Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

klincek
17. apr 2012

@sisi79 presne ako u nas aj so zubami, no na draka to je..
podla poradne pred velkou nocou maju 9850g/70 cm a 9750g/72 cm. doktorka ziarila spokojnostou 🙂. oni sa dost velke aj narodili, na dvojicky.. tucne nie su, len riadne pevne, ale bruska maju paradne 😀. jest im chuti od narodenia, aspon nieco mame bezproblemove..ale nosit ich da zabrat. uz mam take ramena a hrudnik..no hotova fitneska - ked si odmyslis brucho 😅 . ale nejak nemam sil to riesit, vecer som rada, ak zalahnem do polnoci.

dana_l
18. apr 2012

@klincek vy mate poriadne vahy doma.
ja som bola vazit v pondelok a mame= maly 6765g a mala 7045g. ale zase my sme boli dost chory a schudli. takze to beriem ok.

84matulik
18. apr 2012

ahojte dievčatá, v piatok som bola posledný krát na poradni u môjho dr., nakoľko už ma poslal do nemocky na poradnu na rizikovú graviditu....v pondelok idem....trošku mám blbý pocit,nakoľko mi povedal že mám "opotrebovanú placentu"☹(( Placenta grading - II.
nejaká rada, prosím🙂))) ďakujem krásne....

84matulik
18. apr 2012

@silvinnka ahojky, ty si už v nemocnici? a čo sa deje? upokojilo sa to trošku???? a to ťa normálne začalo bolieť brucho, alebo dr. zistil?

sisi79
18. apr 2012

@klincek tak to mas veru poriadne babule 🙂 nasi mali pred tromi tyzdnami 8900 g a 7950 g takze o tom noseni tiez nieco viem keby to ozaj pomahalo aspon na to brucho lebo to akosi nie a nie ist prec 🙂 vecer drobci nastastie okolo osmej uz zaspavaju no a ja najneskor o pol desiatej to som uz uplne hotova esteze byvame u mojich rodicov mama aspon navari takze aspon toto nemusim riesit manzel chodieva na tyzdnovky a ten vikend je taky kratky ☹

mamoka4
18. apr 2012

@klincek Ahoj, pekné váhy! A koľko mes. majú tvoji? Moje baby majú 9,55 kg 75 cm a 9,30 kg a 74 cm 🙂 mám pocit že naše baby nič iné nerobia len jedia...chodia po kuchyni a nepočujem nič iné len mnam...mnam.... 😀 😀 a im je jedno či im dám zemiak, špenát...mäsko...alebo piškotu...len aby jedli. 🙂 A ruky ma bolia neskutočne..variť, upratovať, a ešte nosiť moje opice na rukách...
@84matulik 😒 ☹ držím place...uvidíš v nemocke je viac hláv...viac doktorov..a budú sa snažiť tvojetehu čo najdlhšie udržať.

Inak sa musime pochváliť....Stellinka dnes prespala celú noc o zobudila sa az o 6,50 h. 🙂 😎 a Laura 1x pila UM...ale je to fantázia a poobede už zaspávajú v postielkach uuuuplne same. Kazdá si lahne na brusko dam dudlík...a do 2 min. spia. 😉

84matulik
18. apr 2012

@mamoka4 ďakujem za podporu🙂)) uvidím v pondelok...ved deti sa stále hýbu v brušku tak asi je všetko OK...no nie🙂

silvinnka
18. apr 2012

@84matulik veru,veru uz som v nemocnici.Zacali mi kontrakcie a o pol hodku boli uz pravidelne cca 3 minuty.Na monitore mi to potvrdili,jasne,uz sa to ukludnilo,berem silne lieky, pekne pomahaju 🙂

84matulik
18. apr 2012

@silvinnka boženky, hrozné....ja už mám tiež divné pocity...ako si to cítila, ako silné bolesti? mňa pobolieva brucho ako na MS...ale asi je to všetko OK🙂 len má tá placenta hnevá a ten krček, opuchy...a sem tam vysoký tlak...neviem podľa čoho sa mi zdvíha....v pondelok idem do nemocky na poradnu tak budem múdrejšia, možno aj ja zostanem už v nemocke....

