Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

ruth
24. mar 2013

@sophie32 Ty si pouzivala ten vankus, pozeram ze deticky su este malinke.

sophie32
24. mar 2013

@ruth Ahoj, hej, ale len dva tyzdne....dostala som ho neskoro. Teraz uz nedojcim, nemam uz mlieko ☹

dani125
26. mar 2013

Žienky, môžte mi napísať koľko ste pribrali pri dvojičkách? ja som v 26 tt a pribrala som len 4 kg od začiatku☹ bojím sa, či majú detičky všetko, čo potrebujú...mala som aj veľa zdravotných problémov, užívam lieky na pečeň, myslíte, že to môže byť tým?

juliagregor
26. mar 2013

@dani125 ahoj, nemaj strach výška prírastku nezodpoveda vahe detičiek a ani ich potrebam... pri prvom som pribrala 17 kg a pri dvojičkach 10 kg 😎

dani125
26. mar 2013

@juliagregor ďakujem za odpoveď, ja sa už zo všetkého strachujem🙂

juliagregor
26. mar 2013

@dani125 tvoj strach je uplne normálny, všetky sme sa bali a aj sa stale o deti bojime... užívaj si tehu, mne to celkom aj chýba a hlavne male detčky, lebo ja už mám doma čertov 😀

adka11
27. mar 2013

Ahojte baby nemohli by ste mi prosim vas poradit? Dneska som bola prvy krat na sone. Podla ms by som mala byt 6+2tt ale podla ovulky 5+6tt. Na sone mi doktor povedal, e vidi dva vacky jeden 12x10mm a druhy 9x6mm, ale zatial nic vo vackoch nie je vidno. Prosim vas nemaly ste nahodou niekto podobnu skusenost, ze pri dvojickach, alebo aj pri jednom nie je este nic vidno v gestacnom vaku?Dakujem

veronika_domenova
27. mar 2013

@culienka ahoj. mozem sa opytat, ci vidies nejake chybicky na kociku Jane twone? ja ho planujem kupit, lebo je to asi jediny kocik, ktory sa zmesti do vytahu a da sa z neho urobit aj single kocik. zaujima ma, ze ked mas nalozene obe deti, ci sa ide lahko cez obrubniky a tak. dakujem pekne 🙂 Nika.

veronika_domenova
27. mar 2013

@adka11 ahoj. ja som bola na tom rovnako. v 6tt este nebolo vidno ale v 8tt uz ano. takze neboooj 🙂

sisi79
27. mar 2013

@adka11 u mna to bolo takisto v 6tt bolo vidno iba dva vaky a nic v nich no a v 8tt uz krasne bili dve srdiecka 🙂

sisi79
27. mar 2013

neviete mi niekto poradit ako poriesit prechadzy s tromi malymi detmi?mame dvojkocik a monocik zatial chodi s nami na prechadzky moja mama kedze manzel chodi na tyzdnovky ale tiez mama nemoze vzdy no a trojkocik kupovat nechceme kedze ceny su riadne a predpokladam ze dvojicky zas az tak dlho uz v kociku nevydrzia ale este momentalne peso daleko nezajdu a to by som asi ani nezvladla tlacit kocik a este drzat za ruku dve dalsie deti 😀 zvykneme chodievat na vyse hodinove prechadzky ked je pekne aj na dvojhodinove

klincek
27. mar 2013

@sisi79 ahoj, ak ti dvojky vydrzia v kociku, tak by som este zvazila ten trojkocik..z bazaru. a ak uz radsej bezkaju, tak malinkeho mozes vziat do nosica-len tam sa ti prilis pohodlne nevyspi. alebo pre babo monokocik, a dvojkam aspon popruhy, ak uz istejsie chodia (su rovnako stari ako moje baby, tak predpokladam, ze uz ano). ale teda klobuk dole, ak s nimi chodis sama, ja to uz nedokazem ani s dvomi, odkedy nechcu byt v kociku 😒 .

klincek
27. mar 2013

@dani125 neboj ja, ja som mala pri porode len + 14 kg, priberat som zacala od 5 mes. babatkam nic nechyba, len sa snaz vyvazene jest, ak sa da.

klincek
27. mar 2013

@adka11 ja rovnako ako veronika a sisi, v 8 tt🙂

sisi79
27. mar 2013

@klincek este som praveze s nimi sama nebola vzdy musi so mnou niekto ist aby sme zvladli obsluhu dvoch kocikov dvojicky mi este ako tak vydrzia v kociku uz celkom pekne aj chodia ale ked ich dam ist peso tak zbieraju kazdy kamienok na ceste a kazdy chce ist inym smerom a ani jeden nechce aby som ho drzala za ruku 🙂 no a pri tom obsluhovat este monokocik to si ozaj neviem predstavit no a praveze maly mi ako naschval najlepse spi prave v kociku! a ty pouzivas pre dvojky popruhy?

sisi79
27. mar 2013

@klincek nasla som aj taketo pridavne sedadlo na kocik http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... ale nenasla som nikoho kto by s tym skusenosti a neviem si celkom predstavit ako tam to dieta sedi aby nespadlo a druha vec ci by to vydrzala ta vanicka

klincek
27. mar 2013

@sisi79 popruhy som skusala, ale u nas sa velmi neosvedcili. no za pokus nic nedas, mozno prave u vas budu riesenim. ak by si chcela vyskusat a nechces kupovat, darujem ti tie nase, my ich uz urcite pouzivat nebudeme.
ale ak ti dvojky vydrzia v kociku a aj malinky v nom najlepsie spi, asi by som ten trojkocik zvazila. lebo ved sama vies, ze najjednoduchsie sa chodi von vtedy, ked sa deti vezu 🙂 . a ked na ne budes uplne sama, tak si to popravde ani inak neviem predstavit.

