Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
25. máj 2010

@medinila silné bolestivé krče podobné menštruačným silným bolestiam, silno ti stiahne maternicu a po chvíli to povolí...a meria sa čas odkedy stiahne až po druhú kontrakciu ...lucka má pravdu, určite to spoznáš 😉

lucka okná si umyla? 😎

luciaf13
25. máj 2010

@juliagregor 😎 😎 dve zo styroch ale chalosi su uz akcny tak nepokracujem neoplati sa to az niekedy nabuduce to dokoncim 😀 😀 😀 😀

juliagregor
25. máj 2010

@luciaf13 ...lucka ale ved to je polovica, ty si normálne macherka, ja píšem a mám chorobu, ktorá sa volá KOKR 😀 😝

luciaf13
25. máj 2010

@juliagregor diky Julka 😎 😎 😎 😎 a to je aka choroba? Predpokladam nieco vtipne 😉

juliagregor
25. máj 2010

😀 prvé slovo je neslušné a začína k.......ý odbor k robote...

jitkatatarova
25. máj 2010

@juliagregor tak dakujem,ja tiez rozmyslam ze tomu necham volny priebeh,casu maju este dostno a konecne zacalo byt teplo,tak ich necham pobehovat len s gatkami a uvidim.Drzim palce nech sa to aj vam podari.Jitka

tintin
25. máj 2010

tak dik baby, asi je normalne, ze mame brucho ako stan 😉 mna to len vylakalo, ci je to normalne...inac zistila som, ze ked lezim cely den, tak mi je horsie ako ked idem von...no chapete to?
fefferonka - nabuduce nikomu neotvaraj. su to predsa len stari ludia, nevedia uz tak cerstvo rozmyslat 😉 a to sa da fakt nejako vypnut zvoncek?

alienka73
25. máj 2010

Tintin, u mna je to presne tak isto, ked lezim cely den tak som cela ubolena, ale zas dnes sme boli rano vybavovat a potom som este hodinu maleho strazila a chystala von a nato mi zacalo riadne tvrdnut brusko tak pomoohlo jedine lahnut si 😒 .
Feferonka, to s dedkovcami babkovcami poznam, u nas to bolo podobne a trvalo asi 2roky kym si zvykli ze tak neskoro sa nechodi na navstevy ale telefonuju kedy chcu takze v tomto sa to nezlepsilo. A zvoncek mame my urobeny tak ze ked chcem tak ho zapnem a ked chcem vypnem. Pomohlo to dost, lebo byvame na prvom a stale nam tu niekto vyzvanal ked chcel ist do brany a presne vtedy ked maly zaspal....

adjka
25. máj 2010

tintin aj ja mam brusko tazke jak...ved ked si to zratas tak deticky maju okolo 4kil+placenta vyse kilo+plodova voda...takze 7 -8kil len v bruchu...ja som take tazke to brucho zacala citit az teraz dva tyzdne m,doteraz som bola uplne v poho, radsej som prestala aj cvicit lebo uz sa fakt necitim, picha aj mna vsade teraz dva tri dni a pobolieva ma hlqava..pobolieva aj vas niektore cakatelky maminky? lebo uz aj piaty den po sebe...tak neviem ci to kvoli tomu pocasiu, ale preistotu pytam...aha a mali ste niektora bielkoviny v moci?

macilaci
25. máj 2010

@adjka minút iné, , hlava ta môže bolieť fakt aj z toho počasia, však je každých 5 min iné, u nás na východe je také ☹ .
počas tehu som bielkoviny nemala, ale potom áno. zistili ti?

lucia.kl
25. máj 2010

@tintin ja chodim z postele ako tuleň, tiež problem sa postaviť, niekedy musi pomocť mm aby som vobec vyliezla 😀
@adjka tiež si myslim že hlava boli z počasia, u nas 5 min svieti slnko a potom prietrž a tak na striedačku cely deň ☹

inak baby v hypernove maju akciu na pampersky, ja som dnes kupila 2 plienky 70ks v baleni ( tie nočne) a vyšli ma na 0,11€ za kus, fakt maju dobre ceny, aj na vlhčne obrusky.