silvinnka
18. apr 2012

@84matulik bolesti pri tvrdnuti som mala ako na menzes...,nasrastie krcok drzi a naskracuje sa.Tlak mam nizsky,opuchy ziadne.Na oddeleni somnou lezi 5 mamiciek s dvojickami 🙂 vsetko od 28-30tt. Hadam Ta nesupnu este do nemocky,uvidis.dr vedia co robia 🙂

klincek
18. apr 2012

@mamoka4, @dana_l, ved vravim, kocky, ze moje baby su troska prerastene 😀, na 8 mesiacov.. zrovna dnes maju "narodky", a oslavuju vreskotom uz od rana 😖 .. no urcite to tymto tempom uz nepojde dlho, lebo kazdu chvilu zacnu liezt a bude s nimi furt sit, tak predpokladam, ze vaha potom bude dlhsie stagnovat a prirastky budu pomalsie. inak jedaci su poriadni, zlupnu toho dost, a hlavne neexistuje, aby som im nedala nieco, co pred nimi jem ja-tak ich klamem pecivom, ked jem keksik, a podobne 🙂
@sisi79 xavidim aj to spanie o osmej, aj byvanie u mamy. moja mama mi sice tiez vari, ale uz len cez vikendy, nechcem ju castejsie zatazovat, ma fyzicky narocnejsiu pracu a doma je stale na zahradke, a od toho ju nechcem odtrhat, lebo to ma rada a baby maju biodobroty.
mamoka, tebe zavidim ten ich poobednajsi spanok. moje dnes zaspali o pol 3 a jedna uz je hore, druhu som este utriasla, ale na dlho to nevidim. zas budu uz o siestej protivne a uvrestane. ale kocikovat poobede ma uz nikto neprinuti, jedine ak tu bude niekto nieco vrtat, inak maju smolu, nejako sa to naucit musia. len keby ma potom z nich tak nebolela hlava.. ☹

dana_l
18. apr 2012

@klincek ja by som ich radsej supla do kocika a mala peknu prechadzku vonku a by spinkali ako sa trapit doma a mat ich ukricane a ty bolesti hlavy.
i tak ti musim povedat ze mat manzela doma - ci uz len vecer a cez vikend a mat niekoho co ti navari je obrovska pomoc. ja som na vsetko sama. cele dni. ale nestazujem sa , len konstatujem 😉

klincek
18. apr 2012

@dana_l, ja som uz z kocikovania zmagorena. chodievala som trikrat denne od ich narodenia celu zimu /ked manzel prisiel skor, bral ich on/, potom dvakrat /to uz mi nepomahal, lebo to casovo nevychadzalo/, posledne tri tyzdne skusam aspon poobedny spanok v postielke, lebo uz nevladzem. ak zaspia aspon na chvilku, mozem sa aspon v klude najest, umyt vanu, utriet prach alebo urobit nejaku inu drobnost, ktoru potom nebudem musiet robit o jedenastej vecer. a citim, ze to bude lepsie hned ako si zvyknu spinkat doma. obcas to je uz aj hodina a pol, dnes teda ani nahodou
ty nemas manzela doma ani vecer? chodi na tydznovky? ja by som ich dve vecer neuspala..to ako robis?

84matulik
18. apr 2012

@silvinnka no jo, ja dopadnem asi rovnako...nevadí....možno mi tam aj lepšie bude....🙂))) držte sa hlavne...oddychovať treba a nožky hore aby si čo najdlhšie vydržala...hih

schaja
18. apr 2012

@dana_l mato skoro tak ako my- moje maju obe 7200g a je sranda ze mala ma miac ako maly =) A ja som aj celkom rada - ze su take drobnejsie - ved ked budu mat 9 - 10 kg a budem ich nosit...

dana_l
18. apr 2012

@klincek zeby len dve uspavat. vsetky styri. mm pracuje rano v jednej praci, pride poobede na jednu hodinu domov a ide do druhej prace. pride domov po polnoci.
akoze by si nevedela uspat dve. keby si musela tak by si urobila.