lauricka
27. mar 2013

ahojte, kto zhana super knihu Ako naucit dvojicky spat, ozvite sa mi 🙂

andy_123
28. mar 2013

@lauricka , o com je ta kniha, je dobra? Pytam sa preto, lebo vela knih ma lakavy nazov, ale len vseobecny popis co je potom dost tazke uplatnit v praxi. 😉

lauricka
28. mar 2013

@andy_123 tato je prakticka a dobre sa cita, nie je to prehustena teoria, je tam tolko,kolko treba vediet a urcite pomoze

sisi79
28. mar 2013

@klincek veru asi mi nic ine neostava len nejaky trojkocik pohladat v bazari len moc ich nie je lebo prechdzky robia dobre aj detom a aj ja sa aspon prevetram 🙂

smuhyta
28. mar 2013

Ahojte mamicky a buduce mamicky,,som tu nova,,zijem teraz v nemecku ,13 rokov som zila v spanielsku,,a teraz cakam dvojicky jednovajecne 🙂 a v jednej placente,som v 16tt,takze chodim k doktorovi ako na klavir,,minuly tyzdeñ mi robili amniocentezis (neviem ci a to tak presne pise po slovensky )a teraz cakam na vysledky,,zatial vsetko ok drobci rastu,,ja konecne sa mozem prvy tyzdeñ najest ,pribrala som 1kg od zaciatku tehotenstva,,urcite budem potrebovat vela poradit lebo som tu sama ,,buduci pracuje teraz na tyzdñovkach

zuzula666
28. mar 2013

@smuhyta vitaj medzi nami 🙂

klincek
28. mar 2013

@sisi79 asi to bude najjednoduchsie 🙂.
skus oslovit aj maminy v teme o trojickach..neviem presny nazov, ale je tu taka, mozno aj dve. urcite niektora taky kocik ma, a rada sa ho zbavi 😉

culienka
28. mar 2013

@veronika_domenova Ahoj, urcite ma ten kocik chybicky, ale velka vyhoda je ze sa zmesti do nasho maleho vytahu. Tam by sa zmestil asi uz len icandy, ale ten bol skoro o 1000 euro drahsi... Vanicky su trosku male ale daju sa z nich spravit autosedacky co dost vyuzivame. Kocik je uz teraz s autovanickami a s detmi 🙂 dost tazky, ale daju sa s nim zvladnut aj obrubniky aj lahsi teren.

antony31
29. mar 2013

Ahojte, mam rocne dvojicky, vcera sme zistili, ze v novembri pribudne dalsie babo, aj sa tesime, ale je to zatial taky sok, kedze dvojicky som si chcela uzit aspon do tej skolky, trosku sa aj bojim, lebo budem viacej doma, vonku sama s troma detmi neviem ako pojdem, trojkocik kupovat nemame v plane.... ach jajjj je tu niekto kto prezival takyto mensi sok???

vampgirl
29. mar 2013

@antony31 my podobny ale opacne, mali sme cca rocnu dceru a otehotnela som s dvojickami 😉 tvoj pripad je tusim lepsi 😉 predsa len dvojicky uz mas v takom tom menej narocnom veku a aj ked sa budes starat o babatko, mozu sa spolu prehrat... Ja mam pocit ze teraz cele dni len kojim, prebalujem, nosim na rukach, a na starsiu dceru moc casu nezostava... Kazdopdne drzim palce 🙂

antony31
29. mar 2013

@vampgirl dakujem, nuz mam to veru lahsie, kedze starostlivost o dve deti je narocnejsie, cize jedno babo zvladnem lavou zadnou :o) Len prekonat tu unavu co mam teraz ach jajjj, neda sa len tak vylihovat, kedze mam tu celu domacnost muza a dve male deticky

veronika_domenova
29. mar 2013

@culienka ahoj. no ja som tiez mala kriterium zmestit kocik do maleho vytahu. a nasla som na SR iba tento kocik. a kedze ja by som si nekupila nieco co si mozem "omakat" tak som ani nepozerala zahranicne ponuky. ja mam doma 21mesacne dieta a v lete cakame dalsi prirastok, tak preto rozmyslame nad takymto kocikom. Ked budem mat nalozene obe deti, da sa jednoducho prejst cez obrubniky alebo si musim pomahat (nohou)..neviem ci mi rozumies :P Ide mi o to, ci ta konstrukcia vydrzi, ked budem vyvijat tlak iba rukami na rucku kocika. A predat by si ho nechcela 🙂))) Veronika. Dakujem pekne za odpovede 🙂

vampgirl
29. mar 2013

@antony31 juuj to ta chapem, ja som bola toto druhe dvojickovske tehotenstvo uplnd neschopna, stale mi bolo zle, unavena som bola, nestihala som za dcerou behat po ihrisku, no des. Tak ty s dvomi to musis mat o to narocnejsie, ale xnad "obycajne" tehotenstvo bude pre teba take jednoduche, ze ani nepocitis, ze si tehotna 😉 pre mna bol teda fakt velky rozdiel, dvojtehotenstvo sa mi zdalo podstatne narocnejsie ako to prve "single".