Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
20. okt 2011

@andika10 a preco?🙂 Ja by som kupila kludne aj dva...🙂 Ja mam sice dvojicky chalanov, ale moja segra ma dceru, a ta ma styri kociky 🙂 u kazdej babky tak skoncil jeden a doma to strieda 🙂 niekedy mam pocit, ze aj dalsie dva by zvladla...🙂 aspon ju to neomrzi...🙂

andika10
20. okt 2011

@nattalia dik, možno tak urobím, jemu plánujeme kúpiť garáž tak mu k tomu kúpime aj neaký ten golfáč 🙂

amelia17
20. okt 2011

@juliagregor mne uz odpisala, ze nech jej zavolam, ale cislo zabudla pridat... tak som ju on poprosila, zatial odpoved nemam

cavik
20. okt 2011

@amelia17 ....aj mne odpísala, akurát, že na sklade už nemá žiaden kočiarik, začne dovážať až novú kolekciu začiatkom roka ☹ ☹ .....vôbec netuším, čo budem robiť, dopekla 😠

amelia17
20. okt 2011

@cavik skus si to dat priviezt z Ameriky, tam ten kociar stoji iba 600USD a shipment nie je taky drahy

meusicka
20. okt 2011

@smejko no moja po prvych kasickach tiez najprv sa budila ako keby nemala v zaludku nic ine len mlieko, ale potom jej to nejak doslo 😀 a inac je rozdiel ci das kasicku co je schvalne na dobru noc, alebo tu druhu dennu. treba skusat 🙂

smejko
20. okt 2011

@meusicka dnes sme dali mliecko, kasicku sme nechali na neskor, a davali sme kasicku na dobru noc 🙂

lenuliatko
20. okt 2011

@cavik ahoj, ty si tehuľka a budú dvojičky? Gratulujem!!! 😵 Úplne náhodou som sem zablúdila, a tak som sa potešila. Kedy máš termín? Všetko je ok? Držte sa

cavik
21. okt 2011

@lenuliatko ....áno lenka, musím poklopkať, zatiaľ je všetko OK a ak vydržíme do Vianoc, budeme sa všetci tešiť. Termín mám podľa veľkosti bábetiek v 12. a 20 tt 14.1.
Pozdravujem aj Tvoje dievky, ako sa držíte ?

cavik
21. okt 2011

@lenuliatko ...lenuliatko...čo máte za kočiarik ? Dorjan ? Si s ním spokojná ?

amelia17
21. okt 2011

ahojte maminy dvojičiek, mávate niektorá nízky tlak a závrate? mne už týždeň silno búcha srdce a neviem sa dodýchať... neviem, či je to v takomto skorom týždni normálne... máte na prekonanie nevoľností nejaké tipy a triky? ďakujem krásne 😝

lenuliatko
21. okt 2011

@cavik Super, že ste v poriadku, len vydržať čím dlhšie. Už som si aj všimla, že to bude párik 🙂 Budem sem chodiť častejšie, ako sa vám darí....
My sa máme fajn, baby sú skvelé, zlaté, šikovné. Už veru žiadne bábätká, ale zbojníčky veľké. Zvládať ich zvládam, často sme samé, tak sme si zvykli.
Kočík som mala dorjan, bola som s ním veľmi spokojná. Ja som hlavne chcela celé vaničky, nie len tašky a ozaj mi vyhovoval po všetkých stránkach. Akurát včera som ho predala do Košíc 🙂 Už nám nebolo treba ani vajíčka, ani vaničky, tak som ho chcela predať, kým je v záruke a má ešte hodnotu. A aj miesto sa uvoľnilo na iné veci. Teraz mám Contours z Ameriky, ale to už je pre väčšie detičky skôr. Ty už máš nejakého favorita? Nie je to ľahký výber...

cavik
21. okt 2011

@lenuliatko ...ja som mala v užšom výbere Bumbleride, ale budú ho predávať až na Nový rok a mne je to asi už neskoro 😒 . Pozerala som aj Dorjan, sa mi pozdával, len neviem, keď to má hlboké vaničky, už sa nám to nevojde do auta. Predsa len sú tie tašky skladnejšie. My musíme aj auto vymeniť, moje mi už manžel predal, mala som C3, a preto sedím doma 😠 ....ale, teda, treba nám niečo priestranné, čo má vzadu 3 samostatné sedadlá, keďže my už vozíme aj Miška. A ak chceme ešte niekoho vziať, tak aspoň s možnosťou, aby bolo 6-7 miestne a vtedy je ten kufor fakt maličký.