dusika11
18. apr 2012

@christie no ahoj ja len nahodou a co to citam...tak sa drz.. 😎

dana_l
18. apr 2012

@84matulik neboj sa, pekne si par tyzdnov polezis a potom pojdete v trojici domov

dana_l
18. apr 2012

@schaja to ako boli chori, teda on viac a este tie dva mesiace co hnackoval nepridali. ale nevadi. uz sme za tym a teraz pomaly budu priberat. tiez ich nosim oboch naraz tak aj to kilo - dve menej pomoze 😉

klincek
18. apr 2012

@dana_l ved ano, poobede to robim, ale je to iny cirkus. aj ked to moze byt tym, ze su cez den zvyknute na kocik. no snad si casom zvyknu aj na postielku. vecer uspime kazdy jednu.
s vacsimi uz snad nie je tolko roboty pri uspavani, ci..?
aj mm ma dve prace, ale na kupanie a uspavanie je doma, sama nezvladam. pri ich povahe este asi dlho nie..

sisi79
19. apr 2012

@klincek ja vecer mojich uspavam sama a mam to celkom rada konecne ticho klud 🙂 nastastie si zvykli tak ze ich dam do postielok tam sa sice este nejakych 15 minut prehadzuju obcas nieco vykriknu no a kazdu chvilu im musim podat cumlik lebo bez toho by nezaspali ale popritom si stihnem aj nieco precitat 🙂 horsie je to niekedy cez den pri zaspavani ked zacnu obaja plakat a potom sa uz nemoze utisit ani jeden vtedy vacsinou si zanadavam na manzela ze nie je pri mne no a ked sa malym podari zaspat tak mato prejde a ked manzel zavola tak som uz kludna a nic mu nepoviem 😀

84matulik
19. apr 2012

@dana_l 🙂))) hej, a potom začne ďalšia šichta...heh....ty si kojila???? ak hej, daj rady 😉 😉 😉 😉 😉

sophie123
19. apr 2012

@slivocka Preco sa brusko nema hladkat? To je nejaka babska povera???

dibik
19. apr 2012

@sophie123 to nie je babska povera, ze vraj, ked hrozi predcasny porod, tak by sa brusko nemalo hladkat, lebo tym sa babatko viacej hybe (reaguje na ruku) a hrozi vyvolanie kontrakcii. ze vraj... ja neviem, ja som brusko hladkala stale 😀

sophie123
19. apr 2012

@dibik dakujem za odpoved, ja uz som sa hned zlakla, ze nieco robim zle... ja si totiz brusko hladkam stale🙂 ved to je vlasnte jediny kontakt s babatkami🙂

sisi79
19. apr 2012

@sophie123 ked som lezala v nemocnici v 28. tyzdni a sestricky mna alebo ine tehotne videli ze si hladkame bruchu tak nas tiez riadne zdubali ze to nemozeme ☹ ale ja si myslim ze pokym je vsetko v poriadku ved je to krasne aspon tak byt s malickym v kontakte ja som si tiez brusko hladkala aj ked potom som si trosku uz davala pozor a vydrzala som s dvojickami do 38. tyzdna kedy mi naplanovali cisarsky

slivocka
19. apr 2012

@sophie123 ano ako pisala dibik, mne to hned povedala doktroka v nemocnici, potom som si iba prikladala ruku ked som ich chcela citit. 😉

sophie123
19. apr 2012

Dakujem za odpoved dievcata🙂 Ja uz som v 34 tt tak dufam, ze tam este do toho 37 tt vydrzia, kedy by som mala mat planovany cisarsky... A este by som sa chcela spytat vas, ktore uz mate deticky, ako ste ich davali spavat? Pouzivali ste prikryvky, perinky, babyvaky??? Moje sa maju narodit koncom maja, co uz bude asi dost teplo a neviem, co im mam kupit na prikrytie...

dibik
19. apr 2012

@sophie123 nase najprv spavali v zavinovackach do cca 4 mesiacov, teraz pouzivam vaky na spanie, perinku alebo deku by si hned odkopali.

slivocka
19. apr 2012

@sophie123 nasi nechceli byt ani v perinkach ani vo vakoch , do teraz nechcu byt prikrytí , hned kopu nohami. takze na zaciatku sme ich zakryvali dekami a potom perinami, 100x za noc ich chodim zakryvat a i ked spia , automaticky sa odkopu hned ako ich prikryjem 😝 tak spia tak 😝 😀