?
joj prajem ti tak rýchly porod ako mojej švagrinej, priviezol ju brat na prijem, vyložil ju, tam si ju prebrali a kým zaparkoval auto, neterka bola na svete, ledva ju stihli vyzliecť 😀

cavik
16. okt 2011

samozrejme, že dr. treba poslúchať 🙂 ...tak som poslúchla môjho gyn. a tvárim sa, že to nieje až taká tragédia 🙂 , ak sa mi podarí, zjem železo 2x, ak nie, tak len raz. A to magnézko mám tiež Lacticum. 😉

@amelia17 ....a už vieš čo čakáte ? A aj už niečo chystáš ? Ja nič...... mám v pivnici veľa vecí po synovi, len ich treba preriediť a poprať, ale akosi mám ešte strach. Ani k jednému teh. sme neprišli ľahko, mám za sebou 7 IVF a 12 prenosov, na krku 40-tku 😎 ...teda ešte nie úplne, ale po materskej to tak bude, dvojičkovské tehu 😖

Ja idem na cukor zajtra,dnes sa budem musieť ovládať so sladkým. Nejedla som sladké do 20 tt, ale teraz 😝

amelia17
16. okt 2011

@cavik ja som to tiez tak brala, ze som si davala zelezo len 1krat denne, ale teraz sa mi to vypomstilo, lebo kleslo strasidelne dolu a uz mi hrozia tymi infuzkami. My cakame dievcatko a chlapceka... chystat nechystam, nakolko sa snazim stale lezat, ale mam uz zaklad kupeny z bazaru od jednej kamosky. My sme tiez po IVF a strastiplnej ceste, stale sa mi jeden vajecnik nevie pozbierat z hyperstimulaku, je obrovsky a ako deti rastu, velmi ma boli. Drzim ti palce na cukor, snad to dobre dopadne. Mne teraz ine neostava iba manazovat cukor, zelezo a riedenie krvi naraz, je to na maslu, ale kym som doma, som stastna, snad sa vyhnem spitalu.

amelia17
16. okt 2011

@juliagregor aha, takze ten najnovsi bumble ride by uz mal byt ok? pokial viem, ani kocikovo ani ti z Mocenku ho nedovazaju uz, jedine asi objednat z Ameriky...
apropo, s tym zelezo nestaci dodrzat 2 hodinovu pauzu, podla mna treba zjest po zeleze nieco nemliecne a nanajvys potom zaradit mliecne... nie je to sranda s mineralmi, velmi zatazuju travenie aj organizmus, tak preco ich zajedat niecim, co zabrani vlastne vstrebavaniu?

juliagregor
16. okt 2011

@amelia17 Bumbrle by mal tento od januara....ten link, čo som Vám dala je priamo na hlavneho dovozcu, pokial ho nema p. Vašeková, tak ho nemá nikto...
držím ti palce s manažovaním... 😉

margaretka3
16. okt 2011

@mamoka4 Ahoj, no presne, večer tu máme blázinec každý večer, 10x veľkým dievčatám kážem umyť sa, upracte, jedzte, píšte....no chaos a aj tak mam pocit, že ma majú občas na háku, ale je pravda, že ma to teraz viac vytáča, lebo ich naháňam, aby čo najskôr mali všetko hotové, lebo večer je roboty s dvojičkami....no nie vždy je to ideálne. Normálne si oddýchnem, keď sú v škole a s krúžkami to máme podelené, v pondelok chodí manžel a ja v stredu a babka zatiaľ kočíkuje...tak zatiaľ sa dá. No cez deň toho niekedy fakt nestihnem veľa, dávam ich v kuchyni na stôl v lehatkach, tak aspoň kuchyňu obriadim. A v noci ešte stále papa každá dva krát, tak len vymieňam cicu 🙂), ale užívam si aj to ponocovanie, lebo aj to predsa prejde 🙂), teda dúfam...papa

dibik
16. okt 2011

@juliagregor dakujem, taky porod by som aj ja brala 😀. zatial som stale v celku, este som sa nerozpadla. cez vikend tu nebol nas hlavny doktor, takze ten asi zajtra rozhodne. sama mam z toho nervy, ci mi uz zajtra povie, ze ideme na vyvolavacku... to sa budem zase trapit v noci. a babiky tie nepocuvaju, ked im hovorim, ze podme von, uz je cas 🙂.