@amelia17 ...aj ja mávam nízky tlak, ráno si musím dať kávu ( 2 hodiny pred železom 😉 ) a niekdey vydá, že si ju dám aj poo. Ja mávam tlak tak 85/60. A 😉 keď cítim, že už je to krízové, tak vypijem aj pollitra vody naraz.

lenuliatko
21. okt 2011

@cavik Chápem, že riešiš aj auto, predsa len, dvojičkovský kočík potrebuje miesto... Ale zas, keď máš dorjan a deti budú maličké, môžeš naklikávať rovno autosedačky na adaptér a nepotrebuješ vaničky. Ešte aj vaničky sa dajú zložiť na "placku", ale neviem, či by sa ti s tým chcelo zakaždým babrať. A keď plánujete nové auto, tak rovno také, aby malo veľký kufor. A bumbleride je vypredaný, či čakáš na novú kolekciu? Neskúšala si pozrieť na českých stránkach? Alebo Poľsko, alebo dokonca z amazonu, buď z nemecka alebo ameriky. Často sú tam ceny oveľa oveľa výhodnejšie. A doprava nie je až taká drahá.

betina1984
21. okt 2011

@amelia17 srdce búšilo aj mne. Mala som okolo 120 tepov za minútu a kardiológ povedal, že to bude ešte viac, nakoľko dýchame za troch. Ja som sledovaná aj kardiológom, lebo som mala vrodenú vadu srdca pri narodení, ale už je to OK. Teraz mi už tak nebúši a tep sa pohybuje okolo 100. Tlak mám nižší, ako keď som čakala jedno. A na tie nevoľnosti asi nič. Mňa dokonca potrápili ešte pred pár týždňami...

lauricka
21. okt 2011

dnes som potesena z UZV, drobci 1350 a 1370g, su v norme, podla UZV 29+1tt, otoceni hlavickami dolu. No a aktualne holobrucho pripajam:

parvitas
21. okt 2011

@lauricka mas krasne brusko 🙂 a fajn vahy

lauricka
21. okt 2011

@parvitas jej, dakujem 😵

parvitas
21. okt 2011

kočky, idete niektorá na zajtrajšiu predvádzaciu akciu do Močenku? (prenašedeti.sk)

cavik
21. okt 2011

@lauricka ...naozaj je pekné 🙂 🙂 ....aj ja mám také 😉 😉 ....manžel tvrdí 🙂

@parvitas ....nejdeme, neviem ani kde to je 🙂 🙂 ...teda, tuším, ale z KE je to moc ďaleko 😉 ....ale dobre popozeraj a potom nám príď napísať, ktorý kočiarik je najlepší 🙂 🙂

parvitas
21. okt 2011

@cavik sme sice objednani na presny cas, ale uvidime ako dlho vydrzime, lebo ideme aj s dcerkou... a ak tam budu aj zlavy, tak si kocik rovno zoberieme...
aj z BB je to dost daleko, minimalne hodina a pol cesty (smerom k Nitre, tusim?), z KE to je naozaj riadne daleko!!
a jasne, poviem skusenosti a postrehy 🙂

nattalia
21. okt 2011

@lauricka Krasne brusko!🙂

vanilka1802
21. okt 2011

@cavik citala som ze planujete kupit väcsie auto. My sme si tym presli tiez. Kupili sme seat alhambra 7 miestne a v pohode sme tam vmestili konstrukciu od Jane twin two aj ked boli obsadene aj zadne sedacky, akurat ze my sme nemali problem s vanickami, kedze v nich chalani boli aj v aute. Po pol roku sme ho vymenili za Hauck Duo a som nesmierne spokojna, dokonca ho do auta ani neskladame ked sa zadne sedacky nepouzivaju iba ich preklopime co najviac dopredu, ale ked su obsadene tak sa tam v pohode aj tak vmesti ale samozrejme zlozeny. Verim ze kupit super velke rodinne auticko.

anickao
22. okt 2011

cawte baby, tak 9.10.2011 sa narodili moje dievcatka 35 +2 tt Zuzka 2400 a Lucka 2150, prislo to teda nahle ale nastastie vsetko v poriadku, chcela som sa opytat ake ste mali zaciatky s kojenim, mam pocit ze mam malo mliecka pre nich neviem co robit, oni velmi z prsnika nevysaju lebo nevladzu a zaspia a ked odsajem tak im to samozrejme ide cez cumel rychlo a nepotrebuju sa namahat, neviem co robit, neviem ci nejak mam dokrmovat prosim poradte. ako ste nastartovali kojenie, myslim ze ten stres okolo toho mi teda nepomaha :(((( bojim sa aby nepochudli, dost su spave a mam pocit ze im ani nevadi ked su hladne....:(

cavik
22. okt 2011

@vanilka1802 ..dakujem za info, idem pozriet tie kociariky

@anickao ...gratulujem ku krasnym dievcatkam

betina1984
22. okt 2011

@lauricka sa máš, že sú obe dole hlavičkami. Ja stále dúfam, že sa on pretočí... Ale aj keď nie, aj tak budem asi rodiť normálne. My mali v 30+1 tt. 1600 g a 1700 g. Ale určite to meranie nie je až také presné. Uvidím na prietokoch, tam to majú presnejšie.

