Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
12. jún 2010

@adjka ahoj bruško si mala uvoľnené po tých infúziach...ozaj to veľmi pomáha...ja som tam ležala 6 týždňov... 😔 , predsa si tam ležala, doma ti to nedá, stále nejaký pohyb....,

alienka73
12. jún 2010

Adjka tak to je super, ze je vsetko v poriadku. Mna tiez zaujima tvoja otazka. Ono ja mam niekedy brucho tvrde ale len tak bez nejakeho krca a niekedy mi vyslovene tvrdne a trosku citim aj MS bolest. A v noci katastrofa. Vcera ma pred spanim tak nejak divne pichalo na pravo az som sa bala v posteli aj pretocit a ked uz som sa pretacala tak to brucho som mala ako keby 2metre predo mnou tak dovysoka a tvrde, no nic prijemne. Ale nad ranom som v klude zaspala a to uz som sa ani nepotila ani nic netvrdlo , super. Aj vy sa tak v noci potite, ci to len ja? Ja som ako mys stale spotena 😲 .
Adjka ako budes rodit? Uz ste sa o tom rozpravali?
Inac porodnicka sa dost cudovala ze mi moja gyn nedala urobit predoperacne interne vys. tak som vcera volala na gyn ale som sa nedovolala tak uvidime buduci tyzden ci vybavim.

adjka
12. jún 2010

@alienka73 ja idem dobrovolne cisarskym,nechcem to riskovat pri dvoch detoch a vcera som tam stretla pred vysetrovnou taku co uz rodila prve a teraz aj druhe chce cisarskym a tvrdila ze nic take hrozne...to asiu zalezi od typu zeny.no ale teraz som zas nervozna lebo brusko sa mi sice uvolnilo ale mala som troska bieleho vytoku a teraz neviemn ci to je bezner alebo to je ta hlienova zatka...viete niekto porodit?a keby to bola ta hlienova zatka tak co?boze dufam ze sa nechysta este nic....brucho am uplne uvolnene terat, to by som asi mala nejake stahy alebo co???

macilaci
12. jún 2010

@adjka hlienová zátka je krvavá ak dobre viem, ale môže to byť aj predzvesť hlienovej zátky. potom už väčšinou nasleduje pôrod, mne odišla večer okolo 9 a na druhý den večer o 6 boli slečny na svete. kamoške odišla a rodila skoro o mesiac. je to individuálne.

taella
12. jún 2010

@adjka hlienová zátka môže byť aj taká priesvitná želatína , nie vždy musí byť s krvou . Tiež som všade čítala , že hlienová zátka je hnedá , prípadne s prímesou krvy . A tak som to nechala tak a pritom v sobotu ku večeru mi už odtekala zátka a o v nedeľu v noci o pol druhej mi odišla aj voda a o štvrej boli už deti na svete . Keby som to vtedy vedela , tak utekám ihneď do nemocnice a deti by sa možno podarilo ešte udržať v bruchu 😔

adjka
12. jún 2010

ln to bolo len tak trosk biely vytok, tak ja neviem ci mam stresovat

adjka
12. jún 2010

@taella a to bolo v kolkatom tyzdni?

mimikuku
12. jún 2010

ahojte babenky..mam pre dvojicky 2 krasne bodinka uplne nove znacka LOANA v mojom bazariku velkost 44..budem rada ak si ich pozriete ci sa niekomu nezapacia

juliagregor
12. jún 2010

@adjka mne zátka neodišla ani pri jednom porode, tak zo svojej skúsenosti neviem...ale predsa si už v 36 tt, a to je super, a máš v brušku dve bábätká a to dáva zabrať...bruško tvrdnúť môže, ked som bola v nemocke dr. vraveli, že môže pri zmene pohybu a ked v kľude, tak maximálne 10 krát denne...