mamoka4
16. okt 2011

@margaretka3 Ahoj, som rada, že píšeš...ty si na rovnakej lodi, spolubojivníčka so 4 deťurencami ako ja...tak som rada, ked čítam ako Vám to ide. Našťastie my máme umeleckú školu s krúžkami asi 5 min. od domu, takže Peťko už chodí sám. Je to úúplne super, príde so školy, oddýchne si a o 14 h. si ide na husle alebo klavír...Iba Sofinku 1 x do týždňa vodí na maliarsku a to vrámci prechádzky. Manžel pomáha ako sa dá, ale aj tak je 80 % vecí okolo deti a domácnosti na mne...niekedy je to ľahšie niekedy ťažšie....ja som mala taký pocit, že do 4 mes. malých to bolo ľahké....5,6 mes. som už bola aj ja po letných prázdninách desne unavená...a teraz je to zase o čosi lepšie. Male už krásne samé sedia vo veľkej ohrádke, majú tam kopu hračiek a ja ž aj navarí, upracem....ked pečiem, alebo sa učim s Peťkom tak sedia v tých papacích stoličkách... Len som zvedava, aké to bude ked zacnu behat. Musíme vydžať...a musíme byť vdačné že mame 4 zdravé detičky. 😉 Budem rada, ked sa opat ozveš.

ika00
16. okt 2011

@juliagregor a kde je to miesto? mam model 2008 alebo 9 a podarilo sa mi ho zlomit. nastastie sme to opravili 😀
stretko organizujete na FB?

diid
17. okt 2011

@cavik tu je link na firmu v usa co posiela akykolvek tovar ktory si vyberis na usa stranke. Je tam aj postup, dorucia do 14-18dni. http://www.nakupusa.cz/index.php
K cene si zarataju postovne a proviziu plus mozes platit clo podla ceny, ale niekedy sa to aj tak oplati. napr. www.ebay.com mozes kupit aj za 432 eur novy 2011 rok

dana_l
17. okt 2011

moja rodinka

dana_l
17. okt 2011

@margaretka3 @mamoka4 ahojte stvormamicky. tesim sa ze sa vasim detickam dari. vase starsie deti su aspon vacsie. moje stale potrebuju dozor a pomoc pri obliekani, vyzliekani, priprave jedla. ale ved my vas dobehneme 🙂 a o stihani v domacnosti pomlcim 😀. raz za par dni upracem hracky co povytahovali a snazim sa aspon povysavat dom. pocasie sa zhorsilo a tak nemozeme byt tak velmi vonku. teraz nam prsi a fuka riadny vietor. ale ked je pekne i ked zima tak ideme von.
zacali nas trapit koliky. maleho viac ako malu. davam gripe water (oddnes) a zda sa ze pomaha.

kacarina
17. okt 2011

@cavik ahoj, ja idem tiez dnes na cukor, uz som velmi zvedava, obavam sa, ze mi dietu nasadia, ja som aj pred tehotenstvom mala cukor "na hranici" a nabeh na DM typu II (+ cukrovka v rodine z oboch stran), tak ma doktor vzdy "strasil", ze si mam davat pozor ... no uvidime 😅

dzu
17. okt 2011

ahojte, chcem sa spytat, ci aj Vas bolela panva? Ja uz to mam tri dni, chodim uz ako kacer, je to ako svalovica, ako keby som bola vo fitku kazdy den. Citala som, ze sa pripravuje na porod a roztahuje, mali ste to? Dakujem 🙂

betina1984
17. okt 2011

@dzu áno, je to možné. Mne sa to začalo už pred pár týždňami a teraz mám tlaky v bruchu, lebo malá mi tlačí asi na mechúr, alebo ja neviem kde. Možno že to budeš mať intenzívnejšie, lebo budeš rodiť prvýkrát. Ja to mala miernejšie, keďže som už rodila.