murkaa
25. máj 2010

@adjka a krvný obraz maš v poriadku? môžeš byť aj anemická - málo železa v krvi

adjka
25. máj 2010

ved aj ja si myslim ze to skor z pocasia , lebo ved kazdych 5min inac...zobrali mi krv vcera, tak az zajtra budem mat vysledky tak uvidime...anemicka mozem byt, lebo ved dve deti a ja uzivam len jedno to zelezo denne a dakedy aj zabudnem, lebo sak mi bolo dobre , tak ze naco sa budem dzgat liekmi...ale moze to byt aj to...a tie bielkoviny som mala vcera v moci na dve policka aj zvyseny tlak ze dost vela, tak ma tam nalakali ze hospitalizacia a neviem co , tak mi vyskocil este vyssie...a potom som sa isla ukludnit k mame , dala magnesium, to zevraj rozsirzuje cievy a tym znizi tlak a pekne klesol na ideal...a dnes oddychovala a cely den pekne °120 na 80, len ta hlava...a zaujimave je ze tiez ked doma som a nic nerobim tak sa asi zbytocne sledujem a vsetko citim, napr, take popichavanie kde tu dole v strede aj z bokov ako sa brusko vyduva od spodu asi mi to tam uz taha tie svaly alebo o...lebo take daco som mavala aj na zaciatku tehu, potom preslo a teraz zas, len v tomto stadiu uz clovek aj vylaka pri kazdom dive v bruchu...vy mate daco take?alebo aj v noci ked sa prevalujem z lava do prava tak jak keby mi tam cinky viseli...

adjka
25. máj 2010

a este som sa chcela opytat kolko vazia vase dvojcatka podla utz? ja v 33+2 okolo 1900 kaztde, ale za tyzden idem este k takemu druhemu co mi ich presne pomeria tak budem mudrejsia, len pre info ze kolko maju odhadom tie vase ak viete napiste...dakujem

alienka73
25. máj 2010

Adjka, prepac, ja som ti nestihla odpisat, tak aj ja mam take pichania kadejake hlavne dole a sem tam na boku ale nie casto, skor sa deticky len vyduvaju a tazke su riadne. Ked sa v noci pretacam tak mam pocit, ze ma to brusko zavali. Ale niekedy je zas celkom dobre, tak striedavo. A nase maju vraj okolo 2kg, no meria mi ich len porodnicka, moja gyn nemeria nikdy.
A aj mna vcera dost bolela hlava , bud z pocasia alebo z toho, ze nebol najlepsi den.Dnes uz nastastie nebolela, ale ide aj spln, tusim v piatok bude tak mozno aj to.

juliagregor
26. máj 2010

dobré ránko,
janulqa viem, že čítaš...a nedá sa ti písať...tak Ti prajem, aby Ti nemocnica rýchlo ubehla...bola si tam krátko...a hlavne, aby ste rástli ako z vody.... 😉 a boli všetci v poriadku 😉

matelko1
26. máj 2010

dobre ranko prajem 🙂
adjka bielkovinu v moci som mala aj ja,potom ma museli cievkovat,tam sa to potvrdilo.zelezo som uzivala aj ja.

apple7
26. máj 2010

Ahojte, mozem sa k vam pridat?
Prave dnes som bola na ultrazvuku a povedali mi, ze cakam dvojicky.
Baby neviem si to predstavit, ja som strasne zmetena...da sa to zvladnut?

matelko1
26. máj 2010

apple ahoj a vitaj medzi nami 🙂
neboj sa a bud stastna.... 🙂 jasne,za sa to da zvladnut 🙂

juliagregor
26. máj 2010

ahojte,
no práve som si bola pichnúť tetanovku, naposledy som mala v 18 a kedže som bola furt tehotná alebo kojila...tak až teraz

@apple7 gratulujem a teš sa 🙂 , neboj sa, mať dvojičky je úžasné 🙂

apple7
26. máj 2010

Naozaj? neviem si to predstavit....bojim sa ci to zvladnem
Ako to vy zvladate? Ja este deti nemam...toto je moje prve tehotenstvo.
Som si myslela ze si to vychutnam s babatkom, ale s dvomi? to si asi v jednom kolotoci...
Ako sa deticky potom krmia?
poradte mi prosim....