happy8051
22. okt 2011

@anickao skocimoblemy s kojenim, k vam do temy... ak mas problemy s kojenim, klikni na temu Vsetko o dojceni, tam ti urcite poradia

lauricka
22. okt 2011

@betina1984 vahy su dobre, u Teba mozno aj viac ;), niekde som pozerala tabulku vaha a dlzka plodu. Nasi zodpovedali podla uzv 29+1 a lekar bol spokojny, tak som aj ja 🙂. Na predposlednom uzv bola dvojka otocena KP, vtedy hovoril, ze cisarak, teraz boli hlavami, takze normalne a uvidime, ako to bude pokracovat, moze sa nam to obom este zmenit. Pri prirodzenom porode sa budem o dvojku bat, aby tym prvym porodom netrpela a mala dostatok kyslika. Tie stahy maternice ju mozu pekne mackat. Uvidime. Vraj sa stava, ze prve ide normalne a druhe cisarakom, no to je parada, rozorvana aj na bruchu, aj na spodku, to by som naozaj nechcela 😖

parvitas
22. okt 2011

@anickao gratulujem! 😉 🙂 drzte sa aj s papanim. asi ti viac poradia v temach o dojceni... mozno skus vygooglit aj kontakt na laktacnu poradkynu (mne to pri dcerke velmi pomohlo, bola velmi spave dieta aj kvoli zltacke, aj jej rady cez telefon)

kocky, som si ista, ze to uz mozno aj viete, ale asi vam to povie potom @dibik sama. aj ona je uz maminkou 🙂

a teraz k obchodu prenasedeti.sk - dnes sme tam boli, sice sme boli objednani na presny cas, ale nestihli sme to a.prisli sme o 30 min.neskor. telefonicky sme ich aj na to upozornili, ospravedlnili sa, ale nakoniec bolo fajn, lebo aj ti, co mali prist po nas, tiez trosku meskali 🙂
je to tam sice male, ale utulne. mali dokonca aj miesto pre deticky, Evka sa tam zahrala a kreslila si, dokonca sme aj zachod mohli pouzit.
na zaciatku pani majitelka s nami upresnila typy kocikov, podla kriterii, na ktore sme sa zamerali (dvojickovsky od narodenia, byvame v panelaku s malym vytahom, uzka chodba v byte- len na sirku dveri, relativne velky kufor v aute, atd.). hrozne sa nam pacil napr. iCandy, lebo bol asi najmensi, takze by sme sa mohli lepsie prepravovat vytahom. ale nakoniec nas odradila cena. manzel obdivoval aj volant na PegPeregu (a nebol sam, to je asi mania chlapov na auticka, alebo veci s tym suvisiace 😀 ) , ale potom sme sa vratili ku Baby Joggerovi (city select). boli sme pren rozhodnuti aj predtym, ale bolo fajn vidiet aj ine typy kocikov. hlavne preto, ze v nasom bystrickom obchode sme mohli vidiet len jeden a u susedovcov druhy 😉 .
ak by som mohla zhrnut dojmy, tak su len pozitivne. na kazdy typ kocikov sa snazila predavajuca povedat najma pozitivne veci (lebo uz som zazila predajne, kde sa snazili pretlacit jeden typ kocika, asi ten, za ktory dostavaju proziviu 😉 ).
a super je, ze sa tam da pripadne aj kocik predat naspat do bazaroveho predaja, aj samozrejme moznost reklamacie, a tiez to, ze ako uz znamy zakaznik dostanem zlazu pri dalsom nakupe (teda, po tom prvom)
a dostali sme aj darcek, nanozniky alebo igelit zadarmo ku kociku. plus par percentna zlava podla sposobu platby. takze som spokojna, teda hlavne preto, ze uz mame kocik doma 🙂

betina1984
23. okt 2011

@lauricka mne napr. o cisaráku nehovoril, aj keď je jedno KP. Lebo dievčatko je hlavičkou dole a má ju nižšie ako chlapček zadoček a on sa pri pôrode môže otočiť...