Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

evusaa
28. okt 2011

@anicka1981 mozem skusit, aj ked som uz vyskusala asi vsetko aj senovku, benedikt ako ty 😉 je to liek len na predpis, alebo sa da aj volne kupit ? dik

jankatinka
28. okt 2011

dnes som bola na 3D, krásny zážitok vidieť svoje lásočky.

anicka1981
28. okt 2011

@evusaa
@dibik v lekarni sa da kupit pod nazvom motilum, je to na upravu travenia, ale je to dost drahe 5e 10 tabletiet. preto radsej costi, je to to iste, ale za 30 tabletiek som dolatila 4 e,,, ja som mala vela mieka na zaciatku, ale postupne som zacala stracat, maly bol plne dojceny 3 mesiace a 2 tyzne, a potom sa nieco stalo,, a od vtedy uz aj dokrmujem,,,, tu na modrom konikovy je tema dajte do vyhliadavaca costi, 😉

anicka1981
28. okt 2011

a este jeto na travenie, na palenie zahy a tak, a to ze robi mlieko je vlastne vedlajsi ucinok 😉

jankatinka
28. okt 2011

@evusaa
evuska, kmotra brala ricinus.

dana_l
29. okt 2011

@anicka1981 aj ja take beriem nech mam dostatok mliecka, ale uz zacinam pomaly vysadzovat

anickao
29. okt 2011

@dibik ja by som ti na tvorbu mlieka poradila tiez moremilk plus mne to zabralo ci len na psychiku alebo aj tak normalne ale pomohlo...teraz dojcim ale len cez klobuciky ale verim ze sa ich zbavime.

anicka1981
29. okt 2011

@anickao no ja som ich brala tiez, a asi prvy tyzden som mala aj ja viac miecka, ale po tom tyzni zase zacalo ubudat,, ono kazdemu asi inak zaberaju..

dibik
29. okt 2011

@anickao
@anicka1981
@evusaa ja som zacala brat ten ricinus, ale zatial to az tak nezabera, ako by som chcela. odsavam cez den kazde dve hodiny, v noci kazde tri.... je to o drzku, ale tak co uz, ked nechcu sat. cez klobuciky som to skusala a tie odmietaju tiez.

anicka1981
29. okt 2011

@dibik ricinus som brala aj ja, a tiey nic moc, costi funguju vzborne yatial 😉

nellka26
29. okt 2011

ahojte dievcata, som tehotna a cakam dvojvajecne dvojcata - baby. Som v 31. tyzdni tehotenstva a babatka mam zatial zle otocene, jedno je KP a druhe priecne, myslite, ze sa to do porodu upravi? ☹

kacarina
30. okt 2011

vitaj nellka, podla mna sa este mozu otocit, este casu dost, co ti na to dr. povedal?

smejko
30. okt 2011

@nellka26 vitaj a gratulujem 🙂 ja som mala presne tak otocenych chalanov, boli tak otoceni cele tehotenstvo a ostali tak az do porodu. Ale neboj, niektore deticky sa otocili az na koniec tehu ... a keby aj nie, tak budes mat cisarsky, ako mnoho z nas 🙂 drzim prsty

betina1984
30. okt 2011

@nellka26 možné to je. Ja mám jedno dole hlavičkou a druhé koncom panvovým a tiež dúfam, že sa ešte otočí, aj keď rodiť môžem prirodzene aj keď sú v tejto polohe...

dzu
30. okt 2011

@nellka26 ahoj, moje baby boli doteraz stale priecne, cize stale mi lekar hovoril, ze to bude cisarsky, a v stredu na poradni v 34 tyzdni prekvapivo su obe dolu hlavickami 🙂 takze vsetko je mozne 🙂

nellka26
30. okt 2011

@kacarina lekar vravel, ze je este mozne, ze sa spravne pretocia do terminu

nellka26
30. okt 2011

@smejko Dakujem, tak sa nebudem zatial tym dopredu trapit, hlavne nech to vsetko dobre dopadne. Uz som jeden cisarak prezila a nie je to bohvieco, mam skusenosti aj s klasickym porodom a je to dost velky rozdiel, hlavne po tom vsetkom. V ktorom tyzdni sa ti chlapci narodili?

nellka26
30. okt 2011

@betina1984 ak mas spodne dole hlavickou tak mozes v pohode rodit prirodzenym sposobom, aspon tak som sa to docitala na nete. Ked som bola na ultrazvuku v 20. tyzdni, tak obe boli dole hlavickou a teraz sa pootacali ako sa im zapacilo. Kedy mas termin porodu?

nellka26
30. okt 2011

@dzu pockam na dalsi ultrazvuk, co povie lekar. Teraz idem este k svojmu gynekologovi poslednykrat do poradne a potom uz na porodnicu, tam mi asi urobia ultrazvuk a vysetria ma. Moj gynekolog nema vlastny ultrazvuk a preto musim chodit k inemu lekarovi.

jennys
30. okt 2011

Kočky ahojte, tak tie čo ste na facebooku už viete, spojazdnila som inzerciu na www.dvojickovo.sk.

http://www.dvojickovo.sk/index.php/bazarik/ads?...