lucia.kl
26. máj 2010

@apple7 tiež ťa vítam.
neboj zvládneme to, ked to zvládli baby čo už jedno dieťa doma mali, tak my musíme, tiež som si na to musela najprv zvyknúť, ale teraz sa už teším, začiatok bude možno tažší ale potom to bude super, sa spolu zahrajú a hlavne dufam, že nebudú také naviazané na mňa 😀 ale sranda bude, ked začnú chodiť, každé inam 😀 😠 😅

juliagregor
26. máj 2010

@lucia.kl to vieš, že budú na teba naviazané a budeš ich nosiť naraz, len my ženy sme super vyvinuté,,,máme boky a tak sa nosíme 😀

a musím sa pochváliť konečne som našla chýbajúce papučky... 😀 ked som upratovala zimné oblečenie, tak deti upratovali tiež a ja som si nevšimla 😎

apple a ešte sa nezaťažuj praktickými problémami....neboj sa papajú naraz, oddelene, z prsníka, UM alebo kombinovane...každé inak ...

apple7
26. máj 2010

No ja si to neviem vobec predstavit...
Dnes mi lekar povedal ze pojdem na rizikove, ty si na rizikovom?

matelko1
26. máj 2010

@apple7 aj s dvomi si to vychutnas.....ja sa tesim,ze mam naraz dve a vies ako si to vychutnavam.... 🙂 chlapci su strasne zlatí
som stastna,ze ich mam 🙂 ........spolu sa budu hrat......ani ja si neviem predstavit ked zacnu chodit,ale bude sranda.teraz som sama na ne.mm je v praci do vecera a vikendy sa im venuje.
ja som nekojila takze system som si nasla.podkladala som im pod hlavicky vankus aby boli vo zvysenej polohe a krmila som ich naraz 😵

matelko1
26. máj 2010

@apple7 na rizikovom som bola aj ja.

apple7
26. máj 2010

a odkedy sa ide na rizikove? ja by som chcela pracovat.
Mam dobru pracu, ziaden stres, pekne pri pc, tak uvidim
Knizku mi este nedali , ze vraj az od 12 tt
kedy mi povedia ci su deti v poriadku, ci su zdrave?
trosku sa bojim aby boli v poriadku , hlavne nech su zdrave
matelko mas pekne deticky a aj mena si vybrala pekne🙂

juliagregor
26. máj 2010

riziková záleží od lekára, ked nemáš ťažkosti...nemusíš...

katrinb
26. máj 2010

@
apple7- neboj, kazda z nas mala na zaciatku take obavy....aj stastie, aj strach. Ja si presne spominam, aka som bola vystrasena...a zaroven neopisatelne stastna, ked som sa dozvedela, ze mama 2 babiky v brusku. A ten pocit sa ti bude zosilnovat kazdym dnom. Aj u mna je to prve tehu....a je to fakt super. Neboj, tak ako jednemu by si sa venovala...biudes sa aj dvom. Budes mat tym padom sice menej casu na vsetko ostatne...ale stoji to za to. A na milion otazok, ktore ta napadnu mas cele tehulkovanie....tak sa tes...a pytaj sa, co ta napadne....

lucia.kl
26. máj 2010

ja som bola na rizikovom od 5tt - mala som nejake problemy ale trvali len jeden deň a potom sa moja obvodačka rozhodla, že ma do prace nepusti - som učitelka v MŠ a hrozili všelijake infekcie a choroby, gyn by ma do prace pustil. teraz už som konečne na materskej a nemusim furt kukať na hodinky že kedy mam vychadzku. zo začiatku som sa doma hrozne nudila ale potom prišli nevolnosti - neviem prečo sa volaju ranne, ked trvali celý deň 😠 no a lpotom okolo 25tt som bola rada že som doma, lebo už som nič nevladala, ved uvidiš ako sa budeš hlavne ty citiť.