adjka
12. jún 2010

@juliagregor v klude mi netvrdne vobec, iba ked sa postavim prudko z wc alebo nieco robim,teraz lezim v posteli a brucho volne, iba male tam citim jak sa mi prevaluju...podla mna to bol len vytok, a ved zevraj moze byt clovek otvoreny aj na 2Cm a este normal existovat aj mesiac...?my kamosky tvrdili, ze boli otvorene a ze este donosili...sice len jedno...hi.a chcem s opytat, lebo sak j som prvykrat tehu tak neviem ze co je normal, vys uz ku koncu tam dole obcas pichlo nieco alebo ste mali pocit takeho tlaku ? lebo ja mam taky blby pocit, ze uz pomaly aj na zachod sa bojim ist...ze gravitacia...a citilli ste aj vy ako sa tam prevaluju, normalne take vlny v bruchu...a teraz ako by som zistila ze fakt rodim?musi mi odtiect voda? alebo tvrdnut brucho alebo co? lebo ked nemam nic, tak asi nic, ci ako? boze uz som z toho debil...

adjka
12. jún 2010

@juliagregor a preco si tam vlastne ty lezala 6tyzdnov? a v kolkatom si porodila?a ako to prebiuehalo?

juliagregor
12. jún 2010

@adjka najprv tá jednoduchšia odpoved...v 29 tt na poradni som bola otvorená na štvrť prsta ale hrdlo zmäknuté, čiže do dvoch hodín do nemocky, len sa domov zbaliť...a takto to ostalo do konca..., bruško tvrdlo, stále som bola n infuzkach a na monitore, a jeden mi neskôr naliehal na krčok, tak som tam bola až do konca...bol tak nízko, že som mu tu hlavu cítila pri chôdzi 😎 , ani mu nemohli hlavku zmerať 😀

a že ťa všetko bolí? no neboj ešte dva týždne zmákneš.... 😉 , je pravda, že aj otvorená tehuľka môže vydržať, aj po odídení zátky niektoré vydržali aj mesiac...ale je to všetko veľmi individuálne a nikto nevie, čo bude...ty si hlavne užívaj posledné dva - tri týždne ničnerobenia a ked deti budú chceť vidieť tvoju tvár, tak sa isto ohlásia.... 😉

porod spoznáš na beton, bud ti odíde voda alebo dostaneš konztrakcie, alebo budeš objednaná na presnú hodinu a čas a dr. ostatné zvládnu

juliagregor
12. jún 2010

rodila som 35+5 tt, pred dvomi rokmi sa v TN rodili plánovane jednovaječné dvojičky v 36 tt, teraz je to v 37 tt (podľa kamošiek maminiek), ked je všetko OK....každá nemocnica má svoje pravidlá...čiže my si tu píšeme a dr. si robia po svojom 😝

išla som na sálu, natočili mi najprv monitor a potom dali nejakú infúzku, prišiel anesteziolog a natočil EKG (predoperačné) a popýtal sa na anamnézu....potom som si sadla na ten stol, bradu k prsiam, pichli mi včeličku na umrtvenio kože, potom spinál (strašne som sa bála, ale vôbec neviem kedy mi ho pichli), ľahla som si a začala účinkovať, dali mi cievku a potom ma prikryli, prišli dr. a išli na to, cítila som len tlak a ťah, preklapali ma hore, dole, ja mám nízko tlak, bolo mi zle, chcelo sa mi vracať, ale dali niečo do žily a bolo dobre...deti som videla až oblečené v perinkách, ale muž ich nafotil, ked ich obliekali...
Apgar skore mali 10,
celé to trvalo 20 minut, previezli ma na pooperčanú izbu, dali oxytoxín do žily a ležala som do druhého dňa, v žiadnom prípade nezdvíhaj hlavu, aby si nemala migrenu, ked budeš mať bolesti, treba si vypýtať lieky...
neboj sa..

taella
12. jún 2010

@adjka v 32 tt to bolo

adjka
12. jún 2010

hm, tak dakujem,pekne si to opisala ani strach nemem,iba len aby uz bolo za dva tri tyzdne a ja drzala v naruci dve zdrave deticky...a dufam ze vydrzim...

