Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
16. apr 2011

@simenessa ked sa bavíte o zazmluvnení (nemala som ani pri jednom porode) , už Kaščák povolili zazmluvnenie ?...lebo on to v žiadnom prípade nechcel povoliť...rizikové pacientky si rodil so zástupcom a Jankovským ...v Trenčíne netreba zazmluvnovať...teda oficiálne sa ani nedalo a ždy su tam dvaja, teda mino normálnych pracovných hodín, jeden rodí a druhý operuje... (urgent)

andysok
16. apr 2011

@andzis ja len v rámci podpori🙂 Dobre ranko na Kramáre aby šlo všetko podľa plánu aby strava bola k čomu a aby ti dnešku rycho ubehol,peknú sobotu ;-D

mia1983
16. apr 2011

juliagregor kupujem novy model BMB 🙂 , takže starý chcem takto posunúť keby niekto chcel 🙂, v zime s ním to bolo po snehu fakt super

andzis
16. apr 2011

@andysok Dakujem si zlá 🙂 pomáha to 🙂

linduska2
16. apr 2011

@andzis drzkaj sa 🙂

andysok
16. apr 2011

@andzis takze uz by si mala mat po doobednajsom monitore , co chvila obed 🙂 ja idem este s polovickou kupit prebalovaci pult a dake drobnosti a rozhodla som sa ze si pripravim aj tasku do nemocky, lebo aj mne sa moze stat ze ma dr. po poradni necha v nemocke, veci musime predvidat 🙂že ano.......lebo pozrie spodok a tiez mi moze povedat ze snurka po serklazi povolila ....... vsetko je to uz v rukách božích 😀.....no ale k tebe....neviem ako je to u teba, ja musim velmi opatrrne jest lebo mi akosi strava tazsie ide.....vsetko mi smrdi a vadi, to com som nemala v zaciatkoch mam teraz, ale uz je to asi aj taky stresik......eine kleine......aaaaaaaaale ty uz si v pohodickeeee, o teba, resp. o vas je uz postarane, to je dôležité.....od včera drobci maju o 300g viac ( to ti chcem len dodat pokoj na duši a úsmev na tvari 🙂) a plucka budu pracovat ako traktor Zetor na 100% , no stres,......stale si hovorim, ked v minulosti zeny zvladli porod doma, mali 5-7 deti, byvali v 10x10m chalupke, jedli muku a slaninu..........co by sme nezvladli......ubehne to ako voda, po porode este rychlejsie a na vianoce sa drobci na teba uz budu usmievat a ty im das prvu priiikrmovu lyzicku pri stedrej veceri............o ja som mala byt asi režiserka...........ale asi pri detoch clovek zacina original starnut......myslim, ze vsetko je super naplanovane...takze Matusko, Lukasko...ste pripravení????? 😉

mamoka4
16. apr 2011

@andzis Ahoj, prave som prečítala, že si na Kramároch. Veeeeľmi Ti držím palce, ja som tam ležala začiatkom marca. Sú tam výbrorný odborníci, super sestričky a lekárky na novorodeneckom takže bude o Teba aj detičky dobre postarané. 😉 A chlapčekov máš jednováječných? Váhy máš krásne...drž sa a daj vedieť...veľmi sa teším na info. Ničoho sa neboj, mať dvojičky je super a zázrak.... 😉 🙂

simonessa
16. apr 2011

@juliagregor pisala si to mne?ja uz si ani nepamatam co som pisala ...o zazmluvneni 🙂 co to znamena? a neviem nic take...ty mi porad ako prebieha porod v tn...ale vies co opytala som sa doktora ze mam hlavicky obe dolu ci pojdem teda normalne a on mi dal otazku ze ci by som chcela...myslis ze sa da dohodnut???

andzis
16. apr 2011

@mamoka4 dakujem ano naozaj su tu vsetci velmi mili a starostlivi 🙂 teda aspon na 8 poschodi hore zatia nemam skusenost hehe 🙂 vahy maju chalani pekne ale neviem nakolko je to presne tak uvidime vo finale 🙂 ale dufam ze to zostane nad 2 kg... chalani su dvojvajecni teda aspon podla toho co mam v karte ale nikdy som to nejako neriesila ale vkladali mi aj 2 vajicka tak myslim ze na 99% su 🙂)) zajtra je tu uz moj doktor tak sa tesim ze sa aj nieco dozviem kedy porod a tak lebo zatial mi iba pichaju inekcie na dozretie plucok keby nahodou 🙂 ale urcite ked budem mat termin aj po tak dam infosky 🙂))