dzu
17. okt 2011

@betina1984 dakujem moja, a ako sa mate? okrem tohto mam sem tam pocit ako keby som mala dostat menstruaciu, nie je to casto, asi 2krat za den, dufam,ze to neni nic vazne

zuzika30
17. okt 2011

@dana_l krasna rodinka ,malicky su na spapanie a mala je riadna modelecka 🙂

zuzika30
17. okt 2011

maminky chcem sa spytat ci sa venujete babulkam zakazdym ked su hore, lebo samou laskou ich asi kazim, ja som pri nich stale ked su hore ,recnime, spievame, basnicky a tak.... , ale niekedy si uz vyzaduju pozornost ked ich necham len tak lezkat pod hrackami, a prosim vas nasi ked sa v noci zobudia mrncia mrncia hlavne mali az som donutena vstat a dat im cumlik predtym mi to nerobili ,ale teraz uz je toho viac a viac ,bojim sa aby som ich nenaucila zlym navykom a budem v noci vstavat a pol hodinu koli cumlu, co robit nechat ich aj poplakat ? ,ale ked v noci to chcem rychlo upokojit a zas zaspat ,ale presne tak to vzniklo ☹ dakujem

zuzika30
17. okt 2011

a este ma napada vecer ked krmite okolo 22,00 -23,00 hod. prebalujete deticky , ci im date v postielkach flasku(kojenie) a mozu pokracovat v spani, posledne dni sme skusili ich nebudit a dat im papat este v spanku ,ale neviem ci im nenarusim spankovy rytmus, tym ze vlastne nebudu prebudeny no a okrem toho mala je vzdy precikana , sorry asi som narocna ale rozoberam vsetko sprava zlava ,lebo budim sa v noci aj 5 razi len na upokojenie a unava sa mi stupnuje a ak to nezastavim teraz za mesiac si uz neporadim

cavik
17. okt 2011

@dana_l ....krásne detičky 🙂

@dzu ...aj mne sa to stáva, ja som si ale pôvodne myslela, že ma to bolí panva, ale asi to u mňa skôr budú varixy na panve 😠 ...dr. povedala, že mi tam vyskočili...tak dúfam, že ako narástli, tak aj zmiznú, sviňuchy 😠

@kacarina ...tak veľa šťatia, nech to dobre dopadne, ja už mám "po"...vypila som to na 3x, v labáku ma pochválili, že som šikulka, ale mne sa potom neuveriteľne krútila hlava, musela som to zapiť asi litrom vody 🙂

@diid ....super, ďakujem za link, idem to prelúskať 🙂 🙂

lubka_to
17. okt 2011

@zuzika30 a prečo ich krmiš o tolkej hodine, to sa zobudia alebo ich budíš na to krmenie ty??? ja som zo začiatku na radu ostatných, ked sa mi zobudil jeden nakrmila aj druheho ale po čase som prestala a malý mi od dvoch mesiacov spáva celu noc, nakrmim ho o pol8 večer a znova až o 8 ráno, malá ta mi ešte raz v noci papá, ale ako kedy raz o polnoci a inokedy vydrží aj do 3-4 ale vzdy spí aj tak do pol8....Skús ich nechať nech sa zobudia sami a postupom času možno nebudu chceť v noci jesť, raz som malému skúsila dať v noci ked sa zobudil a nechcel dlhšie zaspať, ale bolo to ešte horšie, lebo mu bolo asi ťažko, dvakrát sa mi povracal a až potom zaspal....

lubka_to
17. okt 2011

@zuzika30 a čo sa týka prebalovania tak ich neprebalujem v noci vôbec, večer o siedmej ked sa okupaju im dam čistú plienku a vydržia až do 8rána a nikdy sa mi neprecikali......

betina1984
17. okt 2011

@dzu nie, neboj sa. Nesleduj sa toľko...🙂. Ale tá panva sa ti rozťahovať môže. Predsa len, tlačia dve deti, nie jedno...

dzu
17. okt 2011

@betina1984 mas pravdu, nejak som zacala stresovat, stacilo 🙂

zuzika30
17. okt 2011

@lubka_to najprv sme krmili a 3 hod. a potom aby sa mi nezobudili ked si prave lahnem som im zacala davat o 23,00 a potom si my lahneme, ale budim ich na jedenie, no takto naozaj nikdy nezistim ci potrebuju este jest tolko v noci, ale asi este hej ked sa budia o 3,00 na dalsie krmenie, mna skor trapi to spanie ,len co sa mali preberie a chce dalej zaspat mrnci dovtedy kym nepridem ho utisit- cumel aj ked ho vypluje ked zaspi , robi mi to len zo 2 tyz. predtym spal v pohode a zobudil sa len na krmenie, dnes sa snazim ho nechat spat bez cumla ale reve ako blaznivy ,je cely cerveny az nedycha , je to na nervy