Tak už môžete pridávať inzeráty. Len sa treba zaregistrovať. Je tu trochu problém s cenou keď chcete upraviť už zadaný inzerát, to ešte riešim ale keď zmeníte kategóriu tak cenu tam máte len musíte vypísať odznova inak vám pri uložení bude vypisovať, že cena je Zadarmo. Ale keby ste mali akýkoľvek problém s tým tak mi treba napísať, viem to dať do poriadku.

betina1984
31. okt 2011

@nellka26 20.12., ale podľa gyndoša budú pravdepodobne o 2 týždne skôr. Je dosť nebezpečné tam dvojčatá nechávať dlho, prezretie placenty a tak. Oni sú dovyvinuté už v 36. tt. Tak dúfam, že na budeme mať Mikulášsky darček...🙂. Áno, dievčatko je dole hlavičkou a má ju nižšie ako chlapček riťku. Tak dúfam, že to pôjde prirodzene.

dzu
31. okt 2011

@nellka26 neboj, aj ked sa neotocia, hlavne aby sa narodili zdrave 🙂 ja idem zajtra uz prvykrat do nemocnice, tak sa tesim, ze co a ako. Drzte sa a daj nam vediet 🙂

sysula11
31. okt 2011

ahojte baby som v 20.t.t a asi 3 az 5 krat za den mi stvrdne brusko je to v norme ozvite sa mi ktora ste mala nieco obdobne diky.

janette77
31. okt 2011

@sysula11 Ahoj, referuj svojmu lekarovi, mal by Ti nasadit magnezium. Ja som s tym mala dost velke problemy, posledne dva mesiace som mala brusko uplne tvrde, bala som sa, ale lekar ma po kazdej KO ukludnil, ze je to v poriadku. Dolezite je, aby si bola pravidelne monitorovana. Mna davali kazde dva tyzdne na sono, takze som bola relativne kludna. Drz sa! 🙂

betina1984
31. okt 2011

@janette77 ahojky. Dlho si tu nebola...🙂. Som sa aj chcela popýtať, čo je s tebou... Čakáte bábätko? Držím palčeky, aby si to pri dvojčatách stíhala...🙂

janette77
1. nov 2011

@betina1984 Ahoj, dakujem pekne 🙂, zijeme, tesime sa, len som v inej temicke. A Tebe sa to uz krati, pozeram, drzim palce, velmi! 😉

sysula11
1. nov 2011

@janette77 dik moc za spravu len ja som cakala dvojky a to 1.odumrelo ci to aj z toho mam take stavy?aj ja uz teraz chodim do rizikovej poradne s mojim obvod. gynekologom som skoncila lebo az ked ma hospit. tak mi zistili v 17.t.t. ze to 1. je uz od 12t.t.odumrete a on mi v 16t.t. tvrdil ze su v poriadku ze sa hybu tak co s takym doktorom?

zuzika30
1. nov 2011

@janette77 ahoj uz som na teba myslela, ze si sa davno neozvala ,ze asi drobci lezu jedna radost a ty ich nahanas po dome 😀 A co nevidim cakas babatko waw super, a prirodzene -prepac som prilis osobna ,dvojicky mas po umelom, ja sa spolieham ze sa nam to uz nepodari 😉 , to aby som dala antikoncepciu? A ako zvladas aj tehotenstvo aj bambule?

janette77
1. nov 2011

@sysula11 Jejda, tak to bolo zrele na zmenu lekara. A ospravedlnujem sa, netusila som o Tvojej situacii. ☹ Drzkaj sa, ja teda verim, ze teraz si uz pod 100%-nym dozorom a uz Ta cakaju len same pekne spravy. Zelam Ti to z celeho srdca.

janette77
1. nov 2011

@zuzika30 Dakujem, Zuzi, dufam, ze sa zdarne dogulkam aj s tymto jednym drobcekom, velmi si to prajem. No...to vies, ze tehulkovstvo je uz narocnejsie popri dvoch detickach, uz to nie je ako pri tehu s dvojkami, ze som si lahla, oddychla, kedy sa mi chcelo. Ale snazim sa, aj ked pri Misiacikoch mi nic nebolo, ziadne nevolnosti a teraz mam take celodenne pianko. No este si stazovat budem, po tom, co motyka prirodzene vystrelila!!! 😎 To teda nie, vazim si tento dar a som stastna, teda obaja sme stastni, aj s mm.🙂 No bolo to big prekvapko, netusili sme, ze to ide, ked celych 5 rokov neslo...sme si mysleli, ze po dalsie babatko si pojdeme o nejake 2 roky do CAR. Asi nas osud predsalen lubi.🙂
A ako Dominika, Matko? Uz aj prikrmujes? Ako sa vam dari? No a ak nechcete ist podla nasho scenara, veru nasad antinu, bo "cert" nikdy nespi. 😀