andzis
16. apr 2011

@andysok hehe si zlata som sa pobavila 🙂)) no monitor mi nerobili maju zakaz od mojho dr. tak iba kontroluju a drobcov pocuvaju cez zvonec 🙂)) monitorom sa drazdi maternica a kedze uz nemam krcor respektive chalani sa tam drzia iba tak tak tak mi ho nerobia aby som neporodila a este nejaky dnik vydrzala 🙂 teda dufam ze najskor to bude v pondelok 🙂 zajtra sa snad dozviem vsetko lebo by som aj rada vedela kedy to planuju uskutocnit heheh
neuveris ja som sa vo stvrtok zbalila tiez iba tak keby nahodou a hen v piatok kontrola a hned som isla aj do nemocky 🙂)) my sme nakupovali veci pred tyzdnom respektive moja polovicka lebo ja som bola doma na gauci a v piatok okolo obeda to prislo tak uz mame aspon postielky aj prebal. pultik ale nie je to zlozena ma to mrzelo lebo som si to chcela pekne prichystat ale nevadi mamina a drahy sa o to postaraju tak budem mat aspon prekvapko doma hehe ked prideme s drobcami 🙂)
kedy mas kontrolu sa pekne este drzkajte ja som bola po dvoch konizaciach takze som mala od zaciatku velmi kratky krcok doktor je prekvapeny ze som vobec vydrzala tak dlho 🙂 ja som dufala ze aspon do 35 tt vydrzim ale no co ked chlapci sa uz rozhodli tak neva 🙂) oni pripraveni su ale ci som ja no to sa uvidi hehe 🙂 tak zajtra budem nabita infoskami tak dam vediet 🙂

mamoka4
16. apr 2011

Na 9. posch. sú ešte milší...je tam nadštandard, je tam väčšie súkromie...ja som bola na Kramároch spolu 10 dní /4 dni pred pôrodom a 6 po/ a bola som veľmi spokojná. Drží palce, nech všetko dobre dopadne a nech si čím skôr s maličkými doma. 🙂

juliagregor
16. apr 2011

@simonessa vždy sa dá dohodnúť, bola si za Kaščákom? čo by si chcela? môžeš aj IP
zazmluvnenie znamená, že podpíšeš s konkretnym doktorom dohodu, že ťa odrodí, je to za uplatu...t.j. 2/3 ide jemu a 1/3 nemocnici... v TN je to ZBYTOCNE .... ja tomu vravím zlegalizovanie uplatkov 🤐
ja som si velmi dobre rozumela aj s Hlaváčikom... Jankovský je ťiež špička, Kopčan je odborník, Wallenfels je neskutočne príjemný a pri porodoch si ho nevedia vynachváliť, Bašková je strašne zlatá a ludská...
ked som tam ležala dokonca mi sestričky farbili hlavu, nech som pekná 😀 ...všetci su tam dobrí a nie je tam nikto, kto by bol na nižšej urovni, držím palčeky a čakám na správičky ...
k porodom chodia sestričky z detskej Jisky a aj detská lekárka... ked budu deti pod 2500 g alebo pod 38 tt pojdu na oddlenie pre deti s nízskou porodnou hmotnosťou (výkrmovna) je tam trošku iný system ako na novorodeneckom...

andzis
16. apr 2011

@mamoka4 No už aby sme boli doma dúfam že drobci budú bojovnici 🙂

mamoka4
17. apr 2011

@andzis Jasné, že budú bojovať! 🙂 Na iné ani nemysli! Už nie si v kritickom týž. bude to v pohode. Mám kamošku, ktorej sa pred 9 rokmi narodila dcérka v 34 t. a dnes väčšia ako moj syn, krtorý sa narodil v 40 tt. Takže klud, určite všetko dobre dopadne.Držím palce! 😉

andysok
17. apr 2011

@andzis takéto tu ani počuť nechceme ,ti dvaja v brusku tvojom sa uz teraz tešia akú zlobu ti doma budu robiť ;) áno a bojovnici budu teda budeš s nimi denne bojovať ;-D pekne ti dajú všetko do richtigu trma and vrma

simonessa
17. apr 2011

@juliagregor no ja som hovorila s kascakom lebo ma vysetroval a vsetci doktori ma tam poznaju . a asi si nebudem nikoho zazmluvnovat...sak sama neviem ... a kedy si vlastne porodila ty ktorom tt...ja uz som 36 ale uz normalne nevladzem ... ledva chodim brucho mam obrovske a posledne 4 dni mam strasne opuchute ruky a stipu ma,... dr povedal ze som este stale zavreta...a vonkajsia branka je na spicku prsta to ani neviem co znamena ta vonkajsia branka... a ty si bola predtym v nemocnici?nez si porodila?alebo doma si cakala kym to pride,... mne davaju este take 2 tt