alienka73
12. jún 2010

Juli a mozno blba otazka ale co si mala na sebe pri cisaraku? Spodne pradlo ci nic? len ta prikryli?

ajka72
12. jún 2010

adi predtým ako som si ľahla na stol som sa musela vyzliecť uplne donaha teda dala dole košeľu nohavičky som už nemala trošku blby pocit lebo už bol nastupený v porodnej sále tím lekárov a sestier ale čo už, keď som si ľahla tak ma prikryli a za chvíľku uspali a zobudila som sa až na izbe

bobicek5
12. jún 2010

adjka, ja som chlapcov porodila tiez v 34 tt, poobede mi odisla zatka a to som netusila co to je a voda mi zacala velmi pomalicky odtekat..V tom stave som sa uz pocuravala 😅 , tak som myslela, ze je to znova moc. Tiez musim uznat, ze keby som vedela, ze je to hlienova zatka a isla by som hned do nemocky, mozno by boli chlapci donosenejsi... Predsa len, u dvojiciek je vysoke riziko, takze aspon by som volala na pohotovost co robit...

juliagregor
12. jún 2010

@alienka73 adka holá 😉 , vyzliekli ma, ked som si sadla na operačný stôl pred včeličkou....ale hned ma zakryli, dr. sú zvyknutí a odporúčam sa uplne (na dievčatko) oholiť už doma, aby to len "dobrúsili" a aby si aj pokožka trošku zvykla...., teda ak už nie je zvyknutá 😉

bobicek5
12. jún 2010

ja som sa veru v predtuche porodu tiez doma holila a aj tak ma sestricka este "prebehla" tupou ziletkou 😝

tinka9
12. jún 2010

Asi budem zniet ako uplny blbec, ale ja som napr vobec netusila, ze pri cisarskom sa tiez krvaca spodom, som si myslela ze rozrezu, vytiahnu a zasiju a je 'klud' 😅
Ja som sa uz zacala otvarat a mala som kontrakcie (v 33tt) ked som 'utekala' na vozicku na salu rovno z vizity, stihli ma len oholit, spinal bol neprijemny, napichli mi asi nejaky nerv, som vyskocila asi pol metra zo stola. Plachta pred oci, este som si uvedomila, ze od prs dole som hola a odkryta a nohy nasiroko. Zvysok casu som nic necitila, len sa ma furt pytali ci nieco citim a mne bola hrooozna kosa, som myslela ze zmrznem, to je vedlajsi ucinok spinalu....potom tah, este jeden a zhyknutie 'toto je teda o dost vacsie!' (baby mali TTTS) A POTOM TAM NIEKDO ODPADOL 🙂 Vtedy mi doslo ze sala je plna studentov, ktorych priviedli dnu az ked mi dali plachtu pred hlavu aby som ich nevidela. Potom tej studentke zhanali vodu a ja som chvilu rozmyslala ze sa ohradim, ze preto sa ma neopytali ci tam mozu byt, ale potom som to nechala tak, bola som stastna, ze dievcata boli zive a prislo mi uplne jedno kto mi pozera medzi nohy 😀

alienka73
13. jún 2010

No teda mne to jedno nebude ☹ . A Juli, je pravda, ze lekari su zvyknuti ale my zeny nie sme zvyknute a myslim, ze to vadi kazdej taketo "sukromie" 😒 .

juliagregor
13. jún 2010

@alienka73 s tým nič nenarobíš, je to operácia ako každá iná, a tam treba byť holatý, ale neboj, zase sa tam nebudeš promenádovať nahá, ten spinál pichajú už nahej a aj cievku treba zaviesť.....mne skôr vadili primárske vyšetrovanie v nemocke, kde je jedna koza, 5 doktorov, 3 sestry a ešte aj žiačky strednej školy,,, 😒 ...

a o vizitách ani nehovorím, nohavičky dole, vložky ukázať 😠a načo ved som po sekcii...
krvácala som ja oveľa menej ako po klasickom porode a ani tie očistky neboli také brutálne, ale ked som kojila, tak ma vždy total zalialo, a často aj po nohách tieklo...