zuzika30
17. apr 2011

@andzis co budu bojovnici ,oni uz su bojovnici teraz, vsetko viacej papkaju lebo tusia ,ze uz pojdu na svet a tesia sa na maminku a ocinka 🙂 , krasne si to potiahla do takehoto tyzdna, vlastne budu bojovnici po maminke 😉
uz sa zacinam aj ja pohravat s myslienkou, ze by nebolo od veci keby sa uz narodili aj nasi drobci, je to uz dost namahave a zrejme nieco na mna lezie, neviem ci som niekde chytila virusik alebo mi zacina alergia 😒 ,uvidime
tak peknu nedelu 🙂

lubka_to
17. apr 2011

@andzis držím ti palce, aby si to hravo zvládla, neboj neni to nič hrozne a už máš aj pekný týžden za sebou....Ja som sa pred cisárskym hrozne bála, celu noc som nespala a nakoniec som to zvládla lavou zadnou....

@zuzika30 ku koncu som už aj ja čakala kedy mi konečne doktorka povie, že ideme na to ani nie kvoli tomu že by som nevládala, ja som ku koncu už nemala žiadne ťažkosti ako keby som ani tehotná nebola, ale hlavne kvôli tomu lebo som týžden pred tým išla ležať do nemocnice pre istotu a chcela som isť už domov......Nakoniec som rodila až 39tt3d ale určite by som vydržala aj do termínu.....

juliagregor
17. apr 2011

@simonessa super sa držíš 😉 , ja už som bola v tvojom týždni mamina, chlapci sa narodili posledný deň 35 tt plánovanou sekciou, v nemocke som bola od 29 tt a potom ešte 3 týždne po pôrode, chlapci mali 2000 a 2200, boli len v postielkach, čakali sme však na Aja lebo mal velmi silnu žltačku a týžden bol pod modrým svetlom a ešte 3 mesiace bol žltý... domov nás pustili a on mal 2200 gramov, bol velmi spavý a nepriberal...

dana_l
17. apr 2011

@andzis drzim palce a vychutnavaj si svoje posledne "dievcenske dni". od buduceho tyzdna budes uz navzdy MAMICKA. 😉 🙂

ivikli
17. apr 2011

@andzis Andrejka, ja uz som s babami doma, tak ak nieco potrebujes, ozvi sa. Narodili sa 4.4. cisarskym, Lujzinka mala 2310 g a 43 cm a Laurinka 2460 g a 46 cm a dnes sme konecne dosiahli porodnu hmotnost. Po par dnoch v inkubatore som ich mala na izbe. Ak budes potrebovat nejake prakticke rady, kludne sa ozvi. Ja osobne som bola dost zmetena z rozporuplnych rad od sestriciek ci lekarov z novorodeneckeho ohladom krmenia, skvrnata nechceli papat a boli velmi spave..., kazdy ta nuti k niecomu inemu...

ivikli
17. apr 2011

@andzis Andrejka, ja uz som s babami doma, tak ak nieco potrebujes, ozvi sa. Narodili sa 4.4. cisarskym, Lujzinka mala 2310 g a 43 cm a Laurinka 2460 g a 46 cm a dnes sme konecne dosiahli porodnu hmotnost. Po par dnoch v inkubatore som ich mala na izbe. Ak budes potrebovat nejake prakticke rady, kludne sa ozvi. Ja osobne som bola dost zmetena z rozporuplnych rad od sestriciek ci lekarov z novorodeneckeho ohladom krmenia, skvrnata nechceli papat a boli velmi spave..., kazdy ta nuti k niecomu inemu...

andysok
17. apr 2011

@ivikli v ktorom týždni ste sa narodil ved váhy ste mali krásne na Dvojicky ;)

simonessa
17. apr 2011

@juliagregor no teda---to som nevedela ja stale nic a uz by som aj chcela 🙂 ale ked maju byt este v brusku tak nech su tam 🙂 moje maju akoze zatial orientacne 2330g a 2050g takze zatial tiez malinko ..myslela som ze budu mat aj 2500 g aby mi ich potom nedali na nedonosenecke...to znamena ze ich nebudem mat pri sebe? ozaj a ty si mala prirodzenou cestou? alebo si bola na umelom?myslim ked si mala naplanovanu sekciu... mne hovoria ze teda asi pojdu normalne aj ked neviem nemyslis si ze by bol lepsi cisarsky?co si o tom myslis...a som rada ze si tu aspon jedina co pozna trencin 🙂

margaretka3
17. apr 2011

@ivikli A v ktorom týždni si rodila a ako? Zbierame skúsenosti, tak ak budeš mať čas, tak sa s nami podeľ.....

adjka
17. apr 2011

@ivikli ahoj,citam ze mas dievcatka, aj ja mam teraz uz 10esacne, nechcela by si nahodou odo mna pobrat veci sa super ceny, vsetko krasne zparovane zladene, mozem ti poposielat nejake foto keby si chcela,som inac z ba.

ivikli
18. apr 2011

@andysok v 34 + 3. Vahovo sme boli fajn. Ale aj tak nas brali ako nedonosene babatka. Drzim palce 🙂

ivikli
18. apr 2011

@adjka Ahoj, dakujem za ponuku, ak mozes, posli fotky. Aj ked velmi vela veciciek sme podostavali, ani to nemame kde skladovat, ale mozno sa nam nieco zapaci 🙂 Dakujem.

ivikli
18. apr 2011

@margaretka3 Rodila som v 35tom tyzdni na Kramaroch, planovanou sekciou kvoli komplikaciam pocas tehotenstva. Dievcatka mali Laura 46cm a 2460g a Lujza 43 cm a 2310g. V nemocnici som bola 11 dni, na nadstandarde a aj spolu s manzelom. Po porode som sa totiz citila dost zle a neviem, ako by som to bez neho zvladla. Mam 49 kg aj s topankami 🙂 a bola som velmi slaba. Ale postupne sa to zlepsovalo, no mali sme obaja co robit, ked nam dali na 4ty den dievcatka na izbu. Hlavne preto, ze ako nedonosene boli velmi spave, navyse mali zltacku a nechceli vobec papat. Trapili sme sa so striekackou aj dve hodiny, kym sme ich nakrmili a o hodinu sme mali jest znova (nutili nas k 3hod. intervalom). Co bolo podla mna najtazsie boli rozne vizity, doobeda aj 3 gynekologicke + dalsia pediatricka, ktora byvala nepravidelne. Nikoho nezaujimalo, ze papapme, museli sme vsetko prerusit a venovat sa tomu, comu chceli oni. Niekedy sme nakrmili rano o 6tej a potom az o 12tej, medzitym same vizity, screeningy, kupanie a pod. Tazko si tam je nastavit rezim, na izbu vkuse niekto chodil... Ale lekari aj sestricky boli mile, najma na novorodeneckom. Az na to, ze kazdy mal iny nazor na to, kedy a ako krmit... Takze si treba zachovat chladnu hlavu a zdravy rozum... a cim skor ist domov 🙂

ivikli
18. apr 2011

Ahojte dievcata, viete mi poradit kedy prebalovat? 🙂
Asi hlupa otazka, ale v nemocnici nas nutili prebalovat pred krmenim, ked ma raz lekarka zbadala prebalovat po krmeni, vynadala mi. Ide o to, ze sa nam ich podarilo "nastavit" na cca 3hodinove intervaly krmenia, budia sa same od seba. Kym ich ale pred papanim prebalim, stane sa, ze sa unavia a zaspia a potom nechcu jest a vsetko mi vypluvaju. Navyse po papani, pocas odgrgnutia sa vacsinou ulne krcia, tlacia a vacsinou sa pokakaju a ja ich nechcem davat spat take pokadene a pocikane... Ake mate skusenosti?
Viete poradit co s bolestou bruska? Davam im svoje mliecko plus dost dokrmujeme Bebou, lebo ja vlastneho moc nemam... Maju strasne krce a vetriky niekedy, cele ocervenaju a tlacia a tlacia a potom chudatka nevedia zaspat...
Dakujem

lenkamt
18. apr 2011

ahojte.
@ivikli gratulujem k dievčatkám - krásne mená. ja som prebaľovala až po jedení - vždy sa mi počas jedenia pokakali 😅 . na bruško nám zaberal infacol, ale bolesti môžu mať aj z toho že miešate mliečko, mojej kámoške dr. povedala že v takomto prípade dávať bud len bebu alebo len materské mliečko - takže odstriekavať čo máš a dať jednu, dve dávky len materského, ostatné bebu.... ale zas toto je čistý zabijak kojenia 😔

@andzis držíme palčeky , tešíme sa na miminečká 🙂