@tinka9 a kolko mali deti kg?. kedy ti dg. TTTS, alebo ani nevedeli,že ho máš?

alienka73
13. jún 2010

Juli, pri malom ked som bola v porodnice bola vedla mna mamicka po sekcii a teda ona bola v teplakoch alebo pyzamovych nohaviciach a nejak velmi vlozku ukazovat nemusela. Celkovo bola velmi ciperna a vyzerala akoby ani nerodila.Ale zas v tej nemocke som mala pocit ze ani mna poriadne nepozreli. Vizita bola ako z rychlika a kedze tam nebol akurat moj lekar co ma rodil, tak len povedali meno, na sekundu kukli a uz boli pri druhej mamicke. 😲 .
No tie primarske vysetrenia co popisujes museli byt odveci ale zena zvladne vsetko, ze?

alienka73
13. jún 2010

Teda nechcem povedat ze som cakala dlhsie pozorovanie vlozky 😀 ale teda trosku viac zaujmu o mamicku a dieta....

fefferonka
13. jún 2010

@juliagregor ten kocik vyzera naozaj vyborne! ked ho poskladali, len som pozerala 😲 😀

adjka
13. jún 2010

co znamena TTS?

adjka
13. jún 2010

babay a mali ste niekto na poradni uz ku koncu bielkovinu v moci?a robili vam natoo nejeke vysetrenia? a strasne ma boli posledne dva dni chrbat ako keby ma tm stale lamali, to je ako normalne?

juliagregor
13. jún 2010

http://dvojickovo.webnode.sk/news/transfuzny-sy...
bielkovinu som nemala...ale treba to sledovať.., a chrbát bolel ...tašku máš už zbalenú?

adjka
13. jún 2010

jasne uz mesiac pre istotu, ved som bola aj teraz tri dni v nemocnici a ma pustili, davali mi magnez infuz a deticky na monitor a vsetko mam ok, ioba tu boielkovinu v moci, tak mampustili a budu ma sledovat ambulaantne,len zevraj tu bielkovinu maju aj pri jednom dietati a ze to uz ku koncu moze byt, ze oblicky musia filtrovat za troch tak neviem, ci sa mam znepokojovat..a ten chrbat ta bolel aj ked si en lezala, lebo ja mam pocit ze ma boli z toho ze furt lezim, lebo ked sa postavim tak sa mi ulavi, lenze sa moc zas nechcem prechadzat lebo gravitacia je svina aby mi to krcok vydrzal co njdlhsie...ja mam len taky blby pocit ked idem na wc, stale sa bojim, ze mi vtedy tlacia na krcok, a tu bielkovinu ja mam ze +*1,77 a taka tam bola s jednym dietatom v 37tyzdni a mala 3,2 ked je prijali pred dvoma tt a teraz uz ma 4,nieco a to ma infuzky aj vsetko aj tlak jej hapruje atd, fuci, flakata je, no vidno ze to telo to nezvlada...ked sa porovnam s nou tak sa divili co tam robim, len moj lekar je taky opatrny, tak m& ta radsej dal a povedal z eked to bude ok tak ma pustia...aj ma pustili, tak snad to nieje nic zle...len sa pytam, lebo chcela by som este teraz vydrzat tyzden doma a potom tyzden v nemocke a az potom deticky na svetvaby prisli....len neviem ako sa zvysuje ta zataz na tie oblicky ku koncu...tak len kvoli tomu sa bojim...a este taka otzka...vsetci hovorili, ze posledny mesiac sa najviac zvacsuje brucho a mne sa zda akokeby sa teda moc nezvacsovalo...je take viac vydute a citim tam ich chrbatiky ale zeby sa nejako rapidne zvacsovalo...sa mi nezda...lebo tam vsetci sa v tej nemocnici divili ze kde mam tie dve deti v tom bruchu, len ja som cela dost chda a vysoka ...a prvorodicka a ze tie nemaju este take velke brucha tak ja neviem, vy ste ake mali?